IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

    пише нещо physical markets gold не го знам какво е това, то прилича на графиката на златото, но какво точно има вътре в ETFa не ми е ясно. Щом те кефи мятай го, ама поне малко да върне че много нагоре изглежда ?? ....

    намерих инфото :

    https://etf.invesco.com/gb/private/e...ng-information

    пише, че физическото злато отговарящо на тези ETFи са били гарантирани в Лондонския клон на J.P.Morgan в някви трезори. Само ако ги поискаш не става ясно дали ти ги дават, това не видях да пише .... Invesco били ирландска фирма управлявана от Wels Fargo. Ми тези са най-големите престъпници, значи няма страшно ....
    Хайде сега се обоснови. От Тавекс на 12% спред ли да го купувам и да си го копам в лозето ли?
    Дай по-добър вариант за притежаване на физическо жълто. Серозно питам. И да е ликвидно. Да не вадя лопатата всеки път ако трябва да продам обратно на Тавекс за 1000 кинта и да загубя 100 в процеса.

    И да етфа складира жълто физически във една пещера в Лондон. Не са опции мопции фючърси мючърси.

    Коментар


    • аз не мислим, че ше е кратко ей тука един чертеж на един фен .... IV Rank е 100 стига му толкоз беснеене ....

      Last edited by michaelis12; 07.08.2019, 20:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
        Честити 1500
        Такава става като си в трета на трета на трета на трета на трета вълна

        Използвам поста, за да вметна, че златото и мините не са с еднакво броене. Очевидно мините още не са били върха от ралито през 2016та. Златото това го направи преди няколко месеца.
        Смятам, че трябва да се счита за бонус. Направи показно какво ще направят мините след техния пробив, а мините обикновено се раздават много повече, така че шоуто в комплекса навярно тепърва предстои...ред е на мините и среброто при следващия крак. На този кроя му вероятно е близо - ще следва кратка и/или плитка корекцийка. НЕ играйте корекциите тук - ще пари!
        А шанпанско. не за друго а да знам кога да скъсявам.


        ПП още ме е яд че не се уших у дълго злато миналия август на 1150 когато. те напъдиха си тръгна от темата обиден .пък и те обявиха за измамник
        Last edited by Todor Sabev; 07.08.2019, 19:29.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
          Мишо, само като ти чета мненията и оставам с впечетление, че си направил милиони (за печалби говоря). Дано е така. Ние сме по-скромни.
          да ти кажа са кат се присетих ми, че не е лошо да напрая толкоз Амин дай Боже !!! Щи дам 1/3та обещавам , а в темата за имотите беше ли?, щот и там се опитаха да ми втълпят това чувство за печалбите, което аз съм ти напрайл, но не се поддадох на натиска ....

          Коментар


          • Честити 1500
            Такава става като си в трета на трета на трета на трета на трета вълна

            Използвам поста, за да вметна, че златото и мините не са с еднакво броене. Очевидно мините още не са били върха от ралито през 2016та. Златото това го направи преди няколко месеца.
            Смятам, че трябва да се счита за бонус. Направи показно какво ще направят мините след техния пробив, а мините обикновено се раздават много повече, така че шоуто в комплекса навярно тепърва предстои...ред е на мините и среброто при следващия крак. На този кроя му вероятно е близо - ще следва кратка и/или плитка корекцийка. НЕ играйте корекциите тук - ще пари!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

              Аз преди 2-3 месеца купих малко 8PSG, чак ме е яд че кешът ми е затворен в един депозит дето ще узрее чак ноември -- до тогава кой знае жълтото къде ще е вече: https://imgur.com/a/X6L2LYD

              След 2-3 дни мисля да вкарам още към 5К EUR в този ETF.
              пише нещо physical markets gold не го знам какво е това, то прилича на графиката на златото, но какво точно има вътре в ETFa не ми е ясно. Щом те кефи мятай го, ама поне малко да върне че много нагоре изглежда ?? ....

