IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

    Това е ясно, съгласен съм. Излишните НИ съм ги продал преди година и нещо, не ми трябват. Ако можех да убедя семейството си да продадем и това, в което живеем да го продадем и да живеем под наем...ама няма как да стане.
    Основното жилище никога не се брои като актив. Както и никога не бива да се пипа. Това е желязно правило.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

      Ако можех да убедя семейството си да продадем и това, в което живеем да го продадем и да живеем под наем...ама няма как да стане.
      Ако 8918-те тона злато на германското население се прибавят към 3370-те тона злато на германската централна банка, се получават общо 12,228 тона злато, държани в частния и централния банков сектор в Германия. Това са близо 7% от всички надземни запаси от злато в света.
      Значи германците, освен това, 72% от тях живеят под наем, те не са домошари като БГ и англичани.

      Aко през 2005 някой който си е продал основното жилище, купувайки си злато на $250/оu, живеейки под наем 14 години и да продаде златото сега ($1430/ou), колко му е печалбата ?
      100 000 лв (тристаен в София) + 472% = 472 000 лв - 80 000 лв (наем) =388 000
      Същия тристаен сега ще е 200 000 лв и остават тези 188к печалба.


      .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

        Е точно това ми е проблема Тодоре, че навремето комунягите са били настанали едни селяндури в къщата ни, които са скъсили живота на дядо ми и баба ми с години. 10 години са живели в три от стаите, а нас са ни били принудили да живеем в една от всичките. Сигурно в този живот няма, това е. Така че и основното жилище не е това, което е, когато има революции, катаклизми, комунисти и друга сволач.

        ПП: това с национализацията на златото ми и на активите ми вече съм го измислил. всички рискове са премерени и отчетени.
        Няма премерени и отчетени рискове според мен,винаги очаквай изненада. Обаче не знаеш ли как се управлява недвижима собственост задължително продавай всичко друго без основното си жилище.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Ей златото скочи с 15 процента и почнахте да ги плещите едни, С Единствено жилище не спекулира единствено жилище е убежище подобно на златото Златото може да подлежи на регулация и търговията с него да е само приоритет на държавата и да бъде национализирано акциите може да обезценят значително или да занулят, кеша същата съдба. При екстремна ситуация всекви активи могат да дадат фира да бъдат конфискуване или да нямаш достъп до тях А все пак единствено жилище ако не си ,,врага на народа ,, няма да три го закачат Ще е доста неприятно на старини по време на зверска криза и тежки социални конфликти да се подметаш ти и децата ти под наем.
          Е точно това ми е проблема Тодоре, че навремето комунягите са били настанали едни селяндури в къщата ни, които са скъсили живота на дядо ми и баба ми с години. 10 години са живели в три от стаите, а нас са ни били принудили да живеем в една от всичките. Сигурно в този живот няма, това е. Така че и основното жилище не е това, което е, когато има революции, катаклизми, комунисти и друга сволач.

          ПП: това с национализацията на златото ми и на активите ми вече съм го измислил. всички рискове са премерени и отчетени.
          Last edited by Minka; 25.06.2019, 19:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

            Това е ясно, съгласен съм. Излишните НИ съм ги продал преди година и нещо, не ми трябват. Ако можех да убедя семейството си да продадем и това, в което живеем да го продадем и да живеем под наем...ама няма как да стане.
            Ей златото скочи с 15 процента и почнахте да ги плещите едни, С Единствено жилище не спекулира единствено жилище е убежище подобно на златото Златото може да подлежи на регулация и търговията с него да е само приоритет на държавата и да бъде национализирано акциите може да обезценят значително или да занулят, кеша същата съдба. При екстремна ситуация всекви активи могат да дадат фира да бъдат конфискуване или да нямаш достъп до тях А все пак единствено жилище ако не си ,,врага на народа ,, няма да три го закачат Ще е доста неприятно на старини по време на зверска криза и тежки социални конфликти да се подметаш ти и децата ти под наем.
            Last edited by Todor Sabev; 25.06.2019, 19:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

              Просто е. Ако имаш за продаване продавай. Пикът е минат. Умните и предпазливи играчи излизат поетапно още от миналата година. Въпроса е дали чуждите капитали ще се дръпнат от там зависи кога ще има срив, външният фактор е най-съществения за този сегмент от икономиката. Същите тези капитали, които подпомогнаха жилищното строителство преди години и го изкараха от бездната. Златото е ясно там няма какво толкова да се разсъждава.
              Това е ясно, съгласен съм. Излишните НИ съм ги продал преди година и нещо, не ми трябват. Ако можех да убедя семейството си да продадем и това, в което живеем да го продадем и да живеем под наем...ама няма как да стане.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                На път е и прогнозата ти за ДБ да излезе.При един екстремум може да се задвижат много процеси и 5000 долара унцията ми се струва малко.Поне 10-15к.
                Всичко е възможно разбира се, ама в такива случаи обикновено се казва че е wishful thinking....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение

