IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Айде и аз да пусна прогноза.

    Коледа 2021 Злато 2400, сребро 70.

    Дъно на златото 1650, дъно на среброто 20.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


      както злато така и сребро
      Aко дръпнатите са прави....

      Click image for larger version

Name:	66006495.jpg
Views:	2
Size:	40.6 КБ
ID:	3695502

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
        Привет,

        В края на годината ще си позволя да направя един по-общ анализ, който ще включва Злато, НИ, Фондови пазари /САЩ/ и за да съм в тренда Биткойн.
        Вероятно ще се получи дълъг и "преплитащ" пост, но надявам се да бъде полезен.

        Започвам с моята слабост - PM. Прогнозата ми за златото съм сигурен, че беше позната на всеки, който е следил дори и рядко тази тема през последните години. След пробив на прословутата съпротива от 1360, очаквах много мощно рали, което да ни изстреля към върховете и дори да ги пробием за между 12-18 месеца. Като изключим факта, че 1360-пробивът наистина отне повече време от очакваното /повече от 2 години/, веднъж случил се, сетъпът се изпълни просто прекрасно. Наистина, трудно можеше да бъде по-добре.
        Това, което се случва в момента със Златото, е мулти-месечна корекция, която може да приключи във всеки един момент, откъдето да станем на рали към нови върхове над 2500 през 2021 години. Зоната на подкрепа е между 1700 и 1780, като не е нужно да се стига до нея.
        Тук ще обърна внимание и на среброто, понеже при изпълнение на бичия сетъп на златото през 2021, среброто има всички вероятности да го играе "catchup". Всъщност, тук ще направя прогноза, подобна на тази за златото и 1360 съпротивата. А именно: ако среброто пробие $30 /седмично затваряне/, вероятно сме се запътили към върховете от 1980 и 2011 от около $50 през следващите 12-18 месеца след пробива.

        Индексите в САЩ обаче са това, което прикова вниманието тази година. През Март месец единственото, за което се включих, е да кажа, че може би "краят на света" всъщност не идва. По това време ми направиха впечатления две основни тези: едната на Mike Florida, който хвърляше безумни цени за Златото до Септември 2020, Ноември 2020 и наричаше възможността за V-образно възстановяване на икономиката абсурдна. Другата беше на потребител Кавръков1982, който беше дал прогноза с дата за края на всичко, която, ако не се лъжа, се изпълни до деня! Това действително ми направи силно впечатление - сякаш съдбата искаше му си присмее, като му дава събитието, което предсказва, но в същото време последствията от това се разиграват наопаки на всичко, което той чака, а именно НИ са сравнително незасегнати, а че играта ще е обезценка на фиатните валути става видно за все повече хора.

        Но нека мина в малко повече конкретика за Фондовите пазари и НИ. Корекцията, която видяхме през Март 2020, вероятно е еквивалент на корекцията 2015-2016, откъдето видяхме 90% ръст до въпросният Март 2020. С други думи разбирайте, че ако съм прав за сетъпът, консервативната оценка е S&P 4400 или DJ 38000 до около 2024-2025. Може да стане още по-шокиращо, но очаквам края на този бичи цикъл да е наистина умопомрачителен и да направи т.нар. blow-off top, така че и стойности от порядъка S&P 6000 или DJ над 45000 не биха били изненадващи. И да, пазарите предвещават икономиката /винаги е било така/, и колкото и да изглежда невъзможно сега - имаме всички шансове за едни Roaring 20ies и на този век. Друг е въпросът, че след това САЩ може и да забравят що е то бичи пазар за много, много дълго време.

        Относно НИ в София и България, както казах по-горе, обезценка на фиатните валути и вървене в посока нова монетарна система ще са ключовите моменти през идните две-три десетилетия. С други думи, сериозна обезценка на НИ в евро, долари, левове и т.н. /подобна на 2008г/, е все-малко вероятен сценарий, макар и признавам - не напълно невъзможен. Това, което би било игра на по-сигурно с оглед на 10-20 години, е измерването на цените в Злато. Двустаен апартамент в неособено уреден квартал в София трудно може да подържа цени 2.5 кг злато и 250кг. сребро. Моето мнение, че покупателната сила на споменатите спрямо НИ може да скочи с до 8-12 пъти, когато сме в другата крайност на ластика /надценени метали, подценени имоти/. Как ще се разиграе това спрямо номиналните цени не се наемам да прогнозирам - дали Златото ще скочи 7-8 пъти, а НИ ще останат статични или пък 16 пъти докато НИ се удвоят, или пък 4-6 х за Златото докато НИ регистрират спад с 30%.. Комбинациите са много, но последните два звучат най-реалистично: можем да видим стагфлация, при която НИ не могат да подържат абсурдните си цени в реално изражение и практически губят стойност, като ако инфлацията не е толкова сериозна, дори може да бъде съпроводена със спад на номиналните цени.

