IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

    Сравних надценката над борсовата цена. Пояснявам: Ако си купите монета от Тавекс или айголд, ще платите между 8% и 15% надценка над борсата, според монетата. Същото е и ако си купите нов златен ланец, ще платите между 8% и 15% , според изработката и модела. Ако дадете монетата за материал/скрап , ще загубите гореописаната горница или поне по-голямата и част. Пак пояснявам: Ако си купите скрап = счупен ланец например, втора ръка, ще го закупите на цена борса, до борса + 3%.Ако ви се наложи да го продадете, ще получите цена борса, борса минус 1-2%. Зависи от къде го купите и как се уговорите.Но маржа ще е в рамките на 3%.= 2лв за грам. Горе - долу, колкото при чендж на валута.При монетите този марж е по-голям. Това обяснявам през цялото време.
    Дрън дрън ярина... Купуваш филхармония на 3555 продаваш с минус 3% на 3453. При напальоните е към 6%, но се предпочитат заради лесното съхранение и делимостта.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      Сравняваш бижута 14/18 карата с цената на инвестиционно злато 24 карата и били на еднаква цена? И това го даваш като съвет да инвестираме в скраБ? После някъде твърдеше че монетите нямали ликвидност - те също са "материал" в най-лошия случай.
      Сравних надценката над борсовата цена. Пояснявам: Ако си купите монета от Тавекс или айголд, ще платите между 8% и 15% надценка над борсата, според монетата. Същото е и ако си купите нов златен ланец, ще платите между 8% и 15% , според изработката и модела. Ако дадете монетата за материал/скрап , ще загубите гореописаната горница или поне по-голямата и част. Пак пояснявам: Ако си купите скрап = счупен ланец например, втора ръка, ще го закупите на цена борса, до борса + 3%.Ако ви се наложи да го продадете, ще получите цена борса, борса минус 1-2%. Зависи от къде го купите и как се уговорите.Но маржа ще е в рамките на 3%.= 2лв за грам. Горе - долу, колкото при чендж на валута.При монетите този марж е по-голям. Това обяснявам през цялото време.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
        Монетите са нищожен пазар, не че не се интересувам,но нямат нито реално търсене , нито ликвидност. Не съм отрекъл бижутата.България в момента е транзитен пазар на бижута от Турция за Европа.Количествата са тонове.Цената на бижутата на едро в Турция е борса + 8%-15%, според изработката. Обърнете внимание, че са на цената на монетите. Но са красиви нови бижута.
        Сравняваш бижута 14/18 карата с цената на инвестиционно злато 24 карата и били на еднаква цена? И това го даваш като съвет да инвестираме в скраБ? После някъде твърдеше че монетите нямали ликвидност - те също са "материал" в най-лошия случай.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

          Не съм споменал, че аз транзитирам скрапа в едната посока и бужутата в обратна. Казах какъв е пътя на физическото злато. За съжаление нашата граница не е добре пазена. Не знам и дали е възможно и не е моя работа. Ако я пазеха, нашите производители на бижута щяха да са по-защитени.( А моята работа щеше да е същата, но получателите щяха да са други.КЦМ Пловдив например.Фирми, като Тавекс.)Това важи за 90% от стоките които идват от Турция. Вакханалия е. Познайте половината магазини в МОЛ овете с каква стока са заредени и как е декларирана. Все пак това не е темата. Основно исках да обърна внимание, че цената на физическото злато се е повишила, спрямо виртуалното по западните борси. Другото е, че препоръчвам инвестиция в скрап, вместо в инвестиционно злато. Първо заради маржа, второ заради данъчното облагане на печалбите от инвестиционно злато.Който се съмнява в чистоттата на златото на скрап - каратите, може да се направи анализ в специализирана лаборатория, преди покупка. Струва 20лв. Скрапа може да се купи по банка с фактура. Не давам офери, който се интересува, ще разбере от къде и как.
          Преди 35-40 г. бяха на мода златните корони. Много зъболекари и зъботехници си събираха малки стружки 24 каратово злато и после си ги ползваха,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

