IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • До 2 години златото го очаквам до към 2400-3000.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BAD Разгледай мнение

      Трябва да е доста обемиста монета.Трудно ще му съберат носа на стандартна.
      Може само носът да стърчи (като на Пинокио).

      И да я ползват монетата за отверка (кръстачка).

      Ама не трябва да е златна тогава, че ще е меко...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Сега поне 1 суверенче дано отсекат с лика на крал (вече) Чарлз!

        (преди да абдикира в полза на сина си - примерно)

        Там едно кенгуру, кленово листче - все нещо заслужава завалията.....
        Трябва да е доста обемиста монета.Трудно ще му съберат носа на стандартна.

        Коментар


        • Сега поне 1 суверенче дано отсекат с лика на крал (вече) Чарлз!

          (преди да абдикира в полза на сина си - примерно)

          Там едно кенгуру, кленово листче - все нещо заслужава завалията.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
            обезценката приключи според мен., квото беше-беше, парти’с оувър
            в теа смутни времена цар-долар показа защо е цар-долар, та тва е основната причина според мен в близките 1-2 години да няма цена над $2100
            То и аз държа долари, за всеки случай, да докупувам злато, но не залагам на усилване на валутите или долара, а на отслабването им. Ако се срине фондовия пазар заради лихвите, бързо ще ги свалят, колкото и да приказват сега, че няма. Но аз предполагам нещо драстично, черен лебед и то скоро. Това ми е втората прогноза, първата ми беше миналата година за паритет на евро/долар, а третата ще я дам след второто събитие.

            Коментар


            • обезценката приключи според мен., квото беше-беше, парти’с оувър
              в теа смутни времена цар-долар показа защо е цар-долар, та тва е основната причина според мен в близките 1-2 години да няма цена над $2100

              Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              Обезценка на основните валути и нова война защо не биха изпратили златото над $2100?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                Нямаше напечатани толкова пари тогава, трудна е тази цена от 300-500 без някакъв черен лебед. Така разсъждавам....
                САЩ са доказали,че умеят да изтеглят огромни маси долари от пазара. Цената на златото я определят печатащите долара и еврото. Туй то. Доказателството е цената на платината. (по-скъпа за добив от златото)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                  (не е заяждане - просто факт)
                  Златото беше в този век на нива под 300$ и задържа години под 500 - не съм забелязъл тогава да е имало катаклизми, но пък имаше високи лихви

                  Нямаше напечатани толкова пари тогава, трудна е тази цена от 300-500 без някакъв черен лебед. Така разсъждавам. Дотам са ми умствените възможностти.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                    Представете си, какво трябва да се случи за да падне цената надолу до $1300, 900 или 450 за тройунция. На фона на продължаващата инфлация и обезценка на валутите. Трябва голям финансов срив, какъвто не е ставал никога досега но за какъвто много хора говорят....
                    (не е заяждане - просто факт)
                    Златото беше в този век на нива под 300$ и задържа години под 500 - не съм забелязъл тогава да е имало катаклизми, но пък имаше високи лихви


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
                      Златото има нужда от по дълбока корекция. Големите играчи купуват и им трябва ликвидност. Затова сега стабилно трябва да отръскат пазара да окапят слабите позиции. Защо им е да купуват на 2000 като могат да купят на 1700 или 1500 а защо не и на 1000. Те нямат бърза работа. Големите играчи купуват кюлчета по 12.5 кг. всяко и пълнят трезорите. Сега са подпукали и среброто. Ще го свалят свалят яко надолу и ще попълнят резервите.
                      Представете си, какво трябва да се случи за да падне цената надолу до $1300, 900 или 450 за тройунция. На фона на продължаващата инфлация и обезценка на валутите. Трябва голям финансов срив, какъвто не е ставал никога досега но за какъвто много хора говорят. Голямо отчаяние, за да се освободят обикновените хора дори от златото. Ако не се случи - добре, но ако се случи, достъпни ли ще бъдат парите ни в банките, с които да си докупим злато на ниска цена? Или обратното - недостъпноста до парите им на обикновените хора и фирми няма ли да свали цената на златото, заради невъзможността да се прави нещо с тях?

                      Това е само един сценарий. При него или в друг вариант, аз залагам, че накрая златото и среброто ще се изтрелят все пак нагоре, в каква валута ще го мерим, дали в CBDC или нещо друго, ще имат стойност. Земята и имотите все пак също ще са ценни. Спестяванията във фиатни пари ще си заминат. Не твърдя, че съм прав. Не е финансов съвет.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                        държа на мнението си от преди година, че цена под $1400 няма да видим в тоя живот. а за цена над 2100 има да почакаме 2-3 петилетки…,
                        що точно рейндж $1400-2100 , не ми се пишат двеста изречения
                        Обезценка на основните валути и нова война защо не биха изпратили златото над $2100?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          Дал съм оферта към всеки твърдящ, че доларът е безстойностни хартийки (не само хермес),
                          да смени 3000 безстойностни хартийки за унция чисто 99,9% злато.

                          Ако също сте писали подобни глупости?(че доларът е нищоструващи хартийки)
                          То ето имате напредък - вече сте се самоопровергали
                          Дори някой да подкрепя теорията за "нищоструващи хартийки" има много начини да се отърве от тях. Това е поредния ви безсмислен коментар, тъй като темата е за златото, а не за долара. Вие като искате да се отървете от златото приемете моята оферта.

                          п.п. да последвам вашия пример, потърсете мое твърдение, че "доларът е нищоструващи хартийки"
                          Last edited by xa3apm; 05.09.2022, 10:27.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение
                            няма какво да търся твърдения. Давате безмислена оферта, която очевадно е изгодна само и единствено за вас, и очевадно никой няма да приеме, ..
                            Дал съм оферта към всеки твърдящ, че доларът е безстойностни хартийки (не само хермес),
                            да смени 3000 безстойностни хартийки за унция чисто 99,9% злато.

                            Ако също сте писали подобни глупости?(че доларът е нищоструващи хартийки)
                            То ето имате напредък - вече сте се самоопровергали

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
                              Златото има нужда от по дълбока корекция. Големите играчи купуват и им трябва ликвидност. Затова сега стабилно трябва да отръскат пазара да окапят слабите позиции. Защо им е да купуват на 2000 като могат да купят на 1700 или 1500 а защо не и на 1000. Те нямат бърза работа. Големите играчи купуват кюлчета по 12.5 кг. всяко и пълнят трезорите. Сега са подпукали и среброто. Ще го свалят свалят яко надолу и ще попълнят резервите.
                              Защото под 1000 е под себестойност при мините. Под 1000 мините затварят и не е лесно отново да се въведат в експлоатация.

                              Коментар


                              • държа на мнението си от преди година, че цена под $1400 няма да видим в тоя живот. а за цена над 2100 има да почакаме 2-3 петилетки…,
                                що точно рейндж $1400-2100 , не ми се пишат двеста изречения

                                Коментар

                                Working...
                                X