IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Обърни се направо към Дънди Прешълс да ти натоварят един самосвал.
    Благодаря. Не е лоша идеята. Дано продават на крайни клиенти.
    Last edited by ЦветомирК; 25.11.2021, 04:56.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ЦветомирК Разгледай мнение

      Благодаря за отговора, но въпроса ми беше за кюлчета от 12,44кг. Тези от линка не ми вършат работа. Забравих да добавя, че също така търсим активно кюлчета сребро и калай. Интересуваме се също така от мед, никел и магнити за промишлено приложение.
      Обърни се направо към Дънди Прешълс да ти натоварят един самосвал.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        Благодаря за отговора, но въпроса ми беше за кюлчета от 12,44кг. Тези от линка не ми вършат работа. Забравих да добавя, че също така търсим активно кюлчета сребро и калай. Интересуваме се също така от мед, никел и магнити за промишлено приложение.
        Last edited by ЦветомирК; 23.11.2021, 17:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ЦветомирК Разгледай мнение
          Някой има ли идея откъде мога да закупя физическо злато (стандартни банкови кюлчета)? Съхранението си е мой проблем и грижа.
          Igold https://igold.bg/

          Коментар


          • Някой има ли идея откъде мога да закупя физическо злато (стандартни банкови кюлчета)? Съхранението си е мой проблем и грижа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от RealUser Разгледай мнение
              https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...nsovite-pazari
              Златото ще обира различията и напреженията на финансовите пазари
              Ще обира вярванията на шараните .
              Валентина Генчева ако я слушаш сега златото според нея трябваше да е стигнало 3500 долара за унция

              Коментар


              • https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...nsovite-pazari
                Златото ще обира различията и напреженията на финансовите пазари

                Коментар


                • ОП ОПО ОП ИЗРАЕЛСКОТО ЗЛАТО ПАДА ОТ БОМБАТА НА 4Н . КАЗАХ ВИ ДА ПУСКАТЕ КЪСИ АМА НЕ МЕ СЛУШАТЕ. МОЖЕХТЕ ДА ПРИБЕРЕТЕ МНОГО ИЗРАЕЛДСКИ ПАРИЧКИ ДНЕС

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                    Може да ми попаднат в полезрението, но дали са малко до немного рискови и високодоходни?
                    Земеделската земя е ниско рисков актив, с приемлива до ниска доходност - разбира се зависи от мястото, типа и категорията, големината... но дългосрочно погледнато е разумна покупка.
                    А парцела на кратко, зависи най-много от МЕСТОПОЛОЖЕНИТО и големината си, и може да е много добра или лоша инвестиция.
                    Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      сещам се за 2 неща

                      земеделски или селски парцели (че има в този ценови клас) или акции от дружества за инвестиция в НИ тип Бреф,Атера и др.
                      Може да ми попаднат в полезрението, но дали са малко до немного рискови и високодоходни?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение

                        Не искам да се заяжвам, но ми стана любопитно. 85% от 50 000 лева са 42 500 лева. Да приемем, че всичко се вкара в спекулативни имоти (бизнес, акции и крипто са на нула), що за спекулативни имоти са това? Някой гараж в София или кирпичена къща в с.Тръстеник.

                        Апартамент на зелено за мен е спекулативен имот, досега плащах от 80 до 30% на предварителен договор преди разрешение за строеж чак до Акт 16. Имах добра доходност, но не ми се занимава вече по този начин.

                        За по-разбираемо, пак примерно, имам 500 000 лв. за инвестиции, от които 75 000 лв са ми в златни монети (около 23 бр.), 125 000 лв в кеш (банка), 125 000 в апартамент на зелено (60% от крайната цена), 75 000 лв в акции, 100 000 лв в крипто.
                        Редакция: за бизнеса даже не остана, ще всемем отвсякъде по 25 000 лв., без златото, то си остава.

                        При 50 000 лв пример наистина е трудно да вкараш имота в такива пропорции, може някой да събере над 100 000 лв и тогава да вземе нещо много малко в краен квартал на София или по-добро място в някой друг град (апарт на цена около 40 000 евро) с вноска 30% до Акт 16 - около 24000 лв.

                        Може всеки да поема всякакви рискове и да играе на 100% в някой такъв актив, но аз не съм за такова нещо. All in бих инвестирал само за собствен бизнес.

                        П. С. И вижте, аз не съм добър инвеститор, сега тепърва се уча, досега винаги съм бил all in и нищо настрана, фалира бизнеса и трябва да почвам от нулата, сега правя нещата вече по друг начин.
                        Last edited by troika; 16.11.2021, 00:11.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение

                          Примерите трябва да са реалистични. Да вкараш в пример за общ портфейл от 50 000 лева: инвестиционни имоти, злато, акции, кеш, крипто, че и за бизнес, си е доста смешно.
                          Опитах се да му го подскажа , с олекотяване на примера до 500 лв , но май не ме разбра *примерно*. Започна да говори за кондори и соколи. Мишова му работа .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            думата "примерно" говори ли ти нещо
                            Примерите трябва да са реалистични. Да вкараш в пример за общ портфейл от 50 000 лева: инвестиционни имоти, злато, акции, кеш, крипто, че и за бизнес, си е доста смешно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              думата "примерно" говори ли ти нещо
                              Браво, маломерчо . Добре че си ти ,за да се внася пояснение и да насочваш форумците към дребните детайли, за осмисляне на постовете .
                              Същия пример , можеше да го даде и с 50 лева , респективно . Като 85% са в инвестиционни имоти , а 15 % в злато.
                              Примерно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Те са експерти. Винаги печелят от всичко- хаххххххххххххххххххх
                                А едно време хората се занимавах с ръкоделие, шиеха гоблени- Тайната вечеря беше хитова-
                                Куче касичка- А гоблена тайната вечеря с лика на вожда- ЦЦЦ Анатема!!! Хахххх
                                Те и сега си шият гоблени, но не и младите жени. Иначе са красиви, на мен ми харесват.

                                Но трудно се продават и няма пазар.

                                Коментар

                                Working...
                                X