IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
    Среброто ме изненада. Интересно дали янките ще го натиснат надолу или идните месеци ще имаме римейк на 2011 та. Никога няма да забравя тази паметна година.
    И на мен напоследък ми минава същата мисъл за голяма вероятност 2021 да е 2011 относно среброто.
    Това което ме учудва ( без да ме натъжава де ) е скоростта с която брейкна над топ нивото от сеп19, а днес дори се опитва да подмине 21$ като малка гара...аз очаквах сериозна съпротива поне за известно време на това ниво от 21, че изглежда ключово многогодишно такова.
    Близките дни ще си покажат кое как...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
      Дори и да опростят дългове, няма да го направят срещу нищо в замяна, а дълговете са толкова много, че не знам какво изобщо биха могли да предложат. Сегашният ЕС мирише на изгоряло, трудно е да се каже само какво точно ще остане след него.
      Няма да могат да спасят Испания, Италия и Гърция наведнъж, освен ако не им наложат някакви фашизоидни режими, които те няма да изтърпят, или ако еврото не се обзцени главоломно и скоростно, което би било катастрофа за всички в Еврозоната. Германците ще трябва да преглътнат разпада на този ЕС /2021 или 2022, освен ако не го отложат още малко с някоя нова магия и много здрави нерви/ и ще са доволни и само със северните си приятели, евентуално плюс славяните, Унгария и Румъния. Франция вероятно ще остане с африканските си колонии, както ЮК с нейните, а южняците според мен ще се гърчат няколко години, ще обеднеят сериозно и накрая пак ще "влезнат в Европа", но в много по-неизгодна ситуация.

      За да не е извън темата, само ще кажа, че, естествено, това ще е решаващ фактор за повишаване на цената на злато, сребро и може би други близки активи.
      Имат и друг проблем по състоятелен- Разкрачили са се между Русия Китай и САЩ- Индустриалния им елит е силно зависим от експорта и от въглеводородите, тука имаме и Геополитика, която в идните години не търпи компромисни решения- В сегашната ситуация не може да играеш със всички. Не е както преди.

      Коментар


      • Дори и да опростят дългове, няма да го направят срещу нищо в замяна, а дълговете са толкова много, че не знам какво изобщо биха могли да предложат. Сегашният ЕС мирише на изгоряло, трудно е да се каже само какво точно ще остане след него.
        Няма да могат да спасят Испания, Италия и Гърция наведнъж, освен ако не им наложат някакви фашизоидни режими, които те няма да изтърпят, или ако еврото не се обзцени главоломно и скоростно, което би било катастрофа за всички в Еврозоната. Германците ще трябва да преглътнат разпада на този ЕС /2021 или 2022, освен ако не го отложат още малко с някоя нова магия и много здрави нерви/ и ще са доволни и само със северните си приятели, евентуално плюс славяните, Унгария и Румъния. Франция вероятно ще остане с африканските си колонии, както ЮК с нейните, а южняците според мен ще се гърчат няколко години, ще обеднеят сериозно и накрая пак ще "влезнат в Европа", но в много по-неизгодна ситуация.

        За да не е извън темата, само ще кажа, че, естествено, това ще е решаващ фактор за повишаване на цената на злато, сребро и може би други близки активи.

        Коментар


        • Среброто ме изненада. Интересно дали янките ще го натиснат надолу или идните месеци ще имаме римейк на 2011 та. Никога няма да забравя тази паметна година.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Среброто и днес лудее...
            Среброто да видим дали ще премине предкризисните нива. Сега момента е ключов, дали ще продължи да топи спреда или ще кротне около тези нива.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Среброто и днес лудее...
              няма как иначе... виж, че където и да отвориш се говори за милиарди, трилиони евро, долари, паунди... които правителствата щедро ще изсипят над закъсалите икономики... вестници... топли топли... това води до моментална преоценка на истинските пари (злато и сребро)
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Среброто и днес лудее...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Т.е., не смееш да се хванем на бас даже за бутилка . Щото ти се свиди знам си аз .

                  73 милиарда армаган за Испания е засега резултатът от “мача”.

                  Както видя споразумение се подписа и баба Меркел стисна когото требе където требе.

