IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    техниката е начин на обясение на фундамента

    златото лети тогава, когато се заговори за печатница и/или опасност.

    от няколко месеца стана ясно, че това повишаването на лихвите в Зоната и САЩ става мираж и вече се готвят да понижавата, а после идва ред и на печатницата. Китайците наляха яко масло в огъня с обезценката на юана (очаква се перукан да отговори подобаващо), европейците съвсем му изтърваха края, британците казаха - ще печатим колко трябва за да гръмнем с брекзита... ми то какво остава?

    + напрежението с иран и сащ

    = ръст , обяснен идеално и фундаментално и технически.
    Абсолютно е обратното!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

      Постове като твоя, и още повече петте ти харесвания, само ме карат да се усмихна под мwстак и да си кажа "безнадеждна е работата".

      Но да почна с точки.
      1. Не, нямат значение за този ръст. Златото като се качи 35% за 6 месеца лихвите се (ги) вдигаха! Търговски война имаше и когато времето потъваше. Мисли, мисли, мисли!
      2. Годините не са 4, а две. Оттогава има 30% ръст /100+% за мините/ като действително можеше да стане и по-бързо, но просто явно пазарът беше решил да отсее много прецизно публиката си. Хайде се сега, интинте, върни се 50-100-200 години назад и ми кажи колко двугодишни периода с такъв ръст. Аз ще ти кажа, не се притеснявай, броят се на пръстите на едната ръка - през 70те и на няколко пътя през миналото десетилетие.
      3. Винаги е било пределно ясно като вече стане, нали
      Инвестирай като четеш новините, сигурен съм, че ще имаш успех )
      техниката е начин на обясение на фундамента

      златото лети тогава, когато се заговори за печатница и/или опасност.

      от няколко месеца стана ясно, че това повишаването на лихвите в Зоната и САЩ става мираж и вече се готвят да понижавата, а после идва ред и на печатницата. Китайците наляха яко масло в огъня с обезценката на юана (очаква се перукан да отговори подобаващо), европейците съвсем му изтърваха края, британците казаха - ще печатим колко трябва за да гръмнем с брекзита... ми то какво остава?

      + напрежението с иран и сащ

      = ръст , обяснен идеално и фундаментално и технически.

      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

        А търговската война и намалянето на лихвите или очакването за намаляне нямат значение за този ръст.
        Или мислиш че ръста е резултат от някакви чертички които си дръпнал на графиката. Трябваше преди месец да влезеш в злато ти чака 3-4 години за да ти се изпълни едно 20%тно движение.
        твоя технически анализ все ще даде някога резултат както сега след 4 години
        Постове като твоя, и още повече петте ти харесвания, само ме карат да се усмихна под мwстак и да си кажа "безнадеждна е работата".

        Но да почна с точки.
        1. Не, нямат значение за този ръст. Златото като се качи 35% за 6 месеца лихвите се (ги) вдигаха! Търговски война имаше и когато времето потъваше. Мисли, мисли, мисли!
        2. Годините не са 4, а две. Оттогава има 30% ръст /100+% за мините/ като действително можеше да стане и по-бързо, но просто явно пазарът беше решил да отсее много прецизно публиката си. Хайде се сега, интинте, върни се 50-100-200 години назад и ми кажи колко двугодишни периода с такъв ръст. Аз ще ти кажа, не се притеснявай, броят се на пръстите на едната ръка - през 70те и на няколко пътя през миналото десетилетие.
        3. Винаги е било пределно ясно като вече стане, нали
        Инвестирай като четеш новините, сигурен съм, че ще имаш успех )

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

          Но това не е важно. Важните неща от цялото това разиграване са няколко:
          1. Златото не корелира с индексите и пазарите т.е. няма никакъв проблем икономиката да просперира и златото да не й отстъпва. Справка 1: до преди 1 седмица бяхме на ATH при щатските индекси, а златото стабилно закрепено на 1450..
          Справка2: 2001-2008г и индексите, и златото имаха 3-цифрен ръст.

          2. Златото не корелира с долара - достатъчно сесии имаше и на двете в целено. Виждаме, че сме на 1500 при 1.12, били сме и на 1280 на 1.20. Корелация - ноуп!

