IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    Със санкциите си срещу Китай американците ги изнудваха за нещо........По същия начин САЩ изнудват целия свят с възможната ескалация на конфликта в Персийския Залив и последиците от него.Аз мисля че със зъби и нокти те се борят да спрат дедоларизацията .Шантажа е много силно оръжие.Златото като алтернатива на долара е враг номер едно и е логично ако всички клекнат на Чичо Сам поне за момента то да се кротне.
    Както и колкото да се борят мачът свърши.Опиянени от мнимото си могъщество и повярвали се отиват в небитието...Освен това вече никой не ги взема насериозно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petergenov Разгледай мнение
      След срещата на Г20 прогнозата ми за следващата седмица спад може би до 1370. Някой да има друга прогнозна
      Със санкциите си срещу Китай американците ги изнудваха за нещо........По същия начин САЩ изнудват целия свят с възможната ескалация на конфликта в Персийския Залив и последиците от него.Аз мисля че със зъби и нокти те се борят да спрат дедоларизацията .Шантажа е много силно оръжие.Златото като алтернатива на долара е враг номер едно и е логично ако всички клекнат на Чичо Сам поне за момента то да се кротне.

      Коментар


      • След срещата на Г20 прогнозата ми за следващата седмица спад може би до 1370. Някой да има друга прогнозна

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

          Ако 8918-те тона злато на германското население се прибавят към 3370-те тона злато на германската централна банка, се получават общо 12,228 тона злато, държани в частния и централния банков сектор в Германия. Това са близо 7% от всички надземни запаси от злато в света.
          Освен това, 72% от тях живеят под наем, не че нямат пари за жилище да си купят.
          Аз разсъждавах за тях, как ти ще коментираш действията на една ТРЕТА от германците.
          Тоя дето си ми го цитирал, е немалък спекулант, обичащ да получава държавни поръчки, и какво, ТОЙ се прави на моралист, значи да затворим борсите щото нищо не произвеждат ли ?
          Времевата извадка не е случайна, след спада на Доткома, златото е било $250 (а колко са му разходите тогава за добиване) .... през 1980год е било $2000 ...
          Разходите за добив на ЮАР най-големият производител на злато 99-2000 г. са над 250 usd за този период, когато сарафските банки смъкнаха цените до безумна ниска стойност. Това доведе до масови фалити дори на големи проезводители. Цената 80 та е 850 долара връх номинал, но за изключително кратко време. Последва период около 2004-5 та, който изигра невероятно лоша шега на булион банките, факт който е доказателство, че колкото и силен да се мислиш, колкото и кординирано да играеш златото винаги ще те победи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

            лесно може да се вземе някакъв времеви интервал който да защити тезата ти ......... а как ще коментираш цитата по-долу?
            [ATTACH=CONFIG]n3482000[/ATTACH]
            Ако 8918-те тона злато на германското население се прибавят към 3370-те тона злато на германската централна банка, се получават общо 12,228 тона злато, държани в частния и централния банков сектор в Германия. Това са близо 7% от всички надземни запаси от злато в света.
            Освен това, 72% от тях живеят под наем, не че нямат пари за жилище да си купят.
            Аз разсъждавах за тях, как ти ще коментираш действията на една ТРЕТА от германците.
            Тоя дето си ми го цитирал, е немалък спекулант, обичащ да получава държавни поръчки, и какво, ТОЙ се прави на моралист, значи да затворим борсите щото нищо не произвеждат ли ?
            Времевата извадка не е случайна, след спада на Доткома, златото е било $250 (а колко са му разходите тогава за добиване) .... през 1980год е било $850..
            Last edited by hazard; 28.06.2019, 23:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
              Златото също си има своите проблеми - тежи, не става за джобно носене и т.н.

              По-простичко и накратко казано - няма нищо сигурно на тази земя!
              Има.
              Смъртта.
              Тя е екстра за всеки, който се е родил.

              Коментар


              • Да имаш трилиони е лакомия. Да имаш и милиарди, също е лакомия.
                Няколко милиона са достатъчни за да живееш в разкош до края на живота си.

                Казваш борсата, капитализация.... Фейсбуци и Гугъли по стотици милиарди... Чудесно.
                Земя плодородна, земеделска.... Чудесно.

                Сега ми обясни колко струва земята около Чернобил, Фукушима... или като цяло в Сирия, Либия...

                Осъзнаваш ли, че ако по някаква причина малко атоми се понацепят в Ню Йорк, примерно... и фейсбуците ще струват точно 0-ла. Както и земята наоколо, както и жилищата... и т.н.

                Златото също си има своите проблеми - тежи, не става за джобно носене и т.н.

                По-простичко и накратко казано - няма нищо сигурно на тази земя!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                  Ако 8918-те тона злато на германското население се прибавят към 3370-те тона злато на германската централна банка, се получават общо 12,228 тона злато, държани в частния и централния банков сектор в Германия. Това са близо 7% от всички надземни запаси от злато в света.
                  Значи германците, освен това, 72% от тях живеят под наем, те не са домошари като БГ и англичани.