            Декларират дръжки! Нали понякога ги ловят на границата!
            Не съм споменал, че аз транзитирам скрапа в едната посока и бужутата в обратна. Казах какъв е пътя на физическото злато. За съжаление нашата граница не е добре пазена. Не знам и дали е възможно и не е моя работа. Ако я пазеха, нашите производители на бижута щяха да са по-защитени.( А моята работа щеше да е същата, но получателите щяха да са други.КЦМ Пловдив например.Фирми, като Тавекс.)Това важи за 90% от стоките които идват от Турция. Вакханалия е. Познайте половината магазини в МОЛ овете с каква стока са заредени и как е декларирана. Все пак това не е темата. Основно исках да обърна внимание, че цената на физическото злато се е повишила, спрямо виртуалното по западните борси. Другото е, че препоръчвам инвестиция в скрап, вместо в инвестиционно злато. Първо заради маржа, второ заради данъчното облагане на печалбите от инвестиционно злато.Който се съмнява в чистоттата на златото на скрап - каратите, може да се направи анализ в специализирана лаборатория, преди покупка. Струва 20лв. Скрапа може да се купи по банка с фактура. Не давам офери, който се интересува, ще разбере от къде и как.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Пак не те разбрах,турци,роми и т.н.са прекрасно в час къде,какво и на каква цена,та питам,при положение че гастарбайтерите кръстосват от Германия до Турция и обратно както и нашите ,дори и ние ходим из цял свят,та не разбрах какво ще продадеш ти и на кой,при положение че мога да си купя и от Капакът Чарши и от Тавекс,и от Ай голд че и от Австрийския монетен двор злато ???
              От Тавекс имам злато на малко под 1700 долара трийунцията,я сметни на печалба ли съм или на загуба или от теб да купя ?
              Сега като падне още цената пак ще купя,не от Тавекс,от още по евтино място.
              Не разбрах какво купуваш и от къде и на кой продаваш,че ще и купи при положение че и сам може да купи и без тебе ?
              Дадох пример с "Капалъ Чарши", че ако отидете вие , няма да получите по-ниска цена от тук, защото пазарувате "на дребно" и еднократно.Същото важи за всеки, който си купува за лично ползване. Тавекс продават само инвестиционно злато. То е с над 10% премия над борсата.Ако решите да го продадете обратно, ще загубите минимум 5%.При скрапа е по-малък маржа. Дохода от инвестиционното злато се облага с данък общ доход. Не знам, дали ще падне цената или ще се качи, ако знаех, щях да съм милиардер. Затова и не коментирам тенденции. Ясно е, че в дългосрочен план е нагоре, но колко и кога един Бог знае. Как търгувам аз не е обект на тези коментари.Намекнах достатъчно. Тук обсъждаме общи схеми и тенденции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                Декларират дръжки! Нали понякога ги ловят на границата!
                Натам изглеждат нещата. Темная лошадка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                  Аз до колкото го разбрах вкарва скрап в Турция от западна европа и после връща готови изделия. Не съм сигурен дали е точно това, и за какъв марж точно се говори. Още по интересно ми е с какво физически го пренасят това злато като превозно средство и как го декларират или не го декларират.
                  Декларират дръжки! Нали понякога ги ловят на границата!
                  Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Не стана много ясна схемата. За някакъв скраб първоначално говореше човека. И за “стотици килограми”. Май идеятата е да го изкупува по-евтино от България и да го продава на турските фабрики. После как ще продава готови бижута мащабно на наште роми и турци дет са напълно в час пак не става ясно. Ама хаирлия да е.
                    Аз до колкото го разбрах вкарва скрап в Турция от западна европа и после връща готови изделия. Не съм сигурен дали е точно това, и за какъв марж точно се говори. Още по интересно ми е с какво физически го пренасят това злато като превозно средство и как го декларират или не го декларират.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Пак не те разбрах,турци,роми и т.н.са прекрасно в час къде,какво и на каква цена,та питам,при положение че гастарбайтерите кръстосват от Германия до Турция и обратно както и нашите ,дори и ние ходим из цял свят,та не разбрах какво ще продадеш ти и на кой,при положение че мога да си купя и от Капакът Чарши и от Тавекс,и от Ай голд че и от Австрийския монетен двор злато ???
                      От Тавекс имам злато на малко под 1700 долара трийунцията,я сметни на печалба ли съм или на загуба или от теб да купя ?
                      Сега като падне още цената пак ще купя,не от Тавекс,от още по евтино място.
                      Не разбрах какво купуваш и от къде и на кой продаваш,че ще и купи при положение че и сам може да купи и без тебе ?
                      Не стана много ясна схемата. За някакъв “скраб” първоначално говореше човека. И за “стотици килограми”. Май идеятата е да го изкупува по-евтино от България и да го продава на турските фабрики. После как ще продава готови бижута мащабно на наште роми и турци дет са напълно в час пак не става ясно. Ама хаирлия да е.
                      Last edited by Selena; 17.05.2022, 00:17.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