          3. Златото се влияе от новини точно толкова колкото се влиея от икономиката т.е. НУЛА /ЗЕРО/. По-времето когато писах и още бяхме в корекция, имаше Брексит, Грексит, заплахи от ядрено оръжие от Северна Корея и какво ли още не, което не промени цената на златото. Сега даже не съм гледал какво пишат, че поражда ръста - със сигурност е последното безумие. Мен не ме интерусваше каквато и да е новина, когато бяхма на ок 1170 и казах, че ако 1140-1160 задържи, следва пробив над 1360 и оттам..късане на синджир. Не ме интерусват новините и сега, като казвам, че докато 1360 държи, 1800 вероятно ще се види още догодина.

          4. Само някой да не каже, че златото реагиране на понижените лихви от ФЕДа. Да напомням ли, че най-свирепията ръст Януари-Юли 2016 се случи точно когато почнаха да вдигат лихвите..

          Корелация няма! Новините нямат значение! Има си сентимент, който е почти програмиран в човешката психология и никоя новина или корелация не може да го промени. Аз поне не знам за по-добър инстумент за разгадаване на "това, което предстои" от Техническия Анализ.

          Наистина ми се ще повече хора да можеха да излязат от заблудата.

          Но ако и този казус, който се разигра тук последните година-две, не може да хвърли светлина върху заблудите, тогава положението е безнадеждно. Но може би така трябва да е.
          А търговската война и намалянето на лихвите или очакването за намаляне нямат значение за този ръст.
          Или мислиш че ръста е резултат от някакви чертички които си дръпнал на графиката. Трябваше преди месец да влезеш в злато ти чака 3-4 години за да ти се изпълни едно 20%тно движение.
          твоя технически анализ все ще даде някога резултат както сега след 4 години

          Коментар


          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

            Там избягвам да влизам. Лудият 1982 като го мярна, какви му ги ражда там с каквото ползва за мислене, получавам уртикария.
            За какво идва реч?
            утре вечерта ще го постна щот сега съм с некъв смотан. телефон а лудия още повече ще вземе да лудне ако изгуби парата
            Last edited by Todor Sabev; 07.08.2019, 23:59.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Отговорих ти на поста от темата. за недвижимите имоти . поразрово се няколко дена на зад щот нещата съм систематезирал там са ич ги нема с изключение на бертрам и още един двама
              коментарите са по дати
              Там избягвам да влизам. Лудият 1982 като го мярна, какви му ги ражда там с каквото ползва за мислене, получавам уртикария.
              За какво идва реч?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                Нормално е да ти се струва така...винаги нещата в ретроспект са различни.
                И на мен ми минават мисли "защо не се уших повече", но наистина 15-20% от портфолиото да си в този сектор си е предостатъчно за млад човек. Иначе е вманиячване, смятам.

                Спомням си като писахме кюлчето в Тавекс беше кръгло 70лв унцията, а един мишок ме набедяваше, че съм тавексджия, който иска да вдигне оборота като им продаде скъпата никому ненужна реликва. Малко по-късно същото еднограмово кюлче е 94лв..

                Но това не е важно. Важните неща от цялото това разиграване са няколко:
                1. Златото не корелира с индексите и пазарите т.е. няма никакъв проблем икономиката да просперира и златото да не й отстъпва. Справка 1: до преди 1 седмица бяхме на ATH при щатските индекси, а златото стабилно закрепено на 1450..
                Справка2: 2001-2008г и индексите, и златото имаха 3-цифрен ръст.

                2. Златото не корелира с долара - достатъчно сесии имаше и на двете в целено. Виждаме, че сме на 1500 при 1.12, били сме и на 1280 на 1.20. Корелация - ноуп!

                3. Златото се влияе от новини точно толкова колкото се влиея от икономиката т.е. НУЛА /ЗЕРО/. По-времето когато писах и още бяхме в корекция, имаше Брексит, Грексит, заплахи от ядрено оръжие от Северна Корея и какво ли още не, което не промени цената на златото. Сега даже не съм гледал какво пишат, че поражда ръста - със сигурност е последното безумие. Мен не ме интерусваше каквато и да е новина, когато бяхма на ок 1170 и казах, че ако 1140-1160 задържи, следва пробив над 1360 и оттам..късане на синджир. Не ме интерусват новините и сега, като казвам, че докато 1360 държи, 1800 вероятно ще се види още догодина.

