IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    рано е за акции. надеждата, че парите наляти от фед ще 'оправят' работата крепи пазара, но даже и да го закрепят за известно време щетите в реалната икономика за налице. Всички тези 'recovery part-time jobs', където наемаха куцо и сакато и достигнаха рекордно ниска безработица за 2-3 седмици буквално ще се изпарят, но с тях ще повлекат куп още хубави работни места. Въобще короната ще промени нагласите на потребителите, а те и техните нагласи са в основата на консуматорското общество, което се изгради в последните години. Карантината ще премине, но доста хора ще се озъбят буквално докато премине, хора които до онзи ден са си щракали безгрижно, имали са възможност да сменят работата си, харчили са с пълни шепи още неизкарани пари. Това ще е най-големият удар от короната - свито потребление даже от хора, които могат да си позволят повече.
    +++++++++++++++++++++++++++

    Много добро мнение!

    Според мен много преди да се усетят последиците от свитото потребление, ще има гръмване на финансовата система! Няма как да издържи още дълго, при положение, че всички теглят, а никой не връща! Разбира се, повечето предпочитат да вярват на обещания, че всичко ще е У ред, а не на елементарна логика!

    ПИКове при карантината, няма да доведат до нейното премахване! Ако я премахнат всичко започва на ново!
    Месец без, ще доведе до нови и по-тежки карантини след това, само до няколко седмици!

    В САЩ ограниченията по кредитните карти са вече факт, а това е съвсем, ама съвсем в началото на процеса!

    Коментар


    • абе един експерт казва че златото ще поскъпва . аз ще го послушам и ще пусна дълго зло

      Експерт: Златото и среброто могат да поскъпнат с над 10% от текущите си нива

      06 Април 2020 10:25

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
        Майки вземи си купи някоя акция, не се мъчи повече с това злато.
        Аз и в момента имам ордери за злато добивачи, за акции!

        Мъча се, до толкова, до колкото, златото започна да забравя да пада, дори и във фази на напълно безпочвена хипер ерупция, като днешната, с по над 4% нагоре! А това ми вдига и цените! Но ще го преживея! Какво да правим!

        Ти гледай твоите покупки да са добре! Мен не ме мисли!
        Last edited by Mike Florida; 06.04.2020, 12:11.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
          Майки вземи си купи някоя акция, не се мъчи повече с това злато.
          рано е за акции. надеждата, че парите наляти от фед ще 'оправят' работата крепи пазара, но даже и да го закрепят за известно време щетите в реалната икономика за налице. Всички тези 'recovery part-time jobs', където наемаха куцо и сакато и достигнаха рекордно ниска безработица за 2-3 седмици буквално ще се изпарят, но с тях ще повлекат куп още хубави работни места. Въобще короната ще промени нагласите на потребителите, а те и техните нагласи са в основата на консуматорското общество, което се изгради в последните години. Карантината ще премине, но доста хора ще се озъбят буквално докато премине, хора които до онзи ден са си щракали безгрижно, имали са възможност да сменят работата си, харчили са с пълни шепи още неизкарани пари. Това ще е най-големият удар от короната - свито потребление даже от хора, които могат да си позволят повече.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Майки вземи си купи някоя акция, не се мъчи повече с това злато.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение





              Флорида , на теб човек трудно може да ти бъде опонент .
              Ти , просто не оставяш свободна ситуация или развитие при цената на златото , с която човек да ти опонира .
              И за нагоре и за надолу , дори и за седене на едно място си ..................
              Хубавото , обаче , е че всички са аргументирани ........... .
              Малко ми приличат на '' бертрамовите анализи '' - там има всички възможни посоки на света , но пък при теб другото , което пишеш , извън темата за злато ми е интересно ( ЕС , разпад , смърт на € )

              Успешна седмица !!!!!!
              И да не забравяме яйце по великден от 450 лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                Според мен, няма да гръмне още пазара на хартиено злато,но може да видим значителни спайкове в цената!
                Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                Златото започва да проявява все по-голяма резистентност към разпродажбите на пазара!
                Ако тенденцията се задържи и през другата седмица навярно цената ще отлепи доста на горе! Особено и ако еврото върне малко!
                Навярно се насочваме към игра за 100-150 долара отгоре на първо време!
                Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                Въпрос е на седмици или няколко месеца!
                Златото ще отлети в небесата! Програмите за спасение на правителствата ще литнат...
                Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                Очертава се много интересна седмица за златото....
                Ако златото задържи при идващите сривове, навярно ще потърси сериозно извисяване до 2 седмици!

                Флорида , на теб човек трудно може да ти бъде опонент .
                Ти , просто не оставяш свободна ситуация или развитие при цената на златото , с която човек да ти опонира .
                И за нагоре и за надолу , дори и за седене на едно място си ..................
                Хубавото , обаче , е че всички са аргументирани ........... .
                Малко ми приличат на '' бертрамовите анализи '' - там има всички възможни посоки на света , но пък при теб другото , което пишеш , извън темата за злато ми е интересно ( ЕС , разпад , смърт на € )

                Успешна седмица !!!!!!
                Last edited by Correctively objective; 06.04.2020, 08:34.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                  Това е много преди края на годината, когато ФЕД би държал 2/3ти!

                  Цирковете са много по-близо!
                  https://money.bg/finance/fed-nyama-poveche-baloni-za-naduvane.html

                  38 седмици до Коледа х 625 млрд = 23.750 тр !!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Според мен, няма да гръмне още пазара на хартиено злато, но може да видим значителни спайкове в цената!

