IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е първия ми и единствен акаунт тук. Не знаех за този форум до скоро. Информирах се за всичко от фейсбук страницата на Атанасов. Иначе съм си тук като цяло от около три години, когато златото беше на 1600 евро, когато и си купих монетите, които и до ден днешен притежавам. Какво да ти кажа. Спокойно ми е някак.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
      Ама иначе жълтото за нищо не ставало, нямало приложение, било отживелица.
      Важно е да е "хедж" срещу Шарлатанската инфлация

      Първоначално изпратено от marcozavara Разгледай мнение
      Къде са двамата критици на златото? Питам само...
      Гаранция това не ти е първия акаунт.И гаранция стария ти е игнора ми,а този също заминава в тоалетната.Пускам водата,пътувай приятно

      И аз се чудя ,вие къде бяхте когато падаше до 1800?сега изпълзвхте все едно голямата работа станала
      Last edited by X_Y; 28.10.2023, 21:51.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marcozavara Разгледай мнение
        Къде са двамата критици на златото? Питам само...
        Petrg5s е "инвеститор" с голяма непоносимост към всички реални активи. Той мрази активите от душа и сърце.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
          Те всички критици са шортаджии, ама никой от тях не постна да каже на колко е обул шортите и дс се похвали после. Ама иначе жълтото за нищо не ставало, нямало приложение, било отживелица.
          Рано и късно и то ще тръгне за малко на юг. Ама вярно ми е интересно що ги няма да се пенят.
          Last edited by pwise; 28.10.2023, 23:28.

          Коментар


          • Къде са двамата критици на златото? Питам само...

            Коментар


            • Те всички критици са шортаджии, ама никой от тях не постна да каже на колко е обул шортите и дс се похвали после. Ама иначе жълтото за нищо не ставало, нямало приложение, било отживелица.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                ЗЛАТАРИ АБЕ ОЩЕ ЛИ СЕ НАПЪВАТЕ

                АМА НЕ ТАКА С ЛОШО БЕ ЗЛАТАРИ
                Има ли още от късото или дойде дългия?

                Коментар


                • ЗЛАТАРИ АБЕ ОЩЕ ЛИ СЕ НАПЪВАТЕ

                  АМА НЕ ТАКА С ЛОШО БЕ ЗЛАТАРИ

                  Коментар


                  • къде са петроG5с и архитекта
                    искам да ги питам нещо
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Златото ще поспре на годината в момента

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                        Не съм съгласен с първото ти изречение, както и онова за 50к, че нямало НИКОГА да станало. С останалите съм съгласен. Ако превъртиш лентата назад в темата ще видиш, че повечето сме на мнение, че жълтото е за съхранение на покупвателна способност за дълъг период от време. За много от нас то си е хедж.
                        Иначе си прав за рисковите активи. Аз също имам такива рискови инвестиции, които варират обикновено до около от 1 до 5%, рядко съю стигал до 10%. Докато жълтото ми не пада под 5% от 10г., а чат пат е достигало и до 10%. Точно в този момент ми е почти 8%, понеже малко му отскочи цената тия дни, а на рисковите ми активи съм назад с около 3% YTD, но пък знае ли човек....
                        Ако наистина вярваш, че в златото има потенциал за 50к, 8% е много малко да държиш. Поне за мен. Иначе акъли за чужди портфейли гледам да не давам. И аз държах злато известно време и таях надежди в него, но се разочаровах от липсата на по-сериозни движения по време на корона вируса и войната в Украйна. Продадох всичко и се насочих към петролни акции, които засега го бият откъм доходност. От металите имам само малко сребро, което никога не мисля да продавам -- потенциалът за ръст там е по-голям, от гледна точка за използването му като суровина.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lost in fx Разгледай мнение
                          Купувайте жълто (физическо) на регулярни интервали и не го мислете много много! Има достатъчно умни глави по света дето отдавна са измислили всичко. Не е нужно да се напрягате излишно.

                          Тия дето скъсявате внимавайте! Особено ако позициите са на марджин през CFD там и със отрицателните суаповете ще ви прецакат яко колкото повече държите. Да, може краткосрочно да се "играе" и в двете посоки но трябва да знаеш кога да излезеш. Не е за всеки тая работа....Ако си мисли някой че дългосрочно ще пада златото.....това е малко вероятно и по скоро клони към нула % вероятност.

                          Златото ще си цикли в рейндж и когато му дойде момента ще избухне нагоре с много як тренд точно когато не го очаквате. Като нищо ще пробие 3К само за няколко месеца.
                          Съгласен! Но по-скоро към 2500 ще е на първо време.

                          Коментар


                          • Изглежда за краставици не може да се говори в тази тема.

                            Коментар


                            • Купувайте жълто (физическо) на регулярни интервали и не го мислете много много! Има достатъчно умни глави по света дето отдавна са измислили всичко. Не е нужно да се напрягате излишно.

                              Тия дето скъсявате внимавайте! Особено ако позициите са на марджин през CFD там и със отрицателните суаповете ще ви прецакат яко колкото повече държите. Да, може краткосрочно да се "играе" и в двете посоки но трябва да знаеш кога да излезеш. Не е за всеки тая работа....Ако си мисли някой че дългосрочно ще пада златото.....това е малко вероятно и по скоро клони към нула % вероятност.

                              Златото ще си цикли в рейндж и когато му дойде момента ще избухне нагоре с много як тренд точно когато не го очаквате. Като нищо ще пробие 3К само за няколко месеца.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Забавник, ти нямаш нито една сделка за последните две години. И не, това че си купил краставици от Женския пазар, не се брои.
                                Ватник,нека нямам.Ти кажи защо обявяваваш позиции, а всъщост нямаш такива?
                                И като те хванат ,че лъжеш и цената е друга ,да се правиш че си се объркал

                                Само дребен човек който търси внимание и одобрение от околните лъже за сделки.Което е жалко,но вие ватниците сте си все такива, жалки и лъжливи същества

                                Коментар

                                Working...
                                X