                  Как точно мисля на теб не може да ти е ясно, защото си прекалено зает да се самоизтъкваш, а имаш доста да учиш. Животът не са само кабинетни постулати напечатани в предимно англосаксонски книжки и лакърдии от ТЯХНА ГЛЕДНА ТОЧКА.

                  Отивам да генерирам доход за две държави На теб желая приятен ден .

                  ПП Относно почернения текст, ми чакаш да се срупае еврото. Аз ти казвам, че няма да стане така, пък ти не смееш да се обзаложиш. Добре, ще почакаме

                  Иначе за златото сме на сходни позиции.
                  Не виждам да се самоизтъквам някъде...

                  Тъкмо напротив, ти се опитваш да ме поучаваш, вместо просто да си пишеш тези и да ги аргументираш, без да засягаш какъвто и да е личен елемент спрямо други участници във форума.


                  Успех!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Харесва ми, че даваш примери, но както казах логиката ти е елементарна.
                    За да го онагледя ще надградя примера ти. Един паразит има нужда от минимално количество кръв Х, това минимално количество обуслява минималните потребности, за да може паразита да съществува изобщо. С други думи, това е кота под, която не може да се пада. Колкото повече паразита гради ПАРАЗИТНА икономика благодарение на гостоприемника си, толкова повече, това количество на минимум Х, нараства като обем, защото самия паразит и проблемите му нарастват пропорционално.
                    От друга страна приемащия организъм, както казваш, гостоприемника, вече е минал зрялост и отдавна е отворил фазата на страростта.
                    Самите паразити са множество и всички те имат минимални изисквания за количество храна Х, без който минимум биха загинали. Дори и при най-добра воля, те трябва да получават своя минимум, за да живеят. Така, че нещата вече не опират до добра воля на приемника или паразитите, а до ОБЕКТИВНИ РЕАЛНОСТИ НА ТЕХНИТЕ ОРГАНИЗМИ, които обективни реалности на организмите им, в един момент ще се разминат с обективните реалности на самата природа.

                    Аз бях написал, че "логиката ти е елементарна", виждам, че показваш страхотна язвителност и ме бомбардираш с някакви още по-елементарни квалификации в личен план.

                    Ако приемем, че моята логка е "стерилно-кабинетна", то дали твоята такава, освен елементарна, не е и статично-шаблоникарска??? Честно казано, аз нещата, които ги виждам от теб са все неща, които всеки един на улицата може да ми ги каже. От лелката в кварталния магазин, до строителя или автобусния шофьор. Ние знаем обаче, че ако едно мнение е споделено от 99% от масата население, това мнение обикновенно е грешното, просто защото масовия човек няма способността за визионерски аналитизъм и по същата причина, масата винаги се движи след последствията, защото няма възможност да ги предвиди, а мисленето на хората от тази извадка е винаги, СТАТИЧНО, тъй като те проектират бъдещето единствено, през това, което виждат в настоящето. Така погледното за същата извадка, времената на криза, се проектират да са вечни, а във времената на просперитет, отново за вечност!

                    Няма какво да се хващам на бас с теб. Твоите мохабети ги знам, за инвеститорите имигранти и как тука БГ ще "умре от глад", ако ги няма "героите" в Испания да пращат пари и тн...

                    Подозирам, че сме във фаза, след която ще се потвърди, дали хора с моето мислене или такива с твоето са прави. Така, че нека да оставим действителността да ни разкрие финалната част от пиесата.

                    Иначе относно културнията принос на нациите, ако погледнем назад в историята, ние може да видим, че България има съществен такъв, това не пречи обаче, днес, българите да са пълни мизерници, а някакви като теб, да се тупат в гърдите, колко са "умрели" етническите им събратя, без помощта от "лоното" на цивилизацията - маслинарска Испания!
                    Т.е., не смееш да се хванем на бас даже за бутилка . Щото ти се свиди знам си аз .

                    73 милиарда армаган за Испания е засега резултатът от “мача”.

                    Както видя споразумение се подписа и баба Меркел стисна когото требе където требе.

                    Как точно мисля на теб не може да ти е ясно, защото си прекалено зает да се самоизтъкваш, а имаш доста да учиш. Животът не са само кабинетни постулати напечатани в предимно англосаксонски книжки и лакърдии от ТЯХНА ГЛЕДНА ТОЧКА.

