IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ




    .....ама вие си се привличате , бе ................. Един вид ''загубеняци'' сте......... .

    Единия се ушил с ипотечки на върхо на имотите ................
    Другия , накупил Австралииски долари на 1.05 ( сега сме 0.71)

    Даже и неможе да '' напише '' правилно нивата , камо ли нещо смисленно да .... отиграе
    Крумчо , ве ........ тест на 2012 , кога направим ................НАДОЛУ .......... мо'е и да не си жив , ве ......
    Една нотификация от мен(както се изказва загубеняка за да звучи по научно )Жив съм жив съм "загубеняко" направихме тест на(чакай как беше......точката на бифуркация или на баба ти би-фурката) 1212 и цената се отблъсна от това ниво. Вход за дълги обаче е над последния дневен червен бар 1223. Трите червени дневни бара предполагат още един тест на 1212 откъдето могат да се търсят дълги с плитък стоп 2-3$ Пробие ли "имагинерното ниво-(на баба ти хвърчилото) 1212 може да се търсят къси, но аз лично предпочитам да търся входове за дълги по фундаментални причини.
    Last edited by Krum Sokolov; 01.11.2018, 15:17.

    Коментар


    • От гледна точка технически анализ според мен тук имаме от малките начало на 3-та вълна нагоре, а от по-големите начало на 5 нагоре.

      Коментар


      • Привет,

        Корелацията със злато и долари доста сериозно пропадна...за кой ли път.

        Като позицизия златото за мен се намира в С-вълна на 4та вълна на втора вълна, която втора вълна представлява корекцията започнала от Август 2016 - корекция на едно от най-мощните ралите, което комплекса е виждал в историята си /това от Януари-Юли 2016/.
        Ако действително сме в тази основна за мен хипотеза някъде между сегашния връх при 1237 и 1255 може да започне финалното спускане за последната вълна 5та на тази корекция. Основния й таргет би бил 1140, но в момента на изшипяване и паника не е изключено цената да достигне и 1105, където да запачне повторение на първата половина на 2016, но в "турбо моуд".
        Първа индикация, че сме поели по тази пътека на нови дъна е пробив на 1207.

        В дългосрочнен аспект оставам фокусиран върху дългото и дори сега, когато за мен сме в зона на силна съпротива, оставам нащрек за възможен брейкаут. Ако пробием 1260, коригираме и след това пробием с ново рали върха, сфоримарл се над 1260 преди корекцията, имаме сериозни индикации, че дългосрочно дъното е ударено. Засега оставам доста по-скептичен към този вариант, но нека видим дали ще се докаже..

        Евро/долар - ако сме тук при тези нива на златото, смятам че при изпълнение на основната ми хипотеза, това за което Стамба говори от много време, а именно силно движение към и под паритета, изглежда много резонно. Нека все пак видим..

        Индекси: това спускане твърде вероятно е начало на сериозната корекция, която очаквах за 2019. Най-вероятно това беше само А-вълната, чието дъно трябва да е близо. Дакс 11000 и SPX 2660 са сериозно подкрепи. Оттук е много вероятно да видим рали, което да поне е В вълна и да продължи с месеци преди да ни подготови за най-страшната част от корекцията, а именно С-вълната. Подкрепи, за да не се превърне тази корекция в "голямото мяу" ще бъда 19100-20000 за Дау и 2100-2200 за SPX.

        НИ в София - доколкото виждам цените са пораснали още малко. На абсолютния връх от 2008ма сме, като в някои квартали даже е пробит. Големият въпрос тук е дали това е 3та вълна в петата, която започна през 2014г или сме в В вълна. Продължавам да твърдя, че за мен по-скоро корекцията, която идва догодина няма да е страшно 30-40% спускане за С-вълна, а по-скоро пулбек в 4та вълна на импулса, чиято подкрепа да е ок. 1000евро/м2 или 15тина процента корекция. След това си мисли, че ще се развихри петата вълна нагоре с ценовите нива от поне 15-20% над върха от 2008, които в момента звучат абсурдно за повечето. Когато и това се случи, смятам че бихме били узрели за мноого сериозна корекция в цените, която да коригира периода 1989-20XY..
        **Истината е че за НИ до голяма степен се водя от очакванията за индексите и инфлацията. Засега очакванията са индексите да коригират, а да не "измяукат" и бичи пазара, който вероятно се задава при комодитата да бутне инфлацията сериозно. Това се вписва много по-добре с развитието на цените при НИ, което изложих: ок. 15% корекция скоро и още един връх след това. А в самия развой на корекцията догодина, както на този пазар, така и на индексите, смятам, че ще се изясни дали има потенциал за нещо по-сериозно откъм обезценка на този клас активи.