                        Ако идете на "Капалъ Чарши" да си купите злато, няма да е по-евтино от тук. Както и ако идете да си купите едно палто, едни дънки т.н. Както повечето магазини за дрехи се зареждат от Турция(от фабриките), така и тукашните магазини за злато се зареждат от фабриките в Турция. А фабриките и в двата случая са там заради мащабите. Една матрица за златно изделие, ако струва 2 хил евро, нашия производител трябва да продаде 1000 изделия за да се върже по едно евро на изделие избиването и. Това е доста трудно на нашия пазар. Турския пазар, освен 80 милиона турци има целия Близък изток, дисапорите от турци и роми в Европа.Така себестойността на матрицата в едно изделие пада до няколко цента.
                        Пак не те разбрах,турци,роми и т.н.са прекрасно в час къде,какво и на каква цена,та питам,при положение че гастарбайтерите кръстосват от Германия до Турция и обратно както и нашите ,дори и ние ходим из цял свят,та не разбрах какво ще продадеш ти и на кой,при положение че мога да си купя и от Капакът Чарши и от Тавекс,и от Ай голд че и от Австрийския монетен двор злато ???
                        От Тавекс имам злато на малко под 1700 долара трийунцията,я сметни на печалба ли съм или на загуба или от теб да купя ?
                        Сега като падне още цената пак ще купя,не от Тавекс,от още по евтино място.
                        Не разбрах какво купуваш и от къде и на кой продаваш,че ще и купи при положение че и сам може да купи и без тебе ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Какво им пречи на ромите и останалите етнически групи да си купят от Турция ами ще ти дават на теб маржа между купува и продава ?
                          Ако идете на "Капалъ Чарши" да си купите злато, няма да е по-евтино от тук. Както и ако идете да си купите едно палто, едни дънки т.н. Както повечето магазини за дрехи се зареждат от Турция(от фабриките), така и тукашните магазини за злато се зареждат от фабриките в Турция. А фабриките и в двата случая са там заради мащабите. Една матрица за златно изделие, ако струва 2 хил евро, нашия производител трябва да продаде 1000 изделия за да се върже по едно евро на изделие избиването и. Това е доста трудно на нашия пазар. Турския пазар, освен 80 милиона турци има целия Близък изток, дисапорите от турци и роми в Европа.Така себестойността на матрицата в едно изделие пада до няколко цента.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Понеже по душа съм циганин, ще ви кажа, че в случая не става въпрос за статус, украшения и прочий, а за (горчив) исторически опит. Циганите, евреите и арменците го имат.
                            Евреите минаха масово и на койни.

                            Коментар


                            • Понеже по душа съм циганин, ще ви кажа, че в случая не става въпрос за статус, украшения и прочий, а за (горчив) исторически опит. Циганите, евреите и арменците го имат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

                                Монетите са нищожен пазар, не че не се интересувам,но нямат нито реално търсене , нито ликвидност. Не съм отрекъл бижутата.България в момента е транзитен пазар на бижута от Турция за Европа.Количествата са тонове.Цената на бижутата на едро в Турция е борса + 8%-15%, според изработката. Обърнете внимание, че са на цената на монетите. Но са красиви нови бижута. Повечето българи не носят злато, но не така стои въпроса с нашите съграждани от цигански и турски произход.При тях е въпрос на народопсихология, статуса им да се изразява в накити. Една ромка с гордост се накичва с 500гр и повече. Заможните роми носят ланци по 350гр, единия + тежки гривни и др.От няколко години близо половината ни роми са в Германия.Там бачкат или се закачат на социални схеми и спестените пари обръщат в познайте какво ? Не, дават пари за образование на децата си,нито купуват панелки в София и Бургас. Почти всичко се обръща в злато. Когато се връщат лятото през "Урлауба" пазаруват или през Фейсбук си поръчват от тук. От тук търговците им го пращат по DHL. Сещате се, че в Германия цената на бижутата е почти двойна.80% от оборотите се формира от продажби в чужбина през Фейсбук, с куриер. В обратна посока върви скрапа... към фабриките в Турция.Има и други фирми, като Тавекс,които изнасят скрап за рафинерии в Европа, но те са дребосъци в сравнение с гореописаното.
                                Какво им пречи на ромите и останалите етнически групи да си купят от Турция ами ще ти дават на теб маржа между купува и продава ?

                                Коментар

                                Working...
                                X