IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    играта на физическият пазар в САЩ загрубява много бързо и не мисля, че ще се нормализират идните поне 1-2 месеца

    https://www.expert.bg/business/forex...hLHSin9svSY9Co
    Класически пример на липса на стока водещ до неминуемо поскъпване......писал съм безброй пъти че системата на хартиите може да я събори само ФИЗИЧЕСКА липса........Било на злато.........било на петрол.......Двете най-важни стоки......

    Коментар


    • Сигурен знак че идва времето на златото е когато почнат да се самоубиват банкери и финансови министри.........Вкараха ни в цирк който ще направи 99 от 100 човека да се редят в кухните за обществено хранене.....които предстоят да се появят в София на всяко главно кръстовище.....Мнозина от пишещите във форума също ще се редят.....Особенно тези с АРТИИИТЕ...............
      Last edited by Hermes73; 29.03.2020, 21:18.

      Коментар


      • играта на физическият пазар в САЩ загрубява много бързо и не мисля, че ще се нормализират идните поне 1-2 месеца

        https://www.expert.bg/business/forex...hLHSin9svSY9Co

        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          Разбира се най-важното на прогнозите е те да излизат!
          На следващо място обаче, е да се аргументира, защо ако, ДА!

          Профила Mike Florida, винаги е бил извън шаблона и моята цел е била да провокирам хората към повече критично мислене!

          От тук на сетне, общо взето, каквото е имало да се казва, се е казало последните дни!
          Не остава място за някакви, по-интересни, допълнителни прогнози! Нови прогнози биха имали стойност след около 2 години, от днешна дата, когато икономическата и обществена ситуация, би била вече, доста по-различна!

          Извън техническия анализ, прогнози за седмици до месец, могат да бъдат единствено и само хипотетични!
          е за те то те пост баш
          имаш мою like

          така са нещата общу взето

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

            Майк, определено ми харесват твоите мнения!
            Не мога да преценя дали са достоверни, тъй като на мен ми липсват доста знания, но аргументацията се отличава от масовата, която е "Защото така!".
            Много обичам след време да чета стари прогнози. Събирам си ги в една папка и понякога ми се случва доста да се забавлявам с някои. Цитираната горе също ще си я копирам там. Доста детайлна е и ми е интересно дали след 2-3 месеца ще е от забавните, от частично покриващите се или от единиците стряскащо точни.
            С най-добри пожелания!
            Разбира се най-важното на прогнозите е те да излизат!
            На следващо място обаче, е да се аргументира, защо ако, ДА!

            Профила Mike Florida, винаги е бил извън шаблона и моята цел е била да провокирам хората към повече критично мислене!

            От тук на сетне, общо взето, каквото е имало да се казва, се е казало последните дни!
            Не остава място за някакви, по-интересни, допълнителни прогнози! Нови прогнози биха имали стойност след около 2 години, от днешна дата, когато икономическата и обществена ситуация, би била вече, доста по-различна!

            Извън техническия анализ, прогнози за седмици до месец, могат да бъдат единствено и само хипотетични!
            Last edited by Mike Florida; 28.03.2020, 23:43.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              ще ти отговоря с песен
              https://www.youtube.com/watch?v=D9ioyEvdggk
              сещай се

              техниката оставям на твоят приятел руснака
              наздраве!
              е защо пак нищо не казал берта
              бъкел ли пък няма мисъл къде ходи злато до юни
              само до юни например да ?
              само пита берта други и после в ъгъла хихихихи с малък хамсер и 6 унци сребро
              така не хубаво берта.
              така низшо и лошу
              и не обичам приспивна музика вечер ....
              това ми по хорошо блядь

              Коментар


              • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение
                кажи бърта ти как вижда злато до юни например .
                ще ти отговоря с песен
                https://www.youtube.com/watch?v=D9ioyEvdggk
                сещай се

                техниката оставям на твоят приятел руснака
                наздраве!

                Last edited by bertram; 28.03.2020, 23:11.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                  Все повече мини ще бъдат затваряни и дефицита на физика, ще става все по-осезаем! Това ще се случи далеч преди рафинериите да отворят отново врати! Очертава се 6 месечен дефицит и то в най-добрия сценарий!

