IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
    Да пада или да се дига все е 2000 пв унцията.
    Стабилен лев /евро/
    Това съм го обяснявал много пъти ............
    Особенно на един панелообитател , който абцолютно , никакъв 'абер си нямаше ............ ама се смееше като чуе '' хартиено '' !!!
    Не , че има нещо предвид .............. просто му звучи ...... като за '' подигравка '' ........ завалията

    Нема как да спечелят , купуващите го '' налично '' със лефчета ....................
    Може би , в некое друго десетилетие ..................

    Печалба , можеш да направиш , ако го търгуваш на графика - '' хартиено '' в $$$$ ...............

    Last edited by Kondora; 16.09.2018, 07:48.

    Коментар


    • Да пада или да се дига все е 2000 пв унцията.
      Стабилен лев /евро/

      Коментар


      • Да вдигнем малко темата , че от троловете в ''Политика'' , човек не може да поспори за нещо наистина струващо си ....
        Това за сега е виждането ми за пътя на Златан , в близките дни !
        Видно е , че ново дъно НЕ очаквам , но ако все пак ме изненада пазара , ще бъде с '' няколко пробити доларчета '' по надолу - не повече !!!!

        Най - общо - очаквам ръст - до към 1285 / 1300 , без да уточнявам с подробности , вида на структурата на движението , до там
        Нагледно - очаквам движение по синията или червената пунктирана линия ....................

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


          За пръв път от десетилетия умните пари са нетно дълги на среброто. Явно помирисват дъно.
          Tи да видиш, то и при жълтото станало така, за 1 път от 2001г според сот рапорта от 4 септември смарт пипъл са станали нетно дълги на него.
          А късите им позиции са на същите ниски нива както края на 2008 и 2015 при цени от 700 и малко над 1000$ съответно.

          От друга страна дъното не изглежда съвсем завършено още...а и дигърите продължават да отнасят бой.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Начев, отде ги извади тия източници тип ежк

            Както и да е, слуха е верен, макар и половинчато.
            Според мен е не 10, а поне 25г рекордно евтино среброто спрямо златото. Тоест имаш доста дълъг бул маркет на жълтото тенеке спрямо братовчеда де се не знае кога и при какво рейшо ще свърши. Не е изключено и 90-100 да видим по насетне.

            Има и още един обаче немаловажен индикатор който почва да дава очевадни сигнали последните седмици.
            За пръв път от десетилетия умните пари са нетно дълги на среброто. Явно помирисват дъно.
            Разбира се нищо не пречи да станат още по дълги и среброто да иде и до 12$ да речем (зависи и от поривите на зеления), но оттук насетне шортенето му си мяза на доста рисково занимание, по скоро си изглежда зряло време за отваряне на дълги позиции.
            Като ти видях поста по-долу и реших да се включа, въпреки че нямах никакво намерение.
            Информацията беше доста тематична /според казаното от теб/, но сега чак отбелязах, че не съм те цитирал.
            Бързане, бързане!
            Не че знам точно защо и в каква посока!

            Не схващам изказването ти за Агенция ЕЖК и profit.bg, но с годините станах адски нелюбопитен и давам всекиму право на индивидуални размисли, страсти и оценки.

            Като някакъв отделен факт двойката сребро и злато са ми по-скоро безинтересни. Да знаеш, основният ми мотив да наблядавам разни такива особености, екстремуми и подобни е, че искам да опитам да сложа някакъв щрих в по-голямата картина.
            Евентуално обвързано с тайминг на по-глобални пороцеси?!

            Дявалски трудно е!

            Поздрави

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Среброто най-евтино спрямо златото от 2008 г. насам

              Май отдавна не е споделяно за исторически сложилото се и "вярно" съотношение на цените на среброто и златото.
              Това не значи, че съм следил темата, де!
              Начев, отде ги извади тия източници тип ежк

              Както и да е, слуха е верен, макар и половинчато.
              Според мен е не 10, а поне 25г рекордно евтино среброто спрямо златото. Тоест имаш доста дълъг бул маркет на жълтото тенеке спрямо братовчеда де се не знае кога и при какво рейшо ще свърши. Не е изключено и 90-100 да видим по насетне.

              Има и още един обаче немаловажен индикатор който почва да дава очевадни сигнали последните седмици.
              За пръв път от десетилетия умните пари са нетно дълги на среброто. Явно помирисват дъно.
              Разбира се нищо не пречи да станат още по дълги и среброто да иде и до 12$ да речем (зависи и от поривите на зеления), но оттук насетне шортенето му си мяза на доста рисково занимание, по скоро си изглежда зряло време за отваряне на дълги позиции.

              In 2011, Larry Williams Published a book titled: Trade Stocks and Commodities with the Insiders: Secrets of the COT Report. In the book Larry states: "Consider that for 22 years, the commercials (smart money) have NEVER been long SILVER, NEVER, NOT EVEN FOR ONE WEEK. IF YOU EVER see the COMMERCIALS go NET LONG SILVER, LOOK FOR A MAJOR BULL MARKET.

