IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение

    Е , той може да ми прати 10 / 20 / 30, дори 50 годишни графики . Ако ги кача , ще отбележиш ли 1-ва и 2 -ра на 3 -та от 3-та от 3-та .
    Макър , че аверчето ми , което почива в Казабланка , след горецитирания пост , и по точно заради удебеленото ми кааа - цитирам : Заеби , тоя е пълен въздухар , нищо не отбира '' -- (извинения , цитирам го ) И добави : Айде , поне от 1160 - там където спря да пише , това момче , заради Кондора - айде поне оттам да качи обозначенията си за .... нагоре ( пак цитирам ) . Ако нямаш 2-3 месечна графика на златото - и такава ще прати .
    То не бяха бацета, не бяха кондори...голяма хайка разбирачи сте
    Съветът ми е акаунтите ти занапред да ги създаваш отсега, че ще е малко по-достоверно да има малко понатрупана история.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

      Такава графика трудно може да се уреди.
      Първата трета е започнала преди има-няма 20 години, последната /значима/ преди има няма 20 дни.
      Успех на теб и приятеля ти
      Е , той може да ми прати 10 / 20 / 30, дори 50 годишни графики . Ако ги кача , ще отбележиш ли 1-ва и 2 -ра на 3 -та от 3-та от 3-та .
      Макър , че аверчето ми , което почива в Казабланка , след горецитирания пост , и по точно заради удебеленото ми кааа - цитирам : Заеби , тоя е пълен въздухар , нищо не отбира '' -- (извинения , цитирам го ) И добави : Айде , поне от 1160 - там където спря да пише , това момче , заради Кондора - айде поне оттам да качи обозначенията си за .... нагоре ( пак цитирам ) . Ако нямаш 2-3 месечна графика на златото - и такава ще прати .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение

        Колега , едно приятелче ми звънна по Месинджъра - сега е на почивка в Казабланка - та пита , ще може да качиш графиката си - тук в темата .
        И ако може ясно да обозначиш 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та от 3-та . Апелира за прецизност , за да не се объркаш и покажеш 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та или пък 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та от 3-та от 3-та . .
        Че той бил вече на 5-та .Ама къде точно на 5 - та , не питах
        Даже продал 10 унции на 1507 $ .
        Благодарско предварително !
        Седларов, аверчето ти кво е напрайл, продал е 10 златни стотинки х1oz или е пуснал 10 къси контракта на CFD спота на някоя платформа ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Баси 5 питиета за 10 трой унции,

          Тоя нощеска да е е не бил некой стриптийз бар при, ама от дебелите.

          https://www.youtube.com/watch?v=ABYHFe4fego

          Тошкоу , аверчето ми почиващо в Казабланка , каза че хумора ти , не е добър .
          И да съм те научил , че '' тройунция'' е мерната единица за Злато .
          '' ТРОЙ УНЦИЯ '' е някаква твоя мярка , като решиш да се правиш на '' ПРОСВЕТЕН '' в ....квартала

          П.П Да напомня само , че влязох в темата за графиката на г-н exxx , по молба на един мой познат Ако му е подръка , де ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение

            Колега , едно приятелче ми звънна по Месинджъра - сега е на почивка в Казабланка - та пита , ще може да качиш графиката си - тук в темата .
            И ако може ясно да обозначиш 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та от 3-та . Апелира за прецизност , за да не се объркаш и покажеш 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та или пък 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та от 3-та от 3-та . .
            Че той бил вече на 5-та .Ама къде точно на 5 - та , не питах
            Даже продал 10 унции на 1507 $ .
            Благодарско предварително !
            Такава графика трудно може да се уреди.
            Първата трета е започнала преди има-няма 20 години, последната /значима/ преди има няма 20 дни.
            Успех на теб и приятеля ти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Седларов Разгледай мнение

              Колега , едно приятелче ми звънна по Месинджъра - сега е на почивка в Казабланка - та пита , ще може да качиш графиката си - тук в темата .
              И ако може ясно да обозначиш 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та от 3-та . Апелира за прецизност , за да не се объркаш и покажеш 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та или пък 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та от 3-та от 3-та . .
              Че той бил вече на 5-та .Ама къде точно на 5 - та , не питах
              Даже продал 10 унции на 1507 $ .