                  Навярно много преди реална дефлация да засмуче златото, поради свито потребление, което е неминуемо, правителствата и ЦБ ще обявят извършването на абсолютни лудости, както във фискално, така и в монетарно отношение! Това би било, страхотна подкрепа за актива!

                  Личното ми мнение е, че пазара на злато само до един момент ще отразява страховете от дефлация! Съвсем близко е времето, когато пазарните участници ще се уморят от "влакчето на ужасите", на капиталовия пазар! В момента, поради изключително дългия бичи пазар, менталната настройка на участниците е към това, че акциите дават най-добрата перспектива! След още 30-45 дни спускания и вдигания, навярно пазара ще се намира, в една доста по-ниска точка! От там на сетне все повече инвеститори, ще започнат да показват умора и настаналата тотална несигурност, ще ги кара да увеличават позициите си в злато!

                  Това ще бъде първа фаза, на започването на много сериозен ръст! Втора фаза според мен би била, няколко седмици след стартирането на тази първа фаза!Тази втора фаза би била фазата на "модността". Златото ще блесне като един моден актив, за който ще се заговори сериозно, и все повече инвеститори ще започват да наливат пари в него! Това ще бъде началото на гигантския бичи пазар, който ще започне златото! Независимо от неминуеми корекции, предстоящата инфлация ще го изтреля в небесата. Тази инфлация ще бъде далеч по-малка от ръста му, просто защото когато един актив придобие модност, обикновенно води след себе си до многогодишни бичи цикли, преди пазара отново да преоцени погледа си към актива!

                  С оглед на ситуацията, започвам да си мисля, че участниците скоро ще започнат да се уморяват от капиталовия пазар и ще дадат началото на първи по-сериозни ръстове при златото! Навярно до няколко седмици!
                  Майк, определено ми харесват твоите мнения!
                  Не мога да преценя дали са достоверни, тъй като на мен ми липсват доста знания, но аргументацията се отличава от масовата, която е "Защото така!".
                  Много обичам след време да чета стари прогнози. Събирам си ги в една папка и понякога ми се случва доста да се забавлявам с някои. Цитираната горе също ще си я копирам там. Доста детайлна е и ми е интересно дали след 2-3 месеца ще е от забавните, от частично покриващите се или от единиците стряскащо точни.
                  С най-добри пожелания!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    Като се изключи липсата на възпитание в 1-2 индивида... останалото е напълно нормално.
                    Като падат акциите бичетата са тихи, като пада златото голд бъговете са завити презглава...
                    пазар

                    как го виждаш златото при така заформилото се 'спасяване на света' с напечатани пари

                    поздрави
                    бърта даже никои невъзпитан не само 2-3 .. всицки хулигани
                    само ти възпитан много и затова всички те харесва
                    особено аз ти фен
                    Но стига пита тоя оня как виждат злато и после ти само хахахах в шепичка .
                    кажи бърта ти как вижда злато до юни например .
                    ама хубаво кажи така така така . и без срах от излагане . нема страшно .
                    ама стига само пита.
                    аз иска само тебе чуе берта

                    поздрави наздраве лека нощ
                    и даже добро утро
                    Last edited by FMZK; 28.03.2020, 22:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Най голямото осиране по принцип и не само тази тема е когато сентимента е екстремен и хората са превъзбудени а при това някои доста силно. Обикновено при такави ситуации пазарите формора връх или дъно.
                      Подобно осиране имаше август 2018 и тогава златото формира дъно от 1160 долара. Тогава златните буболечки не смееха да се обадят . Едиствено Екс държеше фронта. Точно тогава имаше подобна патаклама. Накрая Екс беше натирен от почити всички и обявен за лъжец и измамник.
                      Сега нещата са на обратно Майк обира овациите и буди възхита .А на втория фронт патакламата си върви.

                      Когато златото катереше си беше мъртвило в темата.
                      Като се изключи липсата на възпитание в 1-2 индивида... останалото е напълно нормално.
                      Като падат акциите бичетата са тихи, като пада златото голд бъговете са завити презглава...
                      пазар

                      как го виждаш златото при така заформилото се 'спасяване на света' с напечатани пари

                      поздрави
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Все повече мини ще бъдат затваряни и дефицита на физика, ще става все по-осезаем! Това ще се случи далеч преди рафинериите да отворят отново врати! Очертава се 6 месечен дефицит и то в най-добрия сценарий!

