IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение



    за справка, виж графиката за пукане на балона, която се опитваше да адаптира към цените на имотите.
    онази, елементарната с бичия и мечия капан, ако ти се търси ще я намериш препоствана от баце, кондора, уинтер и който още профил се сетиш в имотната тема.
    последва прогноза за спад и тн.
    естествено не се сбъдна.
    имаше актуализация с отлагане във времето...
    после пак.

    сега надува зурната на противоположния полюс, "имота е актив в който балон няма"


    Доста елементарен и неверен , целенасочено изкривен пост ............

    Графиката , беше показана абсолютно правилно , в контекста на тогавашния разговор........

    Прогнозата за спад е направена 2018 г ......
    За средата на 2020............
    От 2019 началото има СПАД на сделките .......... а в края спря и ръста .........

    НИКОГА , не съм писал това в черното , и ако не си обикновен лъжец , качи поста ми в който си го прочел ........

    Писал съм '' ЗЛАТОТО Е АКТИВ В КОЙТО БАЛОН НЯМА И НЯМА ДА ИМА ''
    Last edited by RUBLA; 18.03.2020, 11:40. Причина: Спазвайте добрия тон!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
      В какво трябва да се инвестира днес ?!
      След последната седмица съм абсолютно убеден че във физическо злато няма смисъл, спряха изкупуване, после започнаха с огромен спред,
      Ако е в злато в някой етф няколко щраквания на бутончетата и парите са по сметката ти
      Ако стане така че се разпадне цялата система физическото злато няма да помогне по скоро уменията за оцеляване

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

        Аз просто си разсъждавам, щото до преди месец всички медии бяха налазени от колегите на Крум и ни обясняваха:
        1. Златото е много добро за хеджиране на риска - акциите може да падат, обаче цената на златото тогава да видиш кво прай.....
        2. Златото от 5 000 години запазва своята стойност. Не златото поскъпва, а измислените валути се обезценяват!
        3. При форсмажорни обстоятелства винаги може да разчиташ на ликвидност при златото! Всеки винаги ще ти го купи!
        и т. н.

        В това отношение много хубаво се получава, че преживяваме тази извънредна ситуация, та всеки може да провери за себе си валидността на горните и на други подобни твърдения. Най-ценното нещо в живота е опита!
        Никога не съм предполагал, че може да се получи такова огромно търсене на физическо злато и ЕДНОВРЕМЕННО с това такъв срив в цената, което ясно показва, че и да си купил физическо, цената на метала се формира от едни измислени цифрички на екрана!
        Ако позволиш едно по-различно разсъждение от кибик . Всичко горно, точки от едно до три е валидно дори за България с нейния недоразвит пазар. Дори в България няма златар, който да ти откаже покупка. Пробвай да продадеш злато дори в този форум. Мога да ти посоча поне три ника, които ще го купят на секундата.

        Ситуацията, която преживяваш е извънредна. Да. Мислил ли си в посока каква е полезността му ако ти се наложи да напуснеш държавата след като паднат карантините?

        Ти гледаш цената на физическото на един конкретен официален пазар. Вече ти подсказах едно паралелно развитие на нещата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
          В какво трябва да се инвестира днес ?!
          Моето мнение , точно за настоящия момент...е : абсолютно в нищо....

          ​​​​​​От 2018 пиша в имотната тема ,че цените ще паднат до нива на дъната след 2008.
          Всеки , купил с ипотека ще се озъби.
          Акциите ако не тръгнат от тук за ниво 700 при SP500 ...ще направят 1 или 2 нови микро върхове и оттам вече .....ниво 700 !
          Нито са за купуване (не си заслужава риска) нито са за продажба (оттук вече)...
          Златото ....съм написал виждането си....
          Посоката е надолу ...Ще има по Добро време за инвестиция в него.....
          Към настоящия момент ....КЕША Е ЦАР !!!!
          Дръж го...... като при възможност диверсифицирай местонахождението му.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            И какво от това?
            Долара облагодетелства САЩ. Другите големи играчи губят!
            Ако няма подобен световен хегемон, то за тях нещата, ще са по-добри независимо от търговията!

            На следващо място, колко да пострада световната търговия, има борси, има банки. Превалутира се и готово!

            Към момента множество световни корпорации, търпят огромно изменение в отчетите си поради валутни разлики, но всичко си работи и върви!
            Може и такава вакханалия да измислят

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              Да аз от кога обяснявам, че идва нова голяма депресия, бедност и глад! Това, че сега проповядвам, че ще се мине през инфлация, защото другото е тотална катастрофа, не означава, че няма да има безработица, фалити и глад!

