IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
    Вируса е само катализатор!


    Убеден съм, че до няколко месеца вируса ще отшуми!
    Мисля че ако се разбушува на щатска територия само един месец дори в пълна сила то описаните от тебе процеси ще настъпят много по-бързо. Само мое мнение- Ако им се размине това е друг въпрос.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Истинсктата паника ще започни при каарантиниране на милионни градове в Германия и Франция..Ще изгори някоя системно важна банка в Европа...Веднага се сещам за няколко ...И когато това стане сегашните спадове на фондовия ще са песен...Двуцифрени спадове ще има...И двуцифрени ръстове на златото .За деня .
      Този път наистина е интересно. Предполагам, че ще намалят лихвата още и ще започнат масирано директно изкупуване на тоалетна хартия, като същевременно с това обратното изкупуване от комапниите ще продължи със пълна сила, но с дериватните бакии какво ще правят. Там няма оправия. Един вирус, а им отключи толкова много фронтове- Имат Балони навсякъде и едновременно при това.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
        Вируса е само катализатор!
        Защо на никой не му направи впечатление, че пазара на нови коли се срина, последните 2 години! От САЩ до Китай.
        Как така се получава 30 годиншно дъно на продажбите в Китай, ей така от нищото???

        Новите коли са БАЗИС, както за хората, така и за бизнеса! Когато нещо подобно се случи, значи фундаментите са се променили. Който не го разбира това, значи може да следи 24/7 сайтовете, какво щели да намалят ФЕД-МЕД, с половин процент, 0,25 и тн... Амазон щели да продават и на марсианците. Сега почти не печелили, но щели да почнат да печелят. Имали ГОЛЯМА инфраструктура, само че забравят, че тя е изградена на базата на ГИГАНТСКИ кредити. Как ще плащат кредитите, ако при криза покупката на china made боклуци секне разко, и 85% от хората спрат да плащат за тая шитня Прайм! Не е ясно! Тесла за 3 месеца скача 300%, проблем отново няма! Не са не печалба, но Мъск обещава, че някой ден и това щяло да стане...
        Леле, леле, всичко изглежда като комикс, но на практика, това е действителността!

        Убеден съм, че до няколко месеца вируса ще отшуми!
        Първоначално всички ще го обвиняват за икономическите бакии, но само след 6-9 месеца ще се види, колко много са прогнили нещата в дълбочина, без никакво значение Корона или не!

        През всички банки, та до пенсионните фондове, говорим за несъществуваща стойност извън напечатаната хартия, на която е отразена!
        Еваларка Пич, напълни ми душичката.
        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

        Коментар


        • Вируса е само катализатор!
          Защо на никой не му направи впечатление, че пазара на нови коли се срина, последните 2 години! От САЩ до Китай.
          Как така се получава 30 годиншно дъно на продажбите в Китай, ей така от нищото???

          Новите коли са БАЗИС, както за хората, така и за бизнеса! Когато нещо подобно се случи, значи фундаментите са се променили. Който не го разбира това, значи може да следи 24/7 сайтовете, какво щели да намалят ФЕД-МЕД, с половин процент, 0,25 и тн... Амазон щели да продават и на марсианците. Сега почти не печелили, но щели да почнат да печелят. Имали ГОЛЯМА инфраструктура, само че забравят, че тя е изградена на базата на ГИГАНТСКИ кредити. Как ще плащат кредитите, ако при криза покупката на china made боклуци секне разко, и 85% от хората спрат да плащат за тая шитня Прайм! Не е ясно! Тесла за 3 месеца скача 300%, проблем отново няма! Не са не печалба, но Мъск обещава, че някой ден и това щяло да стане...
          Леле, леле, всичко изглежда като комикс, но на практика, това е действителността!

          Убеден съм, че до няколко месеца вируса ще отшуми!
          Първоначално всички ще го обвиняват за икономическите бакии, но само след 6-9 месеца ще се види, колко много са прогнили нещата в дълбочина, без никакво значение Корона или не!