        И за десерт Биткойн - другата звезда на годината. Чисто технически, нещата изглеждат много добре. Да достигне 80-100к през 2021-2022г не би било изненада за мен.
        А иначе в "по-дългосрочен" контекст, аз за себе си откривам характеристиките на класически балон /включително и "разумните" доводи, че не е/ и не изключвам варианта този "проект", ако не да приключи безславно, то да намери някакъв баланс на нива значително по-ниски от пиковата си стойност, каквито и да е тя /а тя наистина може да бъде трудно въобразима, дори и от текущи нива/. Аз лично оставам с "open mind" и с поне едно наум.


        Успешна 2021г!


        Златото няма да тръгне преди Биткойна да формират връх. Като през 2021 може да очакваме и нови дъна при Златото.
        За успокоение на златарите вероятно криптоманията ще приключи до юни 2021 при нива близки до 100 000 . Всъщност 2021 е времето за пълнене на дисагите както злато така и сребро. При последващ дефлационен шок фючърсите на златото могат и да паднат под 1500 но физиката отново ще се продава с огромен спред. Отделно еврото ще се сринало. И реално при цена на фючерсите 1500 физиката на тройунцията в лева може и да е 4000. Тогава е времето за купуване на минни компании а не на физика. Фючерсите на Среброто при дефлациония спад ще паднат отново до нива 10-15. И и от там вече ще почне истиското рали при цените метали без повече връщане . Тая работа вероято ще отнеме 2-3 години.

        Дау вероятно няма да се наболочи, така е било и 2000 г. Насдак удвоява цената си докато Дау даже не може да пробие предишният връх , тук в ролята на Насдак е Биткойн.
        Вероятно вече сме в мечи пазар на голяма времева рамка консолидационен Отношението Дау-Голд вече е 16. Това което се формира при индексите е капан за бикове с пробив на предишните върхове.

        Поздрави и на теб.
        Стига бачка къде ще копаш токова кюлчета.
        Last edited by Todor Sabev; 30.12.2020, 14:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Споделям почти напълно. Продължавам да не проумявам как толкова съфорумци чакат дефлация. Всички активи ги чакат нови върхове, включително нафтата.

          Единствено не виждам съпоставка, която на мен ми е трудна. Т.е. кое ще е първенец не ми е ясно. Според мен няма начин да е златото. По простата причина, че е контролирано прекалено изкъсо и на хартия е "налично" в неограничени количества. Имотите също едва ли ще са първенец, защото тръгват от прекалено набалончена позиция.
          НИЕ ИМАМЕ ДЕФЛАЦИЯ В МОМЕНТА. НЕ Я ЧАКАМЕ ТЯ Е РЕАЛНОСТ. ВИЕ ЧАКАТЕ ИНФЛАЦИЯ.
          ПРЕДИ ДА ФАЛИРАТ БИЗНЕСИТЕ ДЕТО ИМ ДАВАТ ПАРИ БЕЗ ДА РАБОТЯТ НЯМА ДА ИМА ИНФЛАЦИЯ
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
            Привет,

            В края на годината ще си позволя да направя един по-общ анализ

            Споделям почти напълно. Продължавам да не проумявам как толкова съфорумци чакат дефлация. Всички активи ги чакат нови върхове, включително нафтата.

            Единствено не виждам съпоставка, която на мен ми е трудна. Т.е. кое ще е първенец не ми е ясно. Според мен няма начин да е златото. По простата причина, че е контролирано прекалено изкъсо и на хартия е "налично" в неограничени количества. Имотите също едва ли ще са първенец, защото тръгват от прекалено набалончена позиция.

            Коментар


            • Привет,

              В края на годината ще си позволя да направя един по-общ анализ, който ще включва Злато, НИ, Фондови пазари /САЩ/ и за да съм в тренда Биткойн.
              Вероятно ще се получи дълъг и "преплитащ" пост, но надявам се да бъде полезен.

