IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

    Не ! Няма нищо страшно ....... Преживял съм такова движение през 80'те и ...... да ти кажа , дори не съм знаел , че се случва
    Предполагам и повечето тук ...........
    Що се отнася до '' яки голдибъгсове'' ..... движението на графиката може да се реализира и ''само'' от падане на индекси + умерен растеж ( теоретично - може и никакъв ) на златото ...........
    Графиката ми не показва ''избухване'' на цената на златото ............... Ето 4 различни варианта за да стане движенито на графиката - факт
    1 . Индексите падат с '' една идея'' по бързо от растежа на златото
    2 Златото расте с '' една идея'' по бързо от падането на индексите
    3 Индексите се сриват брутално , златото катери бавно, методично..
    4 Златото полудява във Рали ......... идексите , бавно , се плъзгат надолу дълго време .............

    Така е това е ТЕХНИЯ проблем .........
    Както казват в един филм ( забравих кой ) - Накрая ще остане само ЕДИН !!!!!
    Имаш пресен пример ....... тук ..... в темата ...............
    Когато казваш злато, визираш ли и останалите метали в групата, т.е. сребро, паладий, родий и платина?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Kaто гледам как си се разрисувал - би трябвало да се кръстим и всинца да ставаме яки голдибъгсове бетер екса.
      Не ! Няма нищо страшно ....... Преживял съм такова движение през 80'те и ...... да ти кажа , дори не съм знаел , че се случва
      Предполагам и повечето тук ...........
      Що се отнася до '' яки голдибъгсове'' ..... движението на графиката може да се реализира и ''само'' от падане на индекси + умерен растеж ( теоретично - може и никакъв ) на златото ...........
      Графиката ми не показва ''избухване'' на цената на златото ............... Ето 4 различни варианта за да стане движенито на графиката - факт
      1 . Индексите падат с '' една идея'' по бързо от растежа на златото
      2 Златото расте с '' една идея'' по бързо от падането на индексите
      3 Индексите се сриват брутално , златото катери бавно, методично..
      4 Златото полудява във Рали ......... идексите , бавно , се плъзгат надолу дълго време .............
      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Проблема е че други художници биха начертали доста по различни фигурки
      Така е !!!! ................ Това е ТЕХНИЯ проблем .........
      Както казват в един филм ( забравих кой ) - Накрая ще остане само ЕДИН !!!!!
      Имаш пресен пример ....... тук ..... в темата ...............
      Last edited by Kondora; 21.08.2018, 16:15.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Kaто гледам как си се разрисувал - би трябвало да се кръстим и всинца да ставаме яки голдибъгсове бетер екса.

        Проблема е че други художници биха начертали доста по различни фигурки
        Например?

        https://www.segabg.com/hot/sashch-pr...at-poskpvaneto
        Last edited by Selena; 21.08.2018, 15:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
          Тоест ......... и при двата варианта в следващите 10-15 години ни чака ...............

          Kaто гледам как си се разрисувал - би трябвало да се кръстим и всинца да ставаме яки голдибъгсове бетер екса.

          Проблема е че други художници биха начертали доста по различни фигурки

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
            Както всички знаят, за да има устойчива икономика трябва инфлацията да е между 1.5% - 2%. Тогава притежателите на капитал се стрямят да инвестират парите си в сделки или бизнес които да донесат по-висока доходност от 2%, което увеличава инвестициите и оттам производството на конкурентни стоки. За да има обаче стабилна инфлация е необходимо парите в обръщение да съответстват на стоките на Пазара. Банките регулират парите в обръщение чрез лихвите по депозити и други мерки. Последната криза от 2008 обаче беше овладяна като се изсипаха трилиони парична маса и обезпечени евтини кредити с цел да се стимулира потреблението. Въпреки всичко в продължение на 10 години кризата не премина и ръста на икономиката е незначителен. В САЩ спряха стимулите и уж всичко е наред, но изсипаните пари не вдигнаха инфлацията защото я стопираха с поевтиняването на НЕФТА. Сега нефта тръгна нагоре и инфлацията също. В Европа и Япония още печатат. Ако нефта не тръгне отново надолу тази парична маса ще предизвика хиперинфлация в Световен мащаб, ако не бъде изтеглена от Пазара. (Ще има много повече пари отколкото стоки а трябва стоките да са повече от парите за да се потиска цената им) Ако продължа нататък какво е положението? Кьораво куцо и сакато се обзаведе с евтини кредити. Някой си купиха стоки, жилища, коли и задвижиха тези отрасли, други взеха евтини кредити и ги инвестираха в акции и ДЦК за да докарат по-висока доходност от лихвите и да спечелят някакви % над лихвата по кредита. В САЩ процента на кредитите е 50% от БВП при максимално допустим 30%. Над 30% икономиката затъва. Предполагам че същото съотношение е и в ЕС , Англия и Япония. Пита се в задачата кой платежоспособен клиент ще взима нови кредити когато вече има един такъв? Наближава момента когато банките ще имат купища свободни пари и няма да има платежоспособни кредитополучатели. Според мен последния напън преди започването на Дубъл ВЕ то на кризата ще е ново смъкване на нефта и ДЦК. и къде ще хукнат да се спасяват всички? Хайде сетете се сами. Дано само този сценарий да изчака поне 2 години, да си приключа инвестицията, че и аз ще изгоря.
            Tака описаната ситуация е отдавна известна. Има си име - peak debt. Никога обаче не се е случвала и не се знае какви ще са последствията. Аз лично предполагам, че ще се въведе някаква административно - командна мярка (планова икономика). Световната хипер инфлация е очевидно, но според мен, малко вероятно решение. Но дори и да се случи, след нея ще има планова икономика.
            Повече инфо на: https://en.wikipedia.org/wiki/Peak_debt
            В общи линии - нулеви лихви forever.
            Last edited by Bobacho; 20.08.2018, 16:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
              '' Бонд ! Джеймс Бонд !!! ''