          През всички банки, та до пенсионните фондове, говорим за несъществуваща стойност извън напечатаната хартия, на която е отразена!
          Last edited by Mike Florida; 06.03.2020, 23:28.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Вече го и обсъждат, пък и няма са пионерите, имат светлия пример на ЯЦБ, Швейцарската и т.н....



            https://money.usnews.com/investing/n...urns-rosengren
            Да с тази разлика, че другите купуваха последните 12 години, докато нямаше криза и борсата летеше. А те ще купуват сега като просто ще я държат в рейндж, докато стагфлация към хипер такава, изяжда реалната стойност, на ИЗМАМНО НЕСЛУЧЕЛИЯ се спад!

            Не виждам японците да са прогресирали особено по тази схема! Да не говорим, че те го правят в спокойна среда, а ние говорим, че нещата от тук на сетне, независимо дали след месец или след 18 месеца, тотално може да колабират.

            Даже аз си мисля, че голямата депресия 29г. е нищо, сравнение с ОБВЪРЗАНАТА ГЛОБАЛНА ИКОНОМИКА ДНЕС+неутронната бомба>електронни пари! Преди да е имало барут е нямало как да се взривиш! Най-много да се чорнеш в крака, леко с меча. Последните 30 години обаче измислиха "барута"(електронни пари). Сега да видим, може ли да гърми!

            Остава да видим!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение


              Разбираемо е ФЕД да почне да купува и акции, ТЕ НЯМАТ ДРУГ ИЗБОР, ОСВЕН ДА СЕ ОПИТАТ, ДА КРЕПЯТ СИСТЕМАТА С ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО!!!
              Вече го и обсъждат, пък и няма са пионерите, имат светлия пример на ЯЦБ, Швейцарската и т.н....

              We should allow the central bank to purchase a broader range of securities or assets,
              https://money.usnews.com/investing/n...urns-rosengren

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

                Баси - не съм вярвал, че ще видя такива цифри... ако това се задържи какво ли ще стане със златото...

                BTW - чета, че някои от членовете на ФЕД обсъждат дали да не започне нов рунд QE, този път много голямо...
                Златото няма да направи кой знае какво, без засягане на финансовата система!
                Към момента, дори и при тези шокове, се вижда, че златото скача много малко над обезценката на долара към еврото. А самото евро скача на базата на първосигнална, в къс план реакция, че ФЕД ще занули тотално лихвите, а ЕЦБ не може кой знае колко по-отрицателни да ги направи. Това, ще рече, че преди официалното обявяване на рецесия еврото или ще вдига леко или ще задържи текущата позиция.

                Поредното доказателство, че падаща борса, не значи скачащо злато.
                Пазара си очаква рецесия и дефлация. Няма защо златото да скача кой знае колко!

                Само, че тези, които вярват, че идващото няма да е само рецесия, а началото на дълбок краш както на икономиката, така и на финансовата система, те вече имат основание да мислят, че ще дойде момент, в не толкова далечното бъдеще, когато златото ще скача много!

                Разбираемо е ФЕД да почне да купува и акции, ТЕ НЯМАТ ДРУГ ИЗБОР, ОСВЕН ДА СЕ ОПИТАТ, ДА КРЕПЯТ СИСТЕМАТА С ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО!!!

                Аз смятам, че няма да видим краш на борсата от 90% както казват някои. Преди и аз съм мислил, че може да стане, но днес по-скоро си представям, че тя няма да падне толкова, а ще претърпи същата загуба на стойност, само, че през инфлация. За много от участниците, това ще бъде неусетен процес.

                Предстои краш на реалната икономика, повишение на безработица и пълномащабна криза. Няма значение, че борсата може да не падне. Ще дойде времето на гърмеж и на финансови институции, а тогава вече ще стане интересно...
                Last edited by Mike Florida; 06.03.2020, 22:29.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                  Добре ли е?
                  Баси - не съм вярвал, че ще видя такива цифри... ако това се задържи какво ли ще стане със златото...

