IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    А ти как си го представяш, точно в България, където хората са хрисими, не като по света, да се почне с полиция и армия и да претърсват жилища и да изземват злато? Реалистично ли е? Възможно ли е милиони жилища да бъдат претърсени едновременно от 10000 полицая? Мислиш ли, че хората няма да местят и крият като невидели? Това няма как да стане реално, това някаква популярна илюзия, че някак някой ще вземе златото на народа. Предлагам, който иска злато да купува на монети, не кюлчета или бижута, като му трябват пари отива при златар, режат част, тегли се и се взимат пари по курса на деня.
    Надали някой някъде е претърсвал милиони жилища. Най-вероятно един ден обществото е осъмнало с разпоредба, че нает сейф в банка се отваря само в присъствието на данъчен служител. След което на известните притежатели на злато им е даден срок, а след изтичането на срока властите са получавали множество сигнали от "добросъвестни" граждани за други не изпълнили закона граждани. Претърсвали са не милиони, но достатъчно много жилища, щом има осъдени за неспазване на закона и лежали години в затвора.

    Ако е забранено да се купува и продава злато поради заплаха от наказателно преследване, колко ли ще да са тия златари, работещи нелегално?
    И каква цена ще ти предложат, при положение, че и те трябва да си сложат главата в торбата, нарушавайки закона?
    Отделно след това твоето злато на кого и за колко ще го продадат пак нелегално?

    Май, освен банкова ваканция, е напълно възможна и златна ваканция, при която металът има доста ниска цена и трябва да го криеш с надеждата, че някой ден ще падне забраната и ще си придобие "нормалната" за новата ситуация цена.
    Въпросната ситуация възниква когато икономическата и финансова система е в разруха, а държавата няма злато, за да я подкрепи. Когато великото печатане на хартия е довело до велика спекула, а след нея до депресия, фалити и нечувана мизерия за милиони хора. /аналогия с нашите времена?/
    Американските граждани са чакали "само" 41 години - забраната от 1933 г. е отменена 1974 г.
    През това време може само да се надява човек, че никой не знае, че имаш злато, за да не те издаде на властите и да лежиш в затвора, да не те обере или пък да реши да те изнудва.
    Last edited by LaCosta; 05.10.2019, 12:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

      А ти как си го представяш, точно в България, където хората са хрисими, не като по света, да се почне с полиция и армия и да претърсват жилища и да изземват злато? Реалистично ли е? Възможно ли е милиони жилища да бъдат претърсени едновременно от 10000 полицая? Мислиш ли, че хората няма да местят и крият като невидели? Това няма как да стане реално, това някаква популярна илюзия, че някак някой ще вземе златото на народа. Предлагам, който иска злато да купува на монети, не кюлчета или бижута, като му трябват пари отива при златар, режат част, тегли се и се взимат пари по курса на деня.
      За написаното от теб: тройка!!!

      Вземи почети малко история, да видиш как се случва. Няма не възможни неща. А за това какво купуват хората, тотално си се объркал.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Реши ли държавата и физическото злато ще ти вземе че и у панделата ще идеш.как си го представяш това никой нема паре сал неколко тариката се разхождате с по една торба злато.
        А ти как си го представяш, точно в България, където хората са хрисими, не като по света, да се почне с полиция и армия и да претърсват жилища и да изземват злато? Реалистично ли е? Възможно ли е милиони жилища да бъдат претърсени едновременно от 10000 полицая? Мислиш ли, че хората няма да местят и крият като невидели? Това няма как да стане реално, това някаква популярна илюзия, че някак някой ще вземе златото на народа. Предлагам, който иска злато да купува на монети, не кюлчета или бижута, като му трябват пари отива при златар, режат част, тегли се и се взимат пари по курса на деня.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Банков трезор 100 процента сигурен ,не ме разсмивай , първото нещо когато държавата види зор със стабилизирането на валутата си е да въведе банкова ваканция , капиталов контрол или да да ореже достъпа на гражданите до трезорите с цел финансова стабилност. А точно тогава златото ще у небесата и ще ти е крайно необходимо Ако не верваш питай Грък , Кипърец или Аржентинец. Също може да питаш и Цветан Василев кво стана с картини те му у собствения му трезор Мога да ти дам много други исторически примери Всъщност наличното злато по трезорите може да бъде ,,изкупено,, от държавата на ,,справедлива цена,, , При такава ситуация естествено ясно кво става на границата.

