IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
    При ЗИГЗАГИ -те ....... има бая падане и бая качване ......... със биене на предишни дъна или върхове ....
    Добре, говорех за стоене в канала (моят) 1810 - 1970.
    Не ми отговори на въпроса със имагинерния пример, а изписа 453 символа без смисъл.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      нали знаеш лафа - акъл няма акъл дава
      и с паричките съм така

      викам кпувайте дипсовете и отстъпвам назад....докато навалицата се трупа пред крум и тавекса

      още не съм решил на какви нива да казвам продавайте и скачайте в акциЙ

      наздраве
      Не ...не го знам тоя лаф.............. Малко тъпичък ми се струва .... но щом ти харесва .........
      Байвай си дипсовете ........

      Ама къде са ....къде сааааа....... Напиши ги , че при всеки дипс , при който скачаш на клавиатурата , ако скачаш и на Крумчо ........

      Ма пък и колко да скачаш ..... с по 1 гр ..... тия промоционалните на Тавекс - може ..........

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

        Ми, тая жена в статията го казва, а аз го писах преди месец,


        Демократите искат много пари на федерална и на местна основа, те наистина им трябват, ама нарочно дигат ставката, за да не направят услуга на Тръмп.
        Тоест, стимулите могат да изчакат до Ноември, така и златото ще прави зиг, заг без да пада и да се качва.
        Хазартче ..... ''зиг - заг '' се пише или заедно или с тире ..... но никога със запетайка , помежду им ........

        Друго ........ разбрах идеята и очакването ти .... Но ........

        '' без да пада и без да се качва '' се образуват '' триъгълници'' и '' флатове '' - хоризонтални корекции .......
        При ЗИГЗАГИ -те ....... има бая падане и бая качване ......... със биене на предишни дъна или върхове ....

        пп Просто оформяне на точната първична терминология.....................

        Коментар


        • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
          Още един пример за глупостта на медиите- Новина от сутринта за стойността на златото стои до сега.
          И тук няма ли кой от маститите форумци да обясни задълбочено, с таблици, знаци, повторения, точки, ругатни, обиди и т.н. защо са тези резки движения днес. Не мога да се ориентирам да купувам ли или да продавам. А разчитам на този форум!
          Ми, тая жена в статията го казва, а аз го писах преди месец,
          Злaтoтo нaвлeзe във вpeмeннa фaзa нa ĸoнcoлидaция, нo тoвa мoжe дa бъдe ĸpaтĸocpoчнa ĸopeĸция в paмĸитe нa дългocpoчния pacтeж, ĸoгaтo ce пpиближим дo втopия пaĸeт cтимyли зa CAЩ", ĸaзa Mapгapeт Янг, cтpaтeг нa DаіlуFх, цитиpaнa Poйтepc.
          Демократите искат много пари на федерална и на местна основа, те наистина им трябват, ама нарочно дигат ставката, за да не направят услуга на Тръмп.
          Тоест, стимулите могат да изчакат до Ноември, така и златото ще прави зиг, заг, без да пада или да се качва много.

          Един имагинерен пример, да кажем СЕГА излиза новина, че Републиканците ще приемат плана за стимули до края на седмицата или пък днес Републиканците казват, че шансовете за сключване на сделка са имагинерни, понеже Консерваторите са дали максималния таван.
          Е, как тези две поляризирани решения са ОТРАЗЕНИ "в графиката".
          Ми, не са.
          Или, че след минути Тайван ще бъде нападнат от Китай и ще започне чувстително захладняване на връзките със САЩ.
          И това ли е отразено, ама само способните могат да го видят ;;
          Last edited by hazard; 30.09.2020, 22:15.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            W , Y, са основни корекции могат да бъдат зиг заг и флат като могат дасе редуват или да са от един тип.

            Z също е основна кореция като освен зиг заг или флат понеже са в края на на корецията може да е триъгълник като при триъгълниците за E.

            X вълните са свързващи вълни - корекции в корекциите могатда бъдат всичко както основни корекции и комлексни корекции.

            Имаме и за заместващи модели. Този за среброто където показа флат корекция където B не е обикновен зиг заге двоен зиг заг. Ако разцепиш двойният зигзаг на два зиг зага целия модел става WXY.
            Бъркаш двоен зигзаг със двойна тройка . В случая имаме двоен зигзаг и е както го описах в предишния си пост .
            Условията за двойна тройка са други , а само при нея съставящите части могат да бъда различно от зигзаг ( флат , триъгълник и т.н )
            Сега имам друга работа , утре като съм по свободен , ще обясня подробно ....
            Междувременно , ако някой има представа за какво говоря , може и той да поясни на Тодор Събев .....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
              Още един пример за глупостта на медиите- Новина от сутринта за стойността на златото стои до сега - https://money.bg/finance/kak-debatat...eid=a9e472e22d
              И тук няма ли кой от маститите форумци да обясни задълбочено, с таблици, знаци, повторения, точки, ругатни, обиди и т.н. защо са тези резки движения днес. Не мога да се ориентирам да купувам ли или да продавам. А разчитам на този форум!
              ако няма ругатни, обиди, лични нападки и самоцитати аз лично пропускам всеки задълбочен анализ.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                нали знаеш лафа - акъл няма акъл дава
                и с паричките съм така