                  BTW - чета, че някои от членовете на ФЕД обсъждат дали да не започне нов рунд QE, този път много голямо...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                    Ако пробие.
                    Моята таргет е 1790-1820.
                    16-18 март.
                    Пуснах му едни дълги на златцето с малък обем. Стоп 1615

                    Коментар


                    • Добре ли е?
                      Attached Files

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Курса го вдигат тези които до момента го натискаха надолу-ЦБ-тата.Накратко че е дълго за писане а нямам дар слово.С времето във всяка система се натрупват грешки.Колкото изчистването на системата се забавя толкова повече се увеличават грешките.Това прави системата нежизнеспособна.Примера със соц системата е пред очите ни.Доброто начало с огромен ръст .......С времето тежката и неефективна бюрокрация взима погрешни решения.Те се трупат едно върху друго и се задълбочават.Накрая системата се самовзривява отвътре .Същата ситуация имаме и в момента.Натрупаните грешки десетилетия наред се замазваха и трупаха под килима без да се даде възможност за пълнен рестарт на системата.Това поражда големи дисбаланси вътре в същата система-зомби компании.........нискоефективни и неефективни компании........кредита с почти нулеви лихви създаде мощности водещи до свръхпроизводство...... бум на потребление който в нормална среда с нормални лихви няма да го има..и т.н.......Акциите се вдигат от самите компании заради обратните изкупувани с кредити с ниски лихви.......И балона на активите се надува........надува.........надува.......Това не може да продължи безкрай.Защото ще унищожи ситемата отвътре.Както се случи със соца.Рестартирането ще е болезнено за милиарди човешки същества.....Живеещи на гребена на илюзорния просперитет на евтиния кредит...Здрават основа на стойност винаги е била една-ЗЛАТОТО.Това най-добре го знаят банкерите........Изчистването на сегашния модел може да стане само през златото.Инак проблемите ще останат.Винаги когато едно малцинство има привилегията да създава пари от нищото се идва до ситуацията същите пари да са нищо..........Златото има всички свойства на универсалните пари и то ще е свързано с бъдещите пари за да им предаде стабилноста си.
                        +1

                        Браво, много добре казано!

                        Кредитното изкривяване създава фалшиво благосъстояние и фалшиво усещане за стойност!

                        Ако аз отида в бамката и им кажа да ми дадат 1 милион, те ще ме питат какво ми е обезпечението. Ако им кажа панелка в Люлин, ще ми се изсмеят и ще ми бият шута!
                        Ако държава Х обаче каже, че обезпечава всички депозити от 50 милиарда, до 200К. Това се приема като надеждно!
                        Държавата Х, по същество, няма нито нужните активи, които да може да продаде, нито може да си напечата парите. Остава да вземе кредит през ДЦК?
                        Но кой дава кредит на държава с фалирали бамки и по-важния въпрос на каква лихва би и ги дал? Навярно офертата би била поне за 50%-100%-200%, но аз се съмнявам държава в подобно положение, да може да плаща дори и на 10%!
                        Но хората вярват. Казват има гаранция! Гарантирано е! Така е по закон!

                        Защо едни от най-големите централни банки, последните години, пълнят трезорите си със злато? Сигурно защото са толкова глупави, че не знаят, че вместо да имат разходи за съхранението на злато, те могат да купят еврови или долорови ДЦК, и без разходи за съхранение, на всичкото отгоре да имат и лихва!

                        Не споделям мнението ти, че сега след колапса, валутите ще ги вържат за злато. Според мен просто ще ма рестарт>инфлация>деноминация след време>нов кредитен балон!

                        Въпроса е какво съхранява стойност и какво не!

                        Ако човек има 100 000 днес и трябва да избере в какви 3 неща от списък, да ги вложи, които ще може да продаде/обмени на точна дата след 12 години, какво би избрал? Кои са тези неща, които ако не на печалба, то ще върнат най-близка стойност до вложените 100К.

                        А) Телевизори

                        Б) Кола/Коли(без колекционерски)

                        В) Чорапи

                        Г) Съндък, който да напълни с долари и да отвори след 12 год.

