IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Причина за скока?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Да ме поправи някой от голдибъговете де го следят по отблизо, ама ми се струва че освен в американски $, юани и швейцарски франкове - никъде другаде няма мечи пазар на златото в останалите валути по света.
      Или е на нови по високи върхове от тези 2011, или е близо или по малко от 20% под пика от 2011.

      https://goldprice.org/gold-price-cha...lars-per-ounce

      Абсолютно си прав. Метала ми е в други валути, без цитираните от теб, и навсякъде е нагоре. Нямам оплаквания.

      Коментар


      • Да ме поправи някой от голдибъговете де го следят по отблизо, ама ми се струва че освен в американски $, юани и швейцарски франкове - никъде другаде няма мечи пазар на златото в останалите валути по света.
        Или е на нови по високи върхове от тези 2011, или е близо или по малко от 20% под пика от 2011.

        https://goldprice.org/gold-price-cha...lars-per-ounce


        Коментар


        • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
          Newmont лапна Goldcorp. Имам известно количество от вторите. Тук става интересно...

          https://www.thestreet.com/investing/...HOO&yptr=yahoo
          Понеже и мен ме впечатли новината, да споделя какво интересно откривам.
          1. Една от най-обещаващите златни компании, която и аз допусках, че ще търси след време нов връх се предаде на цена 5 пъти по-ниска от върха.
          2. Предаде се при счетоводна стойност под 0.8, въпреки, че мнозина от нас смятат това съотношение за временно и изключителна възможност за покупка на дъно. Вероятно има масов порок в начина на изчисление на счетоводната стойност на повечето ресурсни компании.
          3. Остави на загуба всички свой акционери, купували през последните 15 години, а ако погледнем нещата през инфлацията - вероятно почти всички с изключение на купилите през последните два месеца;
          4. Ако си дадем сметка, че оперира в сравнително спокойни юрисдикции, които последни ще накърнят правата на акционерите си - какво да очакваме от останалите златни компании?

          Аз лично губя окончателно интерес към инвестиции в златни минъори, независимо в коя посока реша, че се движи златото

          Коментар


          • Newmont лапна Goldcorp. Имам известно количество от вторите. Тук става интересно...

            https://www.thestreet.com/investing/...HOO&yptr=yahoo

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
              Не е свързано директно със златото но е свързано с благоденствието ни в бъдеще като народ.Попадна ми интересна цифра.През 1903 година при население 3 500 000 човека в България са родени 235 000 бебета.През 2018 година те са едва 58 000...........
              Ехей, тогава на село е била нужна работна ръка. Затова нощем селяните не ходели по дискотеки, а правели деца.
              Сега положението е различно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                От преди месец, явно и тоя година няма да има this time is different...всичко си се римува.
                Ма тая стена на 1300 много яка май май

                .......
                В момента златото консолидира.

                Коментар


                • Не е свързано директно със златото но е свързано с благоденствието ни в бъдеще като народ.Попадна ми интересна цифра.През 1903 година при население 3 500 000 човека в България са родени 235 000 бебета.През 2018 година те са едва 58 000...........

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Последните 5 години винаги има някакво декемврийско дъно след което неизменно следва връх в следващите 2 до 5-6 месеца.
                    За тази минала петилетка средната стойност декември е около 1150$ , а след броени месеци над 1320. Някъде към 15% средно.
                    Дали тая година ще е различно... ?
                    От преди месец, явно и тоя година няма да има this time is different...всичко си се римува.
                    Ма тая стена на 1300 много яка май май

                    Наскоро сефте излязох от 100% в тенекетата и вече 3 дрилъра, вероятно късмет ама доволен и от тайминга и от цената на хващане, почнах с AG, после с paas баш след голямото гмуркане ( по съвет на блекито - да е жив и здрав), накрая и hl щото се кукумише докато другите ралеха, сега и те догонват...те така, ще да видим, така или иначе тенекетата са си за бая време, тия са си за спекулка.
                    Last edited by pipbel; 11.01.2019, 17:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение
                      А ..... значи влизаш често..... да чететш. ...
                      Там където...... аз пиша най - често.....
                      ПП....... Преди малко станах , ма.....
                      Признавам, mea culpa, изкуших се да те бъзна ама много късно се включваш. Да не си нещо болен? Много се забави, та се притесних .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Слънчице мое, рядко пиша, а не рядко влизам в темата. Два различни по значение глагола. Уморен си. Лягай си.
                        А ..... значи влизаш често..... да чететш. ...

                        Там където...... аз пиша най - често.....

                        ПП....... Преди малко станах , ма.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                          Елементарно....... по-елементарно....... Селена
                          Колко хубаво те плъзна Пешето.........
                          Той нарече Stazis - Селена......
                          Редно беше Stazis да напише - аз не съм Селена.........
                          А не ..Селена , която рядко влиза в тази тема да отговори на третата минута.....
                          Ама откъде акъл.......
                          А и няма да се сменяш профилите през две минути .......то е никнейм , то е парола..... заеби
                          Лека нощ....
                          Слънчице мое, рядко пиша, а не рядко влизам в темата. Два различни по значение глагола. Уморен си. Лягай си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Бате Пешо, много мило, че си се сетил за мен, но аз не съм Стазис . И в тази тема почти не пиша. Лек ден.


                            Елементарно....... по-елементарно....... Селена

                            Колко хубаво те плъзна Пешето.........

                            Той нарече Stazis - Селена......
                            Редно беше Stazis да напише - аз не съм Селена.........
                            А не ..Селена , която рядко влиза в тази тема да отговори на третата минута.....
                            Ама откъде акъл.......
                            А и няма да се сменяш профилите през две минути .......то е никнейм , то е парола..... заеби

                            Лека нощ....
                            Last edited by Kondora; 06.01.2019, 13:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Че пропишеш кат пробие 1400




                              Я мине я не, то 10 години няма развитие, ако го чакаме още 10 той живота ни ще мине. Пък и за какво да се ползва това злато да се чудиш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Бате Пешо, много мило, че си се сетил за мен, но аз не съм Стазис . И в тази тема почти не пиша. Лек ден.
                                Че пропишеш кат пробие 1400





                                Коментар

                                Working...
                                X