                        Навярно много преди реална дефлация да засмуче златото, поради свито потребление, което е неминуемо, правителствата и ЦБ ще обявят извършването на абсолютни лудости, както във фискално, така и в монетарно отношение! Това би било, страхотна подкрепа за актива!

                        Личното ми мнение е, че пазара на злато само до един момент ще отразява страховете от дефлация! Съвсем близко е времето, когато пазарните участници ще се уморят от "влакчето на ужасите", на капиталовия пазар! В момента, поради изключително дългия бичи пазар, менталната настройка на участниците е към това, че акциите дават най-добрата перспектива! След още 30-45 дни спускания и вдигания, навярно пазара ще се намира, в една доста по-ниска точка! От там на сетне все повече инвеститори, ще започнат да показват умора и настаналата тотална несигурност, ще ги кара да увеличават позициите си в злато!

                        Това ще бъде първа фаза, на започването на много сериозен ръст! Втора фаза според мен би била, няколко седмици след стартирането на тази първа фаза!Тази втора фаза би била фазата на "модността". Златото ще блесне като един моден актив, за който ще се заговори сериозно, и все повече инвеститори ще започват да наливат пари в него! Това ще бъде началото на гигантския бичи пазар, който ще започне златото! Независимо от неминуеми корекции, предстоящата инфлация ще го изтреля в небесата. Тази инфлация ще бъде далеч по-малка от ръста му, просто защото когато един актив придобие модност, обикновенно води след себе си до многогодишни бичи цикли, преди пазара отново да преоцени погледа си към актива!

                        С оглед на ситуацията, започвам да си мисля, че участниците скоро ще започнат да се уморяват от капиталовия пазар и ще дадат началото на първи по-сериозни ръстове при златото! Навярно до няколко седмици!

                        Коментар




                        • Най голямото осиране по принцип и не само тази тема е когато сентимента е екстремен и хората са превъзбудени а при това някои доста силно. Обикновено при такива ситуации пазарите формира връх или дъно.
                          Подобно осиране имаше август 2018 и тогава златото формира дъно от 1160 долара. Тогава златните буболечки не смееха да се обадят . Единствено Екс държеше фронта. Точно тогава имаше подобна патаклама. Накрая Екс беше натирен от почити всички и обявен за лъжец и измамник.
                          Сега нещата са на обратно Майк обира овациите и буди възхита .А на втория фронт патакламата си върви.

                          Когато златото катереше си беше мъртвило в темата.
                          Last edited by Todor Sabev; 29.03.2020, 16:56.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение

                            знам само че хамсер бере голем яд с 6 унци сребро за 100$
                            станат 65 $
                            Оди яж акции и хартиено злато.
                            Last edited by RUBLA; 28.03.2020, 22:03.
                            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                            Коментар



                            • знам само че хамсер бере голем яд с 6 унци сребро за 100$
                              станат 65 $

                              Last edited by RUBLA; 28.03.2020, 22:02. Причина: Не е по темата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                                Златото винаги е осигурявал хедж, спрямо безумията на политици и банкери!

                                Венецуела е типичен пример!

                                Често може да се чуе, че златото не се яде и това е така, но същото се отнася и за боливара!
                                Със сигурност акциите във фалирали компании там или ДЦК, не са нахранили някой повече!

                                Ако към Земята лети астероид, то навярно най-добрия актив ще бъдат консервите! На който изобщо му се оцелява при този сценарий, де!
                                Ако политиците ще раздават пари, за да предотвратят пълен разпад на обществото, то реалните активи биха били най-добри за притежание!
                                златото е 'универсални' и дълговечни пари... поне в последните 5000 години.

                                В момента печатниците захранват издънени сметки на големите риби, за да не рухне финансовата система + издънени бюджетни дефицити на всички световни правителства залитнали в популизъм...

                                На всички е ясно, че ако нещата не се оправят вървим към ново раздване на картите ака 'ресет' и си мисля, че печатарите ще почнат да търся злато докато има, за да има козове след новото раздаване.

                                поздрави за хубавите коментари
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X