IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
    Mike Florida не ми отговори на въпроса ! Примери с липси на стока не ми показвай а кажи кой го твърди това със такава сигурност като теб 100% ?
    Твърди го ходжата Мустафа Шерифов, а той имал информация от един арменец, Манукян! Последния имал първи браточед, който познавал един евреин. Та той му бил казал!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

      Ко ми пука за богаташите, ние тук сме обикновени хора.Ти ако си от тях е друга работа.
      Много пролетарско.... което не ти е интересно, просто скролваш, just simple....

      Коментар


      • Mike Florida не ми отговори на въпроса ! Примери с липси на стока не ми показвай а кажи кой го твърди това със такава сигурност като теб 100% ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          Разглеждаш нещата в български мащаб! Аз говоря, за богаташи от Германия, САЩ, Франция и тн.
          Частните трезори ще са в страни като Швейцария или Англия!

          Дори и от БГ мутрите, които са по-умни, отново ще предпочетат западни трезори, а не да се осланят, че монетата в страната, просто няма да се обърне против тях! Не мисля, че БГ е интересна в този контекст! Няма какво да я коментираме!
          Ко ми пука за богаташите, ние тук сме обикновени хора.Ти ако си от тях е друга работа.
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от FMZK Разгледай мнение

            умен и красив бърта казаха ти много пъти
            в тази тема какво ще бъде и къде ще иде .
            стига копипест дай малко личностен ум ( има да ? )
            къде ще бъде злато юни месец , например ?
            питам бърта III път ?
            не знае ? да ?
            само копипест новини - не смислено
            всички можем четем новини от саитове . и всички знаем какво интернет .
            А дори и само копипеист - ок
            но дай твое мнение като маик фло
            къде ще бъде злато до юни или до септември ?
            страх ? да ?
            Ти кожи къде бъде Йода. Аз тебе послуша.И силата бъде с теб!
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • Gold Is Now "Unobtanium"

              https://www.zerohedge.com/commoditie...now-unobtanium

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                +++++++++++++++++++++++++++++

                Еми, ДА! Който е искал да купува, да е купил! Сега вече картите са раздадени и ще видим какво ще стане!
                Кой го твърди това на 100% ? Ти ли ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Едно от нещата които пишеше преди 4 години вече е факт.Новата голяма криза принуди доста българи да се върнат от чужбина.ЕС-то напрактика е пред разпад в този му вид-всеки се спасява от вируса самостоятелно........Остава да стане факт и прогнозата ти за златото.Ти и още 2-3 вдигате нивото на форума-само плюс са постовете ти.
                  Мерси за ласкавата оценка, но както съм казвал и друг път! За да я има България, са необходими българи, а не индианци! Бедността е лоша, води до човешки трагедии, но когато има общество, тя е преодолима!

                  Българите сега се връщат моментно, заради вируса! Не идва края на света, но кризата, която идва ще разпадне ЕС и Еврозоната! Политическите промени в Запада и факта, че икономическата ситуация ще е трудна, ще принудят много да се развиват тук, без, път на запад!

                  Ако сега не се спаси България, няма никога да се спаси! Ще е тежко, ДА, но въпроса е, че ако не се мине през това, няма абсолютно никакъв шанс да има страна с българи, след 40-50 години!

                  Иначе, за златото, то не е и до познаване! Всеки може да види каква доходност дава, всяка една година, без 2-3! А тези 2-3 години, са именно тези, когато златото от мега шип за месеци, е коригирало, след като се разбра, че световната финансова система, към онзи момент, няма да рухне!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                    Е тук вече си напълно прав!
                    И силно се надявам, че тази теза ще си остане само мое опасение и всичко ще си е ок - купили сме си вече от метала, влезли сме в клуба на богатите и ся люпим семки и гледаме как катери котировката. Нямам нищо против, даже се надявам да съм се объркал с тая моя дефлация.
                    +++++++++++++++++++++++++++++

                    Еми, ДА! Който е искал да купува, да е купил! Сега вече картите са раздадени и ще видим какво ще стане!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      1. При този сценарий бих се притеснявал преди всичко за видими активи в БГ, като акции, имоти и кеш на депозит! Не бих се притеснявал за физика или акции в чужди компании!

                      2. Аз не съм вързан тук да пиша в тоя форум до края на света. Пиша до когато си искам. Има хора, които пишат редовно от над 15 години тук! Който иска да го прави! Аз ако утре имам по-интензивна работа или не съм на кеф, спирам да пиша и толкова! Този Крум съм го мяркал еднократно във форума, бях влизал и веднъж съм го мяркал по Блумбърг! Имам познат, който си беше купувал стотинки от него и знам, че 5-6 лева бил надолу от Тавекса. Нито го знам какъв е, от там на сетне, нито ме интересува! Тоя пич се изявява като някакъв дилар и човека си има интереси! Аз пиша на добра воля! Нито продавам злато, нито нищо! Пиша и по другите теми! Няма лошо такива хора като този Крум да пишат и да се изявяват. Човека си има някакъв бизнес, който иска да купува от него, който иска не! Той също не е никакъв та да ти е дежурен да ти пише У "форумУ"!

