IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
    Не е свързано директно със златото но е свързано с благоденствието ни в бъдеще като народ.Попадна ми интересна цифра.През 1903 година при население 3 500 000 човека в България са родени 235 000 бебета.През 2018 година те са едва 58 000...........
    Ехей, тогава на село е била нужна работна ръка. Затова нощем селяните не ходели по дискотеки, а правели деца.
    Сега положението е различно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      От преди месец, явно и тоя година няма да има this time is different...всичко си се римува.
      Ма тая стена на 1300 много яка май май

      .......
      В момента златото консолидира.

      Коментар


      • Не е свързано директно със златото но е свързано с благоденствието ни в бъдеще като народ.Попадна ми интересна цифра.През 1903 година при население 3 500 000 човека в България са родени 235 000 бебета.През 2018 година те са едва 58 000...........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Последните 5 години винаги има някакво декемврийско дъно след което неизменно следва връх в следващите 2 до 5-6 месеца.
          За тази минала петилетка средната стойност декември е около 1150$ , а след броени месеци над 1320. Някъде към 15% средно.
          Дали тая година ще е различно... ?
          От преди месец, явно и тоя година няма да има this time is different...всичко си се римува.
          Ма тая стена на 1300 много яка май май

          Наскоро сефте излязох от 100% в тенекетата и вече 3 дрилъра, вероятно късмет ама доволен и от тайминга и от цената на хващане, почнах с AG, после с paas баш след голямото гмуркане ( по съвет на блекито - да е жив и здрав), накрая и hl щото се кукумише докато другите ралеха, сега и те догонват...те така, ще да видим, така или иначе тенекетата са си за бая време, тия са си за спекулка.
          Last edited by pipbel; 11.01.2019, 17:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение
            А ..... значи влизаш често..... да чететш. ...
            Там където...... аз пиша най - често.....
            ПП....... Преди малко станах , ма.....
            Признавам, mea culpa, изкуших се да те бъзна ама много късно се включваш. Да не си нещо болен? Много се забави, та се притесних .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Слънчице мое, рядко пиша, а не рядко влизам в темата. Два различни по значение глагола. Уморен си. Лягай си.
              А ..... значи влизаш често..... да чететш. ...

              Там където...... аз пиша най - често.....

              ПП....... Преди малко станах , ма.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                Елементарно....... по-елементарно....... Селена
                Колко хубаво те плъзна Пешето.........
                Той нарече Stazis - Селена......
                Редно беше Stazis да напише - аз не съм Селена.........
                А не ..Селена , която рядко влиза в тази тема да отговори на третата минута.....
                Ама откъде акъл.......
                А и няма да се сменяш профилите през две минути .......то е никнейм , то е парола..... заеби
                Лека нощ....
                Слънчице мое, рядко пиша, а не рядко влизам в темата. Два различни по значение глагола. Уморен си. Лягай си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Бате Пешо, много мило, че си се сетил за мен, но аз не съм Стазис . И в тази тема почти не пиша. Лек ден.


                  Елементарно....... по-елементарно....... Селена

                  Колко хубаво те плъзна Пешето.........

                  Той нарече Stazis - Селена......
                  Редно беше Stazis да напише - аз не съм Селена.........
                  А не ..Селена , която рядко влиза в тази тема да отговори на третата минута.....
                  Ама откъде акъл.......
                  А и няма да се сменяш профилите през две минути .......то е никнейм , то е парола..... заеби

                  Лека нощ....
                  Last edited by Kondora; 06.01.2019, 13:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Че пропишеш кат пробие 1400




                    Я мине я не, то 10 години няма развитие, ако го чакаме още 10 той живота ни ще мине. Пък и за какво да се ползва това злато да се чудиш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Бате Пешо, много мило, че си се сетил за мен, но аз не съм Стазис . И в тази тема почти не пиша. Лек ден.
                      Че пропишеш кат пробие 1400





                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Аз пък пиша не за последен път.

                        До какво доведе това . До балонизиране на цените на активите отново Акции и Имоти, Койните също
                        Отделно сега нещата са още по -зле нивата на глобалните дългове надхвърлят нивата от 2007 и нивата от преди голямата депресия 1929.




                        Златото ще го манипулират до самия край на фиат системата.А такъв е неизбежен.Ще има нови пари зад които ще стои твърд актив.Може и да не е златото но аз за друг не се сещам.Последната криза беше просто трус.Първоначално тектонично разместване преди земетресението.Спорен частичен одит на ФЕД през 2012 показа че под масата са налети поне 16 000 000 000 000 долара в системата за да устиска...........Интересното е че има хора които искрено вярват че има ПАЗАР на каквото и да е след 1913 година..............

