IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    Много хубаво е, че си успешен и правиш пари от търговия с ЦМ и валути. Това е нещо, което повечето тук не умеем (себе си слагам в това число) и никой не ти отрича трейдърските умения,а напротив впечатлени сме. Продължавай да печелиш и капка по капка вир както е казал народът.

    Винаги е приятно да комуникира човек с богати и успешни хора, защото излъчват позитивизъм, не са дребнави и не се вглеждат в недостатъците на другите. Тук повечето не сме много успешни (за разлика от теб) и имаме доста недостатъци - факт та бъди по-снизходителен към нас.

    А това по линия на юркането с мяу,бау и тн + лични обръщения + семейни намеци са специалитет зная на кой не са много хората с подобен подход във форума - броят се на единия ми пръст (говоря за хора, а не профили) да не ти пука..

    успех!

    Мерси !!

    Аз съм снизходителен , както виждаш , съвсем великодушно ти давам право да си комуникираш с мен , като с равен .........
    Да ..... народния сентимент , натрупан през вековете , и в частност - мъдростта му - наистина се отразява в поговорките .....
    Така е ..... капка по капка ...........

    Иначе , другото са си твой , отколешни глупости .... Че богатия и успешния - трябва да добронамерен към всеки които му се катери по ...
    Да ''излъчва позитивизъм'' , към всеки анонимен галфон , позволил си на база анонимноста , да му говори глупости и небивалици , при това ....сам осъзнавайки че това е така

    ДА , ДА ....АМА НЕ ( П . Бочаров)

    Мяуто и Бауто , не съм ги казал аз ..... Твой патент са , предполагам ... Да са си ти честити ....И това е нещо .....

    Ще те запомнят и теб във форума със нещо Оригинално

    За да си вървят нещата по мед и масло ....е хубаво , когато не разбираш много-много , да седиш и да четеш .... Да си правиш изводи и да си записваш .....
    Ето ...ако отвориш тема за оране , копане , брануване , видове почви ...мислиш ли че ще гъкна ......
    Не ..........ще те слушам в захлас и ще си мълча .......

    Иначе , слизаш до нивото на постващите англииски текстове - но пищещи never mind
    и до нивото на прочелия 500 000 ТОМА - но пишещ Впредвид............................


    Поздравиииии !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      чета тука и започват да ме опасяват опасеия, че най-сетне са открили философския камък.
      Синтезът е възможен, но е много скъп. И с диамантите е подобна историята.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

        Повтаряме едни и същи мантри , напечатаният кеш няма нищо общо със златото , ако имаше каквато и да било корелация сега унцията трябваше да е станала поне 100 000 долара , а тя е 1770 долара .
        То и ти повтаряш едно и също през страница. Влоговете в банките в момента дават 0 лихва. Първата ми унция е купена на нива около 600 €. Сега същата унция струва по текущи цени при обичайния дилър, който ползвам 1640 €.

        В тази връзка възникват интересни хибридни продукти, които се предлагат от небанкови финансови институции. Обезпечени са със златни физически кюлчета, които дават някаква годишна лихва в диапазон 6% до 12% и са алтернатива на банковите влогове.

        Каквото и да решат да правят с кеша, металите винаги ще са котва.
        Last edited by Selena; 01.12.2020, 12:30.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Копат се около 3000т годишно, 90-100М унции, това са към 160-180Б в зелено.
          Само тая година са напечатани къде 50 пъти по толкова фиат по света.
          Някъде бях мернал че от всички гущери налични по света близо 1/4 са тазгодишни.
          А в близките 7-8 месеца ще се излеят поне 2.3Т само в щатите.
          Повтаряме едни и същи мантри , напечатаният кеш няма нищо общо със златото , ако имаше каквато и да било корелация сега унцията трябваше да е станала поне 100 000 долара , а тя е 1770 долара .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение
            Типичен пример си за ''как не се прави'' ........... Затова ще те юркат с ''МЯУ'' '' Бау '' и '' кудкудяк ''..........
            През целия спад (корективно движение от август ) се скъса да пишеш , за ''диипсове'' и как ги изкупуваш .... Разбира се - набута се.
            Сега ....когато трябваше да купиш - ръсиш сентенции .....
            Е ...как да стане , а кАжи ми ..................... Как да не се сравнявам и да не те гледам от ''хълма'' ..
            Нали видя сутринта ....раз-праз.... Обявявам покупка ... Пиша входа .... И точка .... И то ..ТРЪГВА
            Нема Сенека ...нема Платон ................... Вече съм 24 $ на oz - напред ... х 20 УНЦИИ ....
            Ама още хлеб требва да ям .......дорде станат ЕУРО , като на хермесчо ....
            Па и да ми ги донесат сутринта с кафето .................
            Много хубаво е, че си успешен и правиш пари от търговия с ЦМ и валути. Това е нещо, което повечето тук не умеем (себе си слагам в това число) и никой не ти отрича трейдърските умения,а напротив впечатлени сме. Продължавай да печелиш и капка по капка вир както е казал народът.

