IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
    Не знам кой визираш под "върнаха ги", но създава впечатлението, че някой ги контролира, което не е вярно!
    Има едни подозрителни играчи с адрес Брюксел, които са фактор при трежъритата, но мисля , че и на това ще се види края в даден момент. Може да е теория на конспирацията, но продължавам да си мисля, че ЦБ координирано купуват дълг с прясно напечатани мангизи покрити зад разни 'сериозни играчи'.

    иначе като избяга магарето не мисля, че там ще точно техническо движението... това по линия, че си чист техничар.
    има натрупани големи дизбаланси и като тръгне веднъж ще е порой.

    поздрави
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kondora

      Заболе мъ главата от пиянски брътвежи ............... Много думи , малко смисъл ..............
      Е това в червеното , само напиши с ЦИФРИЧКИ .......... '' бегач на дълги разстояния '' (ама на мЕсто )
      Колко е ..... ???
      Че не е честен спора , Шампани ............ Аз играя с цифри 1480 ..........
      Ти го караш на '' чуеш ли я к'во ти ка'аам ''
      Аз пак да си нАпиша , що може да не си разбрал ...... НЕМА ДА ИМА НОВИ ВЪРХОВЕ , БЕЗ ХОДЕНЕ ДО 1150 /80 !!!!!
      А сега кАжи , че таргета ти е НОВИ ВЪРХОВЕ и ............. да седаме да гледаме мача ............

      п.п К'во ша пиеш .............. шампанско ли ????
      Докато сме над 1285-1303 /добре е дори 1317-1321 сега да издържи/, таргетът ми е нови върхове, доволно? При пробив има алтове. Или само при теб може?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        Treasury 10-Year Yield Hits 3% for First Time Since 2014

        това за мен е най-важната новина от вчера. върнаха ги под 3%, но е показателно, че има напрежение и ФЕД е в небрано лозе. Ще трябва да се вдигат лихви, ще има инфлация, но като нищо накрая ще си крашнат 'възстановената икономика' и ще има нужда от нови стимули и тогава жълтото излита в космоса...

        сигурно ще трябват 2-3 години, но ще стане,а може и по-бързо

        заговори ли се само за нови стимули златото на другия ден ще е +10%
        Не знам кой визираш под "върнаха ги", но създава впечатлението, че някой ги контролира, което не е вярно!
        Всъщност, можем да благодарим на лихвите - изиграха сценария си брилянтно и не биха могли да счупят по по-грозен начин корелацията, която агент мишко така самоотвержено защитаваше. Дотук добре, ама сега лошите новини:
        Растежът вероятно ще се ограничи до максимум 3.50 и след това най-вероятно ново дъно към или под 1%. Следващи по вероятност спускане до двойно дъно и на трето място - дълбока корекция на движението до към 2та процента. Във всеки случай сме във финалните фази на това поскъпване и най-вероятно ще видим дъната отпреди 2 години. Защо лоша новина? Ами защото най-вероятно агент мишко бързо ще забрави срама, който трябва да чувства сега и ще ни обясни предстоящото двиежение на златото с падащите лихви. Но пък ако се върне той, бацинката автоматично излиза от играта, защото мишовата корелация се е върнала за малко и е "отвела" златото към таргета.
        И в двата случая, единия ще трябва да отсъства /освен ако не е прекалено безочлив, разбира се/. Аз лично бих ги разменил - ей така за разнообразието. Бацинката после може да намине за корекцията от 1700 докъм 1450-1500, да ни пее за сопола.

        Коментар


        • Treasury 10-Year Yield Hits 3% for First Time Since 2014

          това за мен е най-важната новина от вчера. върнаха ги под 3%, но е показателно, че има напрежение и ФЕД е в небрано лозе. Ще трябва да се вдигат лихви, ще има инфлация, но като нищо накрая ще си крашнат 'възстановената икономика' и ще има нужда от нови стимули и тогава жълтото излита в космоса...

