IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Не е въпрос само до електронно злато, а в подобна ситуация, до всички видове активи!

    Винаги се припомня, че някога на времето в САЩ е имало забрана на златото, която забрана е минавала през изкупуване на сравнителни справедлив и борсов към същия момент курс. А не просто да бъде изкарано от пазара от днес за утре! Така погледнато, дори и с нежелание, себствениците му са могли да го обменят и да ползват парите при близка за момента пазарна стойност!
    Няма смисъл да се обяснява, защо подобно нещо днес нито би станало нито би било приложимо!

    Конфискуване на злато е просто една дъвка, нищо повече!

    Левичари и националисти многократно са конфискували имоти и акции, НО никой не казва, акциите могат да ви ги конфискуват, имотите могат да ви конфискуват....
    Ако погледнем как в много от страните се надига левичарски и дори комунистически вълни, много преди да се посегне на злато, същите биха посегнали на гореизброените неща!
    Майки, а имало ли е вече "електронно" злато когато забраняват в САЩ търговията с физическото такова.

    Исторически кога се появява първият етф? Стана ми любопитно. Сега ще се разровя.

    Татко гугъл казва, че през 90те години 20ти век възникват първите. Т.е., ако сега се забрани търговия с физическо ще е прецедент какво би се случило с електронния му близнак.
    Last edited by Selena; 25.09.2020, 14:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      неангажиращо си мисля, че ако забранят физическото, хартиените притежатели, ще установят, че не могат да разполагат и с електронното.
      Вероятно 1% от населението в БГ има злато даже и по малко и то основно златарски магазини големите притежатели. Кой ще впрегне ресурс да да изземва или забранява нещо които е основно бижута и тук таме по някоя монета която се предава по наследство.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        неангажиращо си мисля, че ако забранят физическото, хартиените притежатели, ще установят, че не могат да разполагат и с електронното.
        Не е въпрос само до електронно злато, а в подобна ситуация, до всички видове активи!

        Винаги се припомня, че някога на времето в САЩ е имало забрана на златото, която забрана е минавала през изкупуване на сравнителни справедлив и борсов към същия момент курс. А не просто да бъде изкарано от пазара от днес за утре! Така погледнато, дори и с нежелание, собствениците му са могли да го обменят и да ползват парите при близка за момента пазарна стойност!
        Няма смисъл да се обяснява, защо подобно нещо днес нито би станало нито би било приложимо!

        Конфискуване на злато е просто една дъвка, нищо повече!

        Левичари и националисти многократно са конфискували имоти и акции, НО никой не казва, акциите могат да ви ги конфискуват, имотите могат да ви конфискуват....
        Ако погледнем как в много от страните, ДНЕС, се надигат левичарски и дори комунистически вълни, много преди да се посегне на злато, същите биха посегнали на гореизброените неща! Какво остава за кеша в бамките...
        Last edited by Mike Florida; 25.09.2020, 14:15.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          неангажиращо си мисля, че ако забранят физическото, хартиените притежатели, ще установят, че не могат да разполагат и с електронното.
          Запомни тази мисъл. Има мъдрост в нея

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Пак ли ще свършва света скотобойни, разрухи, малко в повече ми идва тоя патос......явно съм си от стадото.
            Хеле пък физическото, ми какво ще правим ако го забранят, пак, не че не се е случвало....остава само като плюшкин да му се радва човек, ала файда йок.

            Снощи добавих малко бледолико, тоя път с чисто спекулативна цел.
            неангажиращо си мисля, че ако забранят физическото, хартиените притежатели, ще установят, че не могат да разполагат и с електронното.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              Стадото винаги е било късогледо, имено за това, 99,99% от населението никога не успява да се освободи и от наложения му хомот!
              ' Наш къ ти завиждам че си от 0,01 % от населението ...........

              Че си без хомот и си ........... далекоглед............
              И пак не видя нищо 2016 с Делчо Смоковия ник ........... Нито еврото ''омре'' нито банките крашнаха , нито се разпадна EU
              нито Путин си замина , нито златото отиде в орбита , нито стана купонна система , нито дойде Апокалипсиса .....

              И Флорида ше си иде така...
              Всички апокалиптици си отиват ...... с никовете ... Доброволно !!
              Мене поне ме убиват в 1,2,3 сезон ........... силите на Мордор............

              ПП
              Нищо ли не пише днес в zerohedge........... A Питър Шиф и Майк Малоуни още спят сигурно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                По тази логика, всичко може да бъде забранено или прибрано. Същото се отнася и за нуличките на компютърния екран.
                Ако човек има подобни страхове, НЕпритежанието на нищо е единственото му спасение! Кара ден за ден и това е!


                А пък и за кво да кара ден за ден ..... Нали , накрая - всички у скотобойната .... и збогом , Гергино .........

                Еле , пък ако нема физическо злато , ни грам , ни синдджирче от бабА си ......... направо да отваря прозореца и да се засилва .....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Хеле пък физическото, ми какво ще правим ако го забранят, пак, не че не се е случвало....
                  По тази логика, всичко може да бъде забранено или прибрано. Същото се отнася и за нуличките на компютърния екран.
                  Ако човек има подобни страхове, НЕпритежанието на нищо е единственото му спасение! Кара ден за ден и това е!