                    Отивам да генерирам доход за две държави На теб желая приятен ден .

                    ПП Относно почернения текст, ми чакаш да се срупае еврото. Аз ти казвам, че няма да стане така, пък ти не смееш да се обзаложиш. Добре, ще почакаме

                    Иначе за златото сме на сходни позиции.
                    Last edited by Selena; 21.07.2020, 10:30.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Може да е елементарна, но е житейска, а твоята е стерилно кабинетна. Водя те с десет години “елементарен” социален запис, така че, да си имаме уважението .

                      Никакъв фалит и никаква “мизерия” не се очертава “там”. Вятърът духа в съвсем друга посока и “кръчмарят” е решил да отпише част от дълговете. Предстои някакъв рестарт. Ще ги видим как ще го натамънят този път. Жълтият метал ще има някакво участие при всички положения.

                      Справка ей тук:

                      Два линка -единият от 2005 г., а другият от вчера. Проследяваш ли логиката?

                      https://www.segabg.com/hot/category-...bednite-strani
                      https://www.dinero.com/actualidad/no...9-paises/31477


                      Елементарен е примерът ти с кръчмаря. Понеже, това го запомни добре: паразитът никога няма интерес да убие гостоприемника, а само да го цеди в стил “перпетуум мобиле”. После отиваш и проверяваш в речника библейското значение на думата “юбилей” (има я в стария завет, една голяма дебела книга писана от един интересен народ) и накрая отиваш и проверяваш какво се случи с дълговете на “маслинарите” в Гърция .

                      За мен пък е забавно озлоблението ти към народи, които са дали на човечеството като култура и цивилизация толкова, колкото всичките ти северни варвари няма да дадат и след още две хиляди години.

                      Забелязвам някакъв елемент на нездрава емоция в коментарите ти. Именно тази емоция е вредна, защото изкривява реалността.

                      Гледам как се напъваш с кабинетни тези, а утре ще е налице споразумение. И, не, при еврогласуването в доста важни евроинституции държавите с повече население имат повече тежест.

                      ПП щях да забравя...на каква бутилка твърд алкохол да се обзаложим, че и за еврото няма да познаеш?
                      Харесва ми, че даваш примери, но както казах логиката ти е елементарна.
                      За да го онагледя ще надградя примера ти. Един паразит има нужда от минимално количество кръв Х, това минимално количество обуслява минималните потребности, за да може паразита да съществува изобщо. С други думи, това е кота под, която не може да се пада. Колкото повече паразита гради ПАРАЗИТНА икономика благодарение на гостоприемника си, толкова повече, това количество на минимум Х, нараства като обем, защото самия паразит и проблемите му нарастват пропорционално.
                      От друга страна приемащия организъм, както казваш, гостоприемника, вече е минал зрялост и отдавна е отворил фазата на страростта.
                      Самите паразити са множество и всички те имат минимални изисквания за количество храна Х, без който минимум биха загинали. Дори и при най-добра воля, те трябва да получават своя минимум, за да живеят. Така, че нещата вече не опират до добра воля на приемника или паразитите, а до ОБЕКТИВНИ РЕАЛНОСТИ НА ТЕХНИТЕ ОРГАНИЗМИ, които обективни реалности на организмите им, в един момент ще се разминат с обективните реалности на самата природа.

                      Аз бях написал, че "логиката ти е елементарна", виждам, че показваш страхотна язвителност и ме бомбардираш с някакви още по-елементарни квалификации в личен план.

                      Ако приемем, че моята логка е "стерилно-кабинетна", то дали твоята такава, освен елементарна, не е и статично-шаблоникарска??? Честно казано, аз нещата, които ги виждам от теб са все неща, които всеки един на улицата може да ми ги каже. От лелката в кварталния магазин, до строителя или автобусния шофьор. Ние знаем обаче, че ако едно мнение е споделено от 99% от масата население, това мнение обикновенно е грешното, просто защото масовия човек няма способността за визионерски аналитизъм и по същата причина, масата винаги се движи след последствията, защото няма възможност да ги предвиди, а мисленето на хората от тази извадка е винаги, СТАТИЧНО, тъй като те проектират бъдещето единствено, през това, което виждат в настоящето. Така погледното за същата извадка, времената на криза, се проектират да са вечни, а във времената на просперитет, отново за вечност!

