IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Купуват те,по пет грама и големите играчи
    А златото и то е на издихания.Месец/два макс преди да сгъне

    Коментар


    • КАК Е ЗЛАТАРИ КУПИХТЕ ЛИ

      ХЯХЯХЯХЯХЯХ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

        Бих му набил едни къси със стоп върхът.
        Но от гледна точка риск мениджмънта очакваното отношението 4 към 1 печалба загуба не ме устройва. Демег очаквам да не слезе повече 1900-2000.
        Ако слезе до 2000 гущера, ще продам бъбрек, за да купя наполеони. На жената бъбрека.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от macedonian Разгледай мнение

          Един познат който се занимава с това каза че идеята ти е доста добра .
          И да си сметнеш пак ROI - то.
          На 2000$/oz си 5 към 1 печалба- загуба
          На 1900$/oz си 6.5 към 1

          Стига да ти излезе вярно предположението.
          Туй на теория. На практика. И да го хвана движението трудно ще затвориш цялата позиция баш точно на дъното . Отиграването ще е чрез постепено затваряне на части от позицията от 2100 на долу. Като мине 2000-2100 , ще се слагат стопове за прибиране на печалбата. Отделно има swap и за една година при ползване на лост която не е малко. Накрая печалбата се облага данък.
          Така че 4 към 1 е дори оптимистично.

          Всъщност за swap не съм сигурен дали не в моя полза при къси специално в сегашната ситуация за златото.
          Което може да се промени по пътя на долу.
          Last edited by Майстора233; 10.05.2024, 19:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от macedonian Разгледай мнение

            Един познат който се занимава с това каза че идеята ти е доста добра .
            И да си сметнеш пак ROI - то.
            На 2000$/oz си 5 към 1 печалба- загуба
            На 1900$/oz си 6.5 към 1

            Стига да ти излезе вярно предположението.
            пращай сексуални поздрави на кондорка
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

              Бих му набил едни къси със стоп върхът.
              Но от гледна точка риск мениджмънта очакваното отношението 4 към 1 печалба загуба не ме устройва. Демег очаквам да не слезе повече 1900-2000.
              Един познат който се занимава с това каза че идеята ти е доста добра .
              И да си сметнеш пак ROI - то.
              На 2000$/oz си 5 към 1 печалба- загуба
              На 1900$/oz си 6.5 към 1

              Стига да ти излезе вярно предположението.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oil_coil Разгледай мнение

                Щом по кафенетата и в мола започнат да ме съветват да инвестирам в злато, нещо не ми се струва много ок положението.
                Бих му набил едни къси със стоп върхът.
                Но от гледна точка риск мениджмънта очакваното отношението 4 към 1 печалба загуба не ме устройва. Демег очаквам да не слезе повече 1900-2000.
                Last edited by Майстора233; 10.05.2024, 17:13.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oil_coil Разгледай мнение

                  Щом по кафенетата и в мола започнат да ме съветват да инвестирам в злато, нещо не ми се струва много ок положението.
                  Ха-ха, златото струва пари. Да не мислиш, че е много лесно да идеш да купиш две унции за 10 000 лева? Ще предпочетеш да си ги стискаш хартийките, защото си индоктриниран, че те струват нещо. Те струват, ама ти трябват все по-големи чували за тях. А две унции са си две унции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zeifod Разгледай мнение
                    Щом по кафенетата и в мола започнат да ме съветват да инвестирам в злато, нещо не ми се струва много ок положението.

                    Коментар


                    • А германците - https://www.dw.com/bg/germancite-tru...ato/a-69007590

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                        искам сега златари да купувате яко за светлото бъдеще . обещавам ви ще го хванете

                        ханукаааааааааааааааа


                        ще хванат, ама какво точно, не знам...

                        Коментар


                        • искам сега златари да купувате яко за светлото бъдеще . обещавам ви ще го хванете

                          ханукаааааааааааааааа


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                            [ATTACH=CONFIG]n4175625[/ATTACH]




                            Формацията остава същата, раширяваща се равнина само че значително разширение , което също е да характерно за сурвините и златото.



                            Предишнта прогноза беше за по - не изразена формация , но няма разлика в сруктурата. [ATTACH=CONFIG]n4175626[/ATTACH]






                            Ако анализа е верен , това означава че пазара бърза.
                            А слизане отново до 2000 до края на годината , ще е последен шанс за купуване на физика на относително приемливи цени преди инстиският бичи тренд.
                            Бичият тренд започна отдавна.
                            Има Фундаментални промени при златото и производния му пазар.
                            На първо място и най-важното Базел 3
                            Второ предшестващия модел на формиране на котировките, който премахна формирането на цената чрез конферентна телефонна връзка всеки ден.
                            Трето Достигане голд пик в миннодобива.
                            Четнърто Загуба на колониите, от страна на Европа в редица Африкански държави, които подсигуряваха и злато, от което и за първи път в новата история, се наруши правилото, че акциите на минните златодобивни компании са индикатор и винаги поскъпват преди златото, както и служат като лостова търговия върху цената на златото. За първи път този модел е счупен. Разбира се катериците ще купуват златодобивни щото били подценени, ама те затова са катерици.
                            Пето Новата ос на злото, наистина мисли да въведе електронна валута с частично златно покритие. То ще е златно покритие, колкото на БНБ от соца, но въпреки това акумулират огромни количества от жълтото.

                            Корекцията според мен ще продължи, след което катализаторите ще го истрелят на ниво 2500-2600 гущера.


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                              Събудиха се от летаргията.

                              Ама тая Богородица май много-много не върви? Както няма лимитиран тираж....
                              Не се знае все още. Но ще има хора, които към края на годината могат да получат вътрешно инфо, колко бр от всеки номинал на ябълката са се продали и може да се окаже наистина топ инвестиция:-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                                БНБ пък от днес е с нови цени на златните монети:-)
                                Събудиха се от летаргията.

                                Ама тая Богородица май много-много не върви? Както няма лимитиран тираж....

                                Коментар

                                Working...
                                X