IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Благодаря за отговора.Моето в началото бяха предположения не твърдения.Според мен между демокрацията и авторитаризма няма кой знае каква разлика.Изборите са безсмислени поради една единствена причина.Привидно на масата има много бюлетини но реално всичките са едно и също нещо.Аз съм приключил с изборите още през 1998г....Според мен всичко зависи от хората.Може да се окаже че в даден исторически период авторитаризма е по доброто решение а в друг демокрацията.Задай си въпроса защо целия ни народ обича Цар Борис Трети а същия този народ кръсти синът му Симо Горския или Симо ментарджията.Живеем в свят в който хората са различни както и условията за развитието им са различни.За едни е добре да са богати за други да са бедни за трети да са добри професионалисти отлични певци спортисти хидожници..Други пък трупат опит с мързела пиянството курварството комара наркотиците...Формата на управление не може да оправи света.Всеки човек има властта да оправя само себе си никой друг.Никой.Западния свят го раздава демокрация защото 500 г смучеше от целият свят държеше роби грабеше и убиваше.Но вече не може.Русия и Китай не дават.А скоро може би и Индия ще мине в техния лагер.Близкият изток че и Турция вече не цепят басма на Запада..Тала че предстоят интересни времена.А климатичните изненади едва ли можем да предвидим до какво ще доведат.Факт е че злото по света тръгва от САЩ било като войни било като финансов грабеж.
    Четейки поста ти, преминах през няколко етапа- първо реших, че си анархист. След това реших, че си напълно аполитичен. Последва объркване и реших, че следваш някой от многото типове философия на цикличността. В последствие, надделя мнението, че си народопсихолог. След това имаше нотка на либерализъм, макар и да не ми се вярваше. След това рязко тонът ти извива към либертариански разбирания. Накрая се виждат про руски и анти западни с елемент на нихилизъм. Никът ти говори за домашно отгледан национализъм от западен тертип.

    Мисля, че както и да ти отговоря ще се вкарам в неподозирани за самия мен дебри.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hahoto Разгледай мнение

      Една врачка ми каза, че Златото, в момента става краткосрочно само на форекса да се купува и то много внимателно. Корекция до 1350-1380 е съвсем реална. Много народ хванаха рогата на бика и ще ги изтръскат от него. Няма как спекулантите да не се възползват от дългите бичи златни крави и да не ги поиздоят. Около тази цена 1350-1380 бих се върнал и на пазара на физическото злато. Няма проблем да направи и фалшив пробив на върха 1560, за да поувлече още дребни риби, но после ще има приземяване, приземяване, приземяване. Е след корекцията вече може, да се скача на бика отново. Най-хубавото на прогнозите е, че времето показва кой крив, кой прав и кой е бил от страната на булката.
      Не казвам, че корекции са невъзможни. Говоря за покачване на златото в период от 5 години. Корекции определено ще има, като на всеки друг пазар. Личи си, че си трейдър. Няма лошо. Същите приказки ги слушах и на 1400 USD злато. Краткосрочните движения не ме интересуват. За спекула с цената, директно насочвам клиентите към електронно злато. Инвестицията във физическо злато е дългосрочна и има съвсем различни цели от печалби в кратки срокове.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gold&gold Разгледай мнение

        Крумчо,само заради теб си направих регистрация и си губя времето в момента да ти кажа едно две неща!
        От политика - хал хабер си нямаш и нищо не вдяваш - не се и опитвай!
        От финанси и инвестиции - материята ти е тъмна индия - нищо не отбираш!
        Като търговец на злато - не знам до колко ти е успешно начинанието - но и там имаш потресаващи незнания.



        Тук ти хвърлям ръкавицата за следното;
        Аз в момента продадох злато (моментът за ПРОДАЖБА на злато е много подходящ) - електронно на $1507 таргета ми е $1370 Време.... трудно да го определя с голяма доза точност, но в рамките на този месец.

        Бих заложил и една унция физическо за тази ми позиция и твойте настроения - но не играя хазарт!
        Благодаря за оказаната чест и се надявам да не съм те натоварил много с усилието да се регистрираш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hahoto Разгледай мнение
          12-15 процента спред на малките златни монети, 7 процента на кюлчетата от 100 грама, защо винаги е толкова отворена ножицата, в латвийския тавекс например спреда на 100 грамовите кюлчета е 4 процента. При нас помпят яко.
          В igold продаваме на 4.7 % над борса 100 гр. Франкови монети на 7 %. Малките дукати 3.49 на 11.5 %. Давам точни проценти. Местният пазар определя процентите. Колкото по- голям е един пазар, толкова по- тесни са маржовете. Чист пазарен механизъм.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

