IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

    И като не го регистрираш какво- вече не си собственик ли?!?!?
    Реално могат да ти създадат проблем, ако не го регистрираш.
    Представи си, че накарат търговците на злато да проверяват регистъра при покупко-продажби на злато на физически лица. Нямаш регистрация - отказ от сделка и рапорт към НАП примерно. После не се знае - глоби, а може и конфискация.
    Остава ти само черния пазар, доколкото ще съществува, но там цените ще са дърво по разбираеми причини.
    Last edited by Kildirim_Bei; 31.03.2023, 10:03.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
      Важно е да се знае също, че ЕС готви регистър на собствеността, в която ще се описва и притежаваното злато.
      И като не го регистрираш какво- вече не си собственик ли?!?!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
        Погледнах как се е справило златото във тези последни турболентни 39 месеца, ами много добре !

        03 Jan 2020 -1388E
        30 Dec 2020 -1535E (+10.5%)
        31 Dec 2021 -1606E (+4.6%)
        30 Dec 2022 -1699E (+5.7%)
        23 Mar 2023 -1841E (+8.4%)

        За целия период - (+32.6%)

        ...
        Ако бяхте купили акции/иликводае с 10% годишна доходност/дивидент, то със съвсем дребно усилие ще получите по-голяма сума,
        къде отива цената на акция платила 3 години подред 10% дивидент е също занимателен факт... Толкоз за много добрите постижения
        Да, имам злато, но не го мисля за инвестиция - защото то не е.

        Коментар


        • Важно е да се знае също, че ЕС готви регистър на собствеността, в която ще се описва и притежаваното злато.

          Коментар


          • Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Както казва Архитекта - МАЙ ПРЕШЪССССС.........!!!


              Сложих ти лайк

              Коментар


              • Както казва Архитекта - МАЙ ПРЕШЪССССС.........!!!


                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                  И този петък се очертава да е интересен. Стана традиция. От САЩ през Швейцария та до Германия...
                  Пепел ти на устата, Бонвиване. Недей така.

                  Коментар


                  • И този петък се очертава да е интересен. Стана традиция. От САЩ през Швейцария та до Германия...
                    Last edited by БОНВИВАН1; 24.03.2023, 16:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Да, истинско е, не е ИИ.
                      Октомври ще взимат решение за CBDЕuro.
                      Следя всички важни дати свързани с криптовалути, ценни метали, закони и изобщо финанси. Знам за октомври тази година не от (и много преди) видеото, но тогава няма да се взема никакво решение(то вече е взето), а е просто да се задейства и прокара процеса напред, който сега е само на думи, подготовка, доклади и сондиране на общественото мнение.
                      Два месеца преди това пък ще е срещата на БРИКС и вероятно ще обявят нов член в състава и създаване на общата им резервна валута R5(+).

                      В този prank се доказва това, което си мисля какво е положението, а то е че ни управляват зли и тъпи хора. Зли заради неутолимата жажда за власт, и тъпи, защото не могат да го направят по интелигентен начин и накрая ще духат супата. Какво имам предвид - банкерите са умните, а тези които ни ги пробутват да ги гледаме са тъпите, които си мислят, че като имат милиарди и са послушни слуги, те ще са добре и ще се утърват. Докато милиардите им са в банкерска валута ще ги занулят когато си поискат после като си свършат задачата.
                      Най-ироничното е, че крантата твърди, че не искала Европа да зависела от валута на неприятелска държава или от приятелска дигитална валута контролирана от частна корпоративна организация като Meta/fb или Google.
                      А ФЕД да не би да е публична организация? Хитро са измислили да се казва „федерален”, но няма нищо държавно в него. Това е частна фирма и ЕЦБ има дългови долари в изобилие. Там не вижда проблем пачата.

                      И казва, че ако се плаща в брой сума от над 1000€ в ЕС ще се счита в сивата икономика.
                      Гледам, че има различни лимити в различните държави в ЕС.
                      --> https://www.europe-consommateurs.eu/...mitations.html
                      Може би след CBDC целта ще да е да се уеднакви във всички страни членки на ЕС?
                      Или въобще никой няма да ги пита … Натискат копчето и протокола задава умния договор едностранно и няма да ги чакат да гласуват, че да се кумят от ЕП, че филанкишията, я, директно ЕК взема решение, дават право на ЕЦБ да си прави каквото си иска и да се оправят. Ама не са си подготвили милиардите кеш, злато, дялове и каквото друго имат? Могат да пускат протестни ноти и да търсят арменския поп.

