IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Настроенията са ужасно МЕЧИ .... Почти са доближават до 23.09 .......... От тук или след малко незначително дъно , което да фиксира просто завършека на 5-цата от 1900 $ , очаквам ръст на активчето ......

    Вече , при започването му , по начина който го направи , структурата която изгради и дълбочината на последващата корекция .....ще се умува ..... евентуално докъде може да бъде ..... Дали ще имаме нов връх .... или това ще е корекция на КОРЕКЦИЯТА .... и след това ще продължи да пада ..................................
    Но краткосрочно .... ръст ...

    Купих на 1770 и 1776 ..... 20 0z

    Коментар


    • От Correctively objective ....................

      Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      Какво означава "печалба" или "загуба"?
      Надявам се , въпроса е риторичен ........ А иначе , тук основната тема , а и не само тук , е - ''КАК ДА СМЕ НА ПЕЧАЛБА , А НЕ НА ЗАГУБА ''
      Ако въпроса за теб е маловажен .. или не го знаеш - е друг въпрос


      Аз инвестирам от 2015г. и средната ми цена е 1250 долара/приблизително! Това обаче не е печалба! Това е моментно състояние на пазара!
      Печалба или загуба се реализрат, когато се затвори позиция! Днес може да си 300% на плюс от дадена компания на пазарна цена, утре да обявят фалит и на затворен пазар, ти да отидеш на -99% от вложеното, до някаква ликвидационна стойност, 1% от първоначалния капитал, който си вложил!
      Аз инвестирам малко по отдавна , от 10 години и средната ми цена е малко по висока , с около 30-40 $ . И това не е Печалба - да .
      И никога НЯМА ДА БЪДЕ . ..... Защото , както АЗ така и ти , и всеки рАзумен човек НИКОГА няма да излезе от ТАЗИ ПОЗИЦИЯ .....
      Купуването на ФИЗИКА не се прави за печалба ..... Това се опитвам , да обясня на бъговете тук с по няколко унциики .......
      Ако НЕЩО наложи излизането от РЕАЛНО ЗАЛАТО ..... най-малкото ,което ще те интересува е ПЕЧАЛБАТА ....
      Затова казвам , че купуващите само ФИЗИЧЕСКО - нямат място тук , или поне постовете са им БЕЗСМИСЛЕНИ !!!!
      Те просто си купуват , като мен , като теб и НЯМАТ КАКВО ПОВЕЧЕ ДА КАЖАТ .... Купувам , за да се застраховам и ТОЧКА .
      Няма да продават , няма да фиксират ПЕЧАЛБА , те само си КУПУВАТ ...... еднопосочно действие ...... Капиш ????



      Не може да говорим за печалба преди затваряне на една позиция!
      Правилно !!!
      В моя случай, има хора, които казват, че златото щяло да ходи на 1200 долара, което е -50 долара под мойта средна + всички останали пропуснати ползи, че не съм инвестирал в друго! Такива като мен смятат, че много скоро отново ще сме над 2К и ще видим много по-високи цени в идните месеци и години!
      Този юнак с '' 1200 '' злато , оттук - още не съм го срещал във форума .... Това Няма Как Да Стане (в близките 5 -7 години )
      И защо ...''такива като тебе '' ?? И такива като МЕНЕ смятат , че ще ходим над 2000 $ и ще видим по високи цени от текущи ....
      Не се пиши ''откривател на топлата вода ''
      Спора тук, ОТ НЯКОЛКО МЕСЕЦА Е простичък .... Дали ще е ракета ''айдее, бъговеееее....ура'' или ще повърне (доста ) преди да направи това , което и двамата си мислим ...... Е, видяхме го - сега може заедно да изчакаме по големите цени .... преди пак да се сурне
      Тоест ....ако си разбрал , по изказа ми ..... МНОГО по високи цени не чакам .... Всичко над 3000 / 3200 е ''златарски блян ''



      Тези пък, които са инвестирали на 2К или 2,1К също нямат загуба, защото физиката не се купува, за да се държи 2-3 месеца! Купилите на тези цени имат съответно 10% или 15%, "пропуснати ползи"! Но когато говорим за пропуснати ползи, трябва да сме на ясно, че при златото няма как да купиш или продаваш на дъна или върхове!
      Нова Математика .... Как да нямаш загуба ако си купил нещо на 2000 , а е могло да го купиш на 1750 .... ИМАШ ЗАГУБА , РАЗБИРА СЕ !!
      Друг е въпроса , че когато купуваш ФИЗИКА ...... поне от тук пишещите ... се купуват унциика -две и не би трябало да се ядосват за 300-400 $
      Ама то толкова ще е им и ''печалбата '' за която вече се уточнихме , че несъществува при Физиката .............