                викам кпувайте дипсовете и отстъпвам назад....докато навалицата се трупа пред крум и тавекса

                още не съм решил на какви нива да казвам продавайте и скачайте в акциЙ

                наздраве
                А не дипсовете аз ги казвам писах кога златото падна за кратко под 100 лева за грам след пандамията. а тук масово се купуваше на120 лева .И пак сега кога падна 1848 долара. И не баламосвай Баце че имаме важен теоретичен спор.
                Това което ме претеснява за възходящия тренд при златото е че много големи се точат за на горе. Но сигурно за да се случи преди това ще са обрали или ще оберът стоповете на по дребните.
                Last edited by Todor Sabev; 30.09.2020, 21:33.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective

                  Немаш толкова пари , арменче .....да купуваш дипсовете .....
                  Я , кажи на кой дипс купи .......... и къде и кога ще разтовариш ..........
                  ....
                  нали знаеш лафа - акъл няма акъл дава
                  и с паричките съм така

                  викам кпувайте дипсовете и отстъпвам назад....докато навалицата се трупа пред крум и тавекса

                  още не съм решил на какви нива да казвам продавайте и скачайте в акциЙ

                  наздраве
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                    Toшко ........... не знам кой е Падрето ...........

                    Да .... възможно е да сме в W X Y корекция .... зависи кой как разглежда първия лег от от 08.август ............
                    Ама как ги правиш тия елементарни грешки - не знам ..............
                    Или са докато пишеш .... или не си много добре с Теорията .... или се водиш от някой , който е пълен въздух ...........

                    W X Y е възможна ........... НО , ако е тя , няма как цената да достигне 2000 $ !!!

                    Според '' синьото '' и ''червеното '' ти горе , ''А'' от Y започва от 1973.71 ........ НЯМА как (лилавото) ''В'' от Y да качи НАД ''А'' от Y .... близо до 2000 .....

                    АВС от Y e ВИНАГИ зигзаг !!!! ......... A , загзага е зигзаг !!!! ........ Качи ли ''В'' над ''А'' ............ НЯМА зигзаг / няма W X Y ....

                    пп ....
                    Но W X Y e напълно възножно ...ако приемеш леката горна корекция ............ Но прегледай пак Теорията .... Ще ми е приятно да обсъждам със '' просветен '' ............

                    ппп..
                    Някога си спечелих несимпатиите на по голяма част от ''бушмените '' , защото поправях супер грешните графики на Стамбата ....
                    А той си ги целеше човека тук - таме , като посока .... щото пускаше на 3 месеца веднъж ... и абдалите с годините бяха си го харесали..........

                    Но човека просто си допускаше доста грешки , без никакво съобразяване със стриктноста на Теорията ...............
                    Та ..... не всеки който може да брой да ПЕТ ........... и после до ТРИ на обратно , е ...... вълновик и техничар .......
                    W , Y, са основни корекции могат да бъдат зиг заг и флат като могат дасе редуват или да са от един тип.

                    Z също е основна кореция като освен зиг заг или флат понеже са в края на на корецията може да е триъгълник като при триъгълниците за E.

                    X вълните са свързващи вълни - корекции в корекциите могатда бъдат всичко както основни корекции и комлексни корекции.

                    Имаме и за заместващи модели. Този за среброто където показа флат корекция където B не е обикновен зиг заге двоен зиг заг. Ако разцепиш двойният зигзаг на два зиг зага целия модел става WXY.
                    Last edited by Todor Sabev; 30.09.2020, 21:18.

                    Коментар


                    • при златОтО от 4-5 години вАжи едно просто правило
                      бай дЪ дипс.



                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        А не ,тук Стивън Кинг е Padre , ама рядко пише. Пък ти Хермес си го жалиш сигурно зарад точките.

                        Триъгълника от септември може да X вълна спускането от него до дъното - А от Y.
                        В момента сме в В от Y която може да качи близо до 2000. Следва C отново на долу и завършена комлексна а W X Y и от там на горе за 5 -та ноември.
                        Toшко ........... не знам кой е Падрето ...........

