IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

    инфлацията няма да е толкова преходна колкото първоначално предполагаха
    Сега го разбра "множеството". Допреди му промиваха мозъка с преходната инфлация обаче сега изведнъж всички осъзнаха, че инфлацията няма спирачка и започнаха масово да местят напечатаната шума в злато, биткойн и акции защото ако остане шума ще изгори. Само факта, че при този курс на долара и тези лихви, златото прави ATH е достатъчен за паника. Мисля, че интересното тепърва предстои.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

      инфлацията няма да е толкова преходна колкото първоначално предполагаха
      Изубили се веднъж доверието в шумата-пиши я бегала

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
        Днес мина 2400$ OZ
        инфлацията няма да е толкова преходна колкото първоначално предполагаха

        Коментар


        • Днес мина 2400$ OZ

          Коментар


          • На 11 април цените на златото достигнаха нов рекорд от 2 338,7 USD (2 179,6 EUR) за тройунция.
            Повече от красива

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              На 100% съм съгласен с поста ти, освен с горецитираното.
              В Бг много хора си държът кеша в швейцарски франкове.

              което е поредното доказателство, че количеството пари и акъл нямат правопропорционална връзка

              1 април 2014: usd = 0.89 chf
              1 април 2014: usd = 0.90 chf

              Коментар


              • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
                Някога като имаше яка криза у нас си обменяхме левчетата в марки и долари. В момента никой не го прави. Колко твой познати си държат парите в долари или евра за по -сигурно отколкото в левове?
                На 100% съм съгласен с поста ти, освен с горецитираното.
                В Бг много хора си държът кеша в швейцарски франкове.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                  Златото през 1980 се търгува 750 долара, а 20 години по-късно за една-трета от тази цена. За тези 20 години да не смяташ, че доларът е станал 3 пъти по-добър или е бил в някакъв период на зреене? Златото е актив и като всички активи минава през определени цикли - аз говоря за мнението ми по текущия. Това е всичко.

                  П.С.
                  Дори в последния инфлационен цикъл в периода Август 2020-Октомври 2022 /по същество цялата инфлация се случи тогава/, движението на златото беше от 2070 до 1640. -20% по време на двуцифрена инфлация!



                  Инфлацията си я смятат както им е кеф.Няма смисъл да гледам такива данни. Данните не са това което бяха. Има много фактори, които влияят на цената и то в различна степен. Например тогава не е имало крипто, борсите не са били така достъпни както сега... Но основните може би е- колко долари е имало тогава в обръщение и колко сега, колко дълг са имали САЩ тогава и сега?

                  В момента САЩ дължат яко, водят война на много фронтове и нещо не им върви във войната- губят територии в Близкият изток и в Европа Нормално е доларите/еврата да са в киреча.... И тъй като са твърде големи за да фалират, като се спихнат САЩ, то всички се спихват...Трета световна си се води като някаква демо версия с тенденцията да стане открита война между НАТО и Русия. По-скоро трябва да гледаме какво е ставало с цените на златото когато Германия и СССР са превземали Полша. Което в историята е най-близкото до сегашната ситуация.

                  Някога като имаше яка криза у нас си обменяхме левчетата в марки и долари. В момента никой не го прави. Колко твой познати си държат парите в долари или евра за по -сигурно отколкото в левове? И каква е алтернативата? Народа се юрна на злато и имоти. Сега кризата не е само у нас ами в целият свят т.е. това го правят в целият свят... Е каква да е цената на златото? Да падне ли!??!?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

                    Къде са тея "умопомрачителни" движения ? Кога са били,дай да ги видим.
                    alex-4о, на какъв принцип триеш коментари с гриф "заяждане"? Колегата Мечкан се вихри в няколко теми (което си е негово право), аз закачих ХЯХЯХЯ-кащия бомбаджия и ти ме изтри?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

                      Къде са тея "умопомрачителни" движения ?
                      кондорке, дай пак оная прогноза, дето златото отива на 1700 и от там на 1300
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                        В предният пост го казах - металите трудно тръгват, но когато започнат - движенията са често умопомрачителни
                        Къде са тея "умопомрачителни" движения ? Кога са били,дай да ги видим.
                        Last edited by Мечкан_Бикоядов; 07.04.2024, 09:02.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                          Златото през 1980 се търгува 750 долара, а 20 години по-късно за една-трета от тази цена. За тези 20 години да не смяташ, че доларът е станал 3 пъти по-добър или е бил в някакъв период на зреене? Златото е актив и като всички активи минава през определени цикли - аз говоря за мнението ми по текущия. Това е всичко.

                          П.С.
                          Дори в последния инфлационен цикъл в периода Август 2020-Октомври 2022 /по същество цялата инфлация се случи тогава/, движението на златото беше от 2070 до 1640. -20% по време на двуцифрена инфлация!