      Така,че тези, които са вкарали на 2К и 2,1К навярно имат хоризонт от поне 3 години и ние трябва да проследим тази времева рамка, за да оценим тяхното решение! Ако след 3 години златото е на 1500 долара, явно решението им не е било добро! Ако златото е на 3К след същия период, при дъно 1650 долара, изниква въпроса, този, който е купил на 2К, как точно е можел да бъде сигурен, че пътя е 1650 дъно и постепенно изкачване до 3К, в рамките на няколко години.... Няма как!
      По малко ще е времето от 3 години , в което ще излязат на плюс ..... Само че се чудя , защо го обсъждаш и коментираш ....НАЛИ СЕ РАЗБРАХМЕ че При Физиката НЯМА ПЕЧАЛБА ..... Тя не се купува за да се ПРОДАВА .... НЕ мога да те разбера ....
      Един път , философски обясняваш , как си над алъш - вериша , друг път с калкулатор смяташ пропусната ползи и тайминг до ....печалба


      Да се върнем отново на мен! Аз имам бизнес с оставащи пари на месец и спестявания!Какви са ми вариантите?
      Браво !

      1. Да инвестирам в имоти при положение, че в България в момента всичко се скапва и идва голяма криза! Не виждам логика!
      2. Да инвестирам на капиталовите пазари в САЩ и Европа! Ако го направя, аз не трябва да разчитам на икономика или някакви добри времена, а да разчитам, че от историческите рекорди, дори и при черен сценарий(какъвто имаме и ще имаме със сигурност), аз няма да губя и ще печеля единствено и само заради политиките на централните банки! Значи нито го вярвам, нито ме кефи, да се поставям в подобна позиция!
      3.Да стискам само КЕШ и да чакам и аз не знам какво! Виждаме, че навсякъде яко се "раздават" пари! Нарочно не използвам думата "печатат"! Какъв ми е варианта, да стискам кеша и отново да чакам, какво? Срив на западните борси, за да купя или срив на имотите в България?

      Всеки, да преценя за себе си! Аз преценям за мен, че е най-добре да инвестирам само в жълто и да държа оперативен кеш!
      Много добре .... И Правилно при описаните лични подробности

      Едно трябва да е ясно на всеки обаче! Ако днес аз инвестирам в метал, аз разчитам на това, че притежавам метал, който винаги е съхранявал някаква съществена стойност, дори и да приемем, че след 3 или 5 години няма да е скочил, а ще е на същите нива или по-ниско! Ако днес обаче аз инвестирам на капиталовите пазари, трябва да е ясно, че аз не разчитам нито на икономика, нито на добри перспективи, нито на читави финансови оценки.... Аз трябва да разчитам само на това, че там някъде има едни централни банки, КОИТО НИКОГА няма да допуснат срив на пазара, като същевременно УСПЕЯТ в това, в което никой преди тях не е успявал, а именно с текущите политики, да съхрянят стойността на фиатните пари! Реално е това! Не мога да разчитам на икономика 3-5-8 вълна/заключваници, депресии... трябва да разчитам само на ФЕД, ЕЦБ, ЯЦБ и тн.... и всичко това минава през непостиганото от никой в историята, а именно през лудо печатане, ти в крайна сметка да съхраниш стойността на валутите...
      Малко ми бяга смисъла .... НО , едно със сигурност разбрах .... МИСЛИШ ЧЕ НЯМА ДА ИМА СРИВ НА ПАЗАРА - НИКОГА ....
      Пак отваряш конкретна теза , срещу която заставам НАСРЕЩА ВЕДНАГА ...
      СРИВ ЩЕ ИМА и никоя централна банка НЕ МОЖЕ ДА ГО ПРЕДОТВРАТИ ............. SP500 ще достигне ниво 666 ......... до 10 години