          И кво инкасо за една пръчка метал у джоба , да не се разхождам всеки ден по улиците с него,
          Пич ти у коя банка работиш.

          А сори по късно видех линка не знаех че си правиш реклама , Лошо нема колкото повече търговци на физическо злато в България толкова по добре за целия пазар

          Last edited by Todor Sabev; Днес, 12:18.


          Относно златото и авторитарните режими . Цената на златото е в пряка корелация с авторитаризма , глобалната нестабилност и войните.


          Реши ли държавата и физическото злато ще ти вземе че и у панделата ще идеш.как си го представяш това никой нема паре сал неколко тариката се разхождате с по една торба злато.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Банков трезор 100 процента сигурен ,не ме разсмивай , първото нещо когато държавата види зор със стабилизирането на валутата си е да въведе банкова ваканция , капиталов контрол или да да ореже достъпа на гражданите до трезорите с цел финансова стабилност. А точно тогава златото ще у небесата и ще ти е крайно необходимо Ако не верваш питай Грък , Кипърец или Аржентинец. Също може да питаш и Цветан Василев кво стана с картини те му у собствения му трезор Мога да ти дам много други исторически примери Всъщност наличното злато по трезорите може да бъде ,,изкупено,, от държавата на ,,справедлива цена,, , При такава ситуация естествено ясно кво става на границата.

            И кво инкасо за една пръчка метал у джоба , да не се разхождам всеки ден по улиците с него,
            Пич ти у коя банка работиш.

            А сори по късно видех линка не знаех че си правиш реклама , Лошо нема колкото повече търговци на физическо злато в България толкова по добре за целия пазар

            Last edited by Todor Sabev; Днес, 12:18.


            Относно златото и авторитарните режими . Цената на златото е в пряка корелация с авторитаризма , глобалната нестабилност и войните.


            Напълно подкрепям мнението. Хората трябва добре да се запознаят с историята и какви необичайни поврати в политиките на държавите е имало, особено що се отнася до "най-голямата демокрация" в света. А държавата да ти определя справедлива стойност на нещо ми се струва доста не-маркет ориентирано. Физическото злато никога в банка!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Банков трезор 100 процента сигурен ,не ме разсмивай , първото нещо когато държавата види зор със стабилизирането на валутата си е да въведе банкова ваканция , капиталов контрол или да да ореже достъпа на гражданите до трезорите с цел финансова стабилност. А точно тогава златото ще у небесата и ще ти е крайно необходимо Ако не верваш питай Грък , Кипърец или Аржентинец. Също може да питаш и Цветан Василев кво стана с картини те му у собствения му трезор Мога да ти дам много други исторически примери Всъщност наличното злато по трезорите може да бъде ,,изкупено,, от държавата на ,,справедлива цена,, , При такава ситуация естествено ясно кво става на границата.

              И кво инкасо за една пръчка метал у джоба , да не се разхождам всеки ден по улиците с него,
              Пич ти у коя банка работиш.

              А сори по късно видех линка не знаех че си правиш реклама , Лошо нема колкото повече търговци на физическо злато в България толкова по добре за целия пазар

              Last edited by Todor Sabev; Днес, 12:18.


              Относно златото и авторитарните режими . Цената на златото е в пряка корелация с авторитаризма и глобалната нестабилност и войните.


