IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Mike Florida
    Уважавам всяко мнение, но твоите звучат някак преднамерено апокалиптично и като от последна инстанция. Честно казано, аз бих се чувствал доста нелепо ако края на света не дойде и след сравнително мека рецесия тази година и евентуално догодина, не започне всичко да "цъфти" отново. Поне засега аз оставам МНОГО по-оптимистичен от теб. И да допълня, че няма рали след голям спад, което да не е масово коментирано по начина, по който ти коментираш това. Дъното на SPX беше 2009 година. Нима 2009та, 2010та, 2011та да бяха добри години за икономиката? Как се посрещаше ралито при индексите тогава? Или този път е различно?

    representjah
    Няма проблем със златото от ЕС.
    Апокалиптично...оптимистично, не ме занимавай с това, какво е твоето светоусещане, спрямо написаното от мен! На никой не му дреме, за голи етикетчета!

    Ако имаш конкретни тези, може да си пуснеш пост! Ако смяташ, че нечий друг пост, не отговаря на някакъв обективен поглед, може да коментираш конкретно тези и аргументи, от поста, с контра такива и толкова!

    Какво ме занимаваш с глупости, последна инстанция, апокалиптично и тн.... Какви са тия простотии?
    Ако има нещо, с което от написаното, от мен не си съгласен, просто го коментирай с аргументи! Аз ако желая мога да направя контра пост после!

    Тука сте като някаква детска градина, където вместо, да се пишат постове с тези и аргументи, и да има различни участници, с различни възгледи, 90% от хората се занимават, с това да се обясняват за пълни простотии!

    Като имаш нещо да коментираш, просто коментирай! Примерно, може да пишеш.... Аз очаквам мека рецесия, защото това и това.... Очаквам, до края на годината нещата да се развият така и така.... Не подкрепям виждания за икономически депресии, защото според мен, това и това.....
    Личното ми мнение клони към..... Аз смятам, че.....
    Не съм съгласен с.... защото
    1......
    2......
    3........

    Ето например, аз съм ти чел 4-5 поста в групата, от както почнах да влизам, сега февруари. Преди не съм те виждал! За 4-5 поста, мога да си направя оценка за даден форумец... Ще те коментирам ли обаче? НЕ!

    Какво ще направя? Единствено е да ти отговоря конкретно! И моя отговор е следния:

    1. През 2009г. сме имали дъно, а сега сме почти на връх! Това е първата разлика! Бих казал съществена, спрямо примера ти!
    2. През 2009г. сме стартирали възстановяване на икономика и финансова система, от 4-5% лихви до нулата, през рефинансиране. Сега кризата ни заварва на нулеви лихви, като рефинансиране е невъзможно, през понижение на лихвата!
    3.От 2009г. до днес дълговете на водещите икономики са удвоени. Това ще рече, че те трябва да събират и погасяват, много повече като плащания на годишна база!
    4.Пропадането от към реална икономика днес, е съвсем истинско, както и настъпилите частно-правни последици! Снежната топка е тръгнала по надолнището! През 2009г., просто имахме блокаж на финансовата система за не повече от 5-10 дни, което доведе до ограничено кредитиране, от там се охлади икономиката и общо взето това беше! Нищо общо нито със случващото се днес, нито общо, с изходната точка, която имаме към днешна дата!

    5 п.п. Ще бъде различно, ДА, до толкова, до колкото, света винаги се е променял и никога не стои на едно място!

    Коментар


    • Mike Florida
      Уважавам всяко мнение, но твоите звучат някак преднамерено апокалиптично и като от последна инстанция. Честно казано, аз бих се чувствал доста нелепо ако края на света не дойде и след сравнително мека рецесия тази година и евентуално догодина, не започне всичко да "цъфти" отново. Поне засега аз оставам МНОГО по-оптимистичен от теб. И да допълня, че няма рали след голям спад, което да не е масово коментирано по начина, по който ти коментираш това. Дъното на SPX беше 2009 година. Нима 2009та, 2010та, 2011та да бяха добри години за икономиката? Как се посрещаше ралито при индексите тогава? Или този път е различно?

