IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По принцип няма как да не се отклони темата от време на време или паралелно да се коментират някакви неща и обикновено не е проблем. Но вие двамата просто прекалилихте. Превърнахте я в някакво бойно поле само между вас двамата.

    Correctively objective, формулировката на сегашния ви пост няма нищо общо с предишния, който изтрих и много добре го знете.
    रादोस्त

    Коментар


    • X_Y , нямам нападки .......... Цитирам и отговарям на пост в темата .... по темата ...........

      Защо на ЛС , като пиша за златото , репликирайки съществуващ пост ............


      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Спирам щом си рекъл, но какво се случва със златото е функция на това какво се случва с икономиката, така че не е спам според мен. Уважавам молбата ти, но спираш интересна дискусия.
      Изобщо не е вярно ......... Изобщо не си запозната с циклите ......... И изобщо цената на златото не се влияе от икономиката.

      Само 100 години назад да се разгледат , ако човек не е лаик , веднага ще види и разбере ....................

      Коментар


      • Модераторе! През цялото време търпите абсолютни простотии, но се хващате за неща, че не се пишело по темата! Това е доста субективно и няма смисъл да се разглежда, така или иначе!

        Стана доста трагично, нивото!

        Успехи на всички! И на вас с модерирането и на инвеститорите!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Още не. Не съм наясно с пазара, пък чакам да разкеша разни неща и тогава. При сребърните миньори мисля че още година цените ще бъдат ниски. Ти кои препоръчваш. Тук как седят нещата с национализация регулация или други капани както и тези който могат и да фалират, сливания, изкупувания. Не за друго щот ние ще разберем последни.

          Но и в момента са си окей за влизане. Според мен ще тестват дъна от предишни години.
          Скъпи са тези които стават и съответно неизгодни в момента. PAAS е дървена но с добра цена за момента. Има още една канадска ама с 10% CHINA TOWN участие. А от опит знам където са се намъкнали поденебесните в минното дело винаги са го съсипвали. 18 та имах три литиеви мини, като почнаха да се намъкват Сидзипиновците и директно продадох. Пет месеца по-късно и трите бяха на повече от 80% надолу. Китайците правят така. Влизат с малки проценти, след това правят врътка с ръководството и взимат основния пакет на безценица, сривайки цената на акциите, като реално цялата продукция на мините си захранва тяхната индустрия почти безплатно. Акционерите пият по една студена вода, а тяхната индустрия се сдобива с почти безплатна суровина. Така че с мините на много внимателно. Там има изненади от хиляда и една нощ. Аз направих друго взех ETC при срива на среброто на 18 долара като стигне две трети заминават една трета седи- Медта като ли че ли направи дъното си, когато бях написал. Светът скоро ще е жаден за метали и зехтин. Въпреки че всички чаката олиото на 10 долара.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

            Ами, всичко е ясно............Купувай...........И ще бъдеш 150 $ по '' на далавера '' от твоите познати ......
            Познати ....... ''.....:
            ок, дай Ти тогава дай прогнози кога горе голу да очакваме отваряне на Тавекса в София и рафинериите в Тичино,
            и когато това се случи, каква ще бъде цената на унцията в долари или евро ?
            За милион път казвам, че купувачите в БГ купуват през евро, което може да направи +-10% спрямо долара за месец два.
            Така, че си трябват и познания по Форекс.
            Last edited by hazard; 06.04.2020, 16:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Спирам щом си рекъл, но какво се случва със златото е функция на това какво се случва с икономиката, така че не е спам според мен. Уважавам молбата ти, но спираш интересна дискусия.
              И това АБСОЛЮТНО НЕ Е ВЯРНО ................. Но не мисля да преподавам уроци ...............

              Коментар


              • X_Y е прав. трябва да се избягва прекалено разводняване, а има теми където човек може да се развихри повече :
                Усещате ли идващия глобален крах ?

                Кога очаквате следващата икономическа криза?

                Състояние на глобалната икономика

                Корона вируса , мярка за спиране на идващата икономическа криза


                Коментар


                • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение
                  Имам няколко познати, които при разговори по темата споделиха, че са купили на физика на 1800$ И това (че към момента котировките са на1640+$) не ги притеснява. Споделям го, защото те са малка извадка от хора с прилични доходи, с поглед върху икономическите процеси по света и практически опит в различни бизнеси.
                  Моето мнение (по темата) е, че златото ще върви нагоре и 1800$ не е кой знае какъв "връх", при положение, че вече се е стигало до такива нива и то когато световната икономика не е била чак толкова зле, а неизвестните около корона-вируса - чак толкова много.
                  Ами, всичко е ясно............Купувай...........И ще бъдеш 150 $ по '' на далавера '' от твоите познати ......
                  Познати ....... ''
                  '' с прилични доходи, с поглед върху икономическите процеси по света и практически опит в различни бизнеси. '' ..................
                  .....
                  Но ....... купили на 1800 $ ........ . което беше преди 9 години ................
                  Какво са купили ????
                  Ако са купили една жълтичка , тогава , то не са ........... с прилични доходи .................. Чао !
                  Ако са купили 50 унции , тогава , то не са с поглед върху икономическите процеси по света........... Чао !!!!