                      Не трябва да се допуска да махнат кеша (между другото и кредитните/дебитните карти) или пък да го подменят с вкарани чипове вътре.
                      Last edited by Kris_; 24.03.2023, 14:46.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                        Погледнах как се е справило златото във тези последни турболентни 39 месеца, ами много добре !

                        03 Jan 2020 -1388E
                        30 Dec 2020 -1535E (+10.5%)
                        31 Dec 2021 -1606E (+4.6%)
                        30 Dec 2022 -1699E (+5.7%)
                        23 Mar 2023 -1841E (+8.4%)

                        За целия период - (+32.6%)



                        Ти да видиш, как швейцарците са противници на кеша ....и все още там, 30% от транзакциите са кеш.
                        Сега, последно когато гледах, май към 2018-19, германците държаха САМО към 4500т, французите -4000т, италианците -3000т, австрийците -2500т.
                        Явно, турболенциите като Ковид, рецесия, фалити, война и инфлация са засилили покупките на инвестиционно злато и украшения сред хората стъпили здраво на земята.
                        Иначе, във Германия до 2000Е златото може да се купи и кеш - без лична карта, както и среброто няма ДДС.
                        Накратко, може да обиколиш Берлин, анонимно купуващ със кеш злато на всеки втори ъгъл, докато събереш килце.
                        Отделно, ЦБ на Германия, Франция и Италия имат впечатляващи резерви от над 3000т всяка.



                        Не ставай глупав, не случайно е наречено - пранк.
                        Второ - и естествен глас и естествен образ може да се манипулира със AI да каже каквото ти му напишеш.

                        * За мен, станалото със банките през последните две седмици беше изкуствено предизвикано, да се бетонират големите банки със закон (за една година) да не фалират (малките ще бъдат изкупени). в предвид, идващата промяна на банковата състема по света.
                        Отделно, наляха и скрито QE.
                        На 15 Март, ФЕД написа че FedNow ще бъде пуснато през юли.
                        Е, трябваше да изчисти и подготви почвата малко, явно се бърза, че са изостанали спрямо Китай и Индия.

                        Искам да подскажа, че изтичат последните месеци, когато може да се купи злато (полу)анонимно, лошото е че, и други люди и банки са се светнали и цената е висока вече.
                        Зависи като глагол или съществително разбираш как е използвана думата prank.
                        Ако е съществително - да, ще е фалшиво, но ако е глагол означава, че е истинско.
                        Имам око за deep fake и това въобще не изглежда да е такова. Ако е фалшиво трябва да са използвани автентични кадри, които са нарязани и нагласени, защото това според мен си е самата пача на ЕЦБ. Единствено фона ми е съмнителен, но всичко останало дори отблясъците са налице. Преди да коментирам се разрових в Интернет. Никъде не е опровергано, че е фалшиво. Нещо повече, в twitter има постове, които директно тагват крантата на ЕЦБ, и нищо. Мълчание. Няма ответна реакция. Като не го е правила този разговор да каже, че това не е тя или пък, ако е тя поне да излъже както нашия Тиквоч направи.
                        Знам, че Wikipedia не е академична литература, но все пак има статии оставени като източници в референциите отдолу, и шегите, които правят тези двамата комедианти изглежда са за сметка на истински хора, т.е. prank-а им е глагол спрямо жертвите, които си избират и всичко е истинско:
                        https://en.wikipedia.org/wiki/Vovan_...ton_John_prank
                        https://en.wikipedia.org/wiki/Vovan_...#Controversies

                        Виж и това:
                        https://rutube.ru/video/5b523439b6b4...e6a6e900ac1a7/

                        Имат хубав двойник на Зеленски и си признават в някаква дискусия с действащи руски политици (прилича да е от тв предаване), че са prankнали крантата.
                        Last edited by Kris_; 24.03.2023, 15:02.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                          Как идеи, имам адреси и телефони, отне ми 1 мин, без да говоря немски или да съм там.
                          Франкфурт, Дюселдорф
                          Малко по-сериозно, колега. Пак хубаво, че не попитах за ресторант.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            За Франкфурт и Дюселдорф имаш ли конкретни идеи откъде физическа покупка?
                            Как идеи, имам адреси и телефони, отне ми 1 мин, без да говоря немски или да съм там.
                            Франкфурт, Дюселдорф

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Ако и да съм бичи настроен към златото, швабите са уникално прост народ и даването им за пример е неуместно.
                              то понеже ние сме хитри като стадо лисици та затова сме на това дередже
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                                Иначе, във Германия до 2000Е златото може да се купи и кеш - без лична карта, както и среброто няма ДДС.
                                За Франкфурт и Дюселдорф имаш ли конкретни идеи откъде физическа покупка?

                                Коментар

                                Working...
                                X