      representjah
      Няма проблем със златото от ЕС.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение
        Cистемата се базира на постоянно растящи като обем дългови взаимоотношения, и ако дълговите плащания спрат, цялото кълбо почва да се разплита и всичко се разпада.
        И понеже растежът на БВП е най-висшата цел, на която се основава вземането на всички макроикономически и политически решения.
        А, и забравих кухите фирмите фантоми - нали бяха поне 10%, трябва да изчезнат сега.
        Ако икономиката затвори, частният бизнес остава без доходи, не може да плаща задълженията си и уволнява служителите си, те от своя страна не могат да си плащат наема, ипотеките и другите дългове, всичко това причинява каскада от неплащания нагоре по веригата, и т.н.
        И понеже всичко е “оптимизирано” така че да се плаща на работниците само толкова колкото да могат да живеят, но не и да натрупат спестявания, и понеже самите бизнеси също нямат резерви, ако това продължи твърде дълго, където “твърде дълго” означава само 2- 3 месеца в много случаи, бизнесите затварят завинаги, а работниците остават без средства дори да си купят храна.
        До какво ще доведе това последното остава да видим до края на годината.
        В такъв случай, това е депресия със дефлация, тоест златото наистина може да поевтинее.
        Като си пуснал цитата, хубаво е да посочиш и откъде си го взел, тъй като там има и доста други забележителни мисли за вируса и не само:
        От Георги К. Маринов, Department of Genetics, Stanford University, Stanford, California 94305, USA Със започването на втория месец от коронавирусната карантина, кога и как животът, и най-вече икономик...

        Коментар


        • Cистемата се базира на постоянно растящи като обем дългови взаимоотношения, и ако дълговите плащания спрат, цялото кълбо почва да се разплита и всичко се разпада.
          И понеже растежът на БВП е най-висшата цел, на която се основава вземането на всички макроикономически и политически решения.
          А, и забравих кухите фирмите фантоми - нали бяха поне 10%, трябва да изчезнат сега.
          Ако икономиката затвори, частният бизнес остава без доходи, не може да плаща задълженията си и уволнява служителите си, те от своя страна не могат да си плащат наема, ипотеките и другите дългове, всичко това причинява каскада от неплащания нагоре по веригата, и т.н.
          И понеже всичко е “оптимизирано” така че да се плаща на работниците само толкова колкото да могат да живеят, но не и да натрупат спестявания, и понеже самите бизнеси също нямат резерви, ако това продължи твърде дълго, където “твърде дълго” означава само 2- 3 месеца в много случаи, бизнесите затварят завинаги, а работниците остават без средства дори да си купят храна.
          До какво ще доведе това последното остава да видим до края на годината.

          Коронавирусни размишления | Bivol.bg
          https://bivol.bg
          От Георги К. Маринов, Department of Genetics, Stanford University

          В такъв случай, това е депресия със дефлация, тоест златото наистина може да поевтинее.
          Last edited by benassi; 29.04.2020, 22:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от representjah

            Говорил съм с него. Някой краен потребител чакам да сподели мнение.
            е щом си говорил....няма ли ти да споделиш мнение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Крум
              нема да му свърши работа.

              Коментар


              • Mike Florida, в момента точно масовият инвеститор купува като за последно. RobinHood-a едвам смогва. Който е извън пазара, той ще супа духата. Собствеността ще се концентрира в още по-малко като брой. В тази криза доларът доказа, че е цар. САЩ правят пари от въздуха и купуват реални активи. Как им се получава - обезпечен е със самолетоносачи и с дива консуматорска култура. Ако искаш да продаваш - продаваш в САЩ.

                Коментар


                • Как да си обясним, че капиталовия пазар се намира в подножието на абсолютните си върхове, при положение, че безработицата гони тази от времето на Голямата депресия?

                  Разбира се това се дължи на печатането на пари и "имунизираните" за морален риск, хедж фондове и бамки! Едва ли при текущата ситуация, масовия инвеститор, залагащ за собствена сметка, смята, че покупката на връх е най-доброто решение, при положение, че реалната икономика буквално се срива, а ситуацията с вируса не е ясно, дали не може да претърпи повторно влошаване.

                  Какво да кажем за DAX.... Еми те там падат предприятие след предприятие, като единственото спасение от фалит е държавната помощ в милиарди... Компании като Бенца и Луфтханза, за години напред ще бъдат лишени от пазарите си, поради неимоверното им свиване. Къде обаче е DAX, отново в подножието си!

                  И докато САЩ притежава най-мощната печатница в света и само първия месец раздаде над 2,5 трилиона, от които 1тр. директно като грантове, какво обеща ЕС, 500 милиарда кредити и страните да си вдигали вноската от 1,2% на 2%, за да може бюрократите, взели веднъж от хората, да им ги преразпределят "обратно"! Що за безумие??? Е ще си удържат някое друго евро, все пак там са със заплати от по 30К и частен мол само за тях в Брюксел!
                  Германия обеща кретиди за над 750 милиарда също! Кредити хубаво, но тя така наречената "ликвидна" криза, е в резултат на липса на пазар, а тези пазари утре и съвсем ще се свият! DAX обаче над 11 000! Бравос.... "Kopoнaĸpизaтa щe вĸapa Гepмaния в нaй-дълбoĸaтa peцecия oт Bтopaтa cвeтoвнa вoйнa..."