        Поздрави

        Коментар


        • Единствена графика която трябва да се гледа.Месечен чертеж,11 годишна трендлиния !!! Еднодневните и седмични шумове заблуждават неукия масовик.

          Коментар


          • Миши злото щеше да пада а талерите в момента подрънкват на 1234. Що така пак не позна.късо

            Коментар


            • някой /специалист по топлите вълни/ се изака в темата.
              трябва да мине известно време за да се измирише.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                Една нотификация от мен. Златото проби 1212 и достигна имагинерната линия 1234. Сега сме в точка на бифуркация и варантите са два: единият е надолу за тест на 2012 и ако пробие следващо ниво на подкрепа е 1200. Вторият вариант е нагоре за пробив на имагинерната линия 1234. Хайде на слуки. Сигурен съм че прогнозата ми ще се сбъдне на 100%. Имам още 3 4 варианта, но мисля че с тези двата ще позная накъде сме и няма да ви затормозявам с подвълните, че са сложни и няма да ги разберете.
                ПРОГНОЗИТЕ СЕ ЗАЩИТАВАТ С ПОЗИЦИИ ВСИЧКО ДРУГО Е ТА.....АК Прогнози и позиции ЗА СЕГА нямам.
                Last edited by Todor Sabev; 17.10.2018, 06:42.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                  Баце............нема повече какво да се пише тук................
                  Те тия двамата корифей , са дали движението на ''Златото '' , за близките ПЕТ години................

                  трябваше да сложиш кавичките на движението, не на златото ))))
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                    Една нотификация от мен. Златото проби 1212 и достигна имагинерната линия 1234. Сега сме в точка на бифуркация и варантите са два: единият е надолу за тест на 2012 и ако пробие следващо ниво на подкрепа е 1200. Вторият вариант е нагоре за пробив на имагинерната линия 1234. Хайде на слуки. Сигурен съм че прогнозата ми ще се сбъдне на 100%. Имам още 3 4 варианта, но мисля че с тези двата ще позная накъде сме и няма да ви затормозявам с подвълните, че са сложни и няма да ги разберете.
                    колега кориифей, прогнозата ви няма да е пълна без застраховка за известно - временно колебание.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Една нотификация от мен. Златото проби 1212 и достигна имагинерната линия 1234. Сега сме в точка на бифуркация и варантите са два: единият е надолу за тест на 2012 и ако пробие следващо ниво на подкрепа е 1200. Вторият вариант е нагоре за пробив на имагинерната линия 1234. Хайде на слуки. Сигурен съм че прогнозата ми ще се сбъдне на 100%. Имам още 3 4 варианта, но мисля че с тези двата ще позная накъде сме и няма да ви затормозявам с подвълните, че са сложни и няма да ги разберете.
                      Last edited by Krum Sokolov; 16.10.2018, 22:46.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
                        До 1234 горе- доле ми беше ясно, затворих дългите почти, без двайсет.
                        Баце, от тука пробив на 1235 към 1300 ли води или е еднакво вероятно за тест на 'имагинерната линия" от предни твои постове, или дори ново дънце.
                        Спрямо вълните и броенето което прилагаш.
                        Баце............нема повече какво да се пише тук................
                        Те тия двамата корифей , са дали движението на ''Златото '' , за близките ПЕТ години................

                        Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                        Колко хубава е вълновата теория! Правиш 3 варианта за нагоре, още 3 за надолу и винаги познаваш движението.
                        Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        добре е да се подсигуриш и с едно допускане за временно колебание и застой и си патрон, гарантирано.





                        Коментар


                        • До 1234 горе- доле ми беше ясно, затворих дългите почти, без двайсет.
                          Баце, от тука пробив на 1235 към 1300 ли води или е еднакво вероятно за тест на 'имагинерната линия" от предни твои постове, или дори ново дънце.
                          Спрямо вълните и броенето което прилагаш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volatilnia Разгледай мнение

                            аха ти много знаеш явно щото работим само с zertificat . е кажи тогава къде е върхо на 1234 ли е

                            той и мишето дето не е техничар напуска къси за 1000 ама вече изгоря
                            Къде е върха не ме интересува или дъното. Аз търгувам спредове

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                              Наѝ ме кефят теничарите: наѝ големите тиквеници на пазара. Въобще не знае кво става
                              аха ти много знаеш явно щото работим само с zertificat . е кажи тогава къде е върхо на 1234 ли е

                              той и мишето дето не е техничар напуска къси за 1000 ама вече изгоря
                              Last edited by volatilnia; 15.10.2018, 13:42.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                                LTCM не е добър пример. Прочети и разбери историята и не пиш наизуст
                                Когато много маймуни се покатерят на кух клон или се чупи или некоя маймуна се бута за да не стане белята. Пък и дървото и друг път е раждало кухи клонове., но маймуните това не са го включили у сметките.

                                Коментар

                                Working...
                                X