              Благодарско предварително !
              Баси 5 питиета за 10 трой унции,

              Тоя нощеска да е е не бил некой стриптийз бар при, ама от дебелите.

              https://www.youtube.com/watch?v=ABYHFe4fego
              Last edited by Todor Sabev; 08.08.2019, 19:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                Честити 1500
                Такава става като си в трета на трета на трета на трета на трета вълна

                Използвам поста, за да вметна, че златото и мините не са с еднакво броене. Очевидно мините още не са били върха от ралито през 2016та. Златото това го направи преди няколко месеца.
                Смятам, че трябва да се счита за бонус. Направи показно какво ще направят мините след техния пробив, а мините обикновено се раздават много повече, така че шоуто в комплекса навярно тепърва предстои...ред е на мините и среброто при следващия крак. На този кроя му вероятно е близо - ще следва кратка и/или плитка корекцийка. НЕ играйте корекциите тук - ще пари!
                Колега , едно приятелче ми звънна по Месинджъра - сега е на почивка в Казабланка - та пита , ще може да качиш графиката си - тук в темата .
                И ако може ясно да обозначиш 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та от 3-та . Апелира за прецизност , за да не се объркаш и покажеш 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та или пък 1-ва и 2-ра на 3-та от 3-та от 3-та от 3-та . .
                Че той бил вече на 5-та .Ама къде точно на 5 - та , не питах
                Даже продал 10 унции на 1507 $ .
                Благодарско предварително !

                Коментар


                • Тодоре, сходни са ни очакванията. Особено разиграването на бичия пазар го виждам точно така. Още няколко месеца корекция /още е рано да се каже като ниво какво ще бъде, но определено има още път надолу!/ и след това като си намери дъното някъде между 20 и 23000 Дау, ни очаква еуфоричната фаза, в която правим 50-60% за 2 години и квото било - било. Чао имоти, чао вили, чао просперитет...вероятно за доста по-дълго време от последния път. Само не ми се мисли, ако завърши с масов фалит на банки, както между другото очаквам, 1982 какви ще ги реди.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    ти може по този начин и да търгуваш нивото на река дунав, но това не значи , че икономиката се движи от графики и технически индикатори.

                    успех
                    само да те допълним и тука, това с графиките и борсата няма много общо с икономиката ако не ви е станало до са ясно, а би трябвало да има, е да но няма .... Апропо това е същото като ваще имоти аз виждам реалността и предпоставките че цените не требе да са такива, a 10рно по ниски, вие казвате, НЕ не треа са ниски, "пазара бил такъв" еми с борсата същата раота, "тва е пазара"

                    желаем също успех, ако търгуваш на борсата
                    Last edited by michaelis12; 08.08.2019, 16:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      ти може по този начин и да търгуваш нивото на река дунав, но това не значи , че икономиката се движи от графики и технически индикатори.

                      успех
                      Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                      То затова тхническия с анализ ще има няма 2-3 години разлика от това което прогнозира, и той е по скоро случаен отколкото показва нещо.
                      не ви знам пичое, аз като го гледах това долу тогава, не ми требаше никакъв фундамент, че жълтото ше тръгне нагоре и то тръгна, напрай почивка 1 година и пак тръгна ...... можете да скирате коментари от 2015та не мойте, а на другите "техничарки". Тука доста често се появяват разни коментари "Отчетите са супер, ама акциите падат" еми падат щот патерна е такъв и са още тепърва ше падат и златото ше пада да нема после въпроси "Ама що пада всичко ?!?" еми ше пада нема къде да оди, щот цикъла и патерна е такъв ....
                      Ако искате можете да видите фундамента какъв е бил от 2012та до 2016та когато правеха QE и долара беше с лихва 0.25% я вижте графиката на златото каква е ? ...