              Напълно съгласен съм относно корелацията между цената на златото и геополитическите промени, които настъпват в света в момента. За точно това се говори и в интервюто. Всъщност, investor.bg също писаха за мен преди няколко седмици и ако държах да си правя реклама щях да се възползвам от момента, тогава. Идеята на форумите е да се дава и получава стойност. Мисля, че имам какво да кажа от дългогодишния си опит в индустрията, което да е полезно за мнозина, а също мисля, че имам и какво да науча. Но, благодаря ти за градивните коментари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                Не работя в банка. Стартирах бизнес с инвестиционно злато наскоро https://igold.bg Нямам никаква изгода да промотирам банковите трезори, но според българския закон дори и при фалит или банкова ваканция те трябва да функционират. Тестът беше КТБ. Никоя банка не затвори трезорната си част тогава. Ако, предвиждаш нарушение на закона от банките, това е тема на друг разговор. Препоръката ми всъщност, базирана на 8 годишна работа с инвестиционно злато е да се ползват трезорите на големи международни банки, които не биха прекрачили правилата. Колкото до примери с лица свързани с политически казуси, те попадат под други закони и регламенти, които не бяха част от твоя пост, на който отговорих. Национализация на частни активи също не бе посочена в поста ти. Аз не очаквам авторитарен режим, нито от десен, нито от ляв тип в България, така че, контра пункта ти е базиран повече на фикция, отколкото на реалност. Да не говорим, че ако такъв тръгне да идва, това няма да се случи за една нощ и публиката отдавна ще е изтеглила физическите си активи от трезорите. Тогава, ще ти вземат и недвижимите имоти и земите. Да не купуваме ли такива? Това е неоснован fear mongering. Ако разбирам правилно метафоричния ти изказ, примерът ти говореше за 300- 400 К BGN във физическо злато, което трябва да се пренася, така че разход от 60 BGN с охраняемо инкасо е напълно оправдан. Всъщност, е оправдан дори и при много по- дребна стойнсот. Така се пренасят ценности. Трезор си заслужава при съхранение на злато за суми над 30 К BGN, което в зависимост от цената варира около 0.1 % от стойността годишно плюс факта, че можеш да го използваш и за други неща, като важни документи и пр. И на последния ти казус- при форс мажор със затворени граници, повярвай ми физическото злато е едно от малкото неща, които ще те измъкнат от затворена граница, когато фиатните пари нямат стойност, а електронните активи са блокирани или няма интернет. Така че, позицията ми, като цяло е, че физическото злато всъщност далеч не е толкова трудно за нито едно от посочените неща, а всъщност е единствения доказан с няколко хиляди години актив, който спасява притежателя си при трусове от всякакво естество. Без лоши чувства.
                Банков трезор 100 процента сигурен ,не ме разсмивай , първото нещо когато държавата види зор със стабилизирането на валутата си е да въведе банкова ваканция , капиталов контрол или да да ореже достъпа на гражданите до трезорите с цел финансова стабилност. А точно тогава златото ще у небесата и ще ти е крайно необходимо Ако не верваш питай Грък , Кипърец или Аржентинец. Също може да питаш и Цветан Василев кво стана с картини те му у собствения му трезор Мога да ти дам много други исторически примери Всъщност наличното злато по трезорите може да бъде ,,изкупено,, от държавата на ,,справедлива цена,, , При такава ситуация естествено ясно кво става на границата.

                И кво инкасо за една пръчка метал у джоба , да не се разхождам всеки ден по улиците с него,
                Пич ти у коя банка работиш.

                А сори по късно видех линка не знаех че си правиш реклама , Лошо нема колкото повече търговци на физическо злато в България толкова по добре за целия пазар

                Last edited by Todor Sabev; Днес, 12:18.


                Относно златото и авторитарните режими . Цената на златото е в пряка корелация с авторитаризма , глобалната нестабилност и войните.


