IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
    Ай честито ,кота 2000 е премината
    Мерси

    Коментар


    • Ай честито ,кота 2000 е премината

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
        1.Банките не притежават злато Х, те са дилари в общия случай. Когато клиентите им искат злато, те продават юаните, и купуват долари, с които долари пък купуват злато. Ефекта е натиск над юана спрямо долар и изтегляне на ликвидни средства от банките! Според мен е елементарно!
        2.ДА, когато към дадения момент някой не може да купи злато, той ще ги държи или в банката или ще ги инвестира в друго. Ако ги изтегли кеш извън банката, това пак е по-добре отколкото да накара неговата банка да продаде юаните за долари, с които долари да му поднесе злато! Натиск над юана и източване на валутни резерви от доларовите!
        3.Имаш пълно неразбиране за това как работи финансовата система. Ти смяташ, че банките в Китай са се набичили с някакво злато и сега гражданите ще им го изкупят, та за това слагат забраната. Нямаш усещане и за съразмерност, защото Китайската централна банка има много под 1% обезпечение със злато на фона на финансовите и активи. Кредитните и търговски банки в самия Китай навярно биха имали още по-малко СОБСТВЕНО злато. Не може да говорим за каквото и да е крепене през продажба на това злато, отделно това злато ако го има изобщо в някакъв микробски мащаб, дори няма и да им е на разположение изцяло, а ще е част от капиталовата им адекватност,а не свободен ресурс, който те мога да продадат на някой и да го инвестират в китайски панелки!
        т. 1. Какво притежават китайските банки можем само да гадаем. Не знам обаче защо намесваш някакви долари когато става въпрос за страната най-голям производител на злато в света от 2007 г. насам. Може би смяташ, че китайските производители нищо не продават в юани на вътрешния пазар в Китай и изнасят всичките 383 тона /за 2019 г./, след което купувачите си купуват долари и с тях от чужбина си внасят злато /211 тона е цялото търсене за 2019 на китайския пазар/???

        "The economic fallout from the coronavirus pandemic led dealers to sell gold in China, the world’s largest bullion consumer, at massive discounts versus the international spot prices."

        т. 3 Тази точка въобще няма отношение към темата. Все пак впечатлен съм от вярата ти, че страна произвеждаща около 400 тона злато годишно има златни резерви само 1 940 тона, което прави злато за 124 млрд долара от общо 3,2 трлн долара валутни + златни резерви. Сигурно вярваш и че страна с 1,4 млрд население има само 43 новорегистрирани днес заразени с Ковид-19 както посочва официалната статистика?

        "
        • China’s bar and coin market has also experienced rapid expansion: demand grew to 211 tonnes (t) in 2019 from just 12t in 2004. Meanwhile, the young Chinese gold ETF market is also expanding.
        • China has been the world’s largest gold producer since 2007, representing 11% of the world’s total mined gold production in 2019. Currently, China’s gold mining industry is transitioning from quantity-driven growth to quality-driven growth.
        • Having developed for 17 years, gold trading volumes at Shanghai Gold Exchange (SGE) totalled 68,574t in 2019, making it the largest spot gold exchange in the world.
        Over the past two decades, China has become the world’s leading gold market. As both the largest gold consumer and producer in the world, China plays a key role in the global gold market. But to many, the ancient eastern country’s gold market remains a mystery.

        "
        China's central bank and customs authority said on Tuesday they would simplify procedures for companies exporting gold, following a slump in domestic demand for the metal.
        Last edited by LaCosta; 04.08.2020, 16:05.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

          Да не си "покриват" юана със злато,за да стане световна валута .Или пък "бягат" от долара
          Нито едното нито другото. Само думичката Юан е правилна. Тик Так...........

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

            Ихааа! Вдигна се оптимизма по темата. До къде го чакате към края на 2020 г.? А смятах че ще дръпне до 2500$ към края на 21 г., но сега скъсявам хоризонта.
            Срокове в тези динамични дни не е правилно да се поставят........

            Коментар


            • Всичко ще потъне Майк,само темата за златото ще остане !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение

                И аз от тогава го чакам!
                Ихааа! Вдигна се оптимизма по темата. До къде го чакате към края на 2020 г.? А смятах че ще дръпне до 2500$ към края на 21 г., но сега скъсявам хоризонта.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Аз също.Още през 2011 за мен бе ясно че е въпрос на време цялата тази лудост с фиат парите да се срине.......
                  И аз от тогава го чакам!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение

                    От кога го чакам!
                    Аз също.Още през 2011 за мен бе ясно че е въпрос на време цялата тази лудост с фиат парите да се срине.......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Всичко ще потъне Майк.Всичко без осатък.Най-големия финансов крах от столетия.
                      От кога го чакам!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        По тази логика, някой може да реши да одържави всяко едно предприятие и всяка една акция да бъде отнета. Всеки един депозит над 10 000 може да бъде разделен на половина с държавата, ако тя реши, че е в "затруднение" и трябва да и се "помага"!
                        Всяка една община може да вдигне данъците 5 или 10 пъти. Може всяка едно жилище освен основно, да бъде придобито от държавата.
                        Ако имаш кеш пък извън банка, държавата може да реши за един месец да смени копюрите, за да се "бори" със сивия сектор и мръсните пари.
                        Може да ти кажат, че нямаш право да теглиш повече от 400 лева на седмица от банковия ти депозит и да има така наречената "ваканция" за година, докато парите за апартамент, се превърнат в такива за телевизор!

                        Всичко може!

                        Разликата е тази, че имот, кеш, акции или депозит, не може да ги закопаеш в гората, докато златото можеш и когато след 10 години решиш да го откопаеш, то пак ще си е злато, за разлика от стойността на гореизбоените неща, ако изобщо не са били "санквистирани" преди това!
                        Всичко може но златото ще остане пари.Историята.Историята трябва да се помни .Ако на 09 09 1944 година си имал злато и си го закопал и си бил достатъчно умен да си държиш езика и да не пипаш жълтиците без абсолютна необходимост си си спасил парите дори и в едно крайно тоталитарно общество............

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                          Резултатите на HSBC, показват, че потъването на Китай ще завлече целия финансов сектор към дъното, а не само местни финансови инситуци.

                          Един предстоящ хаос, който ще стартира пълната обезценка както на юана, така и на всички останали водещи валути! А всичко това е чудесно за златото!
                          Всичко ще потъне Майк.Всичко без осатък.Най-големия финансов крах от столетия.

                          Коментар


                          • Давам си почивка от темата и от форума. Като гледам основно аз се изявявам,а е хубаво повече хора да се включват!

                            Помнете, че интересните времена за златото предстоят!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Секвестирани. Мдам. Съгласих се с теб. Просто не ми харесват някои тенденции напоследък.
                              Да, разбра ме!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                                Радвам се, че си запомнил нещо от мен и поради това ще направя последно усилие да те върна към икономическата логика, пък ако не успея, прости детската ми наивност, че е възможно подобно нещо да се случи:

                                1. В конкретния случай говорим за едно злато, което се сменя за съответното количество юани, т. е. както и да разместим златото или пък юаните, било то у населението или у търговските банки, нетният ефект за китайската икономика като цяло е един и същ.
                                2. Според тебе банките не продават злато на масовия китаец с надеждата, че той ще бъде принуден по този начин да си даде парите за имоти или акции. А какво ще го спре да си изтегли парите в брой или пък да ги държи на банков депозит?
                                3. Забраната цели според тебе да осигури подкрепа за акциите и имотите. За постигането на тази цел не е ли много по-лесно да разпоредиш на 10 000 подвластни на партията банки да продадат златото и с получените юани координирано да купуват акции и имоти, отколкото да се надяваш 1,4 млрд индивидуални играчи да си дадат парите за нещо, което те според теб не желаят и което е пред неизбежно срутване?
                                Запомнил съм го от теб, защото многократно се наперваше в темата.

                                Конкретно!

                                1.Банките не притежават злато Х, те са дилари в общия случай. Когато клиентите им искат злато, те продават юаните, и купуват долари, с които долари пък купуват злато. Ефекта е натиск над юана спрямо долар и изтегляне на ликвидни средства от банките! Според мен е елементарно!
                                2.ДА, когато към дадения момент някой не може да купи злато, той ще ги държи или в банката или ще ги инвестира в друго. Ако ги изтегли кеш извън банката, това пак е по-добре отколкото да накара неговата банка да продаде юаните за долари, с които долари да му поднесе злато! Натиск над юана и източване на валутни резерви от доларовите!
                                3.Имаш пълно неразбиране за това как работи финансовата система. Ти смяташ, че банките в Китай са се набичили с някакво злато и сега гражданите ще им го изкупят, та за това слагат забраната. Нямаш усещане и за съразмерност, защото Китайската централна банка има много под 1% обезпечение със злато на фона на финансовите и активи. Кредитните и търговски банки в самия Китай навярно биха имали още по-малко СОБСТВЕНО злато. Не може да говорим за каквото и да е крепене през продажба на това злато, отделно това злато ако го има изобщо в някакъв микробски мащаб, дори няма и да им е на разположение изцяло, а ще е част от капиталовата им адекватност,а не свободен ресурс, който те мога да продадат на някой и да го инвестират в китайски панелки!
                                Last edited by Mike Florida; 03.08.2020, 18:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X