IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

    Юли ДА!!!
    Но за да анализираш карантинните мерки и какви икономически последици биха имали трябва да разполагаш с хора в различни точки по света, които да ти дават реална информация, а не такава от медиите. Аз получавам постоянна такава от Британия, Япония, Турция. Данните за сега не са обезпокояващи. За златото май и ноември за мен ще бъдат изключително интересни месеци. За зехтина ако върне пак към 17,50-18,50 евро ще удвоя или утроя позицията си тъй като съм освободен от добивните, но за сметка на това имам апетит към самата суровина. Дори таргета ми 50+ да не бъде достигнат лятото мога да почакам и ще го продам след време и на доста по висока цена. Светът ще е жаден за петрол, въпреки че Китай е фалирал.
    Светът няма да е жаден за никакъв петрол! След карантината предстои свито потребление и при хората и при индустрията!

    50 долара за петрол в близко време е абсолютен мираж! Та той беше толкова и малко повече, преди настъпването на кризата, при все ограниченията на Русия и СА! Сега при идване на мега рецесията или направо депресия, да се върне на стари цени, ми се вижда лишено от логика!
    Сигурно е възможно, ако удари 10 и под, някой да купи и да го продаде на 20-25, но да купи някой на 20 или на 25 и да чака за 50 в идните 6 месеца, не си го представям!

    Предстои много дълъг период, с изключителни ниски нива на петрола! Особено ако нещата в Китай са трагични, то тогава цените направо ще ударят дъното!

    Хубаво, че имаш хора в Британия, Япония и Турция! Щом ти казват, че "Данните за сега не са обезпокояващи."! Ще изчакаме и ще видим!
    Last edited by Mike Florida; 04.04.2020, 21:00.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
      Карантините не могат да бъдат премахнати, с месеци от тук на сетне, просто защото ПИК, тук или там може да имаме само в условията и ограниченията на карантина!

      Ако тя се премахне, отпада и постигнатия ПИК, тъй като той не е резултат от "стаден имунитет", а единствено от изкусвено социално ограничение!

      Край на социалното ограничение, означава и край на ПИК и нов старт на зараза.

      Очертават се карантини, поне до Юли!

      Финансовата система скоро ще започне да изпитва дефицити! Ще бъде наистина шокиращо, когато това настъпи! Така или иначе, едва ли логиката може да повели, последното да бъде избегнато!

      Въпрос е на седмици или няколко месеца!

      Златото ще отлети в небесата! Програмите за спасение на правителствата ще литнат...

      Думата МОРАТОРИУМ ще бъде лансирана, като решение, каквото всъщност не може да бъде!
      Юли ДА!!!
      Но за да анализираш карантинните мерки и какви икономически последици биха имали трябва да разполагаш с хора в различни точки по света, които да ти дават реална информация, а не такава от медиите. Аз получавам постоянна такава от Британия, Япония, Турция. Данните за сега не са обезпокояващи. За златото май и ноември за мен ще бъдат изключително интересни месеци. За зехтина ако върне пак към 17,50-18,50 евро ще удвоя или утроя позицията си тъй като съм освободен от добивните, но за сметка на това имам апетит към самата суровина. Дори таргета ми 50+ да не бъде достигнат лятото мога да почакам и ще го продам след време и на доста по висока цена. Светът ще е жаден за петрол, въпреки че Китай е фалирал.

      Коментар


      • Карантините не могат да бъдат премахнати, с месеци от тук на сетне, просто защото ПИК, тук или там може да имаме само в условията и ограниченията на карантина!

        Ако тя се премахне, отпада и постигнатия ПИК, тъй като той не е резултат от "стаден имунитет", а единствено от изкусвено социално ограничение!

        Край на социалното ограничение, означава и край на ПИК и нов старт на зараза.

        Очертават се карантини, поне до Юли!

        Финансовата система скоро ще започне да изпитва дефицити! Ще бъде наистина шокиращо, когато това настъпи! Така или иначе, едва ли логиката може да повели, последното да бъде избегнато!

        Въпрос е на седмици или няколко месеца!

        Златото ще отлети в небесата! Програмите за спасение на правителствата ще литнат...

        Думата МОРАТОРИУМ ще бъде лансирана, като решение, каквото всъщност не може да бъде!

        Коментар


        • Очертава се много интересна седмица за златото.... After Record Rally Oil Faces Collapse As New Feud Erupts Between Saudis And Russia; Monday OPEC+ Meeting Cancelled

          https://www.zerohedge.com/energy/aft...ia-monday-opec

          Навярно в понеделник, петрола ще бъде размазан, което би подсигурило, дълбок червен пазар на капиталовия. Ще е много интересно дали този път златото ще успее да задържи! Ако успее, ще направи, няколко дневна поредица, което при силно поскъпващ долар, си е постижение!
          Тази тенденция може да се окаже силен индикатор за последващо значително поскъпване!

          Капиталовия от своя страна, навярно ще потърси много по-дълбоки дъна! Умората от влакчето на ужасите там, ще индикира потенциални покупки на злато. Особено при сриваща се доходност по американските ДЦК!

          Петролна сделка може и да има, но няма да е сега!