                        Да .... възможно е да сме в W X Y корекция .... зависи кой как разглежда първия лег от от 08.август ............
                        Ама как ги правиш тия елементарни грешки - не знам ..............
                        Или са докато пишеш .... или не си много добре с Теорията .... или се водиш от някой , който е пълен въздух ...........

                        W X Y е възможна ........... НО , ако е тя , няма как цената да достигне 2000 $ !!!

                        Според '' синьото '' и ''червеното '' ти горе , ''А'' от Y започва от 1973.71 ........ НЯМА как (лилавото) ''В'' от Y да качи НАД ''А'' от Y .... близо до 2000 .....

                        АВС от Y e ВИНАГИ зигзаг !!!! ......... A , загзага е зигзаг !!!! ........ Качи ли ''В'' над ''А'' ............ НЯМА зигзаг / няма W X Y ....

                        пп ....
                        Но W X Y e напълно възножно ...ако приемеш леката горна корекция ............ Но прегледай пак Теорията .... Ще ми е приятно да обсъждам със '' просветен '' ............

                        ппп..
                        Някога си спечелих несимпатиите на по голяма част от ''бушмените '' , защото поправях супер грешните графики на Стамбата ....
                        А той си ги целеше човека тук - таме , като посока .... щото пускаше на 3 месеца веднъж ... и абдалите с годините бяха си го харесали..........

                        Но човека просто си допускаше доста грешки , без никакво съобразяване със стриктноста на Теорията ...............
                        Та ..... не всеки който може да брой да ПЕТ ........... и после до ТРИ на обратно , е ...... вълновик и техничар .......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                          Хермeсчо , ти си ми симпатичен ......

                          Само теб ще те оставя да пишеш глупости , без да те ''поправям '' .......

                          Просто защото от малък харесвам Стиван Кинг .......... а ти си и по добър .........

                          Хорор - фентъзи ............... Coooool ............................
                          А не ,тук Стивън Кинг е Padre , ама рядко пише. Пък ти Хермес си го жалиш сигурно зарад точките.

                          Триъгълника от септември може да X вълна спускането от него до дъното А от Y.
                          В момента сме в В от Y която може да качи близо до 2000. Следва C отново на долу и завършена комлексна а W X Y и от там на горе за 5 -та ноември.
                          Last edited by Todor Sabev; 30.09.2020, 20:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            След мерките за справяне с COVID-19 държавите могат да въведат подобни за справяне и с климатичната ситуация.Ще бъде ограничено използването на частни превозни средства консумацията на червено месо и наложени крайни мерки за енергоспестяване..............Всичко това е казано от професор Мариана Мацукато-професор по икономика и иновации в Университетския колеж Лондон.Същата е директор -основател на Института за иновации-Лондон-Същата е и член на Комитета за развитие към ООН.........Светът се управлява от Лондон така че .........Доста пъти писах че в основата на задаващата се криза и глобална трансформация на икономиката и цивилизацията е ЕКОЛОГИЯТА.........Това което г-жа Мацукото е спестила в интервюто си е каква ще е съдбата на милиардите ИЗЛИШНИ човешки същества............Също и края на икономиката базирана на потреблението.А златото остава БЕЗ АЛТЕРНАТИВА в идващите времена на трансформация..........Златото е пари и парите са злато............
                            Хермeсчо , ти си ми симпатичен ......

                            Само теб ще те оставя да пишеш глупости , без да те ''поправям '' .......

                            Просто защото от малък харесвам Стиван Кинг .......... а ти си и по добър .........

                            Хорор - фентъзи ............... Coooool ............................

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Толкова мастило и графики се изхабиха за една тъпа корекция ,че човек човек може да полудее от акъл който се излива с кофата.
                              Всеко нещо , което се проследява и гледа с тъп поглед е ..... тъпо ....
                              Както и да се завиеш у вас с юргана и да ревеш и пишеш глупости , как децата не трябва да ХОДЯТ НА УЧИЛИЩЕ ...... защото ''ще Омрем ''

                              пп . От началото на ''тъпата корекция '' на 8 август .......... равносметката е , една '' тъпа'' унция и половина физическо злато ........... от търгуване на ''светещи точки на монитора'' ..............

                              Па ти си слудвай , кеф ти от корекции , кеф ти от ковидиотизъм
                              Last edited by Correctively objective; 30.09.2020, 19:50.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                                Още един пример за глупостта на медиите- Новина от сутринта за стойността на златото стои до сега - https://money.bg/finance/kak-debatat...eid=a9e472e22d
                                И тук няма ли кай да обясни задълбочено, с таблици, знаци, повторения, точки, ругатни, обиди и т.н. защо са тези резки движения днес. Не мога да се ориентирам да купувам ли или да продавам. А разчитах на този форум!
                                Ти хартиено ли търгуваш?
                                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                                Коментар

                                Working...
                                X