                  Съвсем скоро несъстоятелността на стопанските субекти ще се пренесе и върху финансовата система. Ако един бизнес, не може да се справи с 30 дни свиване на пазар, как той ще се справи в идните месеци.... Нима някой си въобразява, че работните места и потреблението ще се възстановят, след 60-90 дни? "Изcлeдвaнe: Peaлният бpoй нoви бeзpaбoтни в CAЩ e c 60% пo-виcoĸ oт oфициaлния..."

                  Реално единствения отговор на политици и банкери е печатането на пари...




                  Last edited by Mike Florida; 29.04.2020, 18:55.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от representjah
                    Малко опит да споделя с покупките на злато. Никога повече покупка на злато от страна извън ЕС (Швейцария, УК) и т.н. Дойде ми златото от голдавеню.ком, и един куп разправии с митници и спедиторски фирми. Да, инвестиоционното злато е освободено от Мито, ДДС и всякакви плащания, просто се губят едни 3-5 часа с бюрокрации, декларации и всякакви други неща. Допълнително около 50 лева разходи, на всичкото отгоре целия град разбра че съм си купил злато.
                    И конкректно - някой може ли да потвърди, че поръчки/доставки на инвестиционно злато над 37 (да, 37 грама) от страна в ЕС - Германия, Австрия, Словения и т.н. пристигат до краен клиент без никакви бюрократични спънки - Митници и подобно. Защото се оказва инвестиционното злато с много интересен режим на внос, и инв. злато над 37 грама се обявява на влизане в България. Някой поръчвал/получавал наскоро, за да използвам намалението в Австрийския монетен двор?
                    Крум

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Имаше едни де дет чудиха 2000 г. дали златото не е реликва при цена 300 долара и за чий х..у ние е тоя шит при Дау 10000 и Насдак 5000. и що да не набият всичко у акции .
                      Да, така е, ако по случайност с целия си капитал си купиш точно тогава насдк, което е малко вероятно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                        Ако по някаква случайност си си купил злато края на 2008 или края на 2015 когато цените са били най ниски, резултатите спрямо spy към днешна не са в полза на златото, да не говорим за qqq. И това ако си уцелил с целия си капитал най ниските цени което е невъзможно.
                        Та се чудя защо трябва да купувам злато
                        Имаше едни дет се чудиха 2000 г. дали златото не е реликва при цена 300 долара и за чий х..у ние е тоя шит при Дау 10000 и Насдак 5000. и що да не набият всичко у акции .

                        Лично аз чакам злато на 1400 - 1500 долара за унция края на годината при спокоен пазар не кат при скорошното торнадо. При Крум под 2800- 2900лв.

                        За любителите на технологичните компании Насдак се е повишил за 20 години от 5000 на 8000 и то разбира се ако можеш да следваш индекса плътно.

                        ПП Имам дълги на Насдак купени по време на срива - таргет 11000. Имам и други високо рискови инвестиции със средносрочен хоризонт.
                        Last edited by Todor Sabev; 28.04.2020, 19:45.

                        Коментар


                        • В интерес на истината масов фалит няма да бъде допуснат. Ще се печати до откат, а ако вече не може - война. Колко му е да излезе един генерал по телевизията и всяка сутрин да казва колко са загиналите... в сражение с "врага". Ако трябва може да е извънземно нашествие, но като им знам багажа ще го обявят за руска агресия откъм Гибралтар.

                          И все пак по темата - какво правим в такъв случай със златото. Предлагам на всички златари да погледнат как свършва Остап Бендер на румънската граница.

                          Идеята да имам злато ми харесва. Имам обаче семеен пример какво се случва като ти влезнат дома неканени гости, а имаш половин кило.
                          Last edited by terziеv; 28.04.2020, 19:05.

                          Коментар


                          • Ако по някаква случайност си си купил злато края на 2008 или края на 2015 когато цените са били най ниски, резултатите спрямо spy към днешна не са в полза на златото, да не говорим за qqq. И това ако си уцелил с целия си капитал най ниските цени което е невъзможно.
                            Та се чудя защо трябва да купувам злато

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Живота е съставен от 99% пълни глупаци! Това не е само на капиталовия, това е във всяка една сфера! Така погледнато, няма нищо очудващо в текущата ситуация!
                              Най вероятно това е причината очакванията ти да не се оправдават

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Каквото и да си говорим, Италия е фалирала! Хората там трябва да минат през фалит! Испания е фалирала! Хората там трябва да минат през фалит! Трябва да са в ситуацията на хората в Аржентина! Толкова е просто! Нищо повече! Скапаните маслинари или жабари, не са с нищо повече от аржентинците! Целия свят трябва да мине през бедност, до изчистване на дисбалансите!
                                Хаха баси омразата дето си събрал.
                                Нищо подобно няма да се случи, света и технологиите ще продължат да се развиват. Хората ще продължат да ходят на почивки ,да се забавляват, да харчат

                                Коментар

                                Working...
                                X