              Започвам с моята слабост - PM. Прогнозата ми за златото съм сигурен, че беше позната на всеки, който е следил дори и рядко тази тема през последните години. След пробив на прословутата съпротива от 1360, очаквах много мощно рали, което да ни изстреля към върховете и дори да ги пробием за между 12-18 месеца. Като изключим факта, че 1360-пробивът наистина отне повече време от очакваното /повече от 2 години/, веднъж случил се, сетъпът се изпълни просто прекрасно. Наистина, трудно можеше да бъде по-добре.
              Това, което се случва в момента със Златото, е мулти-месечна корекция, която може да приключи във всеки един момент, откъдето да станем на рали към нови върхове над 2500 през 2021 години. Зоната на подкрепа е между 1700 и 1780, като не е нужно да се стига до нея.
              Тук ще обърна внимание и на среброто, понеже при изпълнение на бичия сетъп на златото през 2021, среброто има всички вероятности да го играе "catchup". Всъщност, тук ще направя прогноза, подобна на тази за златото и 1360 съпротивата. А именно: ако среброто пробие $30 /седмично затваряне/, вероятно сме се запътили към върховете от 1980 и 2011 от около $50 през следващите 12-18 месеца след пробива.

              Индексите в САЩ обаче са това, което прикова вниманието тази година. През Март месец единственото, за което се включих, е да кажа, че може би "краят на света" всъщност не идва. По това време ми направиха впечатления две основни тези: едната на Mike Florida, който хвърляше безумни цени за Златото до Септември 2020, Ноември 2020 и наричаше възможността за V-образно възстановяване на икономиката абсурдна. Другата беше на потребител Кавръков1982, който беше дал прогноза с дата за края на всичко, която, ако не се лъжа, се изпълни до деня! Това действително ми направи силно впечатление - сякаш съдбата искаше му си присмее, като му дава събитието, което предсказва, но в същото време последствията от това се разиграват наопаки на всичко, което той чака, а именно НИ са сравнително незасегнати, а че играта ще е обезценка на фиатните валути става видно за все повече хора.

              Но нека мина в малко повече конкретика за Фондовите пазари и НИ. Корекцията, която видяхме през Март 2020, вероятно е еквивалент на корекцията 2015-2016, откъдето видяхме 90% ръст до въпросният Март 2020. С други думи разбирайте, че ако съм прав за сетъпът, консервативната оценка е S&P 4400 или DJ 38000 до около 2024-2025. Може да стане още по-шокиращо, но очаквам края на този бичи цикъл да е наистина умопомрачителен и да направи т.нар. blow-off top, така че и стойности от порядъка S&P 6000 или DJ над 45000 не биха били изненадващи. И да, пазарите предвещават икономиката /винаги е било така/, и колкото и да изглежда невъзможно сега - имаме всички шансове за едни Roaring 20ies и на този век. Друг е въпросът, че след това САЩ може и да забравят що е то бичи пазар за много, много дълго време.

              Относно НИ в София и България, както казах по-горе, обезценка на фиатните валути и вървене в посока нова монетарна система ще са ключовите моменти през идните две-три десетилетия. С други думи, сериозна обезценка на НИ в евро, долари, левове и т.н. /подобна на 2008г/, е все-малко вероятен сценарий, макар и признавам - не напълно невъзможен. Това, което би било игра на по-сигурно с оглед на 10-20 години, е измерването на цените в Злато. Двустаен апартамент в неособено уреден квартал в София трудно може да подържа цени 2.5 кг злато и 250кг. сребро. Моето мнение, че покупателната сила на споменатите спрямо НИ може да скочи с до 8-12 пъти, когато сме в другата крайност на ластика /надценени метали, подценени имоти/. Как ще се разиграе това спрямо номиналните цени не се наемам да прогнозирам - дали Златото ще скочи 7-8 пъти, а НИ ще останат статични или пък 16 пъти докато НИ се удвоят, или пък 4-6 х за Златото докато НИ регистрират спад с 30%.. Комбинациите са много, но последните два звучат най-реалистично: можем да видим стагфлация, при която НИ не могат да подържат абсурдните си цени в реално изражение и практически губят стойност, като ако инфлацията не е толкова сериозна, дори може да бъде съпроводена със спад на номиналните цени.

              И за десерт Биткойн - другата звезда на годината. Чисто технически, нещата изглеждат много добре. Да достигне 80-100к през 2021-2022г не би било изненада за мен.
              А иначе в "по-дългосрочен" контекст, аз за себе си откривам характеристиките на класически балон /включително и "разумните" доводи, че не е/ и не изключвам варианта този "проект", ако не да приключи безславно, то да намери някакъв баланс на нива значително по-ниски от пиковата си стойност, каквито и да е тя /а тя наистина може да бъде трудно въобразима, дори и от текущи нива/. Аз лично оставам с "open mind" и с поне едно наум.