              Ако само това виждаш ............ трудно ще бъдеш от хората , прехвърлящи си парите от един актив във друг .........
              В точния момент ..........
              Сега разбирам , защо ръкопляскаше толкова на постовете на еххххчето за РАЛИ -то
              Те са ти харесвали като вид литературни есета ............. Добре оформени .... увод ... изложение ... заключение ..... извод
              Без пунктуационни грешки ..... (почти )

              пп По графиката която pipbel е дал , а ти виждаш '' Конус . Интересен конус '' - има два варианта за развитие .
              1 . Срив до ratio 2
              2. Срив до ratio 0,75 / 1 ...................
              Но пък как ми я разтълкува . Thanks dear.
              15-20 години са дълъг период от време. Ще поживеем и ще видим...
              Last edited by Selena; 20.08.2018, 16:29.

              Коментар


              • Първия вариант е ''Черния '' - развива се '' ирегулярен флат'' - тотален крах за индексите поне до 2040 ...........
                Втория вариант е ''Червения'' - '' триъгълник '' - кризата ще бъде по поносима но по дълга със променливо съотношение индекси / злато . НО .... и при него до 2030/32 ще наблюдаваме понижение доста на съотношението DOW / GOLD ...............
                Тоест ......... и при двата варианта в следващите 10-15 години ни чака ...............

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Конус. Интересен конус.
                  '' Бонд ! Джеймс Бонд !!! ''

                  Ако само това виждаш ............ трудно ще бъдеш от хората , прехвърлящи си парите от един актив във друг .........
                  В точния момент ..........
                  Сега разбирам , защо ръкопляскаше толкова на постовете на еххххчето за РАЛИ -то
                  Те са ти харесвали като вид литературни есета ............. Добре оформени .... увод ... изложение ... заключение ..... извод
                  Без пунктуационни грешки ..... (почти )

                  пп По графиката която pipbel е дал , а ти виждаш '' Конус . Интересен конус '' - има два варианта за развитие .
                  1 . Срив до ratio 2
                  2. Срив до ratio 0,75 / 1 ...................

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                    Toчно червеното , баце , е супер вярно .............
                    Като гледаш '' рейшото '' какво виждаш .......... освен че е баш - баш на дългосрочната средна .........
                    И да ти кажа , ........ то екстремното не се вижда ........ в началото , когато тръгва да става екстремно .......... Вижда се накрая !!

                    пп Разгледай и по долната графика от линка който си пратил ..............
                    Конус. Интересен конус.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Имахме семеен познат който през 70-те и 80-те с едно пикливо стрелбище по панаирите и съборите беше закупил под формата на бижута 8 кг злато........верно е че беше 14 карата но 8 кг са си 8 кг.И това по времето на байТошо.Това разбира се се разбра след промените............Децата му пропиляха всичко.........
                      Бравос бе! Добре си е възпитал децата. Разбира се примери като този има много.

                      Коментар


                      • Да, абсолютно, с добър вход и изход могат да се направят (а с лош - да се загубят) много пари от облигации

                        Сметките на Сигъл, обаче, не са базирани на маркет тайминг, а на просто дългосрочно държане и реинвестиране на купон и главница като дойде падежа

                        Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        От облигации не разбирам много. Но ето какво направих през 1997 година. Когато комунистите върнаха мантата за съставяне на кабинет при президента Стоянов се ослушах една седмица обърнах всички спестени долари на 3000 хиляди и отидох в най - близкия клон на ДСК и си купих държавни цени книжа лихвата по тях беше около близо 100 процента месечно. Мисля че купувах месечни Разбира се никой луд нямаше у банката готов да финансира лева и държавата по време на хиперинфлация и лелките- служителки гледаха странно Същевременно лева поскъпна до 1500 долара ,,Делаверата,, трая кратко до изборите и гласуването на борда. Така че от облигации може да се изкарат изключителни печалби. Разбира се не само аз съм се сетил за ,,, делаверата,,, в България също спекулираха чужди фондове.. Не се хваля просто това е един печеливш трейд. Но в други ситуации съм ял дървото.
                        Last edited by Money; 20.08.2018, 11:49.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          За другото - ок, ама за червеното....като гледам рейшото от 21.5 сега - баш на дългосрочната средна си е, нищо екстремно.