                      Няма какво да се хващам на бас с теб. Твоите мохабети ги знам, за инвеститорите имигранти и как тука БГ ще "умре от глад", ако ги няма "героите" в Испания да пращат пари и тн...

                      Подозирам, че сме във фаза, след която ще се потвърди, дали хора с моето мислене или такива с твоето са прави. Така, че нека да оставим действителността да ни разкрие финалната част от пиесата.

                      Иначе относно културнията принос на нациите, ако погледнем назад в историята, ние може да видим, че България има съществен такъв, това не пречи обаче, днес, българите да са пълни мизерници, а някакви като теб, да се тупат в гърдите, колко са "умрели" етническите им събратя, без помощта от "лоното" на цивилизацията - маслинарска Испания!
                      Last edited by Mike Florida; 21.07.2020, 10:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Логиката ти е доста елементарна.

                        Първо на първо, Австрия е много по-богата на глава от населението като БВП, спрямо маслинарите от Испания.
                        Отделно всеизвестен факт е, че независимо от по-малкото си население думата на Австрия в ЕС, е много по-тежка от тази на Испания.
                        Същото сравнение може да бъде дадено и за Дания- Португалия или останалите страни.

                        Фактите са такива, че любимата ти Испания МОЛИ за финансова МИЛОСТИНЯ, а не Австрия!

                        В момента всички говорят за това, как да се СЪГЛАСИ Австрия на компромис, а не за това, какво ще "наложи" Испания! Просто защото нищо не може да наложи, а въпроса е какво биха и сипали в "паничката".

                        Германия не може да се налага на Вишеградската четворка, какво остава да се налага на четворката от горната снимка!

                        Баба ти Меркел никой не може да хване за топките вече!

                        Иначе за Испания, аз съм ти казал, очертава се много тежък фалит и мизерия там! И понеже сме в темата. Златото ще вдига рейшото спрямо черната маслина!


                        п.п.

                        Един кръчмар не може да пуска на някой вечно на версия, само защото последния му е потребител. Намират се и други потребители, но парите от версията на предния, никога няма да бъдат върнати.
                        Може да е елементарна, но е житейска, а твоята е стерилно кабинетна. Водя те с десет години “елементарен” социален запис, така че, да си имаме уважението .

                        Никакъв фалит и никаква “мизерия” не се очертава “там”. Вятърът духа в съвсем друга посока и “кръчмарят” е решил да отпише част от дълговете. Предстои някакъв рестарт. Ще ги видим как ще го натамънят този път. Жълтият метал ще има някакво участие при всички положения.

                        Справка ей тук:

                        Два линка -единият от 2005 г., а другият от вчера. Проследяваш ли логиката?

                        https://www.segabg.com/hot/category-...bednite-strani
                        https://www.dinero.com/actualidad/no...9-paises/31477


                        Елементарен е примерът ти с кръчмаря. Понеже, това го запомни добре: паразитът никога няма интерес да убие гостоприемника, а само да го цеди в стил “перпетуум мобиле”. После отиваш и проверяваш в речника библейското значение на думата “юбилей” (има я в стария завет, една голяма дебела книга писана от един интересен народ) и накрая отиваш и проверяваш какво се случи с дълговете на “маслинарите” в Гърция .

                        За мен пък е забавно озлоблението ти към народи, които са дали на човечеството като култура и цивилизация толкова, колкото всичките ти северни варвари няма да дадат и след още две хиляди години.

                        Забелязвам някакъв елемент на нездрава емоция в коментарите ти. Именно тази емоция е вредна, защото изкривява реалността.

                        Гледам как се напъваш с кабинетни тези, а утре ще е налице споразумение. И, не, при еврогласуването в доста важни евроинституции държавите с повече население имат повече тежест.

                        ПП щях да забравя...на каква бутилка твърд алкохол да се обзаложим, че и за еврото няма да познаеш?
                        Last edited by Selena; 21.07.2020, 02:57.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Само дето на твойта снимка не виждам нито Чичко Макрон, нито баба ти Меркел
                          https://elpais.com/economia/2020-07-...uperacion.html

                          Не отчиташ, че така наречените 4ма на горната ти снимка представляват минимално население като бройка, демек пазари:

                          1. Австрия - 8,8 милиона;
                          2. Холандия - 17 милиона;
                          3. Швеция - 9,5 милиона и
                          4. Дания - 5,7 милиона.