              Коментар


              • Среброто най-евтино спрямо златото от 2008 г. насам

                Май отдавна не е споделяно за исторически сложилото се и "вярно" съотношение на цените на среброто и златото.
                Това не значи, че съм следил темата, де!

                Коментар


                • Ми не знам, аз още от началото на 2017 казах, че златото ще е под натиск от лихвите и че най-много да стигне до 1360, ама много малко вероятно. Пък тая година казах на 1358 да се влиза къс, а на 1250 казах, че който ме е послушал и е влязъл къс може да закрие късата си позиция, за всеки случай

                  Също така казвам, че ще има нови дъна по-надолу

                  Това че си правил точно наобратното и си загубли пари е много хубаво, защото си получил точно това, което твоят гений заслужава

                  Може би требе да се научиш да четеш и да разбираш какво си прочел


                  Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                  Мишо след като си знаеш капацитета,кога ще спреш с глупостите които пишеш? И аз нищо не разбирам като теб но не бих си позволил да обърквам главите на другите. Не допускаш ли че има хора които са по отскоро във форума и могат да решат че нещо разбираш.
                  Отначало писа че трябвало да се продава на 1250....
                  После писа че трябвало да се купува на 1200 за нагоре...
                  След това писа че не знаеш накъде ще тръгне и накрая писа че щяло да "отпусне"...………???
                  Какво му разбира главата на Мишо от "отпускане"...??
                  Имам чувство че от чиста злоба и безсилие ги пишеш всички тия простотии.
                  Не ме разбирай погрешно ,не ти го пиша да се заяждам....просто ми е чудно как сам не се усещаш какво същество си?

                  Коментар


                  • GSR 85
                    Някой да ме поправи, ама ми се струва рекорд за последните почти 30г (даже 50)...единствено началото на 90-те е било малко повече.
                    Среброто на 1% от дъното края на 2015.
                    Last edited by pipbel; 04.09.2018, 18:19.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                      Мишо след като си знаеш капацитета,кога ще спреш с глупостите които пишеш? И аз нищо не разбирам като теб но не бих си позволил да обърквам главите на другите. Не допускаш ли че има хора които са по отскоро във форума и могат да решат че нещо разбираш.
                      Отначало писа че трябвало да се продава на 1250....
                      После писа че трябвало да се купува на 1200 за нагоре...
                      След това писа че не знаеш накъде ще тръгне и накрая писа че щяло да "отпусне"...………???
                      Какво му разбира главата на Мишо от "отпускане"...??
                      Имам чувство че от чиста злоба и безсилие ги пишеш всички тия простотии.
                      Не ме разбирай погрешно ,не ти го пиша да се заяждам....просто ми е чудно как сам не се усещаш какво същество си?
                      Ха ха ха Мишо ако имаше мозък да осъзнае кви ги дрищи тука отдавна да се е засрамил ама нема.Мозъкът му е направо полиран.

                      Коментар


                      • Браво алчен, найстина трябваше някой да муго каже +++++

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                          Мишо след като си знаеш капацитета,кога ще спреш с глупостите които пишеш? И аз нищо не разбирам като теб но не бих си позволил да обърквам главите на другите. Не допускаш ли че има хора които са по отскоро във форума и могат да решат че нещо разбираш.
                          Отначало писа че трябвало да се продава на 1250....
                          После писа че трябвало да се купува на 1200 за нагоре...
                          След това писа че не знаеш накъде ще тръгне и накрая писа че щяло да "отпусне"...………???
                          Какво му разбира главата на Мишо от "отпускане"...??
                          Имам чувство че от чиста злоба и безсилие ги пишеш всички тия простотии.
                          Не ме разбирай погрешно ,не ти го пиша да се заяждам....просто ми е чудно как сам не се усещаш какво същество си?
                          Браво алчен, найстина трябваше някой да му го каже ++++++

                          Коментар


                          • Мишо след като си знаеш капацитета,кога ще спреш с глупостите които пишеш? И аз нищо не разбирам като теб но не бих си позволил да обърквам главите на другите. Не допускаш ли че има хора които са по отскоро във форума и могат да решат че нещо разбираш.
                            Отначало писа че трябвало да се продава на 1250....
                            После писа че трябвало да се купува на 1200 за нагоре...
                            След това писа че не знаеш накъде ще тръгне и накрая писа че щяло да "отпусне"...………???
                            Какво му разбира главата на Мишо от "отпускане"...??
                            Имам чувство че от чиста злоба и безсилие ги пишеш всички тия простотии.
                            Не ме разбирай погрешно ,не ти го пиша да се заяждам....просто ми е чудно как сам не се усещаш какво същество си?

                            Коментар


                            • Стой мирен и чекай по-сгодни цени


                              Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                              Бацка, я кажи ще правим ли ново дъно в Златото? Като чета постовете ти ми се видиш най компетентен..

                              Коментар


                              • Един мушмурок златар ми писа, писа, писа лични съобщения с псувни. Да не е бил нашият познайник Екса се чудя...

                                Писа на 1219 как взимал злато той и щяло да ходи на 1400... Ама като гледам слаба ракия е шипчето при жълтото тенеке
                                Last edited by Money; 04.09.2018, 10:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X