            На 38 год. съм. Завършил съм политология в Пловдивския Университет. За разлика от твърденията ти в началото, последните са верни. Смятам, че демокрацията, била тя и далеч от перфектна е единствената смислена форма на управление за последните няколко хиляди години. Също така, осъзнавам, за разлика от мнозина, че демократичните процеси по света в момента са в период на разпад и то отвътре. Авторитаризмът чука на вратата на западната цивилизация и това се отразява директно на финансовите пазари. За щастие, подобен геополитически процес винаги е бавен и все още има време да бъде обърнат. В крайна сметка, маккартизма е бил спрян успешно. Надявам се същото да се случи и с тръмпизма. Нямам интерес да споря на тема Русия. Темата не ми е интересна. И самите руснаци започват да губят интерес. Ето статия по въпроса, която написах наскоро във връзка с това как изолационизмът рефлектира върху авторитарните процеси по света: https://igold.bg/blog/avtoritarizmat...ovnite-pazari/
            Благодаря за отговора.Моето в началото бяха предположения не твърдения.Според мен между демокрацията и авторитаризма няма кой знае каква разлика.Изборите са безсмислени поради една единствена причина.Привидно на масата има много бюлетини но реално всичките са едно и също нещо.Аз съм приключил с изборите още през 1998г....Според мен всичко зависи от хората.Може да се окаже че в даден исторически период авторитаризма е по доброто решение а в друг демокрацията.Задай си въпроса защо целия ни народ обича Цар Борис Трети а същия този народ кръсти синът му Симо Горския или Симо ментарджията.Живеем в свят в който хората са различни както и условията за развитието им са различни.За едни е добре да са богати за други да са бедни за трети да са добри професионалисти отлични певци спортисти хидожници..Други пък трупат опит с мързела пиянството курварството комара наркотиците...Формата на управление не може да оправи света.Всеки човек има властта да оправя само себе си никой друг.Никой.Западния свят го раздава демокрация защото 500 г смучеше от целият свят държеше роби грабеше и убиваше.Но вече не може.Русия и Китай не дават.А скоро може би и Индия ще мине в техния лагер.Близкият изток че и Турция вече не цепят басма на Запада..Тала че предстоят интересни времена.А климатичните изненади едва ли можем да предвидим до какво ще доведат.Факт е че злото по света тръгва от САЩ било като войни било като финансов грабеж.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
              Виж, наясно съм, че форумите са затворени общества, в които е много важно да имаш някакъв статус.
              Крумчо,само заради теб си направих регистрация и си губя времето в момента да ти кажа едно две неща!
              От политика - хал хабер си нямаш и нищо не вдяваш - не се и опитвай!
              От финанси и инвестиции - материята ти е тъмна индия - нищо не отбираш!
              Като търговец на злато - не знам до колко ти е успешно начинанието - но и там имаш потресаващи незнания.

              Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
              Видя се, че импийчмънта не върви към реален импийчмънт и златото върна нагоре от около 1455 USD до около 1500 USD. Според мен, моментът за покупка на злато е много подходящ.
              Тук ти хвърлям ръкавицата за следното;
              Аз в момента продадох злато (моментът за ПРОДАЖБА на злато е много подходящ) - електронно на $1507 таргета ми е $1370 Време.... трудно да го определя с голяма доза точност, но в рамките на този месец.

              Бих заложил и една унция физическо за тази ми позиция и твойте настроения - но не играя хазарт!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                Видя се, че импийчмънта не върви към реален импийчмънт и златото върна нагоре от около 1455 USD до около 1500 USD. Според мен, моментът за покупка на злато е много подходящ. Няколкото теста, които класически трябваше да го бутнат не успяха. Уволнението на Болтън и значителното намаляване на шанс за война в Иран бе един такъв тест. Едва коригира тогава от 1495 USD до 1485 USD и веднага на следващия ден възстанови позиции. Укротяването на Джонсън също трябваше да доведе до спад, но и този тест бе издържан и задържа позиция от около 1500 USD. Златото в момента почти няма съпротиви. Особено при отрицателните лихви на облигационния пазар. Остава си safe heaven. Краткосрочно, бих гледал следващата стъпка на FED и най- вече колко ще е под натиск от Тръмп, реалния ефект от предстоящите мита за китайски стоки в САЩ, как ще се развие търговската война с Китай, дали импийчмънта няма да го накара да влезе в Иран или Венецуела и какъв Брекзит ще имаме точно. Комбинация от различни развития при всички тези фактори могат да значат много различни движения на борсите, но ако очакваш генералната ми прогноза- XAU значително над 2 К USD в следващите 5 години.
                Една врачка ми каза, че Златото, в момента става краткосрочно само на форекса да се купува и то много внимателно. Корекция до 1350-1380 е съвсем реална. Много народ хванаха рогата на бика и ще ги изтръскат от него. Няма как спекулантите да не се възползват от дългите бичи златни крави и да не ги поиздоят. Около тази цена 1350-1380 бих се върнал и на пазара на физическото злато. Няма проблем да направи и фалшив пробив на върха 1560, за да поувлече още дребни риби, но после ще има приземяване, приземяване, приземяване. Е след корекцията вече може, да се скача на бика отново. Най-хубавото на прогнозите е, че времето показва кой крив, кой прав и кой е бил от страната на булката.

