IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vhk Разгледай мнение
    17.07.2019, 18:54


    Златото на дневна рисува флаг с цел 1600 долара
    Рисува проблеми. Таргет около 1700 гущера, преди сериозна корекция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение

      Харесвам хора, които предвиждат миналото!
      В миналото..като бяхме на 1180 и заявих, че ако подкрепите 1140-1160 държат, търгетът е за нови върхове.
      Или сега като твърдя, че ако 1360 задържи, до година-година и малко сме в 1800-2000 рейнджа. А аз теб нещо не те помня от онова време

      It's all about probabilities!

      P.S.
      Alchen, не знам какво си правил. Моите мини само за последните два месеца са на +40% средно.
      Те също потвърждават че бичият пазар е при нас.
      Само среброто нещо влачи, но след 17.20 и него не го търси вече.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

        (стява въпрос за фалиралия хеджфонд Optionsellers) коловете са им били голи, за тва са гръмнали, праели са бая мангизи, но в един момент са чал. Значи нивга голи колове на квото и да било, защото волатилността на актива като пада си близо до цената и при най-малкото рязко движение чал. Голи опции само когаго волатилността IV Rank е над 75 макса е 100. На суровините батка няма да видиш отрицателна цена - гаранте !!! Производителя казва мноо ниско, не е рентабилно нема ви го продаам и боц, същото беше и с ланеца дет щеше на 700$ да хои 2015та според MZтката дет се подвизаваше ше хои ама друг път, глей го къде е, нали помниш дървените философи с техния долар и бондове кво писаха тогава ?? .... Същото и с газа, петрола, царевици и секви алабализми.
        Аз вече съм в сделка, квот стане и се действа според зависи, са кат загубим голем праз ей от SPXa сме напред, ако не е тва другото ше е и те така ....
        ок чета те за опциите по-принцип, интересно ми е. Ако имаш някакви въпроси за газта - ще разбера

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

          Не е точно така. Има акции на златодобовни компании, които направиха 100%, 300% и т.н за година. Има и златни "дървета" по борсите.

          Този цитат от днес ми хареса: "When the music stops and Buffett stops buying equities, what do you do?"
          trade options who cares about equities ?? .... и що па треа да гледам Бъфет ко прайл, само тва не разбрах, интерсно ми е тоя кат се гътне (тия дъртите нема са вечни), кой ше гледат тогава ....
          Last edited by michaelis12; 05.08.2019, 19:35.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            Нене, техните колове не са голи. Нали все пак я произвеждат. Въпросът е, че играят тази игра много дълго време и газта падна до ниво при което не могат да хеджират газ за печалба. Вече хеджират за това, кой ще фалира последен. Аз просто бих изчакал да пофалират няколко, още съвсем малко време остава. Вероятно някои от тях вече са счупили клаузите в кредитните договори.

            П.П Това, че газта не може да е отрицателна просто не съм го видял. Може и примери колкото искаш и за нея и за всяка стока, която в един момент и се изчерпва възможността да бъде складирана.
            (стява въпрос за фалиралия хеджфонд Optionsellers) коловете са им били голи, за тва са гръмнали, праели са бая мангизи, но в един момент са чал. Значи нивга голи колове на квото и да било, защото волатилността на актива като пада си близо до цената и при най-малкото рязко движение чал. Голи опции само когаго волатилността IV Rank е над 75 макса е 100. На суровините батка няма да видиш отрицателна цена - гаранте !!! Производителя казва мноо ниско, не е рентабилно нема ви го продаам и боц, същото беше и с ланеца дет щеше на 700$ да хои 2015та според MZтката дет се подвизаваше ше хои ама друг път, глей го къде е, нали помниш дървените философи с техния долар и бондове кво писаха тогава ?? .... Същото и с газа, петрола, царевици и секви алабализми.
            Аз вече съм в сделка, квот стане и се действа според зависи, са кат загубим голем праз ей от SPXa сме напред, ако не е тва другото ше е и те така ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
              Златодобивните компании не повториха ръста от 2016г. и печалбата ми е много малка.Няма как да съм ентусиазиран,може би ако някой е търгувал фючърси или нещо друго да е спечелил.Да е жив и здрав.Сега съм се фокусирал върху природният газ.
              Не е точно така. Има акции на златодобовни компании, които направиха 100%, 300% и т.н за година. Има и златни "дървета" по борсите.

              Този цитат от днес ми хареса: "When the music stops and Buffett stops buying equities, what do you do?"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                тва не е особено мъдро, защото имаше един Хеджfонд където го налапа и то бая дълбоко именно от ей тва дет си написал ....