                      P.S. може би някои си спомнят как MZтката пророкуваше че златото ще отиде на 700/800$ бондовете щели не знам си кво, а като вдигнели лихвата на долара мани мани, златото в канала ... Еее са лихвата на долара е над 2% и златото къде е ? На 1500$ не е на 700$ ...
                      Last edited by michaelis12; 08.08.2019, 16:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        ти може по този начин и да търгуваш нивото на река дунав, но това не значи , че икономиката се движи от графики и технически индикатори.

                        успех
                        ,,Господ не играе зарове,,

                        А сега да перифразирам великия физик по мой начин.

                        ,,Господ мрази еднообразието но не и влюбен и във хаоса,,


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                          аз логика в пазара не виждам, особено подкован с фундамента както твърдят, виждам само графиката (там има логика) ... Политиците взимат някви решения, праят тъпотии и идиотии, банкерите също са изтрещели, но това реагира пак по различен начин, бъзикат борсата с напечатани кинти, накрая че ше се сговняса всичко и това е вярно, но има време до тогава ....
                          Хората контролиращи системата искат пазара никога да не пада, но той пак си пада, аз пък обичам пазара да се сгромолясва що па да не пада ? Кога да си купи човек ? то няма безконечни разтежи ....
                          ти може по този начин и да търгуваш нивото на река дунав, но това не значи , че икономиката се движи от графики и технически индикатори.

                          успех
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            техниката е начин на обясение на фундамента

                            златото лети тогава, когато се заговори за печатница и/или опасност.

                            от няколко месеца стана ясно, че това повишаването на лихвите в Зоната и САЩ става мираж и вече се готвят да понижавата, а после идва ред и на печатницата. Китайците наляха яко масло в огъня с обезценката на юана (очаква се перукан да отговори подобаващо), европейците съвсем му изтърваха края, британците казаха - ще печатим колко трябва за да гръмнем с брекзита... ми то какво остава?

                            + напрежението с иран и сащ

                            = ръст , обяснен идеално и фундаментално и технически.
                            То затова тхническия с анализ ще има няма 2-3 години разлика от това което прогнозира, и той е по скоро случаен отколкото показва нещо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                              Там избягвам да влизам. Лудият 1982 като го мярна, какви му ги ражда там с каквото ползва за мислене, получавам уртикария.
                              За какво идва реч?
                              Отговор на поста ти в имотната тема


                              Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение




                              Са явно ще трябва да превеждам кво има предвид ексс

                              анализите са от преди няколко месеца



                              07.05.2019, 22:51

                              Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                              Banka IFIS - взех днес на 14.04... Дали не избързах предвид на това, че отчета е на 9.05....





                              От тук е моя коментар

                              Избърза.
                              Тепърва пазарите ще стават волатилни. Писах вече около търговското спорзомение се играе покер И относно бързането в случая Китайците ич не бързат със споразумение и се правят на луди и не са притиснати от времето с което са абсолютно на ясно и също така са на ясно ще Доналд Тръмп е притиснат от времето , на него му трябва споразумение да се сключи колкото е възможно по - рано заради наближаващите избори . Което ще се отрази изключително положително на пазарите и икономиката и ще подпечати избирането му за втори мандат, което се вижда в последните 4 месеца. икономиката и пазарите се движат добре, което и изненадаха много анализатори. Ситуацията е следната в момента Доналд Тръм е изнервен от поведението на Китайците , и може да се очаква сериозно напрежение , като ще повлече пазарите на долу , като този процес е вече в ход, Споразумение ще има защото и двете страни се нуждаят от него, но докато настина се стигне до такова в близките месеци волатилност.
                              Успех
                              Разбира се това нема да го прочетем в отчета.







                              09.05.2019, 20:32

                              Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение


                              Държа старите и добавих последно на 3.66 мани избързах ти държиш ли франсето?