                        Д) Компютри

                        Е) Класически дънки

                        Ж) ГСМ апарати Апъл

                        З) Хладилници

                        И) ДЦК на страна от еврозоната

                        Й) Керамични чаши за кафе


                        Убеден съм, че ако след 12 години, продам избраните от мен В/Е/Й, ще съм най-близко като стойност до първоначално вложените от мен 100К.
                        Ако някой споделя виждането ми за горния пример, то по всяка вероятност споделя и разбирането, защо златото перфектно съхранява стойност!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                          Не че не споделям твоите виждания, ама.... ме тревожи една мисъл - след като на всички всичко им е било ясно /включително и на лаик като мен/ дали са останали още купувачи да вдигат курса?
                          Спомням си и какво е казал Костолани: Ако всички спекулират по сигурна позиция, нещата се провалят

                          Иначе и аз се надявам златото да качва, ама много ачик стана вече от доста време, че ще се качва. А пък и сега вече с тая коронка...
                          Курса го вдигат тези които до момента го натискаха надолу-ЦБ-тата.Накратко че е дълго за писане а нямам дар слово.С времето във всяка система се натрупват грешки.Колкото изчистването на системата се забавя толкова повече се увеличават грешките.Това прави системата нежизнеспособна.Примера със соц системата е пред очите ни.Доброто начало с огромен ръст .......С времето тежката и неефективна бюрокрация взима погрешни решения.Те се трупат едно върху друго и се задълбочават.Накрая системата се самовзривява отвътре .Същата ситуация имаме и в момента.Натрупаните грешки десетилетия наред се замазваха и трупаха под килима без да се даде възможност за пълнен рестарт на системата.Това поражда големи дисбаланси вътре в същата система-зомби компании.........нискоефективни и неефективни компании........кредита с почти нулеви лихви създаде мощности водещи до свръхпроизводство...... бум на потребление който в нормална среда с нормални лихви няма да го има..и т.н.......Акциите се вдигат от самите компании заради обратните изкупувани с кредити с ниски лихви.......И балона на активите се надува........надува.........надува.......Това не може да продължи безкрай.Защото ще унищожи ситемата отвътре.Както се случи със соца.Рестартирането ще е болезнено за милиарди човешки същества.....Живеещи на гребена на илюзорния просперитет на евтиния кредит...Здрават основа на стойност винаги е била една-ЗЛАТОТО.Това най-добре го знаят банкерите........Изчистването на сегашния модел може да стане само през златото.Инак проблемите ще останат.Винаги когато едно малцинство има привилегията да създава пари от нищото се идва до ситуацията същите пари да са нищо..........Златото има всички свойства на универсалните пари и то ще е свързано с бъдещите пари за да им предаде стабилноста си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                            Седларов,

                            Избери си най-накрая един от четирите профила, от който да пишеш и стига си игра да ги сменяш. Само си хабиш времето. Твоите тези не стават по-убедителни с "трикове" от типа "Корективния замина, ама ми пише на месинджера да ви напиша.....".
                            Тия тарикатлъци сигурно в детската градина си ги учил.
                            Коста , обръщаш се към мен , цитираш друг ??
                            Ей , ще ви побърка това злато ей.
                            А тарикатлъците ги научих на строежа , не детската градина . И ако не си разбрал , Корективния ми приятел е с банче . За това предавам аз .
                            Ако в това виждаш тарикатлък , който те ощетява - sorry
                            Всъщност , кои са ми четирите профила - че аз си знам само два

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                              Седларов,

                              Избери си най-накрая един от четирите профила, от който да пишеш и стига си игра да ги сменяш. Само си хабиш времето. Твоите тези не стават по-убедителни с "трикове" от типа "Корективния замина, ама ми пише на месинджера да ви напиша.....".
                              Тия тарикатлъци сигурно в детската градина си ги учил.
                              бухахахахахаха
                              крокодиле не си в ред . кой е тоя седларов. познавам бай ставри - строг но справедлив

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение
                                евала баце.
                                дървените философи мълчът и мигат
                                Седларов,

                                Избери си най-накрая един от четирите профила, от който да пишеш и стига си игра да ги сменяш. Само си хабиш времето. Твоите тези не стават по-убедителни с "трикове" от типа "Корективния замина, ама ми пише на месинджера да ви напиша.....".
                                Тия тарикатлъци сигурно в детската градина си ги учил.

                                Коментар

                                Working...
                                X