IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

    Aaaa.... не ги успокоявай , не им мажи очичките ..... Напълно е възможно да се конфискува златото от притежателите му ............
    До последното турско алтънче , останало спомен от прабаба ......... Изобщо не е нелепо ..............

    Тази на която се мъчиш да обясниш (заклевам се ....изобщо не те разбира ) , обяви ВЕЧЕ че неангажиращата мисъл , на подхваналия темата е МЪДРОСТ ...........
    От тук следва , че това което и обясняваш , като контрапункт , на ''неангажиращата мисъл '' по дефолт е тъпня , щом онова е мъдрост ..........


    Така , че .... обясняването на някой неща ..... на определени субекти е...... наистина нелепо ...........

    Та те не правят разлика между хартиено и електронно ......

    А вселенчето е с най - големите бисери в темата ........... Напра'ил съм и папка ............

    пп
    Не ми прилича на дъно все още ......... Нито пък отскока на импулс .............
    Имам 1-2 идеи .... ако слезе още малко ..... но ме е страх да ги кача , че ще бъда линчуван от бъговете ....
    Злато през борсата

    „Инвестициите в злато по принцип са най-различни“, споделя финансовият консултант Любомир Христов. Освен да се купи самото злато във вид на монети или кюлчета, може да се закупи златен сертификат, който удостоверява собственост върху злато, което се съхранява в някои от големите бази по света. Могат да се купят и взаимни фондове, следящи някой златен индекс, златни ETFs (вид фондове, отличаващи се от взаимните) или пък направо акции на златодобивни компании. Най-рисковата инвестиция са дериватите, като например златните фючърси.“ Тези опции не са достъпни пряко от България, но за сметка на това има достатъчно инвестиционни посредници с достъп до световните пазари. „Клиент може да закупи през нас акции на взаимни фондове, ETF или на златодобивни компании, както и „златни“ акции“, казва Милен Пенев от „Карол“. Фирмата начислява 3 долара месечна такса за поддържане на сметка, 7.95 долара за транзакция, когато акциите са под 1000, както и малка такса от около 1 долар за хиляда акции за използването на платформата. Такова е положението при повечето посред*ници - дават достъп на световните пазари, като се различават само таксите за търговия.

    Ако оптимистите по отношение на цената искат да търгуват с фючърси (договори за покупко-продажба на стоки или финансови инструменти при дадена цена в определен бъдещ момент) на златото, отговорът засега е не. „Това доскоро беше възможно, но не и сега“, твърди Ивайло Пенев от Елана. Наскоро получихме директива от Комисията за финансов надзор, с което се спират търговията със стокови деривати в чужбина (на софийската борса по принцип няма деривати). Не е ясно кога и дали ще се възстанови. Който обаче желае и има кредитна карта, може да се възпозва от услугите на външен посредник или онлайн брокер чрез интернет.“

    Нема да слагам сега линк, че да не излезе и таз медия "конкурентна".

    Знам си аз, че съм ти слабост, мон амур

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      Това са неща, които не могат да се преценят или прогнозират към днешна дата с каквато и да е точност!

      Въпросът е, че тезата за конфискацията на злато, като опасност за изгаряне на стойност, за притежателите му, е просто нелепо!
      Aaaa.... не ги успокоявай , не им мажи очичките ..... Напълно е възможно да се конфискува златото от притежателите му ............
      До последното турско алтънче , останало спомен от прабаба ......... Изобщо не е нелепо ..............

      Тази на която се мъчиш да обясниш (заклевам се ....изобщо не те разбира ) , обяви ВЕЧЕ че неангажиращата мисъл , на подхваналия темата е МЪДРОСТ ...........
      От тук следва , че това което и обясняваш , като контрапункт , на ''неангажиращата мисъл '' по дефолт е тъпня , щом онова е мъдрост ..........


      Така , че .... обясняването на някой неща ..... на определени субекти е...... наистина нелепо ...........

      Та те не правят разлика между хартиено и електронно ......

      А вселенчето е с най - големите бисери в темата ........... Напра'ил съм и папка ............

      пп
      Не ми прилича на дъно все още ......... Нито пък отскока на импулс .............
      Имам 1-2 идеи .... ако слезе още малко ..... но ме е страх да ги кача , че ще бъда линчуван от бъговете ....

      Коментар


      • Когато говорим за злато като финансов актив, не трябва да забравяме, че Stoxx Europe 600 Banks, е на исторически най-ниските си нива....