                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение



                    Разумно е да имаш микс от имоти - метали и "хартии". Аз за жалост слабо разбирам последните, но с времето ще адаптирам .
                    Ми нали за това хората са измислили итиефите...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      За пореден път ще напиша че съм в искрено недоумение от късогледството на 99.99% от стадото...........Пред очите ви се разрушава реалната икономика .......Вие гледате графики и таблички.........Смятате проценти и нива.........Елита ви води към скотобойната където мирно ще полегнат и мечки и бикове.......Когато всичко това завърши светът ще е коренно различен от сега.....Само и единствено физическото злато ще успее да съхрани и пренесе стойност през Мрачните Години на разруха и унищожение които са вече при нас........
                      Добре де ...разбрахме те .... имаме и физическо злато ....Ако пък не стигне , когато елита ни вкара в скотобойната ..... ще се мре .
                      Кво да прайм ..... Ше Омираме яко ............. Бикове , мечки , таралежи един връз друг....
                      Кой оцелее през Мрачните Години на Саурон .... оцелее ..........

                      А ма що пък да си не поцъкаме и да дръпнем некой лев за физическа унция прим ......... а ???
                      Ти само пишеш .... ше умрем ... тъмни години ...разруха .... и толкова ....

                      Аз правя по - добре ...... Със техните камъни (хартиените унции !!!) , изкарвам за физически унции
                      Май ...... накрая ще се окаже аз че съм ............ Арагорн ... а ти Денатор II


                      пп . тцтцтцтцтцтцтцтц...........

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                        За пореден път ще напиша че съм в искрено недоумение от късогледството на 99.99% от стадото...........
                        Стадото винаги е било късогледо, имено за това, 99,99% от населението никога не успява да се освободи и от наложения му хомот!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          За пореден път ще напиша че съм в искрено недоумение от късогледството на 99.99% от стадото...........Пред очите ви се разрушава реалната икономика .......Вие гледате графики и таблички.........Смятате проценти и нива.........Елита ви води към скотобойната където мирно ще полегнат и мечки и бикове.......Когато всичко това завърши светът ще е коренно различен от сега.....Само и единствено физическото злато ще успее да съхрани и пренесе стойност през Мрачните Години на разруха и унищожение които са вече при нас........
                          Пак ли ще свършва света скотобойни, разрухи, малко в повече ми идва тоя патос......явно съм си от стадото.
                          Хеле пък физическото, ми какво ще правим ако го забранят, пак, не че не се е случвало....остава само като плюшкин да му се радва човек, ала файда йок.

                          Снощи добавих малко бледолико, тоя път с чисто спекулативна цел.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            За пореден път ще напиша че съм в искрено недоумение от късогледството на 99.99% от стадото...........Пред очите ви се разрушава реалната икономика .......Вие гледате графики и таблички.........Смятате проценти и нива.........Елита ви води към скотобойната където мирно ще полегнат и мечки и бикове.......Когато всичко това завърши светът ще е коренно различен от сега.....Само и единствено физическото злато ще успее да съхрани и пренесе стойност през Мрачните Години на разруха и унищожение които са вече при нас........
                            Позволи ми лека корекция в тази визия, която изцяло споделях преди около три години. Предстои трансформация, а не "скотобойна".

                            Предстои динамична промяна, но основните принципи ще са си валидни. Дори самите елити още не са дооформили "бъдещето", а има и фактори, които те не контролират 100%нтно.

                            Предстои голямобопрощаване на дългове и машината ще се завърти отново. Металите са хубаво нещо, но чак пък да са панацея - не са.

                            Разумно е да имаш микс от имоти - метали и "хартии". Аз за жалост слабо разбирам последните, но с времето ще адаптирам .

                            Коментар


                            • За пореден път ще напиша че съм в искрено недоумение от късогледството на 99.99% от стадото...........Пред очите ви се разрушава реалната икономика .......Вие гледате графики и таблички.........Смятате проценти и нива.........Елита ви води към скотобойната където мирно ще полегнат и мечки и бикове.......Когато всичко това завърши светът ще е коренно различен от сега.....Само и единствено физическото злато ще успее да съхрани и пренесе стойност през Мрачните Години на разруха и унищожение които са вече при нас........

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                                Не работи техническия анализ ...... каза Делчо Смокъ ( микито ) ............ и удари компа от земята
                                .................................................. .............................................
                                Отблъсна си се от равноотдалечения канал като пинпонка ....
                                Разбира се ,това само по себе си , не може да бъде повод за взимане на решение за сделка ....
                                Има десетки неща , които трябва да съвпаднат и да сочат заедно .... в една посока .... и чак тогава - скачаш
                                Мяза на дънце. Низходящата тренд лининия от последното спускане е пробита и при двата метала. Отделно при златото от триъгълника на долу имаме нещо като завършена петица.

                                А бате Делчо ще се върне пак у темата при злато 2000 , нема как да е гуру тук кат златото прави дъна. Това не му пречи да си хейти сега у темата NYSE се пак требва некаде да избие стреса от падащото злато.

                                ПП.Цената е подходяща за допълване на физическо и при двата метала. Металите и да тестават дъната няма да са кой знае колко още на долу , за сега.
                                Last edited by Todor Sabev; 25.09.2020, 08:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X