IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    Имахме семеен познат който през 70-те и 80-те с едно пикливо стрелбище по панаирите и съборите беше закупил под формата на бижута 8 кг злато........верно е че беше 14 карата но 8 кг са си 8 кг.И това по времето на байТошо.Това разбира се се разбра след промените............Децата му пропиляха всичко.........
    А пък аз си спомням, че в края на 80-те години злато много не се продаваше никъде в СФ и БГ по магазините.
    Една близка зъболекарка изписваше корони и с тези корони (дискове, 24 карата) хората си правеха халки и пръстени.
    И много напираха да им прави услуги и да им изписва. На нас също е давала, защото бяхме близки
    Отделно, че по време на златните коронки при изработката остават стружки и зъболекарят може така да си събере доста злато за период от 15-20г.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      И за да не питаш шеговито отново след няколко месеца. Когато спихат индексите 21, 22 година. До тогава ДАУ 32000 -36000 и злато в диапазона 1000 - 1400, Тамън шампанското на екса ще отлежи.
      Шампанско не се пие отлежало, обаче

      (Гледам, ралито продължава да буксува...)

      Коментар


      • Руснаците пазарували яко злато,а пък Ванчо във форекс-темата се притеснил за рублите ми - ха-ха!

        https://www.bloomberg.com/news/artic...gher-sanctions

        "This is very smart movie from Putin!...."
        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Споко, не съм от тия де претендират за такъв
          Оу, ни най малко съм се притеснил ...........

          Жив и здрав.......... ( беше суха констатация , без никакъв опит за засягане )

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

            Без да се обиждаш ..................
            Още когато те попитах за онова '' b '' , когато се намеси в спора ми със Стамбата ( спор е силно казано между професор и '' любимеца'' на випуска ) .................разбрах , че не разбираш ........... ''толкова много '' ...................

            Нито ти , нито Аз , ще видим такова DOW ....................
            Не подценявай алчността и глупостта на тълпата. Цената не толкова от значение Тайминга е важен. И не се обиждам, колкото повече мнения толкова по - добре за брейнсторминга човек не трябва да забива.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

              пп Не ти знам стажа по графиките ( по принцип ) .............. но поста ти не говори за.... солиден такъв
              Споко, не съм от тия де претендират за такъв

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                И за да не питаш шеговито отново след няколко месеца. Когато спихат индексите 21, 22 година. До тогава ДАУ 32000 -36000 и злато в диапазона 1000 - 1400, Тамън шампанското на екса ще отлежи.
                Без да се обиждаш ..................
                Още когато те попитах за онова '' b '' , когато се намеси в спора ми със Стамбата ( спор е силно казано между професор и '' любимеца'' на випуска ) .................разбрах , че не разбираш ........... ''толкова много '' ...................

                Нито ти , нито Аз , ще видим такова DOW ....................
                Last edited by Kondora; 21.08.2018, 21:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  И за да не питаш шеговито отново след няколко месеца. Когато спихат индексите 21, 22 година. До тогава ДАУ 32000 -36000 и злато в диапазона 1000 - 1400, Тамън шампанското на екса ще отлежи.
                  Е ти разби надеждите на групичката в следващите 4 години с твоята прогноза за златото

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                    Нов връх на индексите, Тошка златото кога да го чакаме
                    И за да не питаш шеговито отново след няколко месеца. Когато спихат индексите 21, 22 година. До тогава ДАУ 32000 -36000 и злато в диапазона 1000 - 1400, Тамън шампанското на екса ще отлежи.
                    Last edited by Todor Sabev; 21.08.2018, 21:00.

                    Коментар


                    • Нов връх на индексите, Тошка златото кога да го чакаме

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        За да падне 20 пъти рейшото па макар и в хоризонт 10-15г само с "една идея" няма как да стане работата.
                        Значи остават варианти 3 и 4.
                        Ма който и да е не виждам реалистичен начин как може да падне по 5 айде 4 да е рейшото. И то за кратко.
                        Сигурно фантазията ми е бедна

                        Да не говорим пък за 2 че и за под 1. Там пък вече освен за вариант бисквитка ала венецуела и гражданска война друго не мога се сетя.

                        Под яки голдибъгси разбирам не само в транс от златото, а и шортещи индексите.
                        Учудвам се , на това изречение.....................
                        Рейшото може и 100 пъти да падне (или да се качи ) за даден период ........ако един от разглежданите 2 активи се движи с един пип по бързо в насоченото си движение отколкото другия в неговото
                        .... Или казано по - накратко '' с една идеа '' , но непрекъснато ...... през този период .
                        На графика това би се изразилило ( показало ) като ............... срив
                        Така че точно двете червени за мен са най вероятни .................