              намерих инфото :

              https://etf.invesco.com/gb/private/e...ng-information

              пише, че физическото злато отговарящо на тези ETFи са били гарантирани в Лондонския клон на J.P.Morgan в някви трезори. Само ако ги поискаш не става ясно дали ти ги дават, това не видях да пише .... Invesco били ирландска фирма управлявана от Wels Fargo. Ми тези са най-големите престъпници, значи няма страшно ....
              Last edited by michaelis12; 07.08.2019, 17:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                740$ ако са милиони явно четеш измежду редовете или гледаш някъде у лево ..... в момента текуща загуба на сделката е -810$ или поне това виждам там като червено .... аз и загуби поствам за разлика от други ...
                Аз преди 2-3 месеца купих малко 8PSG, чак ме е яд че кешът ми е затворен в един депозит дето ще узрее чак ноември -- до тогава кой знае жълтото къде ще е вече: https://imgur.com/a/X6L2LYD

                След 2-3 дни мисля да вкарам още към 5К EUR в този ETF.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                  Мишо, само като ти чета мненията и оставам с впечетление, че си направил милиони (за печалби говоря). Дано е така. Ние сме по-скромни.
                  740$ ако са милиони явно четеш измежду редовете, не става въпрос за мене или гледаш някъде у лево ..... в момента текуща загуба на сделката е -810$ или поне това виждам там като червено .... аз и загуби поствам за разлика от други ...

                  P.s. треа ли ти скрийшотче или ти стига тва дет ти казвам ? ....
                  Last edited by michaelis12; 07.08.2019, 16:34.

                  Коментар


                  • Мишо, само като ти чета мненията и оставам с впечетление, че си направил милиони (за печалби говоря). Дано е така. Ние сме по-скромни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      мишо,

                      възходящият тренд ще се 'храни' от стопове на къси...та умната.
                      успех

                      ПП лично за мен е по-добре да го върнат под 1300, защото това означава че положението на пазарите и икономическите пирамиди се крепи.
                      нямам стопове аз, мойте са времеви ако искаш върни малко назад където съм постнал сделката. Колкото до възходящия тренд, на мене ми се привижда A, B -flat и сега върви C после корекция, дали това ше стане и до колко ще го пуснат не знам и гледай XAU/EUR защото другото XAU/USD няма да ви е много от полза за купуване на стотинки ....

                      Last edited by michaelis12; 07.08.2019, 13:31.

                      Коментар


                      • мишо,

                        възходящият тренд ще се 'храни' от стопове на къси...та умната.
                        успех

                        ПП лично за мен е по-добре да го върнат под 1300, защото това означава че положението на пазарите и икономическите пирамиди се крепи.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          днес трябва да бият 1500$ просто защото е близо. после ще стане интересно дали няма да го понатиснат големите риби на комекса, но играта загрубява. 100% жълтурите отнасят всичкото физическо до което могат да се докопат.
                          шорт Пено нема лабаво, жалко че и на ваще имоти нема такава фючърсна дивотия, иначе щех да ви скоча и 6 те крака на главоногите ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            днес трябва да бият 1500$ просто защото е близо. после ще стане интересно дали няма да го понатиснат големите риби на комекса, но играта загрубява. 100% жълтурите отнасят всичкото физическо до което могат да се докопат.
                            Нека да дойде 31 10 2019.Тогава ще загрубее .Сега е само леко сътресение.Съвсем леко.Ще се получи каскада от геополитически и икономически шокове.Сингерията им ще е началото на новия възход на жълтото.

                            Коментар


                            • днес трябва да бият 1500$ просто защото е близо. после ще стане интересно дали няма да го понатиснат големите риби на комекса, но играта загрубява. 100% жълтурите отнасят всичкото физическо до което могат да се докопат.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Имах предвид не по принцип а конкретно че кол опцията на златото в момента не е много изгодна. когато писах скъпо. А путовете примерно върху водещи индекси могат доведат до изключително възнаграждение ако можеш да превидиш срив когато никой не очаквал в даден период.
                                Да сега коловете на злтото са скъпи, защото волатилността се е качила, затова се продава в момента и аз пуснах шорт кол. А за индекса поне не може да предвидиш точно кога ще падне, аз му пуснах вертикал с фиксирана печалба/загуба същото като на златото долу и седим на гюме и чакам .....

                                Коментар

                                Working...
                                X