IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от keep_calm Разгледай мнение

    Ако във вашето семейство или обкръжение приемате за нормално да се обръщате към жени, които не познавате с думата пача то знайте,че тук подобен изказ е неприемлив. Това е причината постът ви да бъде изтрит.
    +1000

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Нищо не разбирам. Това не са изнасяне на лични данни. Даниела Димитрова става шефче в една от средните златодобивни компании (с официално прес съобщение) и цената на IAMGOLD моментално потъва. Не ме интересува личният ѝ живот, а дали някой знае нещо за проф. биографията ѝ.
      Ако във вашето семейство или обкръжение приемате за нормално да се обръщате към жени, които не познавате с думата пача то знайте,че тук подобен изказ е неприемлив. Това е причината постът ви да бъде изтрит.

      Коментар


      • Днес, 12:36
        Този коментар от terziеv е изтрит от keep_calm
        Причина: неприемлив коментар
        Нищо не разбирам. Това не са изнасяне на лични данни. Даниела Димитрова става шефче в една от средните златодобивни компании (с официално прес съобщение) и цената на IAMGOLD моментално потъва. Не ме интересува личният ѝ живот, а дали някой знае нещо за проф. биографията ѝ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

          Определено си личи, че никога не си рафинирал злато в "домашни" условия - ако беше го правил, нямаше да изсипеш такава глупост
          Да, в интерес на истината никога не съм правил целия процес. Но съм виждал как става и познавам хора (бижутери) които се занимават с това.
          Мисля че и аз бих се справил ако се снабдя с нужните пособия и следвайки едни елементрани инструкции.

          Всички пособия и материали се продават свободно и могат да с купят навсякъде. Не са скъпи.

          Трябва ти азотна киселина, солна киселина, един обикновен лабораторен комплект, графитна пота и горелка за топене на златото.

          https://en.wikipedia.org/wiki/Aqua_regia
          https://www.amazon.com/gold-refining...ing+kit&page=4

          И в интернет е пълно с видеа които показват стъпка по стъпка целия процес. Не виждам нищо сложно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

            Всеки си прави сметката в зависимост от информацията с която разполага. Да кажем че цените не са едни и същи навсякъде.

            И още нещо, ако търсиш злато на възможно най изгодната цената изобщо няма да си купуваш нови монети и кюлчета а ще си купиш скрап или самородно злато във суров вид и после ако искаш сам можеш да си го рафинираш до 99% чистота дори и в "домашни" условия. Няма нищо сложно.


            Определено си личи, че никога не си рафинирал злато в "домашни" условия - ако беше го правил, нямаше да изсипеш такава глупост

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
              Всеки си прави сметката в зависимост от информацията с която разполага. Да кажем че цените не са едни и същи навсякъде.
              И още нещо, ако търсиш злато на възможно най изгодната цената изобщо няма да си купуваш нови монети и кюлчета а ще си купиш скрап или самородно злато във суров вид и после ако искаш сам можеш да си го рафинираш до 99% чистота дори и в "домашни" условия. Няма нищо сложно.
              ако искаш да имаш възможност да си ликвиден с малки обеми - наполеони
              тези 'шоколадчета' са продукт за препъри , които са готови да си платят горницата
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                А няма? Има win-WIN стига да има балъци. А това какво е? По 20 милиона долара на месец..... На наш гръб.
                Само дето тези 20 милиона може да се окаже че са много повече. Там работата е куче влачи, диря няма. Концентрата от рудата се преработва в Африка и реално никой в България не знае какво точно излиза от тази руда.
                Да ви светна каква е схемата. Искали са преди 10-на години да го направят в БГ за обогатяване на концентрата ама са искали да не плащат данък. Искали са им бойковците пари, ама МНОГО ПАРИ.
                Сега изнасят рудата с кораби, преработват в Кения май беше и после я връщат да я правят на мед в БГ и обират всичките печалби с превоза от Офшорни фирми.
                За нас само мизерията.
                Инфото е от главен технолог, а жена му е счетоводител там
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                  А няма? Има win-WIN стига да има балъци. А това какво е? По 20 милиона долара на месец..... На наш гръб.
                  Само дето тези 20 милиона може да се окаже че са много повече. Там работата е куче влачи, диря няма. Концентрата от рудата се преработва в Африка и реално никой в България не знае какво точно излиза от тази руда.