              Арабите са нараснали сигурно Х20 последните години! Индийците и те много. Африка е над 700 милиона от 50! Реално най-много се свива Европа! При ситуация на глобален глад и мизерия за 10-15 години, ако много други се свият би било естествено!
              В какво трябва да се инвестира днес ?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                Съмнявам се официалните данни за наличностите да съвпадат с реалните.
                ​​​Но ако ги приемем, каква е логиката изтокът да се бори за стандарт основан на златото, при положение, че Щатите държат в пъти по-голямо количество от останалите, а и унциите реално са доларова стойност.
                Ти на цифрите ли вярваш?Айде на бас, че на исток има три пъти повече злато.
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                  м

                  Майк проблема с фиат парите не опира само до власт и финанси............фиат парите са на път да предизвикат ШЕСТОТО ГЛОБАЛНО ИЗМИРАНЕ на Земята...........От 50 години те са в корелация с ръста на популацията и ръста на потребление .Създават лесен кредит който води до свръхпотребление на огромни маси -така пагубно за биосферата...........Последните 50 години популацията се е удвоила а потреблението на ресурси е нараснало четири пъти...........на това безумие е време да се сложи край......
                  Да аз от кога обяснявам, че идва нова голяма депресия, бедност и глад! Това, че сега проповядвам, че ще се мине през инфлация, защото другото е тотална катастрофа, не означава, че няма да има безработица, фалити и глад!

                  Арабите са нараснали сигурно Х20 последните години! Индийците и те много. Африка е над 700 милиона от 50! Реално най-много се свива Европа! При ситуация на глобален глад и мизерия за 10-15 години, ако много други се свият би било естествено!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение


                    Ще има силно затруднена международна търговия
                    И какво от това?
                    Долара облагодетелства САЩ. Другите големи играчи губят!
                    Ако няма подобен световен хегемон, то за тях нещата, ще са по-добри независимо от търговията!

                    На следващо място, колко да пострада световната търговия, има борси, има банки. Превалутира се и готово!

                    Към момента множество световни корпорации, търпят огромно изменение в отчетите си поради валутни разлики, но всичко си работи и върви!

                    Коментар


                    • м
                      Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      хахахаха
                      хахааххаахахха
                      ахахахахахахахахахаах

                      Доверието на обикновенните хора??? Хахахахахаахахах

                      Че на кой му пука за тяхното доверие???? Хахахаххаахах

                      Обикновенните хора са стадо, което чука лагери на поточната линия в завода или са ги набутали зад някаква клавиатура в "Опен спeйс", точно като сърдели, където пак чукат "лагери", но за малко повече пари!

                      Стадото се упралява, както сега те управляват с карантината! Дават ти хартийки и ти им се радваш, защото с тях става размяната на стоки. Тия хартийки нямат стойност, но има монопол на този, КОЙТО МОЖЕ ДА ГИ ИЗДАВА! Ако ти почнеш да си печаташ подобни, ПАНДЕЛА!

                      И да нямаш и да имаш доверие, къде ще ходиш????? Хахахаахахахах

                      В Аржентина или в Турция при галопираща инфлация, КАКВО???? Позват хартиите! Не са на бартер!!!
                      Едни губят, други печелят! Ще дойде ден на изчистване на дисбалансите и после от начало, през ДЕНОМИНАЦИЯ!!!

                      Турция, тоя филм го е минавала сума ти пъти! Бяха стабилни до преди няколко години!

                      Ако смяташ, че света не може да го мине, без да се случи, нещо кой знае какво, за мен си много в грешка!
                      Майк проблема с фиат парите не опира само до власт и финанси............фиат парите са на път да предизвикат ШЕСТОТО ГЛОБАЛНО ИЗМИРАНЕ на Земята...........От 50 години те са в корелация с ръста на популацията и ръста на потребление .Създават лесен кредит който води до свръхпотребление на огромни маси -така пагубно за биосферата...........Последните 50 години популацията се е удвоила а потреблението на ресурси е нараснало четири пъти...........на това безумие е време да се сложи край......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение


                        И КАКВО ТОЛКОВА ЩЕ СТАНЕ АКО НЯМАМЕ ТАКАВА ВАЛУТА, А ИМАМЕ 5 СИЛНИ ВАЛУТИ ПРИМЕРНО??? Нищо няма да стане!

                        Ще има силно затруднена международна търговия

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение



                          Съгласен съм в голяма степен за стадото, но и пастирите в някои случаи трябва да се събразяват със своеволията на животните си Освен това ми се струва, че и доста по-заможни и влиятелни хора /разбирай милионери, милиардери и др./ биха предпочели подобен вариант. Не сме в толкова голяма степен на подчинение. Стойността е в главата - хартийките имат стойност в момента. Сега не става въпрос за отделни държави, а за цялата доларова система - тя изисква обезпечение в пертолни сделки, чието бъдеще не е ясно.
                          Каква доларова система, че кои са САЩ, да не са ВЕЧНИЯ господар! Как Паунда вече, не е световната валута, номер 1! И долара да не би да трябва да е вечен номер 1!
                          Идва свят без валута номер 1!

