IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    ), но за наполеони и други 'дребни' продукти не се оправдава процеса.
    Там цакат по друг начин особено за наполеоните-

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

      Качествените фалшификати не се правят от месинг. Правят се от волфрам които има плътност 19.28 g/cm³и отгоре се покрива с тънък слой чисто злато 99.99%. Тези фалшификати минават успешно почти всички полеви тестове при които не се нарушава цялостта на монетата/кюлчето. Само някой от най скъпите професионални електронни тестери ги хващат и пак не е сигурно. По добрия начин е да се изпили монетата, да се нареже на парчета или да се пробие дупка.

      Относно рафинирането, да преработваш хиляди тонове златна руда (скала) с химикали е едно нещо, а да рафинираш самородно разсипно злато в малки количества (грамове до няколко килограма) е съвсем друго. При второто това става в контролирана среда в лаборатория. Изпаренията се улавят в аспирация и се изхвърлят надалеч. Най добре е когато са големи количества да се прекарат през кондензатор който ги втечнява обратно и ги събира в съд за химически отпадъци.
      ако ще си правиш домашна лаборатория (със съответните предпазни средства и вентилация) - то тогава може да се насочиш и към преработка на стари чипове. в тях има доста ценни метали

      относно волфрама - да така ги правят фалшивите кюлчета (волфрамова сърцевина облечена в злато), но за наполеони и други 'дребни' продукти не се оправдава процеса.

      Last edited by bertram; 20.01.2022, 13:42.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Хахаха, написаното от баш тоз акаунт все ми биеше на преднамерена сатира. Тоя пъпеш до ноември 2021 г. обясняваше как инфлацията е 3-4% и ще почва да слиза; как газ, въглища и нафта са стигнали върха. Не знам как функционира без да има барем една собствена мисъл у главата, всичко беше препечатка от разни "водещи" финансови сайтове.
        Ще катерят още поне до март.Супер суровинния цикъл би трябвало да затвори и цикълът при акциите- Ще оберат и парите на пъпешите със зелените глупости, подобно на немската хиперизмама със соларните панели- То беше скоро, но кой да си спомни- После канабис акциите, който направи парите и излезе от понцито добре, останалите изгубиха буквално почти всичко- Криптоентусиастите миналата година в Турция също лекинко се опариха, реалността ги застигна и така- SolarWorld WKN: A1YCMM

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          всичко има, но ако купуваш от правилното място вероятността да попаднеш на такъв е 1 на 100000.
          ако купуваш от бай Мангау закъсал на пътя за бензин е силно вероятно да попаднеш на какви ли не производни на месинга

          алфа,
          рафинирането, което гледаш из нета може да те 'уреди' с добра доза надишване с какви ли не изпарения, от които може да останеш без коса и зъби и да вдигнеш в порядък шанса за онкологично заболяване. то неслучайно всички еколози вият на умряло като чуят, че ще има златодобив. Дънди изнасят концентрата навън, защото ако почнат с яката химия тук ще приключат с населението на общината за 10 години...
          Качествените фалшификати не се правят от месинг. Правят се от волфрам които има плътност 19.28 g/cm³и отгоре се покрива с тънък слой чисто злато 99.99%. Тези фалшификати минават успешно почти всички полеви тестове при които не се нарушава цялостта на монетата/кюлчето. Само някой от най скъпите професионални електронни тестери ги хващат и пак не е сигурно. По добрия начин е да се изпили монетата, да се нареже на парчета или да се пробие дупка.

          Относно рафинирането, да преработваш хиляди тонове златна руда (скала) с химикали е едно нещо, а да рафинираш самородно разсипно злато в малки количества (грамове до няколко килограма) е съвсем друго. При второто това става в контролирана среда в лаборатория. Изпаренията се улавят в аспирация и се изхвърлят надалеч. Най добре е когато са големи количества да се прекарат през кондензатор който ги втечнява обратно и ги събира в съд за химически отпадъци.
          Last edited by alphaomega; 20.01.2022, 13:33.

          Коментар


          • от които може да останеш без коса и зъби и да вдигнеш в порядък шанса за онкологично заболяване.

            Колхозник, това което си написал е много по-вероятно да се случи на такива като теб с поне 3 ваксини. Имунната Ви система е приключила. Виж англииския доклад.
            Много скоро бъдещето ще покаже дали е така.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
              ся за кюлчета, не знам, чувам някви истории без да съм виждал.., обаче фалшив наполион 20 години търся някой да ми покаже и пак не съм виждал. сигурно има, ама човек с минимални познания може да го хване според мен…
              всичко има, но ако купуваш от правилното място вероятността да попаднеш на такъв е 1 на 100000.
              ако купуваш от бай Мангау закъсал на пътя за бензин е силно вероятно да попаднеш на какви ли не производни на месинга

              алфа,
              рафинирането, което гледаш из нета може да те 'уреди' с добра доза надишване с какви ли не изпарения, от които може да останеш без коса и зъби и да вдигнеш в порядък шанса за онкологично заболяване. то неслучайно всички еколози вият на умряло като чуят, че ще има златодобив. Дънди изнасят концентрата навън, защото ако почнат с яката химия тук ще приключат с населението на общината за 10 години...