                  по-релевантният въпрос е: наистина ли смяташ, че бих го написал тук?
                  е, няма да разберат, че от теб е излязло.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                    А дай пак за цените на НИ на топ ликациите в БГ? Стана ми интересно. Не се майтапя, не съм ти чел коментарите на темата. След това за златото пак.
                    Просто е. Ако имаш за продаване продавай. Пикът е минат. Умните и предпазливи играчи излизат поетапно още от миналата година. Въпроса е дали чуждите капитали ще се дръпнат от там зависи кога ще има срив, външният фактор е най-съществения за този сегмент от икономиката. Същите тези капитали, които подпомогнаха жилищното строителство преди години и го изкараха от бездната. Златото е ясно там няма какво толкова да се разсъждава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                      Да се надяваме на стабилно покачване. Все пак параболично движение при златото не е здравословно дори за тази вековна валута.
                      1700 е таргета за до края на годината. Или поне на това ниво вероятно ще видиме сериозна корекция. При определени условия не виждам и проблем акциите да катерят заедно със златото. Индикаторите обаче потретвам говорят за приближаването на сериозна криза и то само в рамките на няколко години най-много 2-3. За България първото което прогнозирам е сериозен спадпи последващ срив на недвижимите имоти. Когато цените на по-горните прогнозирах огромно покачване за топ локациите в държавата, докато всички очакваха и чакаха да станело по евтино. Всичко е цикличност при активите стига да притежаваш два компонента играта е лесна. Капитал и Време.
                      А дай пак за цените на НИ на топ ликациите в БГ? Стана ми интересно. Не се майтапя, не съм ти чел коментарите на темата. След това за златото пак.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        На път е и прогнозата ти за ДБ да излезе.При един екстремум може да се задвижат много процеси и 5000 долара унцията ми се струва малко.Поне 10-15к.
                        Да се надяваме на стабилно покачване. Все пак параболично движение при златото не е здравословно дори за тази вековна валута.
                        1700 е таргета за до края на годината. Или поне на това ниво вероятно ще видиме сериозна корекция. При определени условия не виждам и проблем акциите да катерят заедно със златото. Индикаторите обаче потретвам говорят за приближаването на сериозна криза и то само в рамките на няколко години най-много 2-3. За България първото което прогнозирам е сериозен спадпи последващ срив на недвижимите имоти. Когато цените на по-горните прогнозирах огромно покачване за топ локациите в държавата, докато всички очакваха и чакаха да станело по евтино. Всичко е цикличност при активите стига да притежаваш два компонента играта е лесна. Капитал и Време.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                          По скоро контролирана инфлация. И както и преди не бих се учудил на цени 200 долара барела. Времево също мислех, че ще покачват лихвите и тази година, но изглежда ножът е опрял до кокала. Прекалено рано. Всичко това е предвестник на изключително голяма криза, която пък ще отвори път за закупуване на изключително евтини активи. 5000 долара таргет при златото е абсолютно реален и то само в рамките на няколко години.
                          На път е и прогнозата ти за ДБ да излезе.При един екстремум може да се задвижат много процеси и 5000 долара унцията ми се струва малко.Поне 10-15к.
                          Last edited by Hermes73; 25.06.2019, 16:47.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение


                            Освен за собствена забава, не виждам голям смисъл да се занимаваме с XAUJPY. В тази връзка например, пакистанците са вече в хиперинфлация от началото на 2019-та. И к'во от това?

                            Голямата драма ще започне след XAUUSD над 2200. И изобщо няма да им се обезценят само "малко хартийките", а много повече. Над 2200 the sky is the limit
                            И не е едно и също, дали се обезценява доларът или нечия друга валута, нали
                            е той е достатъчно обезценен е погледни го от как е издаден кво мое си купиш с него -> 1$ общо взето нищо. Е ше скочи малко цената в злато кво толко нема страшно нема да е в чак sky is the limit 5/6 хилки не е голяма драма, кво толко нема имат пари за пушки и самолетоносачи и готово ...
                            Абсолютно същото е дали ше е долара или некоя друга хартия ... той и без тва е резерва само устно вече ... (но пък е единствената валута дет има прилична лихва от резервните, както и китайската )

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Доста пописахме през годините.Сега се чака развръзката.Помня че като се регистрирах във форума дългът на САЩ беше 12 трилиона...........Имах голямо очакване че Брекзит ще е катализатора на процеса с разпад на сегашния модел.Но нещата вървят към твоята прогноза за 4-500 долара барела и хиперинфлация.
                              По скоро контролирана инфлация. И както и преди не бих се учудил на цени 200 долара барела. Времево също мислех, че ще покачват лихвите и тази година, но изглежда ножът е опрял до кокала. Прекалено рано. Всичко това е предвестник на изключително голяма криза, която пък ще отвори път за закупуване на изключително евтини активи. 5000 долара таргет при златото е абсолютно реален и то само в рамките на няколко години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                споменаха ли какво ще е новото съотношение?
                                по-релевантният въпрос е: наистина ли смяташ, че бих го написал тук?
                                До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X