                Founder of Stricken Hedge Fund Promoted Naked Option Selling
                https://www.bloomberg.com/news/artic...-naked-options

                на тва нещо /NG да продаваш голи calls е се едно да си сложиш високи токчета и да се разхождаш по парапета на 20тия етаж когато е заледен .... Не требе да си нещо особено вишист или учен да видиш, че цената си гърми периодично с различни амплитуди, тя пада пада пада и бум фустата ... Ако продаваш Голи Путове обаче е нещо друго тъй като тя не гърми надолу към 0 лата, а освен това суровината има и себестойност , т.е. газта никога няма да стане без пари, при Rollover взимаш допълнителна премия и при следващия гърмеж си ок. С две думи с голия пут ти си дълги, късите са нещо много рисково и ако не си защитен ти го слагат веднагически и акаунта е заминал ....
                Нене, техните колове не са голи. Нали все пак я произвеждат. Въпросът е, че играят тази игра много дълго време и газта падна до ниво при което не могат да хеджират газ за печалба. Вече хеджират за това, кой ще фалира последен. Аз просто бих изчакал да пофалират няколко, още съвсем малко време остава. Вероятно някои от тях вече са счупили клаузите в кредитните договори.

                П.П Това, че газта не може да е отрицателна просто не съм го видял. Може и примери колкото искаш и за нея и за всяка стока, която в един момент и се изчерпва възможността да бъде складирана.
                Last edited by Tkilata; 05.08.2019, 17:31.

                Коментар


                • 17.07.2019, 18:54


                  Златото на дневна рисува флаг с цел 1600 долара

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                    Майкъле, тия производителите на газ в Щатите са по-големи спекуланти и от теб.
                    Половината им бизнес последните 5 години е в платформите и продават колове и купуват путове.
                    Другото, което искам да ти кажа е, че към тази дата, дето е червена на картинката, ще пуснат в действие една дебела тръба между Пермиан, дето цените през повечето време са отрицателни и залива, където ти е сетълмента. И една камара производители са си платили дебело за транспорт по тръбата, тоест ще я напълнят.
                    Не твърдя, че не можеш да спечелиш, но трябва да има друга причина за това извън горните посочени
                    тва не е особено мъдро, защото имаше един Хеджфонд http://optionsellers.com/ където го налапа и то бая дълбоко именно от ей тва дет си написал ....

                    Founder of Stricken Hedge Fund Promoted Naked Option Selling
                    https://www.bloomberg.com/news/artic...-naked-options

                    на тва нещо /NG да продаваш голи calls е се едно да си сложиш високи токчета и да се разхождаш по парапета на 20тия етаж когато е заледен .... Не требе да си нещо особено вишист или учен да видиш, че цената си гърми периодично с различни амплитуди, тя пада пада пада и бум фустата ... Ако продаваш голи путове (naked puts) обаче е нещо друго тъй като тя не гърми надолу към 0 лата, а освен това суровината има и себестойност , т.е. газта никога няма да стане без пари, при Rollover взимаш допълнителна премия и при следващия гърмеж си ок. С две думи с голия пут ти си дълги, късите са нещо много рисково и ако не си защитен ти го слагат веднагически и акаунта е заминал ....

                    Този трейд който съм постнал е вертикал, т.е. с лимитирана загуба не може да се загуби повече от сложеното ако ще и Иран да станат първи дружки със Сашевци. Ама загубата си е загуба, с PYPL и там беше шорт вертикал и боц трейда не излезе, загубата лимитирана слагам си я в джеба и тва е ....
                    Last edited by michaelis12; 05.08.2019, 17:29.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                      Знаеш ли някаква причина (извън картинките), която да те прави оптимист за този трейд?
                      дивергенцията на индикатора която се вижда и цикличността, че септември и октомври винаги подскача, но сега сме още август и не знам къде ше го закарат. Този трейд го бях постнал в темата на Архитекта и там бях написал изрично, че шанса не е на моя страна, тъй като е 1:5 да се случи в моя полза. Ако му продам 5 голи опции на 1.50 тогава шанса за мене е 90% че ще се случи, но и залога е много по-голям. Най-вероятно ще го изчакам до Септември да видим къде ще отиде и ако не е в мойта посока ще вляза с план Б с голите като ги продам на майната си ще изравним загубата и толкоз без печалба ще бъде трейда или с малка загуба ..... Ако пък по някаква случайност, това вземе че литне над 2.5 до 28 Октомври печалбата ще е 5 пъти на това което съм сложил ....
                      За фундаментал извън картинките Иран задържали някакъв танкер с петрол/газ под английски флаг, но както виждаме "газа и петрола тече от всякъде без пари" и не ги интересува особено ....