      Ако има хора, които "знаят" как точно горното ще се получи, въпреки, че никога в стопанската, финансова и икономическа история не се е получавало, явно са много по-умни от мен или много по-глупави от мен! Ако приемем обаче, че са по-умни, аз съм ОК с това, просто аз не мога като тях... нека да печелят повече! Има надарени хора, дадено им е от Господ, така им е писано да са напред и с парите!
      Има някакви хора, където цъкат на спекулации на златото и твърдят, че хващат движения по 50-100 долара и правят пачки, аз пак съм ОК с това. Аз не го умея! Който го умее, браво!
      Прав си за този пасаж ..... ..... Но при така дадената си оценка , защо пишеш тогава тук , и то постоянно
      Достатъчно е ВЕДНЪЖ да споделиш ... : Аз вярвам в ръста на златото , купувам само физика , не продавам никога и.......... еми май с това трябва да си се изчерпил ..... Теб не те интересува ДВИЖЕНИЕТО НА ЦЕНАТА .....


      Така,че много е важно да се разбира, кой от каква позиция тръгва, както и в какво му е комфортно да инвестира! Аз определено не бих се чувствал комфортно да инвестирам на капиталовите пзари, ДНЕС, осланяйки се единствено на хипотезата, че централните банки ще успеят в нещо, в което до сега в историята не са успявали и, че въпреки всичко, този път наистина ще бъде различно! Не вярвам, че ще се създаде прецедент, който ще пренапише бъдещите учебници по финанси и икономика! Нека да го видим!
      Аз предпочитам да остана скептик и да не разчитам, че ще видим "НЕвидяното"! Така поставен въпроса, аз просто не виждам от моя гледна точка, в какво друго да инвестирам, освен в злато!
      Ако не си инвестирал ДОСЕГА ..... много е трудно в настоящия момент .... Почти НЯМА НИЩО , което да си заслужава .....
      Дотам ни докараха Рептилите ( това за Хермесчо )
      Last edited by Big Brother 666; 01.12.2020, 08:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
        Флорида, ти си истински талант! Рядко се срещат хора, които с толкова много думи да казват НИЩО! Кажи сега, от описаните твои герои, и от прогнозите ти в темата от последните месеци, ти от кои си:

        1. От тези, които са на печалба?
        2. От тези, които са на загуба?


        ... и специална трета точка за теб: от тези, които само си проветряват клавиатурата?
        Какво означава "печалба" или "загуба"?

        Аз инвестирам от 2015г. и средната ми цена е 1250 долара/приблизително! Това обаче не е печалба! Това е моментно състояние на пазара!
        Печалба или загуба се реализрат, когато се затвори позиция! Днес може да си 300% на плюс от дадена компания на пазарна цена, утре да обявят фалит и на затворен пазар, ти да отидеш на -99% от вложеното, до някаква ликвидационна стойност, 1% от първоначалния капитал, който си вложил!

        Не може да говорим за печалба преди затваряне на една позиция!

        В моя случай, има хора, които казват, че златото щяло да ходи на 1200 долара, което е -50 долара под мойта средна + всички останали пропуснати ползи, че не съм инвестирал в друго! Такива като мен смятат, че много скоро отново ще сме над 2К и ще видим много по-високи цени в идните месеци и години!

        Тези пък, които са инвестирали на 2К или 2,1К също нямат загуба, защото физиката не се купува, за да се държи 2-3 месеца! Купилите на тези цени имат съответно 10% или 15%, "пропуснати ползи"! Но когато говорим за пропуснати ползи, трябва да сме на ясно, че при златото няма как да купиш или продаваш на дъна или върхове! Така,че тези, които са вкарали на 2К и 2,1К навярно имат хоризонт от поне 3 години и ние трябва да проследим тази времева рамка, за да оценим тяхното решение! Ако след 3 години златото е на 1500 долара, явно решението им не е било добро! Ако златото е на 3К след същия период, при дъно 1650 долара, изниква въпроса, този, който е купил на 2К, как точно е можел да бъде сигурен, че пътя е 1650 дъно и постепенно изкачване до 3К, в рамките на няколко години.... Няма как!

        Да се върнем отново на мен! Аз имам бизнес с оставащи пари на месец и спестявания!

        Какви са ми вариантите?