                Last edited by Todor Sabev; 04.10.2019, 14:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Банков трезор 100 процента сигурен ,не ме разсмивай , първото нещо когато държавата види зор със стабилизирането на валутата си е да въведе банкова ваканция , капиталов контрол или да да ореже достъпа на гражданите до трезорите с цел финансова стабилност. Ако не верваш питай Грък , Кипърец или Аржентинец. Също може да питаш и Цветан Василев кво стана с картини те му у собствения му трезор Мога да ти дам много други исторически примери Всъщност наличното злато по трезорите може да бъде ,,изкупено,, от държавата на ,,справедлива цена,, , При такава ситуация естествено ясно кво става на границата.

                  И кво инкасо за една пръчка метал у джоба , да не се разхождам всеки ден по улиците с него,
                  Пич ти у коя банка работиш
                  Не работя в банка. Стартирах бизнес с инвестиционно злато наскоро https://igold.bg Нямам никаква изгода да промотирам банковите трезори, но според българския закон дори и при фалит или банкова ваканция те трябва да функционират. Тестът беше КТБ. Никоя банка не затвори трезорната си част тогава. Ако, предвиждаш нарушение на закона от банките, това е тема на друг разговор. Препоръката ми всъщност, базирана на 8 годишна работа с инвестиционно злато е да се ползват трезорите на големи международни банки, които не биха прекрачили правилата. Колкото до примери с лица свързани с политически казуси, те попадат под други закони и регламенти, които не бяха част от твоя пост, на който отговорих. Национализация на частни активи също не бе посочена в поста ти. Аз не очаквам авторитарен режим, нито от десен, нито от ляв тип в България, така че, контра пункта ти е базиран повече на фикция, отколкото на реалност. Да не говорим, че ако такъв тръгне да идва, това няма да се случи за една нощ и публиката отдавна ще е изтеглила физическите си активи от трезорите. Тогава, ще ти вземат и недвижимите имоти и земите. Да не купуваме ли такива? Това е неоснователен fear mongering. Ако разбирам правилно метафоричния ти изказ, примерът ти говореше за 300- 400 К BGN във физическо злато, което трябва да се пренася, така че разход от 60 BGN с охраняемо инкасо е напълно оправдан. Всъщност, е оправдан дори и при много по- дребна стойност. Така се пренасят ценности. Трезор си заслужава при съхранение на злато за суми над 30 К BGN, което в зависимост от цената варира около 0.1 % от стойността годишно плюс факта, че можеш да го използваш и за други неща, като важни документи и пр. И на последния ти казус- при форс мажор със затворени граници, повярвай ми физическото злато е едно от малкото неща, които ще те измъкнат от затворена граница, когато фиатните пари нямат стойност, а електронните активи са блокирани или няма интернет. Така че, позицията ми, като цяло е, че физическото злато всъщност далеч не е толкова трудно за нито едно от посочените неща, а всъщност е единствения доказан с няколко хиляди години актив, който спасява притежателя си при трусове от всякакво естество. Без лоши чувства.
                  Last edited by Krum Atanasov; 04.10.2019, 13:46.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                    Не е точно така. Мести се с охраняемо инкасо за 60 лв., което не е разход на фона на количествата, които обсъждаш. Банков трезор на голяма банка, като Уникредит, Райфайзен или Експрес Банк за 200-300 лв. годишно е 100 % сигурен. През граница просто се декларира и няма проблем.
                    Банков трезор 100 процента сигурен ,не ме разсмивай , първото нещо когато държавата види зор със стабилизирането на валутата си е да въведе банкова ваканция , капиталов контрол или да да ореже достъпа на гражданите до трезорите с цел финансова стабилност. А точно тогава златото ще у небесата и ще ти е крайно необходимо Ако не верваш питай Грък , Кипърец или Аржентинец. Също може да питаш и Цветан Василев кво стана с картини те му у собствения му трезор Мога да ти дам много други исторически примери Всъщност наличното злато по трезорите може да бъде ,,изкупено,, от държавата на ,,справедлива цена,, , При такава ситуация естествено ясно кво става на границата.