                      Iran claims it has seized third oil tanker in Gulf as tensions with US rise
                      State media says vessel was taken on Wednesday carrying a cargo of 700,000 litres

                      https://www.theguardian.com/world/20...to-arab-states

                      P.S. даже не е необходимо да скача обезателно над 2.5 газта доволно ще е да влезе в спреда между 2.3 и 2.5 пак може да се прибере 2 или 3 пъти печалбата от трейда ....
                      Last edited by michaelis12; 05.08.2019, 17:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                        ше го изпампуриме тука с алчния ми се струва, тва как пада каче ли ше я дават на вересия тая газ и бакшовете на метан ше утрепат кочината от печалби ....

                        Знаеш ли някаква причина (извън картинките), която да те прави оптимист за този трейд?

                        Майкъле, тия производителите на газ в Щатите са по-големи спекуланти и от теб.
                        Половината им бизнес последните 5 години е в платформите и продават колове и купуват путове.
                        Другото, което искам да ти кажа е, че към тази дата, дето е червена на картинката, ще пуснат в действие една дебела тръба между Пермиан, дето цените през повечето време са отрицателни и залива, където ти е сетълмента. И една камара производители са си платили дебело за транспорт по тръбата, тоест ще я напълнят.
                        Не твърдя, че не можеш да спечелиш, но трябва да има друга причина за това извън горните посочени
                        Last edited by Tkilata; 05.08.2019, 16:17.

                        Коментар


                        • ше го изпампуриме тука с алчния ми се струва, тва как пада каче ли ше я дават на вересия тая газ и бакшовете на метан ше утрепат кочината от печалби ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                            Златодобивните компании не повториха ръста от 2016г. и печалбата ми е много малка.Няма как да съм ентусиазиран,може би ако някой е търгувал фючърси или нещо друго да е спечелил.Да е жив и здрав.Сега съм се фокусирал върху природният газ.
                            Тук сантимента обикновено бие фундамента, освен ако няма големи издънки де. Вероятно прекалено си стокпиквал и не си заложил на добри коне.
                            При мен най голяма порция са металите, по малка индексите (gdx, gdxj) и най малка акциите ( gold, ag, paas), общо взето с близо 30% лост, смятайки едно към гьотере етфите х 1.5, а акциите х2 спрямо металите.

                            Всъщност YTD цифричките са следните ( надявам се довечера още )

                            злато + 12%
                            сребро - близо 5%
                            gdx/gdxj - към 31%, от акциите също някъде там средно, благодарение най вече на приноса на AG.

                            Грубо двойно по малка ми е експозицията към среброто спрямо жълтото, чаках 100 рейшо да ги изравня, ма не би...засега, не се знае занапред де.

                            Коментар


                            • Бих искал да инвестирам в злато, но при една истинска криза не съм много сигурен, че виртуалното злато няма да отече и то. Фондовете, които се бъзикат, че притежават метала физически, имат много висока такса управление. Затова съм сложил на фонд златодобивни компании - най-евтиното управление, което намерих. Цената и дивидентите пълзят нагоре, а в същото време златото направо си галопира.

                              Все ми се струва, че при криза овцете могат да налетят и на среброто. За всеки случай купих и дял и от едни евтини сребърни мини. Няма логика среброто да поскъпне (то не замества парите), ама то как да има като в Щатите сульо, пульо и брат му "инвестират".

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                                Аз смятам че златото при следващатабкриза ще отиде най малко на 2400 усд/тройунция....световния дълг е на рекордно високи нива.... Класическа схема.... Справка последните 100г.
                                Зависи от какво естество е кризата. При нейно туширане с масирано печатане на пари нива от 2400 лесно ще бъдат достигнати, но при решаване на изпускане на парата чрез жертвоприношение на някоя инвестиционна банка нивата ще са доста по стряскащи. Междудругото имам пост от 2016 година доста преди започването на покачването на златото, че започва новият бичи пазар, имаше достатъчно време за акумулиране на доста ниски нива.
                                Този път ми се струва обаче, че центъра на бурята ще бъде еврозоната и от там ще започне всичко, а на както предишния път САЩ и последвало прехвърляне към периферията. Индикаторите сигнализират за идваща турболенция точно в Еврозоната за съжаление. Да се надяваме, че с масирано печатане на пари ще успеят да тушират някое форсмажорно събитие и единствения негатив би бил единствено нова обезценка на книжните пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X