          Много наивно беше очакването за стабилизиране на петрола! Светът е замръзнал и сега както Русия, така и СА, ще се опитат да преберат и последния долар, който могат, независимо от цената! Предстоят месеци на напрактика -80% от нормалното потребление! Говорим за повече от 60 дни, от тук на сетна, а в последствие вече, и спада от стопанския апокалипсис! Свиването е толкова голямо, че дори и сделка, каквато няма да има, нямаше да спре закъсалите страни да заливат пазара с евтин петрол!

          Ако златото задържи при идващите сривове, навярно ще потърси сериозно извисяване до 2 седмици!

          Коментар


          • Златото започва да проявява все по-голяма резистентност към разпродажбите на пазара!

            Ако тенденцията се задържи и през другата седмица навярно цената ще отлепи доста на горе! Особено и ако еврото върне малко!

            Навярно се насочваме към игра за 100-150 долара отгоре на първо време!

            Това ме изкуши да си добавя малко добивачи..... от другата седмица може да се окаже, че при зелен пазар златото ще вдига, а при силно червен ще задържа. Две напред, една назад.....

            Вървим към все по-големи шокове на пазара. По принцип златото се интересува преди всичко от инфлация и финансова стабилност, но колкото повече нещата вървят към влошаване, толкова повече пазара ще оценя, че златото е опция при на практика зануляващи се лихви по ДЦК в САЩ!

            Финансовата система от друга страна е изправена на ръба. Съвсем скоро ще започнат да пристигат лоши новини и от Европа, и от САЩ, в този аспект! Навярно това ще го отправи към 2К!

            Лавината от безработица лятото както и сътресения на пазара на ДЦК в Европа, ще го изтрелят още по-нависоко!

            Основният въпрос е кога ще започне спасяването на финансови институции! Без това е невъзможно да се мине! Въпроса е, кога ще дойде първия сигнал за това!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              САЩ не е приятел на ЕС нищо, че са в НАТО ... ЕС е икномически враг на САЩ по-голям от Русия и Китай , но там играта е подмолна.

              Стига бе. Къде го прочете това.
              Много добро инфо . И си много прав.

              Както , когато каза в имотите за първи път , преди всички , че иде биг мяяуу
              Велики постове

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Nikoj Разгледай мнение

                Жълтурковци имате предвид тези дето са пожълтели т злато ли?
                Не бре, тези с жълтите книжки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                  Очяквам и създаването на единна валута за страните членки на НАТО , което ще озъби противниците на долара . Путин златото което има може само да му се радва и нищо друго .
                  САЩ не е приятел на ЕС нищо, че са в НАТО ... ЕС е икномически враг на САЩ по-голям от Русия и Китай , но там играта е подмолна.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                    С един куршум два заека .Много скоро жълтурковците ще пият една студена вода а Руснаците ще стоят както пръднали
                    Жълтурковци имате предвид тези дето са пожълтели т злато ли?

                    Коментар


                    • Очяквам и създаването на единна валута за страните членки на НАТО , което ще озъби противниците на долара . Путин златото което има може само да му се радва и нищо друго .
                      Животът е огледало.....усмихвай се

                      Коментар


                      • С един куршум два заека .Много скоро жълтурковците ще пият една студена вода а Руснаците ще стоят както пръднали
                        Животът е огледало.....усмихвай се

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          трилионите ще летят на ята за ' хорат да имат '
                          Ще разкажа една "притча"...

                          НРБ - 1947 г. в Комисията по Реквизиции (в изпълнение на Закона за национализацията) извикват поединично господа фабрикантите(без значение дали са притежавали дребна земица,тепавица или спиртна фабрика в Русе), за справка-опис на имуществото и начина по който са го придобили.Обикновенно масовката привикани отива унила и почва да обяснява - ама аз таковата....,това съм го придобил с честен труд,таковата...и съм хранил честно доста хора ...таковата и много мола да не ми го вземате ...таковата...защото аз съм готов и на вас да дам ...таковата.....

                          Отоворът бил :

                          Дълбочината на въпроса е не как сте го придобили и изпозвали - а защо не сте го Продали Навреме!
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            след 15 минути е NFP(nonfarm payrolls) консенсус -100К
                            как ще е според вас

                            аз си мисля, че като нищо може да е -160К -180К
                            wtf
                            12:30 USD Nonfarm Payrolls (Mar) actual -701 K consensus-100 K previous 275 K
                            трилионите ще летят на ята за ' хорат да имат '

                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • след 15 минути е NFP(nonfarm payrolls) консенсус -100К
                              как ще е според вас

                              аз си мисля, че като нищо може да е -160К -180К
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                                Не довижда шурека ти

                                Покажи поста в който съм написал че купувам физ. злато на тези сегашни цени

                                Ако не покажеш такъв пост , явно си лъжец . и целиш нещо с поста си .................................................... ....................
                                Казах му, ама той пак се чуди...


                                и вика защо тогава на мнението на benassi от 1 април, 13,05 часа, в което се хвали, че е получил кенгуру, виси същият аватар като твоя - некъв плуващ морски лъв?


                                А пък той те знаел кат човекът с многото акаунти... Инак шуреят не лъжец. Просто много наблюдателен.

                                Коментар

                                Working...
                                X