                    И кво инкасо за една пръчка метал у джоба , да не се разхождам всеки ден по улиците с него,
                    Пич ти у коя банка работиш.

                    А сори по късно видех линка не знаех че си правиш реклама , Лошо нема колкото повече търговци на физическо злато в България толкова по добре за целия пазар
                    Last edited by Todor Sabev; 04.10.2019, 13:18.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                      тва и аз иам такова, то нема ръждяса и след 2000години още ше важи, само че ако е твърде много например 300/400 сегашни хартии във физика е проблем и то голям проблем с местене съхранение, пренасяне през граница забрави ....
                      Не е точно така. Мести се с охраняемо инкасо за 60 лв., което не е разход на фона на количествата, които обсъждаш. Банков трезор на голяма банка, като Уникредит, Райфайзен или Експрес Банк за 200-300 лв. годишно е 100 % сигурен. През граница просто се декларира и няма проблем.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                        Незнам кой сънува злато под 1450, тва да не ви е миналата спокойна година.

                        - всеки ден посл 3 месеца има нещо по новините, VIX e 20 днес
                        - купувайки злато, купувате и индирекно долар, ама всеки се е вкопчил в скъпия гущер и не пада
                        -потенциални рецесии ПЪРВО В западен ЕС, Китай и САЩ
                        -кризи с олиото, Иран, Брексит, Китай, Германия
                        -центр банки и други държави си купуват здраво физическо
                        -лихвите са свалени до минимум, няма накъде

                        Вчера падна малко, щото Китай почива тази седмица.
                        Единствената добра новина, (която и Тръмп би искал е сделка с Китай) е която би свалила малко златото, 2-5%
                        До голяма степен съм съгласен с написаното в този пост. Всъщност геополитическите фактори са движещите пазарите в момента, а не макроданните, FOREX движенията и големите физически поръчки. Точно давах интервю в Телевизия Европа по въпроса. https://www.tvevropa.com/2019/09/zas...nagi-aktualna/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                          За неговите къси не знам, ама за моите физически, дълги позиции съм спокоен. Няма кой да ми ги "скъси", освен ако не ми ги намерят.
                          тва и аз иам такова, то нема ръждяса и след 2000години още ше важи, само че ако е твърде много например 300/400 сегашни хартии във физика е проблем и то голям проблем с местене съхранение, пренасяне през граница забрави ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                            ммм ?, на жълтото късите бяха затворени отдавна сделката беше под 1650$ до 28 Окт върни назад и виж сега жълтото дори и да ги бях държал позициите де го над 1650$ ? Вчера индекса също забоде нос за са е ок треа седи под 2950 до Януари къде кое съм изтървал ? Мойте къси са различни от ваще къси ....
                            Бертрам има предвид индексите в поста си .
                            Не златото .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                              купувайки злато, купуваШ и индиректно силен и стабилен (засега) долар
                              днес например би дал повече евро за същите унции когато е било 1800, понеже сега еврото е слабо, тоест сега си прецакан като европеец.
                              всички неамириканци преди да си купят злато, трябва и да видят в какво положение е тяхната валута спрямо долара
                              в евро е друга раотата, там не знам жълтото колко ше падне докато такива кат Драгой и бабетията за сега са "на власт", но в долари ше слезне, кат падне долара догодина тагай еврото ше литне малко до 1.25 нещо такова и жълтото в долари също но не вертикално на 1800/2000$ как си мислят ората ..... движенията са от порядъка на 300/350$ макс на година ако до са не е забелязано ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                изтърва ги късите
                                ммм ?, на жълтото късите бяха затворени отдавна сделката беше под 1650$ до 28 Окт върни назад и виж сега жълтото дори и да ги бях държал позициите де го над 1650$ ? Вчера индекса също забоде нос за са е ок треа седи под 2950 до Януари къде кое съм изтървал ? Мойте къси са различни от ваще къси ....

                                Коментар

                                Working...
                                X