                  Мдааа, не се бях замислял. От тази гледна точка си напълно прав :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NZero Разгледай мнение

                    Е да де, но после би искал да го продадеш и на най-изгодната цена, няма win-win ситуация....
                    А няма? Има win-WIN стига да има балъци. А това какво е? По 20 милиона долара на месец..... На наш гръб.
                    Само дето тези 20 милиона може да се окаже че са много повече. Там работата е куче влачи, диря няма. Концентрата от рудата се преработва в Африка и реално никой в България не знае какво точно излиза от тази руда.
                    Last edited by alphaomega; 11.01.2022, 16:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                      Всеки си прави сметката в зависимост от информацията с която разполага. Да кажем че цените не са едни и същи навсякъде.

                      И още нещо, ако търсиш злато на възможно най изгодната цената изобщо няма да си купуваш нови монети и кюлчета а ще си купиш скрап или самородно злато във суров вид и после ако искаш сам можеш да си го рафинираш до 99% чистота дори и в "домашни" условия. Няма нищо сложно.


                      Е да де, но после би искал да го продадеш и на най-изгодната цена, няма win-win ситуация....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        това е таш-к работа за начинаещи.
                        продават ти го с хубав марж, но не за теб
                        Всеки си прави сметката в зависимост от информацията с която разполага. Да кажем че цените не са едни и същи навсякъде.

                        И още нещо, ако търсиш злато на възможно най изгодната цената изобщо няма да си купуваш нови монети и кюлчета а ще си купиш скрап или самородно злато във суров вид и после ако искаш сам можеш да си го рафинираш до 99% чистота дори и в "домашни" условия. Няма нищо сложно.



                        Коментар


                        • ех как ми липсват мненията на мишката илиев
                          къде е сега да ни каже как няма никва инфлация
                          да ни разкаже за цената десет годишните
                          предполагам с днешна дата щеше да каже “ може да стигне две хиляди” , че да го изчакам на 1600
                          адано, ама надали

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                            Тези "шоколадчета" са много готини. Ако някой се чуди какво злато/сребро да си купи това е най доброто според мен. Малките плочки имай най добра цена, съхраняват се лесно заради формата и може един ден да се окажат и доста практично средство за директни разплащания

                            Че са удобни, удобни са, но кюлче от 1 кило е с доста по малък спред от тия шоколадчета. При купуването им си директно 10% назад, ако утре ти се наложи да ги продадеш обратно. Плащаш си за лукса малка разфасофка, нали щото кюлчето от едно кило не можеш да го срежеш на 10 и да продадеш една десета, ако ти потрябват кинти.

                            Аз лично съм във SGLD: https://finance.yahoo.com/quote/SGLD.MI/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                              Тези "шоколадчета" са много готини. Ако някой се чуди какво злато/сребро да си купи това е най доброто според мен. Малките плочки имай най добра цена, съхраняват се лесно заради формата и може един ден да се окажат и доста практично средство за директни разплащания

                              това е таш-к работа за начинаещи.
                              продават ти го с хубав марж, но не за теб
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Колко пари би сложил на твоята прогноза?
                                Ехх борсите търгуват бъдеще.
                                Въз основа на това аз отдавна съм направил залозите.
                                Всичкото KGV 150 отива в кофата на англосаксонски PE 150
                                А още омикрон не се е развихрил. Казахстанският вариант на вируса беше само началото.
                                А като плъзне навсякъде.
                                Ще е готино нали пачанга?
                                Имам си една къса позиция върху вермахта половината от половината на печалбата от последното ми скъсяване за хобито.
                                Бях казал в темата за Дойч капитоловия пазар, че ще ми спечели круиз до Латинска Америка.
                                Стискай ми палци да посетя родината на Илич Рамирес.
                                Най-хубавите жени са там повярвай ми.

                                Послепис.

                                Разбира се англосаксите биха могли да извъртят някой номер в последните минути на мача, но мисля и че те са напарвили залозите и връщане назад няма.

                                Коментар

                                Working...
                                X