        Какво следва ли... Ами интересни неща....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Въпросът е интересен, защото всичко останало (виж акциите не знам) исторически е бивало или конфискувано или е подлежало на "обмяна", но ако всичко това се случи наведнъж, общественият натиск ще изригне като гейзер.
          Това са неща, които не могат да се преценят или прогнозират към днешна дата с каквато и да е точност!

          Въпросът е, че тезата за конфискацията на злато, като опасност за изгаряне на стойност, за притежателите му, е просто нелепо!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Така или иначе относно "страховитата" забрана на злато в САЩ, то все пак е могло да се обмени легално, дори и при влошени условия за тези, които са решили да не го задържат на "сянка".

            Това ще рече, че стойността е могла да се конвертира към други активи, като много малка част от нея спрямо пазарните условия е потънала в пропуснати ползи, в конкретния момент, въпреки повишението скоро след това.

            За спаравка ДНЕС, хора като Бърни Сандърс искат данък богатсво, като идеята е 40% от акациите на компании като Амазон да се продадат на пазара в полза на държавата. Самата стойност на акциите навярно би паднала с над 90%. Щати като Калифорния, смятат да въведат данък богатсво за напусналите я вече жители.... Всичко това, се случва много преди нещата да са се радикализирали, какво би било, когато те наистина се радикализират....

            Аз не вярвам в забраната за притежание и търговия със злато, но ако това стане някой ден, ще ми е много интересно, към онази дата, дали кеша, акции или останали други активи активи(земя др....), биха били пожалени като съхранители на стойност, повече от жълтия метал!
            Въпросът е интересен, защото всичко останало (виж акциите не знам ала при осържавяване на комоанията май са си капут) исторически е бивало или конфискувано или е подлежало на "обмяна", но ако всичко това се случи наведнъж, общественият натиск ще изригне като гейзер.
            Last edited by Selena; 25.09.2020, 16:03.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

              Да ..... има 4 вида хартиено и 3 вида физическо ...................................
              8к, 9к, 14к, 18к, 19к (само за Португалия), 22к, и 24к . Колко "вида" физическо изброявам?

              Майтап да става.
              Last edited by Selena; 25.09.2020, 16:02.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                COMEX и фючарсната търговия със злато стартират през 1976 година.няколко месеца преди да падне забраната американски граждани да могат да притежават физическо злато.Забраната е от 1933 година .Малко след като тя влиза в сила златото от 21 долара унцията става 34 долара което си е чиста девалвация на долара .......И чист обир спрямо тези продали по закон златото си на 21 долара.Чисто нова кола Форд модел М по това време е 8-900 долара.Прилична къща 4-5 000 долара в голям град .Така че тези 13 долара обир са много.........
                Така или иначе относно "страховитата" забрана на злато в САЩ, то все пак е могло да се обмени легално, дори и при влошени условия за тези, които са решили да не го задържат на "сянка".

                Това ще рече, че стойността е могла да се конвертира към други активи, като много малка част от нея спрямо пазарните условия е потънала в пропуснати ползи, в конкретния момент, въпреки повишението скоро след това.

                За спаравка ДНЕС, хора като Бърни Сандърс искат данък богатсво, като идеята е 40% от акациите на компании като Амазон да се продадат на пазара в полза на държавата. Самата стойност на акциите навярно би паднала с над 90%. Щати като Калифорния, смятат да въведат данък богатсво за напусналите я вече жители.... Всичко това, се случва много преди нещата да са се радикализирали, какво би било, когато те наистина се радикализират....

                Аз не вярвам в забраната за притежание и търговия със злато, но ако това стане някой ден, ще ми е много интересно, към онази дата, дали кеша, акции или останали други активи активи(земя др....), биха били пожалени като съхранители на стойност, повече от жълтия метал!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  А имало ли е друг вид "хартиено" злато по онова време? И ако да - как се е отразила забраната?
                  Да ..... има 4 вида хартиено и 3 вида физическо ...................................

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Майки, а имало ли е вече "електронно" злато когато забраняват в САЩ търговията с физическото такова.

                    .
                    .................................................. ......................................

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                      Е що пък да отнемат на хората радостта от цъкане на електронното? То си е фючърс и нищо не пречи само лееееко да му удължат срока за доставка, примерно на 50 или 100 години. На нас доскоро ни изглеждаше невероятно да има 100-годишни кредити пък ето че вече са реалност.



                      На мен също ми замяза на дънце и леко допълних, но ме сърбят ръцете за още, ама не смея, щото Баце казА, че долърът ще дърпа поне до 1,1570 /Сигурно е половинка Фибоначи на възхода от 1,1170 до 1,1970/, а пък квото Баце каже..... за справка виж предната страница на темата.