                    Преди ФЕД да изкупи целия американски дълг, нека да видим как ще оцелее в идните месеци финансовата им система и особено тази в Европа!
                    Това е много преди края на годината, когато ФЕД би държал 2/3ти!

                    Цирковете са много по-близо!
                    Започват от утре и основната част ще се в идващите ТРИ седмици.Цирковете де.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      На достатъчно съм!
                      В крайна сметка, не е важно, кой на колко е! Въпроса е, на тези, мнения и аргументация!

                      Аз винаги когато защитавам дадена позиция, се опитвам да се аргументирам! От там на сетне, въпроса е не, до колко може да ми се има "доверие", а в самата достоверност на приложените аргументи и тези, по начина, по който е създаден, текстовия конструкт!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                        Ооо, извинявай, не съм го прочел!
                        По-скоро си мислех, че си доста по-млад.
                        На достатъчно съм!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                          37
                          Защо?
                          Ооо, извинявай, не съм го прочел!
                          По-скоро си мислех, че си доста по-млад.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                            Фед няма повече балони за надуване

                            Изглeждa, чe НАЙ -пocлeднaтa нaдeждa нa Фeдepaлния peзepв зa cъздaвaнe нa илюзиятa зa pacтeж щe e имeннo чpeз пpaвитeлcтвeния дълг.
                            Bcъщнocт цeнтpaлнaтa бaнĸa вeчe изигpa гoлямa poля зa финaнcиpaнeтo мy, нo вeчe ocигypявa oщe пoвeчe cpeдcтвa.
                            Tя плaниpa дa изĸyпyвa oблигaции нa cтoйнocт 625 млpд. дoлapa ceдмичнo oт тyĸ нaтaтъĸ.
                            C тoзи тeмп, Фeдepaлният peзepв щe пpитeжaвa нaд двe тpeти oт цeлия дълг caмo в paмĸитe нa eднa гoдинa, ĸoeтo щe пpeдcтaвлявa cлeдвaщият гpaндиoзeн бaлoн.

                            В КОМЕКС нямат злато, разчитат на това на ЛБМА във Англия, което е 250-450 тона, дали тази седмица Комекс ще падне пръв ?
                            Според мен, няма да гръмне още пазара на хартиено злато, но може да видим значителни спайкове в цената!

                            Преди ФЕД да изкупи целия американски дълг, нека да видим как ще оцелее в идните месеци финансовата им система и особено тази в Европа!
                            Това е много преди края на годината, когато ФЕД би държал 2/3ти!

                            Цирковете са много по-близо!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                              Опасявам се, че колкото да обеднее Запада, такива като проф. Сашка Ганева (Саша Грей по американскому) няма да се върнат.
                              Ще си дойдат тъмнозелените, от който зорлем се мъчим да се отървем 13 години. А те как ще се хванат у работа... Страх ме е да си го помисля!

                              Много повече НЕтъмнозелени са отишли на запад, отколкото тъмнозелени!

                              Това за тъмнозелените и масовата им миграция е мит! Много са отишли, ДА, но етническите българи са в пъти повече!

                              Просяк живеещ в гето в Запада, по-вероятно да остане там, отколкото честният работник, останал без работа и имащ да плаща квартира!

                              Не е въпроса само в завръщане на българите зад граница! Въпроса е и манталитетен, на народа ни!
                              Аз познавам много гастарбайтери в чужбина и 90% от тях, въпреки напреднала възраст, нямат семейства, нямат нито дете!
                              Ако бяха в БГ, дори и през нисък стандарт, повечето щяха да имат поне едно! Това не е достатъчно, но щеше да бъде в пъти, по-добре от сега!

                              Говорим за етническо оцеляване в БГ. Говорим за стабилизация и търсене на просперитет през българщина и желание да покажем добри качества като народ!

                              ЕС от дрга страна означава пълно унищожение! Бяло робство за стотинки! Неминуема демографска катастрофа и все по-голямо заселване на България с мигранти, от различни етноси! Приключване на българския етнос и настаняването на територията на някаква безмерна кафява маса от хуманоиди! Джендър идеология и имперско управление като цяло! Не мерси! Няма как да се кефя на това!

                              Одеве като ме пита за годините, сигурно си мислеше, че съм някое изкукало деденце! Е, не съм!

                              Коментар


                              • Фед няма повече балони за надуване

                                https://money.bg/finance/fed-nyama-poveche-baloni-za-naduvane.html


                                Изглeждa, чe НАЙ -пocлeднaтa нaдeждa нa Фeдepaлния peзepв зa cъздaвaнe нa илюзиятa зa pacтeж щe e имeннo чpeз пpaвитeлcтвeния дълг.
                                Bcъщнocт цeнтpaлнaтa бaнĸa вeчe изигpa гoлямa poля зa финaнcиpaнeтo мy, нo вeчe ocигypявa oщe пoвeчe cpeдcтвa.
                                Tя плaниpa дa изĸyпyвa oблигaции нa cтoйнocт 625 млpд. дoлapa ceдмичнo oт тyĸ нaтaтъĸ.
                                C тoзи тeмп, Фeдepaлният peзepв щe пpитeжaвa нaд двe тpeти oт цeлия дълг caмo в paмĸитe нa eднa гoдинa, ĸoeтo щe пpeдcтaвлявa cлeдвaщият гpaндиoзeн бaлoн.

                                В КОМЕКС нямат злато, разчитат на това на ЛБМА във Англия, което е 250-450 тона, дали тази седмица Комекс ще падне пръв ?
                                Last edited by hazard; 06.04.2020, 02:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X