              Успешна 2021г!


              Коментар


              • И аз мисля че напролет, ще има няколко месеца дефлационен шок, но не мисля, че златото ще падне под 1600, от 1700 надолу ще има масивно купуване от ЦБ-та и инвеститори с кеш. Всички други активи ще претърпят много големи корекции. Ще има десетки напечатани трилиони от ЦБ за преодоляване на дефлационния шок и в края на 2021 вече ще има инфлация 4-5% по CPI

                Коментар


                • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                  Купувай най-малко 10 грамови кюлчета заради дискаунта/ разликата купува-продава/, иначе се набутваш.
                  Много Благодаря за отговорите на всички.

                  Приятни празници.

                  Коментар


                  • Хермес, ваксината е една малка брънка, въпроса беше да се направи една контролирана криза и да се излеят трилиони, спасявайки банките.
                    И аз си мисля, че след пролетта кеша ще е цар и ще влезем във депресия, акции и имоти силно надолу за години, златото ще пробва 1450, но след месеци ще изскочи до днешните нива и после само нагоре бавно-бавно.
                    Няма случай в историята, след криза да минат само няколко месеца и възстановяването да започне бързо, средно е две-пет години.
                    Стимулите са ОК, но ги чакат като удавници, не може да има такива всеки два месеца, трябва си реална икономика.
                    Половиния свят, даже няма възможности за стимули.
                    При криза долара пада 10-25%, тоест във левове, златото тук ще ги отрази надолу.
                    Last edited by hazard; 29.12.2020, 07:24.

                    Коментар


                    • Хазард голямата част от градското население няма избор.Ще го уморят от глад но ще го ваксинират.Това иде да покаже за какво мероприятие иде реч..........Ще дам и моята прогноза за златото и не само за него.Поне първите 6 месеца от тази година златото ще е в реиндж 100-200 долара.А индексите ще растат независимо от тоталното срутване на реалния сектор.Всичко ще е ОК до момента в който се ваксинират поне 70%.Това ще е и преломния момент на златото индиксите и доброволното ваксиниране.........Оттам насетне........................................... .................................................. .................................................. ..........Интересното е колко добре из цяла Европа се охраняват ваксините от органите на реда.........Не ваксини а злато.Дори и да ги откраднат те са безполезни заради уникалния номер на всяка доза-още един прецедент .......
                      Last edited by Hermes73; 29.12.2020, 01:45.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение

                        Здравей и много благодаря за отговорът.
                        Нямам много опит със закупуването на злато . Видях това, което си написал. Мисля да се ориентирам към Тавекс.

                        Видях и че имат промоция- купуваш мин. 12 кюлчета по 1 гр вс. месец и получаваш 13 безплатно - мисля да проверя и този случай.
                        Това е огромна глупост поради ред причини. Купуват се както ти казаха поне 10 грама. Освен, че се набутваш тези 1 грамовите обикновенно са някакви си на тавекс в случая и никъде няма да ти ги признаят и ще ти ги изкупят като за бижутерно злато или както се казва там.

                        Аз съм доволен от криптото, направих почти 100% печалба от лятото до сега. В тоя форум нещо май няма тема за криптото или аз не намирам?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение

                          Здравей и много благодаря за отговорът.
                          Нямам много опит със закупуването на злато . Видях това, което си написал. Мисля да се ориентирам към Тавекс.

                          Видях и че имат промоция- купуваш мин. 12 кюлчета по 1 гр вс. месец и получаваш 13 безплатно - мисля да проверя и този случай.
                          Купувай най-малко 10 грамови кюлчета заради дискаунта/ разликата купува-продава/, иначе се набутваш.
                          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                            Няма ли при теб Тавекс?
                            Ако си от София при нашия приятел.
                            https://igold.bg/
                            Здравей и много благодаря за отговорът.
                            Нямам много опит със закупуването на злато . Видях това, което си написал. Мисля да се ориентирам към Тавекс.

                            Видях и че имат промоция- купуваш мин. 12 кюлчета по 1 гр вс. месец и получаваш 13 безплатно - мисля да проверя и този случай.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                              Привет Балонери,
                              Как е настройката преди новата лайняна година?
                              Ще изхвърчи ли злото. Айде че да загладим косъма
                              за хвърчане има друга звезда - криптото
                              златото си е олдскуул сейфхевън
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Привет Балонери,
                                Как е настройката преди новата лайняна година?
                                Ще изхвърчи ли злото. Айде че да загладим косъма

                                Коментар

                                Working...
                                X