        1. Да инвестирам в имоти при положение, че в България в момента всичко се скапва и идва голяма криза! Не виждам логика!
        2. Да инвестирам на капиталовите пазари в САЩ и Европа! Ако го направя, аз не трябва да разчитам на икономика или някакви добри времена, а да разчитам, че от историческите рекорди, дори и при черен сценарий(какъвто имаме и ще имаме със сигурност), аз няма да губя и ще печеля единствено и само заради политиките на централните банки! Значи нито го вярвам, нито ме кефи, да се поставям в подобна позиция!
        3.Да стискам само КЕШ и да чакам и аз не знам какво! Виждаме, че навсякъде яко се "раздават" пари! Нарочно не използвам думата "печатат"! Какъв ми е варианта, да стискам кеша и отново да чакам, какво? Срив на западните борси, за да купя или срив на имотите в България?

        Всеки, да преценя за себе си! Аз преценям за мен, че е най-добре да инвестирам само в жълто и да държа оперативен кеш!

        Едно трябва да е ясно на всеки обаче! Ако днес аз инвестирам в метал, аз разчитам на това, че притежавам метал, който винаги е съхранявал някаква съществена стойност, дори и да приемем, че след 3 или 5 години няма да е скочил, а ще е на същите нива или по-ниско! Ако днес обаче аз инвестирам на капиталовите пазари, трябва да е ясно, че аз не разчитам нито на икономика, нито на добри перспективи, нито на читави финансови оценки.... Аз трябва да разчитам само на това, че там някъде има едни централни банки, КОИТО НИКОГА няма да допуснат срив на пазара, като същевременно УСПЕЯТ в това, в което никой преди тях не е успявал, а именно с текущите политики, да съхрянят стойността на фиатните пари! Реално е това! Не мога да разчитам на икономика 3-5-8 вълна/заключваници, депресии... трябва да разчитам само на ФЕД, ЕЦБ, ЯЦБ и тн.... и всичко това минава през непостиганото от никой в историята, а именно през лудо печатане, ти в крайна сметка да съхраниш стойността на валутите...

        Ако има хора, които "знаят" как точно горното ще се получи, въпреки, че никога в стопанската, финансова и икономическа история не се е получавало, явно са много по-умни от мен или много по-глупави от мен! Ако приемем обаче, че са по-умни, аз съм ОК с това, просто аз не мога като тях... нека да печелят повече! Има надарени хора, дадено им е от Господ, така им е писано да са напред и с парите!
        Има някакви хора, където цъкат на спекулации на златото и твърдят, че хващат движения по 50-100 долара и правят пачки, аз пак съм ОК с това. Аз не го умея! Който го умее, браво!

        Така,че много е важно да се разбира, кой от каква позиция тръгва, както и в какво му е комфортно да инвестира! Аз определено не бих се чувствал комфортно да инвестирам на капиталовите пзари, ДНЕС, осланяйки се единствено на хипотезата, че централните банки ще успеят в нещо, в което до сега в историята не са успявали и, че въпреки всичко, този път наистина ще бъде различно! Не вярвам, че ще се създаде прецедент, който ще пренапише бъдещите учебници по финанси и икономика! Нека да го видим!
        Аз предпочитам да остана скептик и да не разчитам, че ще видим "НЕвидяното"! Така поставен въпроса, аз просто не виждам от моя гледна точка, в какво друго да инвестирам, освен в злато!
        Last edited by Mike Florida; 30.11.2020, 23:31.

        Коментар


        • [QUOTE=Hermes73;n3684397]

          Това че имаш занаят е добре за теб..../QUOTE]

          приятелю, осъзнай се.
          губиш си времето.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

            Стига с тия наследници! Тука по тия ширини тва е основната мисъл - да оставим нещо на децата!

            Ако са тъпи, квото и да им оставиш няма да има смисъл, а ако имат нещо в главата и нищо да не им оставиш - все ще намерят начин да се оправят в живота!

            Така че, най-важното е да им оставиш “нещо” в моментите, в които сте били заедно като семейство! В крайна сметка винаги идва момент, в който всеки трябва сам да се оправя...
            е, когато са получили първото си лошо наследство, генетичното...
            с нищо не можеш да им помогнеш.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

              Пълен си с грешки в предположенията си ........ Това говори лошо и за предположенията ти и за златото ...