                      3. За БГ ще е зле, но каквото е, това е! В крайна сметка ние българите толкова години не се грижим за тази страна. Хапем се като кучета, вместо да си помагаме и да вървим напред. Сега ще е тояга! Но и това ще мине!
                      Аз съм голям оптимист. Убеден съм, че това е кризата, която ще спаси България!
                      Едно от нещата които пишеше преди 4 години вече е факт.Новата голяма криза принуди доста българи да се върнат от чужбина.ЕС-то напрактика е пред разпад в този му вид-всеки се спасява от вируса самостоятелно........Остава да стане факт и прогнозата ти за златото.Ти и още 2-3 вдигате нивото на форума-само плюс са постовете ти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                        LaCosta, в крайна сметка отдавна лансираш тезата ти за дефлацията!

                        Така погледнато текущите дефиците не са ти проблем! Ще може да напазариш, като паднат цените! Тъкмо след 6-9 мсеца като дойде време за дефлацията, навярно ще са се нормализирали и транспортните коридори, а от там и физиката из диларите!
                        Е тук вече си напълно прав!
                        И силно се надявам, че тази теза ще си остане само мое опасение и всичко ще си е ок - купили сме си вече от метала, влезли сме в клуба на богатите и ся люпим семки и гледаме как катери котировката. Нямам нищо против, даже се надявам да съм се объркал с тая моя дефлация.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Индикациите в момента показват че финансовия крах няма да мине плавно .по вероятно да е свързан с диктатири и терор.

                          Ама и ти си един илюзионист кат Крум сигурно като него ще зачезнеш по некое време.

                          Единственото успокоение е че кризата е от голям порядък и нещата ще се равиват по бавно. Пък лошото е че ние в България водим с неколко обиколки пред запада по пътя на долу.
                          1. При този сценарий бих се притеснявал преди всичко за видими активи в БГ, като акции, имоти и кеш на депозит! Не бих се притеснявал за физика или акции в чужди компании!

                          2. Аз не съм вързан тук да пиша в тоя форум до края на света. Пиша до когато си искам. Има хора, които пишат редовно от над 15 години тук! Който иска да го прави! Аз ако утре имам по-интензивна работа или не съм на кеф, спирам да пиша и толкова! Този Крум съм го мяркал еднократно във форума, бях влизал и веднъж съм го мяркал по Блумбърг! Имам познат, който си беше купувал стотинки от него и знам, че 5-6 лева бил надолу от Тавекса. Нито го знам какъв е, от там на сетне, нито ме интересува! Тоя пич се изявява като някакъв дилар и човека си има интереси! Аз пиша на добра воля! Нито продавам злато, нито нищо! Пиша и по другите теми! Няма лошо такива хора като този Крум да пишат и да се изявяват. Човека си има някакъв бизнес, който иска да купува от него, който иска не! Той също не е никакъв та да ти е дежурен да ти пише У "форумУ"!

                          п.п.

                          Във форма, не бях влизал от години! Виждаш, пишат 5-6 човека в темата, единия, от които си ти и даваш някакви технически прогнози! Не смятам, че съм изпуснал нещо!

                          3. За БГ ще е зле, но каквото е, това е! В крайна сметка ние българите толкова години не се грижим за тази страна. Хапем се като кучета, вместо да си помагаме и да вървим напред. Сега ще е тояга! Но и това ще мине!
                          Аз съм голям оптимист. Убеден съм, че това е кризата, която ще спаси България!

                          Last edited by Mike Florida; 29.03.2020, 23:19.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Нещо гледам че .. супер богатите.. в България се ослушват кат мишоци. Некои вече пикат у кофа за решетки. Други учат сръбски . Трети. са натирени по горещите страни а близките им всеки ден са привиквани и приспиват по арестите
                            Както ни учи историята точно богатите елити са цел по време на смутни времена . Така е било по времето на Нерон и Калигула А в по наше време еврейте при нацистите. Или пък цялата аристокрация на Имперска Русия отива у кереча. В Сащ 30 - те години няма терор но притежанието и търговията на злато е криминализирано.

                            Кви часни трезори бе бич. В тея часни трезори гаранция че пак има хора от силовите структори под прокритие или собсваниците са се разписали където трябва.