            Винаги е приятно да комуникира човек с богати и успешни хора, защото излъчват позитивизъм, не са дребнави и не се вглеждат в недостатъците на другите. Тук повечето не сме много успешни (за разлика от теб) и имаме доста недостатъци - факт та бъди по-снизходителен към нас.

            А това по линия на юркането с мяу,бау и тн + лични обръщения + семейни намеци са специалитет зная на кой не са много хората с подобен подход във форума - броят се на единия ми пръст (говоря за хора, а не профили) да не ти пука..

            успех!


            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • чета тука и започват да ме опасяват опасеия, че най-сетне са открили философския камък.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                по линия на това егото и кой как защо си управлява спестяванията/инвестициите/търговията
                една хубава сентенция


                Типичен пример си за ''как не се прави'' ........... Затова ще те юркат с ''МЯУ'' '' Бау '' и '' кудкудяк ''..........

                През целия спад (корективно движение от август ) се скъса да пишеш , за ''диипсове'' и как ги изкупуваш .... Разбира се - набута се.

                Сега ....когато трябваше да купиш - ръсиш сентенции .....

                Е ...как да стане , а кАжи ми ..................... Как да не се сравнявам и да не те гледам от ''хълма'' ..

                Нали видя сутринта ....раз-праз.... Обявявам покупка ... Пиша входа .... И точка .... И то ..ТРЪГВА

                Нема Сенека ...нема Платон ................... Вече съм 24 $ на oz - напред ... х 20 УНЦИИ ....

                Ама още хлеб требва да ям .......дорде станат ЕУРО , като на хермесчо ....

                Па и да ми ги донесат сутринта с кафето .................

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                  колко се копае не може точно да се каже, но със сигурност се печатат повече долари, евро, франки, лири, йени и юани.

                  Копат се около 3000т годишно, 90-100М унции, това са към 160-180Б в зелено.
                  Само тая година са напечатани къде 50 пъти по толкова фиат по света.
                  Някъде бях мернал че от всички гущери налични по света близо 1/4 са тазгодишни.
                  А в близките 7-8 месеца ще се излеят поне 2.3Т само в щатите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    има едни теории, че имало някакви колосални количества злато, които рептилите криели и не обявявали и всъщност златото било много много повече от обявеното, но това за мен си е в зоната на теориите за извънземните конспирации
                    ако беше така американците нямаше да избягат от бретон-ууд след втората световна война, а щяха да дават на който иска злато и да си прибират ценните и редки зелени хартийки.

                    колко се копае не може точно да се каже, но със сигурност се печатат повече долари, евро, франки, лири, йени и юани.

                    за мен златото е по-скоро е пари, божествена валута ако щете, че не може да се прави от човека (все още) и все едно централната банка отговаряща за тези пари е казала "каквото сме напечатли напечатли - ако си го намерите е за вас"