                          750$ през 1980 г. е било пикова стойност, както беше пикова стойност 1800$ през 2011 г. Златото е било средно 300$ 1980 г.-2000 г., както беше средно 1200$ за периода от 2010 г. до 2022 г.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

                            Златото си беше злато и пак си е същото злато. При долара обаче не са така нещата и това е нормално- той е направен от хората и като всичко направено от хората си има някаква трайност и после бракуване...
                            Златото през 1980 се търгува 750 долара, а 20 години по-късно за една-трета от тази цена. За тези 20 години да не смяташ, че доларът е станал 3 пъти по-добър или е бил в някакъв период на зреене? Златото е актив и като всички активи минава през определени цикли - аз говоря за мнението ми по текущия. Това е всичко.

                            П.С.
                            Дори в последния инфлационен цикъл в периода Август 2020-Октомври 2022 /по същество цялата инфлация се случи тогава/, движението на златото беше от 2070 до 1640. -20% по време на двуцифрена инфлация!




                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                              Привет,

                              Златото е вече над 2300 долара. А имаше времена, в които се говореше за една съпротива от 1360 долара, която, когато бъде пробита, стойности от по 1200-1300 долара няма да бъдат видени повече през животите ни. Няколко години по-късно май това изглежда не толкова абсурдно.

                              Иначе в озобримо бъдеще е време за корекция - въпреки че металите трудно тръгват /този пробив 1360 го коментирах тук 2 години докато се случи/, но тръгнат ли, корекциите често са плитки едва и забелижими. Все пак смятам, че в следващите 100-150 долара /до ниво от 2500/ е време за корекция от поне 10%. Като започне да се развива, ще може да се каже певече. Но тук отново отбелязвам, че това е бичи пазар и корекциите са по-скоро възможност за покупка отколкото възможност за шорт и печалби.

                              И все пак лесното при златото може да се каже, че на този етап привършва. Следващата добра възможност смятам ще бъде след като среброто пробие съпротивата от 30-31 долара. Там между 30-31 и 50 почти няма съпротиви, които да го държат, така че ще бъде доста експлозивно по мое мнение. Причината/Фундамента, както винаги, ще се намерят в последствие.

                              Освен среброто, миньорите, същото са далеч под върховете си от 2011. Това за някои е по-скоро предупреждение, че това, което прави златото е недългосрочно и пазарът не вярва, че тези цени ще се задържат, поради което и не "награждава" миньорите.

                              Аз самият никога не съм харесвал тези съчинения на тема "какво мисли пазарът". По-скоро съм в кампа, че златото е в Бичи пазар, както и среброто и миньорите, но просто с една стъпка назад. Позицията им е подобна като тази на златото при $1360 през 2017 година. Мисля, че след като си "счупят" съпротивете както среброто, така и миньорите ще имат сет-ъп за колосални движения на север, които значително да outperform-нат златото.


                              Поздрави и успех!
                              Златото си беше злато и пак си е същото злато. При долара обаче не са така нещата и това е нормално- той е направен от хората и като всичко направено от хората си има някаква трайност и после бракуване...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                                Привет,

                                Малко съм изненадан, че темата не е по-активна предвид представянето на златото.

                                Когато пишех по-активно тук, през 2017г, за да се опитам да дам индикации за това, което смятах, че предстоеше технически, малцина повярваха.

                                Още помня Бацета, Мишовци и прочее, които твърдяха, че няма как да има пробив на онази прослувута съпротива от 1360 долара и че дори да има - няма да доведе до стигане на върховете от 1911 долара за 12-18 месеца след пробива. Е, пробив имаше и върховете ги стигнахме даже малко по-бързо от очакваното.

                                Още си спомням Май на 2017г, когато очаквах дъно на златото /разбира се технически!/, а други бяха сигурни как спечелени избори от Макрон /както се случи/ ще са само началото на големия спад на златото заради "умерената политика". Е, Макрон спечели изобрите и в същия или следващия ден заковахме едно дъно от 1207 долара и за което писах 30 минути преди да се случи, че може би това ниво повече няма да го видим. Като на шега - така и стана.

                                Но защо пиша всичко това?

                                Пиша, защото след консолидацията от почти 3 години, имам сериозни основания да подозирам, че дъното, което видяхм при 1630 долара от Октомври 2022, няма да бъде пробито. Всъщност ситуацията е доста подобна като през 2017. Параметрите са ясни: докато 1911 не е пробито ниво, таргетът ни е към 2600 долара. Потвърждение е пробив на върха от 2075 и твърде вероятно - когато той се случи, отвеждането до 2600 /ок. +30% /, ще отнеме не повече от 12-15 месеца.

                                При развитието на този сценарий, много вероятно е среброто най-накрая да влезе в ролята на догонващ и да си достигне неговият връх от 2011, ок. 50 долара.


                                Поздрави и успех!

                                П.С. Умната с имотиту!
                                И между другото цитат на последното ми мнение тук, което е от почти преди година.
                                Намирам го за впечатляващо, че движението при златото на практика се състоя, но без да успее да "издърпа" среброто над съпротивата. За мен все пак това продължава да е само въпрос на време и смятам, че експозията там тепърва предстои. В предният пост го казах - металите трудно тръгват, но когато започнат - движенията са често умопомрачителни

                                Коментар

                                Working...
                                X