                          http://www.goldchartsrus.com/chartst...wGoldRatio.php
                          Toчно червеното , баце , е супер вярно .............
                          Като гледаш '' рейшото '' какво виждаш .......... освен че е баш - баш на дългосрочната средна .........
                          И да ти кажа , ........ то екстремното не се вижда ........ в началото , когато тръгва да става екстремно .......... Вижда се накрая !!

                          пп Разгледай и по долната графика от линка който си пратил ..............

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            съотношението ДАУ - злато е такова, че в момента не виждам смисъл да се купуват акции- ако че може краткосрочно да изкарат добра доходност....все си мисля, че идните 2-3 години ще видим цени поне с 30-50% по ниски по читави акции.
                            За другото - ок, ама за червеното....като гледам рейшото от 21.5 сега - баш на дългосрочната средна си е, нищо екстремно.

                            http://www.goldchartsrus.com/chartst...wGoldRatio.php

                            Коментар


                            • Както всички знаят, за да има устойчива икономика трябва инфлацията да е между 1.5% - 2%. Тогава притежателите на капитал се стрямят да инвестират парите си в сделки или бизнес които да донесат по-висока доходност от 2%, което увеличава инвестициите и оттам производството на конкурентни стоки. За да има обаче стабилна инфлация е необходимо парите в обръщение да съответстват на стоките на Пазара. Банките регулират парите в обръщение чрез лихвите по депозити и други мерки. Последната криза от 2008 обаче беше овладяна като се изсипаха трилиони парична маса и обезпечени евтини кредити с цел да се стимулира потреблението. Въпреки всичко в продължение на 10 години кризата не премина и ръста на икономиката е незначителен. В САЩ спряха стимулите и уж всичко е наред, но изсипаните пари не вдигнаха инфлацията защото я стопираха с поевтиняването на НЕФТА. Сега нефта тръгна нагоре и инфлацията също. В Европа и Япония още печатат. Ако нефта не тръгне отново надолу тази парична маса ще предизвика хиперинфлация в Световен мащаб, ако не бъде изтеглена от Пазара. (Ще има много повече пари отколкото стоки а трябва стоките да са повече от парите за да се потиска цената им) Ако продължа нататък какво е положението? Кьораво куцо и сакато се обзаведе с евтини кредити. Някой си купиха стоки, жилища, коли и задвижиха тези отрасли, други взеха евтини кредити и ги инвестираха в акции и ДЦК за да докарат по-висока доходност от лихвите и да спечелят някакви % над лихвата по кредита. В САЩ процента на кредитите е 50% от БВП при максимално допустим 30%. Над 30% икономиката затъва. Предполагам че същото съотношение е и в ЕС , Англия и Япония. Пита се в задачата кой платежоспособен клиент ще взима нови кредити когато вече има един такъв? Наближава момента когато банките ще имат купища свободни пари и няма да има платежоспособни кредитополучатели. Според мен последния напън преди започването на Дубъл ВЕ то на кризата ще е ново смъкване на нефта. Къде ще хукнат да се спасяват всички като започнат да падат цените на акциите и ДЦК? Хайде сетете се сами. Дано само този сценарий да изчака поне 2 години, да си приключа инвестицията, че и аз ще изгоря.
                              Last edited by Krum Sokolov; 21.08.2018, 14:37.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Ако се чудиш как стават тези годишни възвръщаемости от 7% от бондове, виж как става ценообразуването при облигациите. Това мисля става при реинвестиране на купона в подценени ДЦК, т.е. ако ги взимаш при висока краткосрочна лихва и после лихвата спадне. В този случай можеш да направиш доста добра печалба от главницата
                                От облигации не разбирам много. Но ето какво направих през 1997 година. Когато комунистите върнаха мантата за съставяне на кабинет при президента Стоянов се ослушах една седмица обърнах всички спестени долари на 3000 хиляди и отидох в най - близкия клон на ДСК и си купих държавни цени книжа лихвата по тях беше около близо 100 процента месечно. Мисля че купувах месечни Разбира се никой луд нямаше у банката готов да финансира лева и държавата по време на хиперинфлация и лелките- служителки гледаха странно Същевременно лева поскъпна до 1500 долара ,,Делаверата,, трая кратко до изборите и гласуването на борда. Така че от облигации може да се изкарат изключителни печалби. Разбира се не само аз съм се сетил за ,,, делаверата,,, в България също спекулираха чужди фондове.. Не се хваля просто това е един печеливш трейд. Но в други ситуации съм ял дървото.

                                Коментар

                                Working...
                                X