                4. Само някой да не каже, че златото реагиране на понижените лихви от ФЕДа. Да напомням ли, че най-свирепията ръст Януари-Юли 2016 се случи точно когато почнаха да вдигат лихвите..

                Корелация няма! Новините нямат значение! Има си сентимент, който е почти програмиран в човешката психология и никоя новина или корелация не може да го промени. Аз поне не знам за по-добър инстумент за разгадаване на "това, което предстои" от Техническия Анализ.

                Наистина ми се ще повече хора да можеха да излязат от заблудата.

                Но ако и този казус, който се разигра тук последните година-две, не може да хвърли светлина върху заблудите, тогава положението е безнадеждно. Но може би така трябва да е.
                Отговорих ти на поста от темата. за недвижимите имоти . поразрово се няколко дена на зад щот нещата съм систематезирал там са ич ги нема с изключение на бертрам и още един двама
                коментарите са по дати

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Може и да познайш, то може да се кротне и дори да коригира донейде, ама ако дойде ред на по бледото до по нормално рейшо, да кажем по близо до 70ка- тогази ще видиш що е то бяс
                  Ей го на днес - само загатнало що може, къде 4% +
                  фючърса показва 2.39% тоз огин от 100 волатилност е рядкост и не трае дълго, просто нема как да не му бия една в мутрата и онова TLT и то на 100 и на него една в сурата. Нема повече бесове таз годона туй то, ааа ууу и затваряме магазина .....

                  Last edited by michaelis12; 07.08.2019, 23:23.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    А шанпанско. не за друго а да знам кога да скъсявам.


                    ПП още ме е яд че не се уших у дълго злато миналия август на 1150 когато. те напъдиха си тръгна от темата обиден .пък и те обявиха за измамник
                    Нормално е да ти се струва така...винаги нещата в ретроспект са различни.
                    И на мен ми минават мисли "защо не се уших повече", но наистина 15-20% от портфолиото да си в този сектор си е предостатъчно за млад човек. Иначе е вманиячване, смятам.

                    Спомням си като писахме кюлчето в Тавекс беше кръгло 70лв унцията, а един мишок ме набедяваше, че съм тавексджия, който иска да вдигне оборота като им продаде скъпата никому ненужна реликва. Малко по-късно същото еднограмово кюлче е 94лв..

                    Но това не е важно. Важните неща от цялото това разиграване са няколко:
                    1. Златото не корелира с индексите и пазарите т.е. няма никакъв проблем икономиката да просперира и златото да не й отстъпва. Справка 1: до преди 1 седмица бяхме на ATH при щатските индекси, а златото стабилно закрепено на 1450..
                    Справка2: 2001-2008г и индексите, и златото имаха 3-цифрен ръст.

                    2. Златото не корелира с долара - достатъчно сесии имаше и на двете в целено. Виждаме, че сме на 1500 при 1.12, били сме и на 1280 на 1.20. Корелация - ноуп!

                    3. Златото се влияе от новини точно толкова колкото се влиея от икономиката т.е. НУЛА /ЗЕРО/. По-времето когато писах и още бяхме в корекция, имаше Брексит, Грексит, заплахи от ядрено оръжие от Северна Корея и какво ли още не, което не промени цената на златото. Сега даже не съм гледал какво пишат, че поражда ръста - със сигурност е последното безумие. Мен не ме интерусваше каквато и да е новина, когато бяхма на ок 1170 и казах, че ако 1140-1160 задържи, следва пробив над 1360 и оттам..късане на синджир. Не ме интерусват новините и сега, като казвам, че докато 1360 държи, 1800 вероятно ще се види още догодина.

                    4. Само някой да не каже, че златото реагиране на понижените лихви от ФЕДа. Да напомням ли, че най-свирепията ръст Януари-Юли 2016 се случи точно когато почнаха да вдигат лихвите..

                    Корелация няма! Новините нямат значение! Има си сентимент, който е почти програмиран в човешката психология и никоя новина или корелация не може да го промени. Аз поне не знам за по-добър инстумент за разгадаване на "това, което предстои" от Техническия Анализ.