              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение


                Принципно кюлчетата и монетите се фалшифицират лесно.

                ся за кюлчета, не знам, чувам някви истории без да съм виждал.., обаче фалшив наполион 20 години търся някой да ми покаже и пак не съм виждал. сигурно има, ама човек с минимални познания може да го хване според мен…

                Коментар


                • Първоначално изпратено от NZero Разгледай мнение

                  Това малко ми звучи малко като "ела вълчо, изяж ме". Защо си създавате възможност за проблеми - има достатъчно търговци с име, от които може да се купи инвестиционно злато.
                  Какво имаш предвид? Това си е пазар като всеки друг.

                  Имай предвид че вероятността да бъдеш измамен с инвестиционно "злато" също не е за подценяване! Навсякъде има и търговци и търгаши.
                  Може би само от БНБ е на 100% сигурно.



                  Принципно кюлчетата и монетите се фалшифицират лесно.

                  Самородното злато обаче това което го вадят от реките е изключително трудно за фалшифициране! На практика ако знаеш за какво става въпрос и какво да гледаш не можеш да го сбъркаш с фалшификат. Важното е да се определят каратите с максимална точност за да ти излезе сметката.

                  И точно тука е тънкия момент и в пазарлъка да си купиш злато на борсова цена! Че даже в някой случаи и под нея.
                  Иначе като искаш сигурност и малко разправии ще си купуваш от банката с 20-30% отгоре!


                  Last edited by alphaomega; 20.01.2022, 00:31.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                    То първо нямаше, после щеше да е временна. Такива ми ти работи
                    Хахаха, написаното от баш тоз акаунт все ми биеше на преднамерена сатира. Тоя пъпеш до ноември 2021 г. обясняваше как инфлацията е 3-4% и ще почва да слиза; как газ, въглища и нафта са стигнали върха. Не знам как функционира без да има барем една собствена мисъл у главата, всичко беше препечатка от разни "водещи" финансови сайтове.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                      Е не е нужно да ги познаваш. Можеш да пуснеш обява. Във Фейсбук имат няколко групи. Над 10 000 човека са в България! Голямата част го правят само като хоби, но има и професионалисти които могат да ти продадат количества на много добра цена. Естествено не трябва да се купува на сляпо, трябва да се тества чистотата на златото и по нея да се договаря цена. В България самородното злато по реките като цяло варира между 83-96% чистота в зависимост от къде е добито.
                      Това малко ми звучи малко като "ела вълчо, изяж ме". Защо си създавате възможност за проблеми - има достатъчно търговци с име, от които може да се купи инвестиционно злато.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                        ех как ми липсват мненията на мишката илиев
                        къде е сега да ни каже как няма никва инфлация
                        да ни разкаже за цената десет годишните
                        предполагам с днешна дата щеше да каже “ може да стигне две хиляди” , че да го изчакам на 1600
                        адано, ама надали
                        То първо нямаше, после щеше да е временна. Такива ми ти работи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                          Златотърсачи продават, но трябва да познаваш такива!
                          Е не е нужно да ги познаваш. Можеш да пуснеш обява. Във Фейсбук имат няколко групи. Над 10 000 човека са в България! Голямата част го правят само като хоби, но има и професионалисти които могат да ти продадат количества на много добра цена. Естествено не трябва да се купува на сляпо, трябва да се тества чистотата на златото и по нея да се договаря цена. В България самородното злато по реките като цяло варира между 83-96% чистота в зависимост от къде е добито.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                            Сега ако кажеш и от къде и на каква цена да си купим златна руда, аз не съм виждал в практикер да продават.
                            Всичко се продава, само пари да имаш! Естествено не е в магазините.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                              Сега ако кажеш и от къде и на каква цена да си купим златна руда, аз не съм виждал в практикер да продават.
                              Златотърсачи продават, но трябва да познаваш такива!
                              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                                Да, в интерес на истината никога не съм правил целия процес. Но съм виждал как става и познавам хора (бижутери) които се занимават с това.
                                Мисля че и аз бих се справил ако се снабдя с нужните пособия и следвайки едни елементрани инструкции.

                                Всички пособия и материали се продават свободно и могат да с купят навсякъде. Не са скъпи.

                                Трябва ти азотна киселина, солна киселина, един обикновен лабораторен комплект, графитна пота и горелка за топене на златото.

                                https://en.wikipedia.org/wiki/Aqua_regia
                                https://www.amazon.com/gold-refining...ing+kit&page=4

                                И в интернет е пълно с видеа които показват стъпка по стъпка целия процес. Не виждам нищо сложно.

                                Сега ако кажеш и от къде и на каква цена да си купим златна руда, аз не съм виждал в практикер да продават.

                                Коментар

                                Working...
                                X