                            В един момент когато се концентрират достатъчно злото там .Ще дойдат едни хора с високи ботуши и пагони и ще им предложат да им го пазят за по сигурно в и безплатно в цетралната банка или. в щаба на армията.
                            Разбира се това ще се случи след като всичкко се сговняса и като власта успее да се консолидира след хаос граждански безредици и тотален колапс на финансовата система.


                            Индикациите в момента показват че финансовия крах няма да мине плавно .по вероятно да е свързан с диктатири и терор.

                            Ама и ти си един илюзинист кат Крум сигурно като него ще зачезнеш по некое време.
                            Разглеждаш нещата в български мащаб! Аз говоря, за богаташи от Германия, САЩ, Франция и тн.
                            Частните трезори ще са в страни като Швейцария или Англия!

                            Дори и от БГ мутрите, които са по-умни, отново ще предпочетат западни трезори, а не да се осланят, че монетата в страната, просто няма да се обърне против тях! Не мисля, че БГ е интересна в този контекст! Няма какво да я коментираме!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              В грешка си, ПИЧ, и то в голяма грешка! Златото не е за фушляци! Въпреки, че и фушлаците е хубаво да си купят 1-2 монетки, барем!

                              Няма да има пари масовия човек, след 3 или 6 месеца! Този масов човек и сега няма пари за злато, че кара от заплата до заплата!
                              В злато ще влизат парите, на тези с 200-500К, милионерите и милиардерите, които ще искат да ги крият там, докато ЦБ деструктират стойността на кеша! Това е пазара на злато, а не работника с 10К спестявания, който ще си купи 1-2 монетки!

                              Сигурно в Люлин има доста хора,които са купили по 1-2 монетки, и наистина това са хората, които по всяка вероятност ще закъсат!

                              Но пазара на злато е за богатите, за тези, които сега са добре и при идващата криза ще са добре! Това са хората с къщите и милионите! Това са хората, които ще купуват на кюлчета и ще съхраняват в частни трезори! Това е пазара на злато, а не масовия човек с 1-2-5 монетки!

                              Тая твоя теза, както я лансираш, сякаш говориш за домати. Бедния вместо с 2 домата, може да се нахрани и с един! Нищо няма да му стане! Но не това е пазара на златото! Пазара на злато е за богатите. Онези с къщите, онези с колите и онези с манекенките!

                              За някой като Черепа, богаташите в Запада или руско-китайски олигарси, 1т злато са пари за семки! Тези 1т злато на монети, може да ги няма кумулативно в цяла София!
                              Един е по-голям пазар от всичките панелки, които ги виждаш като започнеш да се спускаш към Софийска котловина.......

                              А 1000 кила ако ги сметнеш по пазарен курс, ще видиш, че е нищо като пари! Това са ти 2 по-големи хотела на Слънчака, колега!

                              Такива хора ще съставляват пазара на злато, който предстои , а не български общаци, в Германия, които лепят гипс картон и са купили 4-5 монетки!
                              Утре като няма гипс картон в Германия, тия хора ще почнат да продават. Пазара ще им ги изкупува, ще ги претопи на големи кюлчета, за да ги продаде на някой патрон и онзи да си ги сложи в частен трезор! Сещаш ли се!

                              Виж ги патроните, които са пазар на златото:

                              https://blitz.bg/svyat/v-razgara-na-...ews735534.html


                              п.п.

                              Защо масовия човек няма и акции? Защото е беден и няма капитали! Тези, които имат капитали са бъдещия пазар на злато, а не тези с монетките!

                              Пазара ще бъде на супер богатите, богатите и тези, които играят през фондове! Масовия човек е до толкова пазар, колко и този, който на БФБ е чопнал акции за 2 бона в Софармата!
                              Нещо гледам че .. супер богатите.. в България се ослушват кат мишоци. Некои вече пикат у кофа за решетки. Други учат сръбски . Трети. са натирени по горещите страни а близките им всеки ден са привиквани и приспиват по арестите
                              Както ни учи историята точно богатите елити са цел по време на смутни времена . И това не е случайно . Негативния сентимен е изключително силен Така е било по времето на Нерон и Калигула А в по наше време Евреите при Нацистите. Или пък цялата аристокрация на Имперска Русия отива у кереча. В Сащ 30 - те години няма терор но притежанието и търговията на злато е криминализирано.

                              Кви частни трезори бе бич. В тея частни трезори гаранция че пак има хора от силовите структури под прикритие или собствениците са се разписали където трябва.

                              В един момент когато се концентрират достатъчно злото там .Ще дойдат едни хора с високи ботуши и пагони и ще им предложат да им го пазят безплатно за по сигурно в централната банка или в щаба на армията.
                              Разбира се това ще се случи след като всичко се сговняса. И след, като властта успее да се консолидира след хаос граждански безредици и тотален колапс на финансовата система.


