IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
    Днеска е около 1285$. Като стане около 1250$ ще купя малко монети. На 1200$ пак бих допълнил. Под 1000$ пак. Както казаха хората по-долу - златото ми е застраховка, не е за инвестиция, търговия или спекула.
    какви монети?
    препоръка е

    Коментар


    • Днеска е около 1285$. Като стане около 1250$ ще купя малко монети. На 1200$ пак бих допълнил. Под 1000$ пак. Както казаха хората по-долу - златото ми е застраховка, не е за инвестиция, търговия или спекула.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение
        Eliotte Wave Financial Forecast твърдят, че сега златото ще слезе до 1290, после ще се качи до 1450 и после ще слезе до 850. В близката година и половина.
        Какво мислите за това.
        Засега се оказват най-умни. Да видим дали обаче няма да падне до 1200.

        Коментар


        • Дълго злато стоп 1290. Цел 1380
          Позволява и спускане още малко по надолу.
          Но засега удари точно тренд линията на големия канал.
          Last edited by Todor Sabev; 04.03.2019, 03:58.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
            Тук ралито май пак се отлага. Да видим баба Меца на къде ще ви закара. Все си мисля че поне ще тества дъното от 2016 -та преди да тръгне над 1,400.
            Пазарът на злато е най-манипулираният пазар на света, всякакви прогнози тук са обречени не просто на провал, а на крах Имам злато. Физическо, другото е пунта мара, но не очаквам ръст в цената, поне не съществен, имам го само и единствено като превенция и своеобразна застраховка.
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Тук ралито май пак се отлага. Да видим баба Меца на къде ще ви закара. Все си мисля че поне ще тества дъното от 2016 -та преди да тръгне над 1,400.

              Коментар


              • https://www.bloomberg.com/news/artic...ar-next-crisis

                Aко поне частично са прави - где ли ще е жълтото тогава...

                Коментар


                • за да стане златото 850 трябва да има някаква брутална, невероятна и огромна ликвидна криза на глобално ниво, а предвид, че знаем колко меки са ЦБ ...ще има хеликоптерни пари буквално 30 минути след избухването на такава глобална ликвидна криза....което като камшик ще изстреля цените на ЦМ.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение
                    Eliotte Wave Financial Forecast твърдят, че сега златото ще слезе до 1290, после ще се качи до 1450 и после ще слезе до 850. В близката година и половина.
                    Какво мислите за това.
                    Eliotte Wave Financial Foreca , гуруто Пректър и неговите последователи рутят златото и индексите и пророкуват дефлационна депресия. Но тея от ФЕД като ли са изчели неговите книги , и са още по - обсебени от него от дефлацията и ще поддържат цените на активите на всяка цена с огромна ликвидност, и в бъдеще Така при най малък сигнал за рецесия почват да спират да вдигат лихвите както сега, При срив на пазара пак ще се намесят с риск да сринат валутата си но да се опитат да продължат цикъла на експанзия. Отделно при голямата депресия имаме златен стандарт и нямаме количествени облекчения. Сега нещата не седят по този начин. Така че при следващата рецесия злато може да бъде подложено на разпродажби но по - вероятно щот в момента се влачи по дъната и не е наболочено, разпродажбите да се посрещнат с огромно търсене и малко след лекото потъване да се изстреля рязко и да влезе голям бичи тренд , Но до тогава според мен има поне 2-3 години. Осланям се основно че пазара на акции не е обърнал още и ще направи още едно експанзия.

                    Това което следя винаги с интерес е социономиката. За мен социономиката на Пректър и Вълновата теория са си о, кей независимо от грешните анализи последните десетилетия. Просто там много са се надъхали с тази дефлация. Както и тея от ФЕД , точно поради това няма да се случи дефлация и следваща депресия ще стагфлационна. и златото ще отиде в небесата. Но ще изисква повечко време.

                    Гледам са сложили същия таргет на импулса като мен 1450.

                    Таргета от 850 е нереалистичен , щом до сега не проби 1000 , при следващата рецесия последното нещо което ще се продава е златото ,Злато ще продават тези който са притиснати да си осигурят ликвидност. но надали ще я си я осигурят като си разпродават златото.



                    Last edited by Todor Sabev; 08.03.2019, 04:30.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение
                      Eliotte Wave Financial Forecast твърдят, че сега златото ще слезе до 1290, после ще се качи до 1450 и после ще слезе до 850. В близката година и половина.
                      Какво мислите за това.
                      че ако знаеха със сигурност, нямаше да го кажат.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Eliotte Wave Financial Forecast твърдят, че сега златото ще слезе до 1290, после ще се качи до 1450 и после ще слезе до 850. В близката година и половина.
                        Какво мислите за това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Аматъор съм си в сравнение с ТА открехнатите, ма все сме подочули туй онуй.
                          Само на мен ли ми се струва че при жълтото се е заформила една голяма 10 месечна купичка, аче и нещо подобно на дръжка напоследък ?
                          Че и при среброто подобна фигурка последните 8 месеца...

                          От друга страна май наближаваме доста яки съпротиви с давност до 5-6 години.
                          Ще са нужни освен време и поне 4% още за да се пробият всички.
                          ням кво да разсъждаваш. вие с другото ханукярче Мишока нищо няма да вдянете цял живот . златото си прави на големия фрейм обърната чутура и тръгваме нагоре беееееееееееееееееееееееееееееееееееееее. ханукяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяярр


                          хяхяхяяхяхяххяхяхяхяхя

                          Коментар


                          • и преди няколко месеца писах, и сега все още съм на същото мнение, че 1350 за голда ще е връх след който следва спускане за съжаление
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Преместени стопове 1336
                              Импулса е удължен , но корективен . Таргета остава приблизително 1450 към лятото. След това отново спад.. Това е моя сценарий
                              Качвам графиката защото е имаме доста точен канал за трета от трета.
                              Click image for larger version

Name:	GOLDH4 4.png
Views:	3
Size:	15.4 КБ
ID:	3444531







                              Нещо темата замре независимо от покачването на златото. Вероятно ще предизвика по -сериозен интерес след като пробие предишните върхове и нивото от 1400.
                              Last edited by Todor Sabev; 26.02.2019, 11:38.

                              Коментар


                              • Аматъор съм си в сравнение с ТА открехнатите, ма все сме подочули туй онуй.
                                Само на мен ли ми се струва че при жълтото се е заформила една голяма 10 месечна купичка, аче и нещо подобно на дръжка напоследък ?
                                Че и при среброто подобна фигурка последните 8 месеца...

                                От друга страна май наближаваме доста яки съпротиви с давност до 5-6 години.
                                Ще са нужни освен време и поне 4% още за да се пробият всички.

                                Коментар

                                Working...
                                X