              - Имам занаят (професия) , много полезен и доходоносен ( не говоря за трейдърството)
              - Изобщо не съм нервен , докато гледам с удоволствие котировките , графиките , и съставям план за търговия . Пия си кафе , слушам музика ......
              - То нужда няма и сега от ''щракащите '' , но ги има . ..... Ако ги има след 2-3 години - има , ако не - не ..... Всичко е точно !!
              Ние сме взели нашето ......... Докато е могло ..... Но , мисля , че това отново е глупост от 500 000 - ти тома ..... Ще ги има пак
              - Поприще не ми , а хоби .... хоби , доходоносно , почти професионално ....... Но да разчитам на него .... абсурд ....
              Основния ми доход е рентиерство и търговия (професията , обаче ми е друга ) ......

              Оказа се че пак нищо не позна ...............

              Но да върнем малко темата , към април май ....че ми опищехте монитора.....

              От десетките БЪГОВЕ , ревящи за 3000 $ oz за НОВА ГОДИНА .........................ОСТАНА ЛИ ПОНЕ ЕДИН ... А?????
              Това ще се случи и в по дългосрочен план ....

              Защото Всички пишат по много ........... а НАКРАЯ ....... знаете го по натам
              Това че имаш занаят е добре за теб.Позитивна новина.Някое детенце на 7-8 години може и да ти повярва на твърдението за спокойстието ти пред загубите-ТЕ СА НЕМИНУЕМИ.Имал си.Имаш и ще имаш загуби.Това е сигурно.Варианта да ги приемаш спокойно е ако става дума за мижави суми но то тогава и печалбите са мижави..................От пусто в празно...........Щракащите ги има за да има ЛИЦЕ СИСТЕМАТА...Кой какво е взел ще се види накрая.Като дойде време да се тегли калема на СТАРИЯ РЕД и ДОЙДЕ НОВИЯ РЕД.Добре е че не разчиташ на него.Правилно разсъждаваш-няма бъдеще.В измислената финансова матрица в която живеем златото и всички други активи струват толкова колкото решат ТЕ.Господарите на ФЕД.Всички приказки за пазар и свободна търговия са алабализми-както и свободата на изказа във ФЕЙСА и свободата на публикациите в ЮТУБ.......На едно ниво на свобода е всичко.Нека мине 14 декември..........след него ще разберем колко ще е златото.НАКРАЯ успява този който е подготвен за различни варианти.
              Last edited by Hermes73; 30.11.2020, 22:51.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Дотам че има голяма вероятност в идващите 2-3 години ти и другите които разчитат на печалби от платформите да останете без попрището си.......Това време идва....Няма да има нужда от щракащи по клавиатурите и нервно взиращи се в котировките........Това ми казаха книгите от библиотеката ми......Безплатен съвет ти давам-овреме се ориентирай към някой полезен занаят.Успех!Успех и на Корективния!
                Пълен си с грешки в предположенията си ........ Това говори лошо и за предположенията ти и за златото ...

                - Имам занаят (професия) , много полезен и доходоносен ( не говоря за трейдърството)
                - Изобщо не съм нервен , докато гледам с удоволствие котировките , графиките , и съставям план за търговия . Пия си кафе , слушам музика ......
                - То нужда няма и сега от ''щракащите '' , но ги има . ..... Ако ги има след 2-3 години - има , ако не - не ..... Всичко е точно !!
                Ние сме взели нашето ......... Докато е могло ..... Но , мисля , че това отново е глупост от 500 000 - ти тома ..... Ще ги има пак
                - Поприще не ми , а хоби .... хоби , доходоносно , почти професионално ....... Но да разчитам на него .... абсурд ....
                Основния ми доход е рентиерство и търговия (професията , обаче ми е друга ) ......

                Оказа се че пак нищо не позна ...............

                Но да върнем малко темата , към април май ....че ми опищехте монитора.....

                От десетките БЪГОВЕ , ревящи за 3000 $ oz за НОВА ГОДИНА .........................ОСТАНА ЛИ ПОНЕ ЕДИН ... А?????
                Това ще се случи и в по дългосрочен план ....