                  .............

                  Не омръзна ли им на златарските фирми да набутват тук кой от кой по зле . В момента поне 3 ма такива пишат ..... икономическо - философски есета .................за ръст
                  Last edited by Correctively objective; 06.04.2020, 16:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Края на есента и зимата 2020г., нещата ще са много зле!

                    1.До края на лятото масовия човек ще е опукал спестяванията!
                    2.Безработицата ще е в небесата есента, защото тези които сега не са съкратили, ще съкратят тогава, защото ще са разбрали, че пазара е лом и няма смисъл!
                    3.Фирмите ще са изгорели резервите, там където изобщо ги има!
                    4.Държавите ще са започнали да раздават вече множество пари, и някъде там зимата, ще започне да хвърчи яко и инфлацията.
                    5. След 5-6 месеца, ще се види, че обслужването на кредити ще е тотално в канала и ще започне вахналия при събиранията.
                    6.Шоковете във финансовата система ще започнат още от това лято и спасяването на институции, което ще доведе до неимоверни щети!
                    Три седмици Майк броени от днес.Не може да държиш затворено и гладно стадото до безкрай.Ще скъса синджира.Второто е че от известно време ни подгряват за събитие което ще стане именно в тези три седмици.От днес изненадващата новина в подкрепа на тезата ми е ставащото в Япония и Сингапур.Три седмици броено от днес.
                    Last edited by Hermes73; 06.04.2020, 16:07.

                    Коментар


                    • Със Селена и краставицата след малко ще започнете да коментирате, със сигурност също има общо. Всичко в живота е свързано, но темите неслучайно са сегментирани във форума.
                      रादोस्त

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                        Майк Флорида и Селена, ако обичате спрете са оспамвате темата. Преместете се в друга, на лични, както ви е удобно.
                        Вече няма да ви толерирам.
                        Спирам щом си рекъл, но какво се случва със златото е функция на това какво се случва с икономиката, така че не е спам според мен. Уважавам молбата ти, но спираш интересна дискусия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                          Майк Флорида и Селена, ако обичате спрете са оспамвате темата. Преместете се в друга, на лични, както ви е удобно.
                          Вече няма да ви толерирам.
                          Уважаеми модераторе, това, че в даден пост, не е спомената думата злато, не означава, че същия няма пряко отношение към темата за златото през стабилност на валути и страни!

                          Със Селена коментираме именно тази ситуация! Стабилността на страните и като следствие, финансовата система и валутите!

                          В един пост думата ЗЛАТО, може и да е спомената 100 пъти, но това, не означава, че същия пост, на практика не може да бъде, без реално съдържание!

                          Има хапливост между нас, но добрият тон, не е прекрачен! Мисля, че и не сме извън темата! Всичко което касата текущата политическа конструкция, като ЕС, Еврозона и тн.... ще даде пряко отношение и върху актива ЗАЛТО, предмет на което е и темата!

                          Златото и изобщо финансовата система са в пряка корелация и с политическите процеси, а не само и единствено, следствие от стопански резултати или финансова регулаторна база!

                          Коментар


                          • Майк Флорида и Селена, ако обичате спрете са оспамвате темата. Преместете се в друга, на лични, както ви е удобно.
                            Вече няма да ви толерирам.
                            रादोस्त

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                              Купи ли сребърни мини?
                              Още не. Не съм наясно с пазара, пък чакам да разкеша разни неща и тогава. При сребърните миньори мисля че още година цените ще бъдат ниски. Ти кои препоръчваш. Тук как седят нещата с национализация регулация или други капани както и тези който могат и да фалират, сливания, изкупувания. Не за друго щот ние ще разберем последни.

                              Но и в момента са си окей за влизане. Според мен ще тестват дъна от предишни години.
                              Last edited by Todor Sabev; 06.04.2020, 16:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Хартиеното катери , физическото леко спада и отделно спреда се свива.
                                Купи ли сребърни мини?

                                Коментар

                                Working...
                                X