                    Абсолютно съгласен. Не се сещам за нещо, което да е под контрола на човека, и то да не е опорочено. Алчността и завистта са запазена марка на човека. Никъде другаде в природата ги няма. Всъщност те са двете страни на една монета - завистта поражда алчност и обратно - порочен кръг.
                    P.S. Все още обаче се опитват да намерят "философския камък" :
                    In 1980, Glenn Seaborg transmuted several thousand atoms of bismuth into gold at the Lawrence Berkeley Laboratory. His experimental technique was able to remove protons and neutrons from the bismuth atoms. Seaborg's technique was far too expensive to enable the routine manufacture of gold but his work is the closest yet to emulating the mythical Philosopher's Stone.
                    Last edited by Kildirim_Bei; 01.12.2020, 10:59.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Това е някакво епохално откритие, защото досега никога не е бивало, както го описваш. Базираш се на нещо извън емпиричния опит. Науката доста е напреднала и събаря всички познати ни постулати. Явно трескавото изследване на вируса бута всички науки напред. И колко дългосрочен е един пет до десет години период, като циклите на златото са двайсетгодишни?
                      Я дай линкче да попрочетем за 20-годишните цикли при златото .... Или поне кажи името на откривателя им .....
                      Мисля че това е доста субективно и си е преценка на автора , които си мисли че ги открил ....
                      А друг е въпроса , че никой цикъл не състой САМО и Единствено от едопосочно движение ....
                      Всеки цикъл е съставен от ред по малки .... И така .... Като матрьошки ...
                      Last edited by Big Brother 666; 01.12.2020, 10:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
                        Личното ми мнение , че златото е бита карта в дългосрочен период пет до десет години като сейф хевън, цената му няма да е нула , дори номинално може да се покачи , но като стойност ще е спаднала .... Има огромни количества изкопано злато и се копае с невиждан темп и единствената причина да не му се срива цената са централните банки , които го държат все още живо и над водата , дали като купуват директно или кредитират частни институции като Голдман Закс и др. да го изкупуват и да му надуват цената. Но просто няма как да удържат още дълго време за да не видим , че златото -царят е гол .
                        има едни теории, че имало някакви колосални количества злато, които рептилите криели и не обявявали и всъщност златото било много много повече от обявеното, но това за мен си е в зоната на теориите за извънземните конспирации
                        ако беше така американците нямаше да избягат от бретон-ууд след втората световна война, а щяха да дават на който иска злато и да си прибират ценните и редки зелени хартийки.

                        колко се копае не може точно да се каже, но със сигурност се печатат повече долари, евро, франки, лири, йени и юани.

                        за мен златото е по-скоро е пари, божествена валута ако щете, че не може да се прави от човека (все още) и все едно централната банка отговаряща за тези пари е казала "каквото сме напечатли напечатли - ако си го намерите е за вас"


                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
                          Личното ми мнение , че златото е бита карта в дългосрочен период пет до десет години като сейф хевън, цената му няма да е нула , дори номинално може да се покачи , но като стойност ще е спаднала .... Има огромни количества изкопано злато и се копае с невиждан темп и единствената причина да не му се срива цената са централните банки , които го държат все още живо и над водата , дали като купуват директно или кредитират частни институции като Голдман Закс и др. да го изкупуват и да му надуват цената. Но просто няма как да удържат още дълго време за да не видим , че златото -царят е гол .
                          Това е някакво епохално откритие, защото досега никога не е бивало, както го описваш. Базираш се на нещо извън емпиричния опит. Науката доста е напреднала и събаря всички познати ни постулати. Явно трескавото изследване на вируса бута всички науки напред. И колко дългосрочен е един пет до десет години период, като циклите на златото са двайсетгодишни?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            Кефиш, брат... къде са тия огромни количества?
                            Как къде, ей го там на марс бе, бай Мъскинин скоро ще ни го докара

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
                              Личното ми мнение , че златото е бита карта в дългосрочен период пет до десет години като сейф хевън, цената му няма да е нула , дори номинално може да се покачи , но като стойност ще е спаднала .... Има огромни количества изкопано злато и се копае с невиждан темп и единствената причина да не му се срива цената са централните банки , които го държат все още живо и над водата , дали като купуват директно или кредитират частни институции като Голдман Закс и др. да го изкупуват и да му надуват цената. Но просто няма как да удържат още дълго време за да не видим , че златото -царят е гол .
                              Кефиш, брат... къде са тия огромни количества?
                              Всичкото изкопано злато в историята досега (180 000т, 24 карата) се събира в куб със страна 21 метра.
                              Надявам се да можеш да си го представиш колко е
                              Разправят, че БНБ имала 20т злато... Ми то тва се събира под кухненската ти маса, ако пода издържи и не се срутиш в комшията
                              Last edited by Kildirim_Bei; 01.12.2020, 11:02.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                                [ATTACH=CONFIG]n3684486[/ATTACH]

                                чаках да купя сребро на още по-голям дип... доста под 22$$...а то....

                                нищо, все някога ще иде под 22$$
                                Мче , ние ходихме , бе ....... ...... Спа ли ..... ?? Написах го на 22,40 .....Срина се до 21.88 ................






                                Коментар

                                Working...
                                X