                    Наистина ми се ще повече хора да можеха да излязат от заблудата.

                    Но ако и този казус, който се разигра тук последните година-две, не може да хвърли светлина върху заблудите, тогава положението е безнадеждно. Но може би така трябва да е.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                      аз не мислим, че ше е кратко ей тука един чертеж на един фен .... IV Rank е 100 стига му толкоз беснеене ....

                      Може и да познайш, то може да се кротне и дори да коригира донейде, ама ако дойде ред на по бледото до по нормално рейшо, да кажем по близо до 70ка- тогази ще видиш що е то бяс
                      Ей го на днес - само загатнало що може, къде 4% +

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        пише нещо physical markets gold не го знам какво е това, то прилича на графиката на златото, но какво точно има вътре в ETFa не ми е ясно. Щом те кефи мятай го, ама поне малко да върне че много нагоре изглежда ?? ....

                        намерих инфото :

                        https://etf.invesco.com/gb/private/e...ng-information

                        пише, че физическото злато отговарящо на тези ETFи са били гарантирани в Лондонския клон на J.P.Morgan в някви трезори. Само ако ги поискаш не става ясно дали ти ги дават, това не видях да пише .... Invesco били ирландска фирма управлявана от Wels Fargo. Ми тези са най-големите престъпници, значи няма страшно ....
                        Хайде сега се обоснови. От Тавекс на 12% спред ли да го купувам и да си го копам в лозето ли?
                        Дай по-добър вариант за притежаване на физическо жълто. Серозно питам. И да е ликвидно. Да не вадя лопатата всеки път ако трябва да продам обратно на Тавекс за 1000 кинта и да загубя 100 в процеса.

                        И да етфа складира жълто физически във една пещера в Лондон. Не са опции мопции фючърси мючърси.

                        Коментар


                        • аз не мислим, че ше е кратко ей тука един чертеж на един фен .... IV Rank е 100 стига му толкоз беснеене ....

                          Last edited by michaelis12; 07.08.2019, 20:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                            Честити 1500
                            Такава става като си в трета на трета на трета на трета на трета вълна

                            Използвам поста, за да вметна, че златото и мините не са с еднакво броене. Очевидно мините още не са били върха от ралито през 2016та. Златото това го направи преди няколко месеца.
                            Смятам, че трябва да се счита за бонус. Направи показно какво ще направят мините след техния пробив, а мините обикновено се раздават много повече, така че шоуто в комплекса навярно тепърва предстои...ред е на мините и среброто при следващия крак. На този кроя му вероятно е близо - ще следва кратка и/или плитка корекцийка. НЕ играйте корекциите тук - ще пари!
                            А шанпанско. не за друго а да знам кога да скъсявам.


                            ПП още ме е яд че не се уших у дълго злато миналия август на 1150 когато. те напъдиха си тръгна от темата обиден .пък и те обявиха за измамник
                            Last edited by Todor Sabev; 07.08.2019, 19:29.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                              Мишо, само като ти чета мненията и оставам с впечетление, че си направил милиони (за печалби говоря). Дано е така. Ние сме по-скромни.
                              да ти кажа са кат се присетих ми, че не е лошо да напрая толкоз Амин дай Боже !!! Щи дам 1/3та обещавам , а в темата за имотите беше ли?, щот и там се опитаха да ми втълпят това чувство за печалбите, което аз съм ти напрайл, но не се поддадох на натиска ....

                              Коментар


                              • Честити 1500
                                Такава става като си в трета на трета на трета на трета на трета вълна

                                Използвам поста, за да вметна, че златото и мините не са с еднакво броене. Очевидно мините още не са били върха от ралито през 2016та. Златото това го направи преди няколко месеца.
                                Смятам, че трябва да се счита за бонус. Направи показно какво ще направят мините след техния пробив, а мините обикновено се раздават много повече, така че шоуто в комплекса навярно тепърва предстои...ред е на мините и среброто при следващия крак. На този кроя му вероятно е близо - ще следва кратка и/или плитка корекцийка. НЕ играйте корекциите тук - ще пари!

                                Коментар

                                Working...
                                X