          сигурно ще трябват 2-3 години, но ще стане,а може и по-бързо

          заговори ли се само за нови стимули златото на другия ден ще е +10%
          Last edited by bertram; 25.04.2018, 07:20.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kondora

            Не ! По принцип наблюдавам WTI .......
            Там цената в момента е 67.66 ........... но това не е от значение ............
            Разбирам , че поста ти не е насочващ , единствено ............
            И ? Какво като е 74 $ брента ? Има връзка със разговора ни с еxxxx или ......
            Дай по натам , не съм Ванга ?
            Ако имаш въпрос го задай ...........
            Ами важно е,дава сигнал за посоката на доларът оттам и на златото и всички суровини .Има раздвижване на цялата суровинна група и стрелката
            сочи твърдо нагоре.https://money.bg/finance/med-kobalt-...na-metali.html
            Last edited by Grosss; 25.04.2018, 07:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kondora

              Ти пак не отговори , празнодумецо ............................. На каква база , основа .........говориш идиотщини вече ЕДНА ГОДИНА !!!!
              Не знам дали съм луд , но тази година тичаш на место ..... по мой указ
              И ще има '' минавам на варианта на ............ лудия '' ..........
              Наливаааааайййййййййййййй......................... .......... че ше те лази питонЯ..........
              п.п та'а структура .. ти харесва , нали
              Забеляза ли ,че брента е вече на 75 долара?

              Коментар


              • Само като видя структурата на писанията ти, и ми се отщява да чета. Хвърих око отгоре-отгоре.
                За съжаления видях, че не търгуваш по Елиът, а по Пректър. Само тук е достатъчно да прекратим всякакъв спор - ти си луд човек.

                Отиваме, където кажеш, както кажеш - ти си шефа на пазара. Ама наистина не ми се занимава вече, ще се правя, че не те виждам, да си знаеш.

                Коментар


                • Да знаеш, ти си единственият, който разбира от ВА и друг като теб няма. Съдейки по това какъв човек е бил, Ралф, вероятно се обръща в гроба си от самонадеяни "играчи" като теб - човекът, създал теорията - гений - се е държал пъти, пъти по-сдържано от теб. Но това е присъщо на големите хора - ти си колега мишко, на другия мишко. Но да не го правим лично..
                  Само ще ти кажа, че начинът, по който се изказваш "то е грешно", "няма да стане". Истината е, че е много по-вероятно да стане отколкото да не стане, но даже и да не стане, на мен подходът ми ми дава 30-40 долара преди кардинално да си променя становището. На теб колко ти дава 110 долара и то броено от 1370 - супер си!

                  И се кефиш като дете на бонбон, че си продал 5 унции от очевидна съпротива, която аз също потвърждавам, че е подходяща за хеджове. Но това правиш ти - играеш късо и затваряш, и така от 1240...и си все супер, въпреки че вече сме трайно до върховете от 1360.

                  Аз двеста пъти съм казал какво смятам:
                  1317-1322 е добре да издържи. Ако не издържи, основната подкрепа е 1285-1303. Едва по-надолу мога да разъсжадавам в по-меча насока. Дотогава остава с бичи нагласи и особено над 1370, като тогава стопът ще е до 2% над текуща цена т.е. ако хипотетично стигнем до твоето 1480 /за мен измислено ниво/, подкрепата ще е ок. 1440-1450 и при нейн пробив вероятно ще разтоваря повечето и даже ще обмисля да стана за пръв път нетно шорт. Въпросът е ти как ще я караш, ако контриш тренда от 1370 и пробием 1480 с тези 110 долара, аз ще ти кажа - "нищо, стопче".

                  Коментар


                  • Влизам с леки покупки на мед с таргет 3,22

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kondora

                      Я пъ ша му застана.................А да видим...............
                      Така вика и миналата година ...... ' ' Пай 'сеееее ''
                      И после ...........
                      Еххх -и ...........верно , не е ли ти малко неудобно , едно и също...............
                      Това рали и тоя пробив след 2 месеца ше ''годинясат''
                      Юли месец ще му правим ''прощапулник''
                      ............И да пробие 1370..................повече от 1480 (около) , нема да качи....................
                      И оттам....................гюле..........виждал ли си ............
                      Не знам, не знам - аз от миналото лято те слушам за 1150, когато бяхме на 1250. След това беше "нищо, спопче", а след това макс до 1360, ама може и на 1400. А отскоро имаме и 1480. Оставям настрана факта, че въобще това, което говориш не знам как се изиграва. Сега в момента с късо ли си или дълго? Ако е дълго, докога - защото това "до 1480" не дава много. Така както го обясняваш след 1370 влизаш късо и добавяш по пътя нагоре до 1480 евентуално. И след 1480 ще е "нищо, споче", а?
                      С тази самонадеясност си смешен. Върви в темата за форекса и си ъпдейтни фигурата, защото вчера като бисах бяхме на 1-2 долара от моята подкрепа и също малко над твоята подкрепа за евро/долар. След 12 часа, от твоята подкрепа и помен няма, а златото вече прави опити за някакъв имуплс ТОЧНО от зададената подкрепа. Та така кралЮ на ТА - твърде самонадеян си, за да си толкова успешен, колкото ти се иска.