                              От тук е моя коментар

                              Извън пазара съм . Ако върне бих да скъсил с малък обем, но не не на всяка цена. Мисля че спускането ще е корективно и ще удобно за нови дълги за финалното рали. Като корекцията може да да отнеме месец- два , Китайците не са лесни и нема да подпишат всичко каквото Американците им тръшнат на масата . Пазарите доста подцениха ситуацията около преговорите все едно при едни преговори всичко се решава от раз,

                              Ето и мнението ми от вчера от друга тема

                              https://forum.investor.bg/forum/%D1%...B5%D1%87%D0%B5

                              По принцип бичия пазар не приключва както сега , а когато когато всички са убедени че всичко е наред и цари неква еуфория такова нещо не видяхме при формираните върхове при американските индекси.
                              Бичия пазара ще приключи когато имаме ,,Америка велика отново,,

                              Last edited by Todor Sabev; 09.05.2019, 20:42.












                              Сега чак такава нова парадигма нямаме както 2000. но аз очаквам с изясняване на търговските спорове . Пазара и икономиката сериозно да ускорят . И да се вижда че няма спънки пред бъдещото Тогава ще имаме Америка отново велика със своето Гуру.
                              Което ще е класически пример за нова парадигма край на цикъла.


                              DJI 32000-35000
                              SNP ,3400-3800

                              Last edited by Todor Sabev; 09.03.2019, 17:37.

                              Или с две думи пазарите отново ще коригират. след това щурм към върхът.
                              А тук цените на имотите ще последват глобалния тренд на горе писал съм вече многократно








                              Пълни глупости. Празни полюции на хора дето не виждат по далеч от носа си. Това се отнася за Американската икономика и е вярно. Ние, обаче не живеем в Америка. В Европа е пълна тиня.



                              Сигурно нема да се затрудниш да познаеш на кого са последните изречения
                              Last edited by Todor Sabev; 08.08.2019, 14:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                Грешиш.По-важното от контрола на пазара на акции е контрала върху реалното производство ресурсите и репресивните структури.Акциите са измислени за контрол на финансовата системата и рециклиране на парите.Най-лесния и манипулиран пазар е този на акционерните компании.Най-старите богатства продължават да бъдат в закрити НЕПУБЛИЧНИ компании.Когато държиш правото да създаваш парите от нищото и да определяш по своя воля годишната лихва-12 човека напрактика карат милиони и милони вложители 9 пъти в годината да се потят-най-лесното е да манипулираш цената на акциите.Всички сложни анибализми и анализи са фонов шум.Същината е това.
                                ммм публичните акции са за съвсем друго нещо замислени, ама са е нешо страшно и се е превърнало в контрол и т.н. преиди не е било така. Много ясно че няма как да бръкнеш в Banco de Vaticano, BIZ, IWF, Римски Клубове или някви подобни, но сегашната оргия на борсата с акции ти дава възможност да откачиш някоя стотинка, тряя им играеш по свирката няма как, пределно ясно е че тези "богоизбраните" няма да пуснат никой "простосмъртен" да седне на тяхната маса. Ти представяш ли си някой малоумен като нашия Цветанов или Боце да стои на една маса с тия дет управляват света ?!? Емии аз не си го предстаям и ония също не си го представят, затова и е такова каквото е в момента, нека си манипулират акциите и пазарите мене не ми пречи, ше играем това което свирят и толкоз ....

                                P.S. с даването на прекалено много блага и права на средната класа, тя вече започваа да има претенции за управлението, разпределение на ресурсите по друг начин в света и т.н. това е проблема при така наречената демокрация. Затова тези Даващите сега нямат повече никакво намерение да делят със средната класа каквото и да било, за тва тя в световен мащаб беше убита, в България тоже и то по дърварски начин, с мутри, бой и т.н. ... външните го праят по-интелигентно ....
                                Last edited by michaelis12; 08.08.2019, 14:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X