                  Aко през 2005 някой който си е продал основното жилище, купувайки си злато на $250/оu, живеейки под наем 14 години и да продаде златото сега ($1430/ou), колко му е печалбата ?
                  100 000 лв (тристаен в София) + 472% = 472 000 лв - 80 000 лв (наем) =388 000
                  Същия тристаен сега ще е 200 000 лв и остават тези 188к печалба.
                  лесно може да се вземе някакъв времеви интервал който да защити тезата ти ......... а как ще коментираш цитата по-долу?
                  Click image for larger version

Name:	Warren Buffett.jpg
Views:	2
Size:	37.3 КБ
ID:	3482000

                  Attached Files
                  Last edited by _1912_; 27.06.2019, 19:55.
                  НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                    Въпреки всичко корекция е възможна, според мен може да върне до 1380$. След време пак нагоре. След няколко години къде ще е никой не знае. Руснаците вчера бяха в Куба, днес са във Венецуела. САЩ продължават да се заиграват с Иран, печатането продължава, а Тръмп натиска ФЕД. Навлизаме в ретроградния период.
                    Засега корекцията е от 1440 до 1404, очаквам да слезе още. Корекцията продължава.

                    Коментар


                    • да ама RGLD нов връх над 2012та вече напрайло.... хм, нещо има бая разминаване тука по трасето ....


                      ... а то за тва била патардията и златото скокнало, тоя дрънка глупости без да прай нищо и балъците веднага хоп скокчили лонг и кат не смъкне нищо защото SPto е още в облаците и наопаки ше стане целата раота ....

                      Пауъл затвърди прогнозите за свиване на лихвите
                      https://www.investor.bg/sasht/337/a/...hvite--284594/
                      Last edited by RUBLA; 26.06.2019, 08:42.

                      Коментар


                      • тва ми прилича на ABC нагоре и треа слезне още веднъж, където сега от последното дъно А=С вълна, не виждам 5 вълни за bullish, еврото също , квот еврото прай златото същата работа, къде есента или към края на 2019 началото на 2020 ше тръгне по стабилно кат индексите забият нос в земята, са още не са обърнали още а летото е дълго ....
                        EUR, GDX, GDXJ коригират вече XAU/USD треа да следва, стига им толкоз май ама да видиме, дали тъй ше стане....

                        P.S. са гледам еврото мнооо надолу, тва треа да напрай една мощна зелена тояга на 1.18 да има квавешки импулс са нема никой в момента, то не е стигнало още resistance на ЕМА50 месечна начи златото ше почека малко
                        Last edited by michaelis12; 25.06.2019, 23:30.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                          Немците имат доста повече. За петте години в които са били владетели на Европа са натрупали колосални количества, които до ден днешен са в техни ръце. Интересна нация са.
                          Най-големите кражби на AU през WWII са от германци и японци. Ама японците са откраднали повече.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                            Основното жилище никога не се брои като актив. Както и никога не бива да се пипа. Това е желязно правило.
                            Не съм го броил никога като актив, не знам дори защо някои го правят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Ей златото скочи с 15 процента и почнахте да ги плещите едни, С Единствено жилище не спекулира единствено жилище е убежище подобно на златото Златото може да подлежи на регулация и търговията с него да е само приоритет на държавата и да бъде национализирано акциите може да обезценят значително или да занулят, кеша същата съдба. При екстремна ситуация всекви активи могат да дадат фира да бъдат конфискуване или да нямаш достъп до тях А все пак единствено жилище ако не си ,,врага на народа ,, няма да три го закачат Ще е доста неприятно на старини по време на зверска криза и тежки социални конфликти да се подметаш ти и децата ти под наем.
                              Само едно уточнение към всички: никога не съм казвал, че искам да продам основно жилище и с парите от него да купувам злато. Не ми слагайте думи в устата.

                              До Muller: никога не сме считали основно жилище за актив, няма как. Защо някои го правят аз не знам.

                              Та темата беше златото, цени, бъдеще и т.н.

                              Апропо: металите какъв процент са от портфейла ви?
                              Last edited by Minka; 25.06.2019, 21:03.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                                Ако 8918-те тона злато на германското население се прибавят към 3370-те тона злато на германската централна банка, се получават общо 12,228 тона злато, държани в частния и централния банков сектор в Германия. Това са близо 7% от всички надземни запаси от злато в света.
                                Значи германците, освен това, 72% от тях живеят под наем, те не са домошари като БГ и англичани.

                                Aко през 2005 някой който си е продал основното жилище, купувайки си злато на $250/оu, живеейки под наем 14 години и да продаде златото сега ($1430/ou), колко му е печалбата ?
                                100 000 лв (тристаен в София) + 472% = 472 000 лв - 80 000 лв (наем) =388 000
                                Същия тристаен сега ще е 200 000 лв и остават тези 188к печалба.


                                .
                                Немците имат доста повече. За петте години в които са били владетели на Европа са натрупали колосални количества, които до ден днешен са в техни ръце. Интересна нация са.

                                Коментар

                                Working...
                                X