                        пп Не ти знам стажа по графиките ( по принцип ) .............. но поста ти не говори за.... солиден такъв
                        Last edited by Kondora; 21.08.2018, 19:19.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                          Не ! Няма нищо страшно ....... Преживял съм такова движение през 80'те и ...... да ти кажа , дори не съм знаел , че се случва
                          Предполагам и повечето тук ...........
                          Що се отнася до '' яки голдибъгсове'' ..... движението на графиката може да се реализира и ''само'' от падане на индекси + умерен растеж ( теоретично - може и никакъв ) на златото ...........
                          Графиката ми не показва ''избухване'' на цената на златото ............... Ето 4 различни варианта за да стане движенито на графиката - факт
                          1 . Индексите падат с '' една идея'' по бързо от растежа на златото
                          2 Златото расте с '' една идея'' по бързо от падането на индексите

                          3 Индексите се сриват брутално , златото катери бавно, методично..
                          4 Златото полудява във Рали ......... идексите , бавно , се плъзгат надолу дълго време .............
                          За да падне 20 пъти рейшото па макар и в хоризонт 10-15г само с "една идея" няма как да стане работата.
                          Значи остават варианти 3 и 4.
                          Ма който и да е не виждам реалистичен начин как може да падне по 5 айде 4 да е рейшото. И то за кратко.
                          Сигурно фантазията ми е бедна

                          Да не говорим пък за 2 че и за под 1. Там пък вече освен за вариант бисквитка ала венецуела и гражданска война друго не мога се сетя.

                          Под яки голдибъгси разбирам не само в транс от златото, а и шортещи индексите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Има и пети Dow 1 милион, Злато 1 милион , И зануляване на всички дългове.И тогава нов голям бичи цикъл. При лихви над 8, 10 процента процеса ще стане необратим. Разбира се това няма да се случи в самото начало а към края. В началото сриване да индексите и трупане на нови дългове. И кво тея от фед ще седят от страни и кротуват при колабиране на пазарите и тежка рецесия. Един път номера мина що да не се пробват пак.
                            Така както си го изразил условно , предполагам че искаш да кажеш , '' равен ръст и на двете ''
                            Точно равен , не може де , щото графиката ще стане като кардиограма на мъртвец .......... За да се получи , както ти имаш предвид '' и двете да растат '' и да се случи низходящото движение от графиката на Баце ............ трябва златото да расте с темпове по големи от ръста на индексите ......... И двете растат , но графиката на ratio e надолу ...........................
                            Но този вариант , за мен е ............. невъзможен

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                              Не ! Няма нищо страшно ....... Преживял съм такова движение през 80'те и ...... да ти кажа , дори не съм знаел , че се случва
                              Предполагам и повечето тук ...........
                              Що се отнася до '' яки голдибъгсове'' ..... движението на графиката може да се реализира и ''само'' от падане на индекси + умерен растеж ( теоретично - може и никакъв ) на златото ...........
                              Графиката ми не показва ''избухване'' на цената на златото ............... Ето 4 различни варианта за да стане движенито на графиката - факт
                              1 . Индексите падат с '' една идея'' по бързо от растежа на златото
                              2 Златото расте с '' една идея'' по бързо от падането на индексите
                              3 Индексите се сриват брутално , златото катери бавно, методично..
                              4 Златото полудява във Рали ......... идексите , бавно , се плъзгат надолу дълго време .............

                              Така е това е ТЕХНИЯ проблем .........
                              Както казват в един филм ( забравих кой ) - Накрая ще остане само ЕДИН !!!!!
                              Имаш пресен пример ....... тук ..... в темата ...............
                              Има и 5 вариант, Dow 1 милион, Злато 1 милион , И зануляване на всички дългове.И тогава нов голям бичи цикъл. При лихви над 8, 10 процента процеса ще стане необратим. Разбира се това няма да се случи в самото начало а към края. В началото сриване да индексите и трупане на нови дългове. И кво тея от фед ще седят от страни и кротуват при колабиране на пазарите и тежка рецесия. Един път номера мина що да не се пробват пак.
                              Last edited by Todor Sabev; 21.08.2018, 16:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Когато казваш злато, визираш ли и останалите метали в групата, т.е. сребро, паладий, родий и платина?
                                Еми ......... по принцип .......... вървят заедно като насоченост на движението .............
                                Сега ...... като '' вътрешна структура'' на това движение и особенно на по малки графики , може да се наблюдава ..... забързване или забавяне на някой от тях ................

                                пп Иначе не би имало графика GOLD & SILVER RATIO ...............например

                                Коментар

                                Working...
                                X