                              Индикациите в момента показват че финансовия крах няма да мине плавно по вероятно да е свързан с диктатури и терор.

                              Ама и ти си един илюзионист кат Крум сигурно като него ще зачезнеш по некое време.

                              Единственото успокоение е че кризата е от голям порядък и нещата ще се развиват по - бавно. Пък лошото е че ние в България водим с неколко обиколки пред Запада по пътя на долу.
                              Last edited by Todor Sabev; 30.03.2020, 15:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                В грешка си, ПИЧ, и то в голяма грешка! Златото не е за фушляци! Въпреки, че и фушлаците е хубаво да си купят 1-2 монетки, барем!

                                Няма да има пари масовия човек, след 3 или 6 месеца! Този масов човек и сега няма пари за злато, че кара от заплата до заплата!
                                В злато ще влизат парите, на тези с 200-500К, милионерите и милиардерите, които ще искат да ги крият там, докато ЦБ деструктират стойността на кеша! Това е пазара на злато, а не работника с 10К спестявания, който ще си купи 1-2 монетки!

                                Сигурно в Люлин има доста хора,които са купили по 1-2 монетки, и наистина това са хората, които по всяка вероятност ще закъсат!

                                Но пазара на злато е за богатите, за тези, които сега са добре и при идващата криза ще са добре! Това са хората с къщите и милионите! Това са хората, които ще купуват на кюлчета и ще съхраняват в частни трезори! Това е пазара на злато, а не масовия човек с 1-2-5 монетки!

                                Тая твоя теза, както я лансираш, сякаш говориш за домати. Бедния вместо с 2 домата, може да се нахрани и с един! Нищо няма да му стане! Но не това е пазара на златото! Пазара на злато е за богатите. Онези с къщите, онези с колите и онези с манекенките!

                                За някой като Черепа, богаташите в Запада или руско-китайски олигарси, 1т злато са пари за семки! Тези 1т злато на монети, може да ги няма кумулативно в цяла София!
                                Един е по-голям пазар от всичките панелки, които ги виждаш като започнеш да се спускаш към Софийска котловина.......

                                А 1000 кила ако ги сметнеш по пазарен курс, ще видиш, че е нищо като пари! Това са ти 2 по-големи хотела на Слънчака, колега!

                                Такива хора ще съставляват пазара на злато, който предстои , а не български общаци, в Германия, които лепят гипс картон и са купили 4-5 монетки!
                                Утре като няма гипс картон в Германия, тия хора ще почнат да продават. Пазара ще им ги изкупува, ще ги претопи на големи кюлчета, за да ги продаде на някой патрон и онзи да си ги сложи в частен трезор! Сещаш ли се!

                                Виж ги патроните, които са пазар на златото:

                                https://blitz.bg/svyat/v-razgara-na-...ews735534.html


                                п.п.

                                Защо масовия човек няма и акции? Защото е беден и няма капитали! Тези, които имат капитали са бъдещия пазар на злато, а не тези с монетките!

                                Пазара ще бъде на супер богатите, богатите и тези, които играят през фондове! Масовия човек е до толкова пазар, колко и този, който на БФБ е чопнал акции за 2 бона в Софармата!
                                .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..........................
                                Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                                Не можах да се стърпя и прибягнах до услугите на това приятелче , дошло си от чужбина скоро ......... и поради

                                временната ми невъзможност за личен отговор , поради суетноста на едно момченце с тракторче

                                Та ........ поста ти Майк е абсолютно правилен и ме кефи .........

                                Защото е точно така , както си описал , без да се мъча сега да те цитирам по абзаци

                                НО ......... НО , Макс .......... ти току що разби НАДЕЖДИТЕ , ИЛЮЗИИТЕ , МЕЧТИТЕ на 90 % от форума ..........

                                Дори и най задръстения форумец ще разбере защо , при само един ВТОРИ , ВНИМАТЕЛЕН ПРОЧИТ .

                                Да се обърне внимание на думите : ''Люлин'' .... '' 6 унции'' '' 300 - 500 К '' '' само богатите ''

                                И въпреки че си прав , поста не ти е за тук ................. Той е МАКРОИКОНОМИЧЕСКИ !!!!

                                Тук обсъждаме къде ще е другата седмица , другия месец , след два ...........

                                Тези които те харесват , като съдържание на написаното , не осъзнават , че са притежателите на 6 унции като , описаните от

                                теб , леко с насмешка и ирония .....................

                                Те са вечно губещи ....... и такъв е живота !!!! .

                                Ами още Цезар се е изказал за бедните .................

                                А не е знаел , че ще има бедни ........ с ипотеки
                                бях помолен да поустна горния одговор
                                Last edited by FMZK; 29.03.2020, 21:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X