IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • INFLATION ADJUSTED GOLD IS AT HISTORICAL LOWS Gold at $1,220, adjusted for real inflation, is almost as cheap as it was in 1999 at the $250 low. More importantly, inflation adjusted gold is now very near the 300 year low of 1999. So right now gold is again unloved and undervalued and therefore a bargain. On an inflation adjusted basis, the 1980 high of $850 would today be $16,650. Long before we get hyperinflationary gold prices, that $16,600 level should be easily reached.
    Click image for larger version

Name:	300yr_gold_adjusted_Inflation.jpg
Views:	1
Size:	72.9 КБ
ID:	3690478

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

      И като се спаружи злото, уиде коня у ряката наедно с имотя
      Заки момента в който и златото се спаружи ще е момента в който ще чакаш да чуеш сирената за хранителната дажба.............АрТиЙтЕ и ПлАтФоРмИтЕ ще са умрели много преди това.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        С тоя 2 ливъридж - по добре да играеш на 100 направо с 5-10к лева, още по добре в койни. Като занули до края да годината да се похвали(може и същия ден да е)
        Най-доброто лекарство е маржин кола.
        Не е препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vm20 Разгледай мнение

          При всички положения, няма да се "чувстваш свободен", при реализация на сценария описан от теб.
          Независимо дали имаш ЗЛАТО.

          Ще се чуствам.Свободата е вътре в душата на човек.Дори и в затвора психически подготвения спокойно посреща съдбата си.Идващото го усетих интуитивно преди години.......Просто работата на системата издаваше че ще дойде момент на голямо зачистване .Аз съм готов за всичко което ще ми донесе промяната която предстои.Златото може само да ми помогне.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vm20 Разгледай мнение

            При всички положения, няма да се "чувстваш свободен", при реализация на сценария описан от теб.
            Независимо дали имаш ЗЛАТО.



            Цената на златото се движи с обратна корелация с личната свобода на индивида в обществото ,свободната търговия и глобализма. .
            И цената е в пряка корелация с насилието, авторитаризма, протекционизма и войните.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten

              и брадърския профил ли замина в модераторското кошче.
              Признавам ценя постовете му,

              Специално за теб, не съм този за когото си мислиш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                "Засега имаше всичко благодарение на натрупаните количества в света излишаци на храни и суровини за тях.ФАО няколко пъти вече предупреди че идва глад с библейски мащаби.В момента убиват дребния и средния сегмент във всички отрасли включително и при производството на храна "

                СЕГА и в БЪДЕЩЕ, е ,и ще ,бъде в П Ъ Т И по лесно, бързо, достъпно и възможно производство и доставка на храни и суровини.
                не ми се пишат фермани "защо", всеки има глава на раменете да прецени....
                Малък пример виж Аликанте, Испания през GOOGLE


                FAO(мнението им ми е през........) , се римува чудесно с ГРАО, ако ги нема , ора нема да има на тая земя.............


                .Целта на кредитите е в един момент да станат неизпълними.За да ти вземат като дойде момента всичко.За да пречупят човек те трябва да му вземат всичко.

                По всяко от трите изречения , отново могат да се пишат фермани

                "......от кога живееш тук?......От времето на Хан Аспарух!!!!..( копни го в тубата, виж автора и отговори к'во ще му пречупят, и к'во ще му вземат. Повече от половината човеци са на тоя хал......

                КОИ СА ТИЯ ДЕТО, НЯМАТ НИЩО И ИСКАТ ДА ВЗЕМАТ ВСИЧКО/////////??????????

                "Заможния човек е независим благодарение на благополучието си .Такива не са нужни на новата система. "

                Тоя от примера горе ли ще върти новата система..........

                "Последните години правеше впечатление как куцо кьораво и сакато взимаше кредити далеч над възможностите си.Мразя банките още от 97-ма.Никога не съм имал доверие в системата и всеки лев го влагах в разрастване или резерв в стоки вместо в депозити на мижава лихва.Противник съм на взимането на кредити и моите фирми за 28 години не са взели НИКАКЪВ кредит.Разрастването винаги е било въз основа на натрупване и реинвестиране.Кредита е робство .На масата ще им вземат и гащите когато падне мораториума върху кредитит.А той ще падне и в тези времена на разпадане на икономиката мнозина милионери от милионери ще се превърнат в хора без стотинка преследвани от гладните и ненаситни кредитори....А тези с ипотеките за по 20-30 години още от сега да мислят къде ще се прютят като им вземат жилищата.........Никога не съм разбирал логиката да теглиш ипотечен кредит с давност десетки години след като няма как да предвидиш какво ще стане след година или две с теб и доходите ти.Па дори и от здравословна гладна точка.......С две думи дълга е робство ."

                Кой , каквото е дробил, това ще сърба. Както е било ВИНАГИ.


                А притежанието на физическо злато свобода.
                При всички положения, няма да се "чувстваш свободен", при реализация на сценария описан от теб.
                Независимо дали имаш ЗЛАТО.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

                  И като се спаружи злото, уиде коня у ряката наедно с имотя
                  С тоя 2 ливъридж - по добре да играеш на 100 направо с 5-10к лева, още по добре в койни. Като занули до края да годината да се похвали(може и същия ден да е)
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Отделно има го и варианта, ти имаш имот, който към момента е непродаваем, взимаш кредит за него през ниска ипотека.... убеден си, че златото ще скочи доста в идните 3 години, наливаш във физическо злато кредита(СЕГА) обслужваш главницата с текущи приходи, като имаш и буфер... като всичко това го правиш през умерен и преценен риск!