                          Нали ще им трябват пазари/потребители да си пласират боклуците.

                          От другата страна имаш следните пазари/потребители:

                          1. Италия - 60 милиона;
                          2. Испания - 46,5 милиона;
                          3. Португалия - 10 милиона и
                          4. Гърция - 10,7 милиона.

                          Затова и баба Меркел ще върти, ще суче и по стар немски обичай ще стисне холандеца за топките

                          Поуката: трябва и деца да се правят .
                          Логиката ти е доста елементарна.

                          Първо на първо, Австрия е много по-богата на глава от населението като БВП, спрямо маслинарите от Испания.
                          Отделно всеизвестен факт е, че независимо от по-малкото си население думата на Австрия в ЕС, е много по-тежка от тази на Испания.
                          Същото сравнение може да бъде дадено и за Дания- Португалия или останалите страни.

                          Фактите са такива, че любимата ти Испания МОЛИ за финансова МИЛОСТИНЯ, а не Австрия!

                          В момента всички говорят за това, как да се СЪГЛАСИ Австрия на компромис, а не за това, какво ще "наложи" Испания! Просто защото нищо не може да наложи, а въпроса е какво биха и сипали в "паничката".

                          Германия не може да се налага на Вишеградската четворка, какво остава да се налага на четворката от горната снимка!

                          Баба ти Меркел никой не може да хване за топките вече!

                          Иначе за Испания, аз съм ти казал, очертава се много тежък фалит и мизерия там! И понеже сме в темата. Златото ще вдига рейшото спрямо черната маслина!


                          п.п.

                          Един кръчмар не може да пуска на някой вечно на версия, само защото последния му е потребител. Намират се и други потребители, но парите от версията на предния, никога няма да бъдат върнати.
                          Last edited by Mike Florida; 20.07.2020, 23:39.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение






                            Ядрото на Еврозоната се цепи, като 4 страни категорично отказват да бъдат донор за маслинарите от Южна Европа.

                            Разбира се това не е края, а просто малко намигване, какво предстои от тук на сетне. Ще има някаква сделка, ФОРМАЛНО!

                            Водовъртежа съвсем скоро ще засмуче ЕС, а цялата фалшива европейска финансова система ще започне да пада навярно края на 2020 или началото на 2021г. Вишеградската четворка в момента са сеирджии, но какво ще стане когато и те самите ще трябва да вадят пари, за да се спасява потъващия кораб.

                            Еврото ще заеме полагащото му се място на бунището на финансовата история! Колко ли ще бъде залтото измерено в евро/лев...

                            Голямото потапяне предстои!
                            Само дето на твойта снимка не виждам нито Чичко Макрон, нито баба ти Меркел
                            https://elpais.com/economia/2020-07-...uperacion.html

                            Не отчиташ, че така наречените 4ма на горната ти снимка представляват минимално население като бройка, демек пазари:

                            1. Австрия - 8,8 милиона;
                            2. Холандия - 17 милиона;
                            3. Швеция - 9,5 милиона и
                            4. Дания - 5,7 милиона.

                            Нали ще им трябват пазари/потребители да си пласират боклуците.

                            От другата страна имаш следните пазари/потребители:

                            1. Италия - 60 милиона;
                            2. Испания - 46,5 милиона;
                            3. Португалия - 10 милиона и
                            4. Гърция - 10,7 милиона.

                            Затова и баба Меркел ще върти, ще суче и по стар немски обичай ще стисне холандеца за топките

                            Поуката: трябва и деца да се правят .
                            Last edited by Selena; 20.07.2020, 18:57.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              как сте балонери

                              надувате ли?

                              тука бяха едни клетви как ще забие на 1200, но май май 1600-1700 е новото 1200

                              с това печатане така ще е.
                              То печатането още не е започнало.!!!

                              Коментар


                              • как сте балонери

                                надувате ли?

                                тука бяха едни клетви как ще забие на 1200, но май май 1600-1700 е новото 1200

                                с това печатане така ще е.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X