                Защото Всички пишат по много ........... а НАКРАЯ ....... знаете го по натам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  не е задължително всичко сам да опука.
                  може да иска да остави нещо и на наследниците.
                  ти...планираш ли да имаш такива?
                  Стига с тия наследници! Тука по тия ширини тва е основната мисъл - да оставим нещо на децата!

                  Ако са тъпи, квото и да им оставиш няма да има смисъл, а ако имат нещо в главата и нищо да не им оставиш - все ще намерят начин да се оправят в живота!

                  Така че, най-важното е да им оставиш “нещо” в моментите, в които сте били заедно като семейство! В крайна сметка винаги идва момент, в който всеки трябва сам да се оправя...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                    Искрено ти пожелавам успех! Аз държа 10% от парите си във жълтици, но не споделям по никакъв начин Биг Бенг апокалипсис теорията и последващото златно господство!
                    и аз мисля, че няма да се върнем към златния стандарт, но не си представям как точно в нашият живот, който е прашинка от историята на човешката цивилизация - хората ще прогледнат, ще се прегърнат и ще престанат да харесват и желаят ценните метали, които са били пари в продължение на 5000г.

                    очаквам, че хайпа покрай ваксината ще бъде използван да ошамарят бъговете (златни и сребърни), да напомпат до космически висини опретелени балони при акциите и после да има ново раздаване на картите. Не толкова зомби апокалипсис, колкото яки 'изненади' , които да обърнат каруцата и да викат централните банки с криковете(принтерите) на помощ.

                    10% е хубава позиция в ЦМ.

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Big Brother 666 Разгледай мнение

                      Стига бе.........Е това вече е доста яко .....

                      И докъде стигна с ............. интереса ?? Нещо у 500 -те хиляди тома у хола и спалнята ти , за които ни осведоми - пише ли ...

                      Ако имаш нещо на английски , дай го на безграничното лелче , че е Never mind , отвсякъде , завалията ...........
                      Дотам че има голяма вероятност в идващите 2-3 години ти и другите които разчитат на печалби от платформите да останете без попрището си.......Това време идва....Няма да има нужда от щракащи по клавиатурите и нервно взиращи се в котировките........Това ми казаха книгите от библиотеката ми......Безплатен съвет ти давам-овреме се ориентирай към някой полезен занаят.Успех!Успех и на Корективния!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        На 47 съм......На 70 мисля че ще мога още и деца да правя.Ако съм жив разбира се.......Никой не си знае дните.Но човек трябва да има отправни вектори напред във времето независимо дали ще доживее да ги види реализирани.
                        Искрено ти пожелавам успех! Аз държа 10% от парите си във жълтици, но не споделям по никакъв начин Биг Бенг апокалипсис теорията и последващото златно господство!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Ама ти сине от последните ли 5-6 месеца се интересуваш?!?То тогава трудно ще намерим общи теми........Аз се интересувам от идващите 20-30 години..........
                          Стига бе.........Е това вече е доста яко .....

                          И докъде стигна с ............. интереса ?? Нещо у 500 -те хиляди тома у хола и спалнята ти , за които ни осведоми - пише ли ...

                          Ако имаш нещо на английски , дай го на безграничното лелче , че е Never mind , отвсякъде , завалията ...........

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                            Е, щом говорим за такъв хоризонт, със сигурност ще си напред! 30 години.... дано си на 20, а не на 40, че да имаш време да осребриш инвестицията качествено!
                            не е задължително всичко сам да опука.
                            може да иска да остави нещо и на наследниците.
                            ти...планираш ли да имаш такива?
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              ще купуваш ли?

                              'братчеда' от нюрнберг има ли наличности или само върти оферти на сайта си.

                              гледам е пуснал кленовия лист на 22.83 - ако има то цената е ок
                              Измъчих се със сайта на тоя братовчед и нямаше наличности. Накрая напазарувах при друг братовчед. Май октомври беше. Оттогава цената е с около евро нагоре за унция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                                Е, щом говорим за такъв хоризонт, със сигурност ще си напред! 30 години.... дано си на 20, а не на 40, че да имаш време да осребриш инвестицията качествено!
                                На 47 съм......На 70 мисля че ще мога още и деца да правя.Ако съм жив разбира се.......Никой не си знае дните.Но човек трябва да има отправни вектори напред във времето независимо дали ще доживее да ги види реализирани.

                                Коментар

                                Working...
                                X