                      Честно казано не успях да намеря накаква фундаментална причина за спадовете на пазарите, освен стандартното обяснение, че има прибиране на печалби. Може би най-точното е, че някой някъде в САЩ е решил да тегли едни яки капитали точно преди изборите за да привнесе допълнителен хаос и да удари гордостта на Тръмпа - ръстовете по борсите.
                      Целия пазар през септември е подложен на лек дефлационен натиск като се почне от койните , акциите, металите и нафтата да видим до кога. Вероятно участниците се подготвят за волатилнист по пазарите , покрай изборите и зимната вълна в северното полукълбо на пандемията . Затова преминават на кеш като и златото е засегнато. Когато почне по сериозна волатилноост вероятно златото ще се изстреля докато акциите мажат на страни.
                      Last edited by Todor Sabev; 25.09.2020, 15:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        неангажиращо си мисля, че ако забранят физическото, хартиените притежатели, ще установят, че не могат да разполагат и с електронното.
                        Е що пък да отнемат на хората радостта от цъкане на електронното? То си е фючърс и нищо не пречи само лееееко да му удължат срока за доставка, примерно на 50 или 100 години. На нас доскоро ни изглеждаше невероятно да има 100-годишни кредити пък ето че вече са реалност.

                        Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Мяза на дънце. Низходящата тренд лининия от последното спускане е пробита и при двата метала. Отделно при златото от триъгълника на долу имаме нещо като завършена петица.

                        А бате Делчо ще се върне пак у темата при злато 2000 , нема как да е гуру тук кат златото прави дъна. Това не му пречи да си хейти сега у темата NYSE се пак требва некаде да избие стреса от падащото злато.

                        ПП.Цената е подходяща за допълване на физическо и при двата метала. Металите и да тестават дъната няма да са кой знае колко още на долу , за сега.
                        На мен също ми замяза на дънце и леко допълних, но ме сърбят ръцете за още, ама не смея, щото Баце казА, че долърът ще дърпа поне до 1,1570 /Сигурно е половинка Фибоначи на възхода от 1,1170 до 1,1970/, а пък квото Баце каже..... за справка виж предната страница на темата.

                        Честно казано не успях да намеря накаква фундаментална причина за спадовете на пазарите, освен стандартното обяснение, че има прибиране на печалби. Може би най-точното е, че някой някъде в САЩ е решил да тегли едни яки капитали точно преди изборите за да привнесе допълнителен хаос и да удари гордостта на Тръмпа - ръстовете по борсите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          COMEX и фючарсната търговия със злато стартират през 1976 година.няколко месеца преди да падне забраната американски граждани да могат да притежават физическо злато.Забраната е от 1933 година .Малко след като тя влиза в сила златото от 21 долара унцията става 34 долара което си е чиста девалвация на долара .......
                          Благодаря за инфото. От него излиза, че няма прецедент.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Майки, а имало ли е вече "електронно" злато когато забраняват в САЩ търговията с физическото такова.

                            Исторически кога се появява първият етф? Стана ми любопитно. Сега ще се разровя.

                            Татко гугъл казва, че през 90те години 20ти век възникват първите. Т.е., ако сега се забрани търговия с физическо ще е прецедент какво би се случило с електронния му близнак.
                            COMEX и фючарсната търговия със злато стартират през 1976 година.няколко месеца преди да падне забраната американски граждани да могат да притежават физическо злато.Забраната е от 1933 година .Малко след като тя влиза в сила златото от 21 долара унцията става 34 долара което си е чиста девалвация на долара .......И чист обир спрямо тези продали по закон златото си на 21 долара.Чисто нова кола Форд модел М по това време е 8-900 долара.Прилична къща 4-5 000 долара в голям град .Така че тези 13 долара обир са много.........
                            Last edited by Hermes73; 25.09.2020, 14:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Разбира се, че е нямало, но това няма значение!

                              ЕТФите нямат общо с хартиеното злато, чисто формално за котировката!

                              ЕТФ е нещо съвсем различно, независимо, че има ЕТФи, през които може да се инвестира в съхранение или миньори на същото!
                              А имало ли е друг вид "хартиено" злато по онова време? И ако да - как се е отразила забраната?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Майки, а имало ли е вече "електронно" злато когато забраняват в САЩ търговията с физическото такова.

                                Исторически кога се появява първият етф? Стана ми любопитно. Сега ще се разровя.
                                Разбира се, че е нямало, но това няма значение!

                                ЕТФите нямат общо с хартиеното злато, чисто формално за котировката!

                                ЕТФ е нещо съвсем различно, независимо, че има ЕТФи, през които може да се инвестира в съхранение или миньори на същото!

                                Коментар

                                Working...
                                X