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                          Селена ти не разбираш ли че на тая финансова система края е до няколко години казал съм 2022г.И помен няма да остане долари молари евра дрън дрън..Предстои нещо ново може би нова световна валута иначе тия милионери в долари като се събудят ще разберат че нямат нищо...Иде време в което богат ще е този който има какво да яде...нещата са изключително сериозни
                          Бате Пешо, много мило, че си се сетил за мен, но аз не съм Стазис . И в тази тема почти не пиша. Лек ден.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Staziss Разгледай мнение
                            За пръв и последен път ще напиша няколко изречения за златото.
                            Спомнете си кризата от 2008г. т.н ипотечна, която прерастна в ликвидна криза какво стана.?
                            В основата е раздуването на ипотечния балон, (най-добър пример са и биткойните, прочете какви са параметрите на един актив, кога се определя като балон и какво става при спукването му, но стоп дотук).През 2008г. в опити да покрият дупките от ипотечния пазар се прехвърли върху други сектори, проблемът е бързо и веднага да се намерят средства за размяна.Доларът е тази световна валута с около 60% глобална тежест при международни разплащания.
                            За да се покриват щетите и домино ефекта, инвеститорите(банки, фондове и т.н) трябваше скоростно да покриват тези липси на кеш(ликвидна криза) и го намериха естествено в доларови доминирани активи.Това повлече и цената на златото със спад от 2000 до 1000$. до нивата на които се добива от мините и новото физическо злато.Сринаха се и фондовите*(т.н капиталови пазари, където е в общи линии е ситуирана и реалната икономика) пазари, отново това беше свързано с разпродажби и появата на долари.
                            Казано по друг начин, финансовите шокове ще предизвикат ново репатриране на доларови експозиции и в златото и спадове на цената и.
                            Селена ти не разбираш ли че на тая финансова система края е до няколко години казал съм 2022г.И помен няма да остане долари молари евра дрън дрън..Предстои нещо ново може би нова световна валута иначе тия милионери в долари като се събудят ще разберат че нямат нищо...Иде време в което богат ще е този който има какво да яде...нещата са изключително сериозни
                            Last edited by national power; 06.01.2019, 10:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Staziss Разгледай мнение
                              за пръв и последен път ще напиша няколко изречения за златото.
                              Спомнете си кризата от 2008г. т.н ипотечна, която прерастна в ликвидна криза какво стана.?
                              В основата е раздуването на ипотечния балон, (най-добър пример са и биткойните, прочете какви са параметрите на един актив, кога се определя като балон и какво става при спукването му, но стоп дотук).През 2008г. в опити да покрият дупките от ипотечния пазар се прехвърли върху проблемът бързо и веднага да се намерят средства за размяна.Доларът е тази световна валута с около 60% глобална тежест при между народни разплащания.
                              За да се покриват щетите и домино ефекта, инвеститорите(банки, фондове и т.н) трябваше скоростно да покриват тези липси на кеш(ликвидна криза) и го намериха естествено в доларови доминирани активи.Това повлече и цената на златото със спад от 2000 до 1000$. до нивата на които се добива от мините и новото физическо злато.Сринаха се и фондовите*(т.н капиталови пазари, където е в общи линии е ситуирана и реалната икономика) пазари, отново това беше свързано с разпродажби и появата на долари.
                              Аз пък пиша не за последен път.

                              До какво доведе това . До балонизиране на цените на активите отново Акции и Имоти, Койните също
                              Отделно сега нещата са още по -зле нивата на глобалните дългове надхвърлят нивата от 2007 и нивата от преди голямата депресия 1929.





                              Last edited by Todor Sabev; 06.01.2019, 10:08.

                              Коментар


                              • За пръв и последен път ще напиша няколко изречения за златото.
                                Спомнете си кризата от 2008г. т.н ипотечна, която прерастна в ликвидна криза какво стана.?
                                В основата е раздуването на ипотечния балон, (най-добър пример са и биткойните, прочете какви са параметрите на един актив, кога се определя като балон и какво става при спукването му, но стоп дотук).През 2008г. в опити да покрият дупките от ипотечния пазар се прехвърли върху други сектори, проблемът е бързо и веднага да се намерят средства за размяна.Доларът е тази световна валута с около 60% глобална тежест при международни разплащания.
                                За да се покриват щетите и домино ефекта, инвеститорите(банки, фондове и т.н) трябваше скоростно да покриват тези липси на кеш(ликвидна криза) и го намериха естествено в доларови доминирани активи.Това повлече и цената на златото със спад от 2000 до 1000$. до нивата на които се добива от мините и новото физическо злато.Сринаха се и фондовите*(т.н капиталови пазари, където е в общи линии е ситуирана и реалната икономика) пазари, отново това беше свързано с разпродажби и появата на долари.
                                Казано по друг начин, финансовите шокове ще предизвикат ново репатриране на доларови експозиции и в златото и спадове на цената и.
                                Last edited by Staziss; 06.01.2019, 10:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X