                          И КАКВО ТОЛКОВА ЩЕ СТАНЕ АКО НЯМАМЕ ТАКАВА ВАЛУТА, А ИМАМЕ 5 СИЛНИ ВАЛУТИ ПРИМЕРНО??? Нищо няма да стане!

                          Какво ще стане, ако всички валути се сриват сега при кризата, а долара да държи стойност! По-късно след 2-3 години, той също да се обезцени с 400%?

                          Не виждам проблем! САЩ ще са си там! Кафето ще е по-скъпо! Заплатите ще са по-високи! Хората като цяло ще са с много по-ниска покупателна способност! Нищо кой знае какво!

                          Коментар


                          • del

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              хахахаха
                              хахааххаахахха
                              ахахахахахахахахахаах

                              Доверието на обикновенните хора??? Хахахахахаахахах

                              Че на кой му пука за тяхното доверие???? Хахахаххаахах

                              Обикновенните хора са стадо, което чука лагери на поточната линия в завода или са ги набутали зад някаква клавиатура в "Опен спeйс", точно като сърдели, където пак чукат "лагери", но за малко повече пари!

                              Стадото се упралява, както сега те управляват с карантината! Дават ти хартийки и ти им се радваш, защото с тях става размяната на стоки. Тия хартийки нямат стойност, но има монопол на този, КОЙТО МОЖЕ ДА ГИ ИЗДАВА! Ако ти почнеш да си печаташ подобни, ПАНДЕЛА!

                              И да нямаш и да имаш доверие, къде ще ходиш????? Хахахаахахахах

                              В Аржентина или в Турция при галопираща инфлация, КАКВО???? Позват хартиите! Не са на бартер!!!
                              Едни губят, други печелят! Ще дойде ден на изчистване на дисбалансите и после от начало, през ДЕНОМИНАЦИЯ!!!

                              Турция, тоя филм го е минавала сума ти пъти! Бяха стабилни до преди няколко години!

                              Ако смяташ, че света не може да го мине, без да се случи, нещо кой знае какво, за мен си много в грешка!


                              Съгласен съм в голяма степен за стадото, но и пастирите в някои случаи трябва да се събразяват със своеволията на животните си Освен това ми се струва, че и доста по-заможни и влиятелни хора /разбирай милионери, милиардери и др./ биха предпочели подобен вариант. Не сме в толкова голяма степен на подчинение. Стойността е в главата - хартийките имат стойност в момента - всичко може да има, ако се приеме от хората. Сега не става въпрос за отделни държави, а за цялата доларова система - тя изисква обезпечение в пертолни сделки, чието бъдеще не е ясно.
                              Last edited by perin; 17.03.2020, 22:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                до края на годината има много време и дано тези 3000 не ги видим, защото за разлика от този ти профил (един от многото), който се интересува само от себе си и прогнозите си и се състезава с остналите... които всъщност не трейдват.... мен е грижа за хората около мен и не искам да живеят в свят в който златото е 3000К или 5000К... долара за унция...

                                сори ... да не ти пиша името , че явно в този ти ник ще си аноним... ок .. ... но приличаш на лекоатлет, който спринтира пред публиката и постояно вика към трибуната - " по-бърз съм от вас, по-бърз съм от вас" ... ами ОК - по-бърз си.
                                нямам време нито желание да ти се ровя в постовете, но обемите с които търгуваш са ми напълно достатъчни, за да добия предства за успехите ти в тази област. В момента пазара ври и кипи, а ти си седнал да ме ядеш мен, който ако прави сделка е няколко пъти в годината и грам не ме вълнуват тайм-фреймовете, на които ти 'трейвдваш'.

                                вълкът кожата си мени , но нрава не
                                затова ти казвам - ставаш досаден със заяжданията си...

                                споко няма по-добър трейдър от тебе тук!
                                най-добрият си.

                                с доходност от 30% годишно и опит 20 години и начален капитал 10К долара си милионерче в зелено и ти се чудя на акъла защо се надбягваш в парка с такива като мен, които седят на пейката и лющят семки

                                айде давай в другите теми с друтите профили, че изтърва вълната.
                                мисля, че сериозно надценяваш интелектуалния капацитет на участника 'баце'.
                                момчето обикаля наред форумите за да събере мнения, които да "оформи подходящо' и да изкаже "мнение"

                                за справка, виж графиката за пукане на балона, която се опитваше да адаптира към цените на имотите.
                                онази, елементарната с бичия и мечия капан, ако ти се търси ще я намериш препоствана от баце, кондора, уинтер и който още профил се сетиш в имотната тема.
                                последва прогноза за спад и тн.
                                естествено не се сбъдна.
                                имаше актуализация с отлагане във времето...
                                после пак.

                                сега надува зурната на противоположния полюс, "имота е актив в който балон няма"

                                пп
                                задай малко по-специфичен въпрос на, който от профилите избереш.
                                ще последват истерични човечета и общи приказки.

                                може да не съм прав.

                                просто опитай.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X