                      П.С.
                      Мишчо, остави ти 12 месеца. Кажи ни колко е по-скъпо откакто спечели Макрон. Ти само тогава беше достатъчно смел да кажеш "пътят е само един: надолу", естествено малко преди дъното, както е типично. Сега също се обаждаш малко преди дъното вероятно.
                      Пък ако искаш остави Макрон, кажи как вървят нещата с неразривната корелация между злато и 10-годишния yield - всичко точно ли е?
                      Last edited by exxs; 24.04.2018, 11:44.

                      Коментар


                      • За последните 12 месеца е 2.63% нагоре. В долари. В лева май е надолу.

                        Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                        Началото на 2016...преди 18 месеца. Бърза ретроспекция на случилото се:
                        - Злато +30%
                        - Сини чипове +30-40%
                        - Лихви по 10 годишни американски трежърита: има-няма удвоени

                        Абсолютен срив на всички корелационни мантри, много от които бълвани и тук!

                        Доларът също беше така услужлив да пропадне успоредно с вдигането на лихвите.

                        Остана ни само злато/долар. Но няма страшно и това време идва.

                        За златото:
                        Пак сме до тази прослувута съпротива. Хеджове, разбира се, заслужават си. Това ниво беше повече от щедро с всичките тези връщания от него, но нищо повече от хеджове! Веднъж пробили 1370, най-вероятно ще скъса синджира. Подкрепите тогава ще са на 1.5-2% максимум от текущата цена. Но нека видим как ще реагира тук, с всяко идване изглежда да му е все по-комфортно

                        Успех!

                        Коментар


                        • Много близо до немаловажна подкрепа сме: 1317-1322. Ако успее да я пробие, основната продължава да е на 1285-1303. Докато сме над тях, чака се пробив над 1370, откъде по-добре да не се стои на пътя му.

                          Успех!

                          Коментар


                          • Централната банка на Турция е прибрала златния си запас, който по-рано се е намирал на съхранение във Федералния резерв на САЩ. Това съобщи на 19 април азербайджанската ...

                            Коментар


                            • Началото на 2016...преди 18 месеца. Бърза ретроспекция на случилото се:
                              - Злато +30%
                              - Сини чипове +30-40%
                              - Лихви по 10 годишни американски трежърита: има-няма удвоени

                              Абсолютен срив на всички корелационни мантри, много от които бълвани и тук!

                              Доларът също беше така услужлив да пропадне успоредно с вдигането на лихвите.

                              Остана ни само злато/долар. Но няма страшно и това време идва.

                              За златото:
                              Пак сме до тази прослувута съпротива. Хеджове, разбира се, заслужават си. Това ниво беше повече от щедро с всичките тези връщания от него, но нищо повече от хеджове! Веднъж пробили 1370, най-вероятно ще скъса синджира. Подкрепите тогава ще са на 1.5-2% максимум от текущата цена. Но нека видим как ще реагира тук, с всяко идване изглежда да му е все по-комфортно

                              Успех!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                                Аз осребрявам хартийките. Физическото не е за мен, няма как да купувам и продавам всяка седмица. Нито съм бик нито мечка, просто следвам акулите

                                И така става, а аз съм 50/50 "електрическо" към физическо. С първото стават нещата с бързата спекула, с второто не, ама то си е за краен случай. Там по малко си натрупвам. Засега съм доволен. Част от печалбите по спекулативните ми позиции в акции също вкарвам в злато. 22% кеш и злато в момента.

                                Коментар

                                Working...
                                X