                    Не ми се струва лошо, ако човек е убеден в залога!
                    И като се спаружи злото, уиде коня у ряката наедно с имотя

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Да се надяваме, че война няма да има, но мизерия и сривове със сигурност!

                      Ето сега се вижда на практика как работи ИНФЛАЦИЯТА на дефицита, зърното е нагоре, хляба неоусетно скочи.... сега скочи и олиото.... храните дърпат яко всички, а това е преди инфлацията от самата обезценка на парите още да е ударила както трябва. Това второто предстои!

                      Държавите нямат ниакакви буфери! На България ще и отпускат безбожни заробващи кредити, лихвите ще започнат да се вдигат.... ЕЦБ, която ще печата парите, ще инфлацира еврото, което значи, че инфлацира автоматично и лева, тъй като са вързани!

                      Сега със зърното и олиото от последните дни, това е ВЪНШНА привнесена за България инфлация!

                      Скоро когато започне краха на финансовата система, доверието във фиатните пари и тяхната стойност, съвсем ще започне да се изпарява....
                      1. ТОВА СКОРО, БИ ЛИ МОГЛО ДА ПРОДЪЛЖИ И СЛЕДВАЩОТО ДЕСЕТИЛЕТИЕ

                      и ,ако ДА , какво може да се направи СЕГА (според теб)..................

                      2.Подобни твърдения, се пишат във форума от както го има ( относно АПОКАЛИПСИСА , фиата е друга бира)

                      ( справка , мнения в форума преди повече от десет години)..............

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Може би е така.Но на тема дълг съм консервативен.Много.Между другото и у нас и в много други страни по темата за МеРоПрИяТиЕто се наблюдават първите пукнатини в единомислието на елитите по места.....Дори в слънчева Калифорния.....А и с тази бясна пропаганда още повече правят хората подозрителни.Днес се разхождах по центъра в София и на 1 с маска имаше по 10 без.......Тези без явно не вярват много .....
                        Пука се, защото колкото и да цензурират в тия социални мрежи, хората достигат до невероятна информация и проглеждат.....
                        В случая с платформите цензурата е обречена на провал, защото тя е по линията, винаги да е ПОСТ ФАКТУМ(масата народ вече го е видял или ако е изтрито ще го качат отново)!

                        А има и нещо друго. Свободолюбивите хора обикновенно са и по-умни от продалите се мишки, които се очаква да "измислят" как да цензурират първите!
                        Last edited by Mike Florida; 12.12.2020, 00:18.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                          Последната част от поста е шеговита, но тя за мен показва, че не винаги е толкова лошо да се консумира от бъдещето, особено когато това бъдеще изглежда стабилно и перспективно! Е разбира се винаги има риск, както с всичко!

                          Въпрос е на лична оценка. Всичко е баланс!
                          Отделно има го и варианта, ти имаш имот, който към момента е непродаваем, взимаш кредит за него през ниска ипотека.... убеден си, че златото ще скочи доста в идните 3 години, наливаш във физическо злато кредита(СЕГА) обслужваш главницата с текущи приходи, като имаш и буфер... като всичко това го правиш през умерен и преценен риск!

                          Не ми се струва лошо, ако човек е убеден в залога!
                          Last edited by Mike Florida; 12.12.2020, 00:08.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Последната част от поста е шеговита, но тя за мен показва, че не винаги е толкова лошо да се консумира от бъдещето, особено когато това бъдеще изглежда стабилно и перспективно! Е разбира се винаги има риск, както с всичко!

                            Въпрос е на лична оценка. Всичко е баланс!
                            Може би е така.Но на тема дълг съм консервативен.Много.Между другото и у нас и в много други страни по темата за МеРоПрИяТиЕто се наблюдават първите пукнатини в единомислието на елитите по места.....Дори в слънчева Калифорния.....А и с тази бясна пропаганда още повече правят хората подозрителни.Днес се разхождах по центъра в София и на 1 с маска имаше по 10 без.......Тези без явно не вярват много .....
                            Last edited by Hermes73; 11.12.2020, 23:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Мненията ни се разминават по въпроса.......Няма добър дълг поради факта че не може по никакъв начин да вникнем във всички аспекти на причинно-следствените връзки за дълъг период от време .Насим Талеб е написал много добра книга по темата.Аз съм професионалист в това което правя и ще пропусна последната част от поста ти.........
                              Последната част от поста е шеговита, но тя за мен показва, че не винаги е толкова лошо да се консумира от бъдещето, особено когато това бъдеще изглежда стабилно и перспективно! Е разбира се винаги има риск, както с всичко!

                              Въпрос е на лична оценка. Всичко е баланс!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Има логика в дълга, когато е разумно взет и имаш относително стабилна представа за сигурно бъдеще!
                                Не такъв е обаче масовия случай!

                                Чисто принципно обаче, хората, на които им е "орисано" да са богати, един ден ще умрат с огромен излишък от пари, излишък дори повече от необходимо наследство към деца! Така погледнато същите когато са млади, има сериозна логика да живеят от бъдещето, което те всъщност ще могат и да обезпечат, в последствие!

                                Най-добре е когато си млад да разполагаш и да ти е сладко на К**А, а не когато си дърта всъхната шушулка!
                                Мненията ни се разминават по въпроса.......Няма добър дълг поради факта че не може по никакъв начин да вникнем във всички аспекти на причинно-следствените връзки за дълъг период от време .Насим Талеб е написал много добра книга по темата.Аз съм професионалист в това което правя и ще пропусна последната част от поста ти.........

                                Коментар

                                Working...
                                X