IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Интересно е колко неактивна е темата предвид това, което направи златото.
    Но може би е нормално: първо, мисля че има доста време до еуфорията на публиката и второ, доста хора може би биха се чувствали неловко да пишат.


    Сетъп-ът, който доста активно описвах преди време, е в пълен ход. Движението над 1360 беше експлозивно и твърде вероятно сме едва в началото на екшъна. Бях се постарал да опитам да предам колко свирепо вероятно е да бъде движението след пробива...дано има някой помнещ.
    Засега фактите са че само 5 седмици след пробива сме 100 долара над нивото на пробив.

    Основната подкрепа на целият тренд ни е 1360. Вторична 1390-1400. Докато сме над тях, таргетите са там...горе, и вероятно не след много месеци.


    Успех!
    Харесвам хора, които предвиждат миналото!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
      Златодобивните компании не повториха ръста от 2016г. и печалбата ми е много малка.Няма как да съм ентусиазиран,може би ако някой е търгувал фючърси или нещо друго да е спечелил.Да е жив и здрав.Сега съм се фокусирал върху природният газ.
      дааа добреее имаме съвпъдък на мнение, ама тоя ми ти газ ходи наопаки ве да го ева ....

      Коментар


      • Златодобивните компании не повториха ръста от 2016г. и печалбата ми е много малка.Няма как да съм ентусиазиран,може би ако някой е търгувал фючърси или нещо друго да е спечелил.Да е жив и здрав.Сега съм се фокусирал върху природният газ.

        Коментар


        • Как да има активност в темата, като повечето от форума не са инвестирали в метали?! През 2018 и началото на 2019 никой не го интересуваше пазара на метали и всеки се беше вторачил в акциите. За БФБ дори не говоря, няма смисъл. Още малко нагоре и ще се усетят. 25% печалба за последната година е добра възвращаемост.

          Коментар


          • Интересно е колко неактивна е темата предвид това, което направи златото.
            Но може би е нормално: първо, мисля че има доста време до еуфорията на публиката и второ, доста хора може би биха се чувствали неловко да пишат.


            Сетъп-ът, който доста активно описвах преди време, е в пълен ход. Движението над 1360 беше експлозивно и твърде вероятно сме едва в началото на екшъна. Бях се постарал да опитам да предам колко свирепо вероятно е да бъде движението след пробива...дано има някой помнещ.
            Засега фактите са че само 5 седмици след пробива сме 100 долара над нивото на пробив.

            Основната подкрепа на целият тренд ни е 1360. Вторична 1390-1400. Докато сме над тях, таргетите са там...горе, и вероятно не след много месеци.


            Успех!
            Last edited by exxs; 05.08.2019, 00:31.

            Коментар


            • Аз смятам че златото при следващатабкриза ще отиде най малко на 2400 усд/тройунция....световния дълг е на рекордно високи нива.... Класическа схема.... Справка последните 100г.

              Коментар


              • https://www.zerohedge.com/news/2019-...ready-buy-gold
                Central banks abandon their 20 year gold manipulation scheme as they are soon to engage in a monetary metal free for all
                Ами да ще се наредят на опашката и те де ...

                Китай е купил само 10т за м. Юни, спрямо 74т за м.Май, пари ли няма, физическото ли стана кът ?

                Коментар


                • Има още едно поне за мен странно съвпадение.За 29 03 2019 .Това е първата дата за брекзит.Това е и датата за влизане в сила на Базел 3.Това беше и първоначалната дата за изсветляване на икономиката в нас с връзването на ВСИЧКИ касови апарати в реално време с НАП и възможноста на оператор от НАП да влезе във всеки момент в базата данни на всяка фирма в реално време.............Отложиха процеса за октомври.......Брекзит също беше отложен.Най-вероятно това са случайни съвпадения.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                    Аз пък смятам, че златото ще слезе на около 800-900 долара. Да видим дали
                    На какво основание?По-склонен съм да мисля че ще е на цената на стоманата отколкото че цената може да бъде 800 долара........Графиките и чертичките НЕ ИГРАЯТ тук никаква роля...........Техническия анализ за бъдещата цена на златото е не приложим.Май месец при цена от 1280 хора доста добри в него очакваха спад с поне 100 долара .Бе свален само един дрон и от спад 100 отидохме на качване с 150 долара.А и в посочените от мен в предния пост периоди станаха и ще станат важни за цената на златото работи.Аз лично мислех че мартенски брекзит ще задвижи процеса но го отложиха за октомври.Силно се надявам Борис да стартира кризата с един брекзит без сделка.

                    Коментар


                    • Аз пък смятам, че златото ще слезе на около 800-900 долара. Да видим дали

                      Коментар


                      • От март промените в света на златото започнаха....Започнаха от тези които контролират пазара.Следващия важен месец е септември .Пак тези дето координират цената на златото взеха решение.Финалния акорд ще е октомври.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Не съм гледал но стопа сигурно е ударен . Мисля да не барам повече. Така или иначе изпуснах по голяма част от движението И отделно според мен покачването е корективно. Пък и този триъгълник може да не триъгълник а част от комплексна корекция
                          нищо не си изпуснал, мани го там да се поразмърда и после пак, голямотo движение тепърва идва
                          Чакаме да зеем заплата от S&P там ше бъде постата макар и с голямо люляне, не пускам, ше го държа докат пукна ....
                          Last edited by michaelis12; 26.07.2019, 17:02.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                            i am out, държиш ли още Тошкоу ? .... аз ше го изчакам да се поразмърда малко и пак ше му скоча на главата ...
                            Не съм гледал но стопа сигурно е ударен . Мисля да не барам повече. Така или иначе изпуснах по голяма част от движението И отделно според мен покачването е корективно. Пък и този триъгълник може да не триъгълник а част от комплексна корекция
                            Last edited by Todor Sabev; 26.07.2019, 00:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Преместен стоп 1414
                              i am out, държиш ли още Тошкоу ? .... аз ше го изчакам да се поразмърда малко и пак ше му скоча на главата ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Е какво толкова да прави, готви се да се гмурнее за нов рекорд 0.7-0.8. САЩ имат нова парадигма за спасяване на долара и тя минава през поглъщане на ЕС. Дали и доколко ще се осъществи е въпрос на бъдеще.
                                ми може и тва да им се върти на САЩови в главите, те са го създали тоя ЕС, те ше го трансформират как искат или разпарчатосат. Може да го напраят на филии и да си минем на доларова търговия вътре в ЕС как е било преди, то и сега ЕС ако иска да върти търговия с някой навънка минават през долара не са си и помислили да минават през еврото, да не земе да падне пак некой самолет с деца и пилота да е луд или още бежанци да се изтресат дет "треа ги спасяяме"....

                                Коментар

                                Working...
                                X