                Коментар


                • 12-15 процента спред на малките златни монети, 7 процента на кюлчетата от 100 грама, защо винаги е толкова отворена ножицата, в латвийския тавекс например спреда на 100 грамовите кюлчета е 4 процента. При нас помпят яко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    ААА Круме ,ние как да разберем,че говориш за финансови инструменти,а все казваш инвестиции..Много протакано излезе..Нищо де продължавай да ни обясняваш..
                    Виж, наясно съм, че форумите са затворени общества, в които е много важно да имаш някакъв статус. Аз съм тук за да дам различен поглед върху пазарите от гледната точка на професионалист в дадена много тясна сфера, занимаващ се със злато от 8 години. Моето мнение не е миродавно и не го налагам на никой. Също така, то не представлява и инвестиционен съвет. При все това, не очаквайте от мен да отговарям на персонални нападки. С удоволствие бих отговорил на аргументирани позиции или доказани източници и всъщност от такива, самият аз уча много и съм адекватен в работата си.

                    Коментар


                    • ААА Круме ,ние как да разберем,че говориш за финансови инструменти,а все казваш инвестиции..Много протакано излезе..Нищо де продължавай да ни обясняваш..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Глупости Круме..А земята какво е..Там борса има ли..Добре,че се появи да ни обясниш нещата..
                        Водил съм го този спор. Сега ще се появи някой да ми обясни за инвестицията в почивка на Малдивите, в личностното развитие и в бизнес от тип 'сладкарница' в Люлин. Говоря за финансови инструменти. Всеки може да инвестира в каквото пожелае съвсем свободно.

                        Коментар


                        • Всяко нещо може да се продаде,зависи от цената..Кой е казал,че трябва да е супер ликвидна..Крум ли..А картините на Ван Гог, Реноар,Дали не са ли инвестиция и защо все поскъпват..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                            не не, на мене ми трябват конкретни посоки, предполагам гледате и тренда на златото, не може да не го гледате и сега след като има обрат тренда на акциите и златото на къде се обръща, нагоре или надоле ? популизъм, алабализъм мене не ме интереусва интересува ме точна посока
                            Видя се, че импийчмънта не върви към реален импийчмънт и златото върна нагоре от около 1455 USD до около 1500 USD. Според мен, моментът за покупка на злато е много подходящ. Няколкото теста, които класически трябваше да го бутнат не успяха. Уволнението на Болтън и значителното намаляване на шанс за война в Иран бе един такъв тест. Едва коригира тогава от 1495 USD до 1485 USD и веднага на следващия ден възстанови позиции. Укротяването на Джонсън също трябваше да доведе до спад, но и този тест бе издържан и задържа позиция от около 1500 USD. Златото в момента почти няма съпротиви. Особено при отрицателните лихви на облигационния пазар. Остава си safe heaven. Краткосрочно, бих гледал следващата стъпка на FED и най- вече колко ще е под натиск от Тръмп, реалния ефект от предстоящите мита за китайски стоки в САЩ, как ще се развие търговската война с Китай, дали импийчмънта няма да го накара да влезе в Иран или Венецуела и какъв Брекзит ще имаме точно. Комбинация от различни развития при всички тези фактори могат да значат много различни движения на борсите, но ако очакваш генералната ми прогноза- XAU значително над 2 К USD в следващите 5 години.
                            Last edited by Krum Atanasov; 08.10.2019, 16:14.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Глупости Круме..А земята какво е..Там борса има ли..Добре,че се появи да ни обясниш нещата..
                              E ако имаш една нива за 100 бона и ти трябват само 10 бона, е трудно да продадеш 1/10 от нивата. Инвестиция е, но не е хипер-ликвидна.

                              Както и не можеш да си продадеш само кенефа на апартамента. Това искаше да каже човека.

                              Коментар


                              • Глупости Круме..А земята какво е..Там борса има ли..Добре,че се появи да ни обясниш нещата..

                                Коментар

                                Working...
                                X