IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

    За пореден път препрочитам поста и наистина не мога да се сетя за някаква обосновка.А ми е интересна такава прогноза.Аз работя в сферата на търговията/хранителни стоки/ и това което виждам е свръх предлагане ,съпроводено с намаление на цени/основно но не само/ и съм силно заинтригуван,как процеса ще премине към ДЕФИЦИТ?Ще съм благодарен да прочета някаква обосновка.
    Здравей колега.Аз съм в сферата на промишлените стоки за дома.Визирам вноса от Китай .........Там в момента има проблем който се задълбочава с логистиката и постепенно ескалира.Стока има но транспортирането става все по-трудно и по-скъпо.Това визирах.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      За пореден път ще напиша че идва дефицит на стоки какъвто не е имало последните 75 години-от Втората Световна Война.Първите проявления вече са налице а догодина по това време само ще си спомняме за ред стоки......Дефицитите ще обхванат всички стокови сфери в реалния сектор.....Запалка за цигари трудно ще се намира.........Това разбира се ще даде възможност за моментни добри спекулации но е много тревожно за тенденциите напред във времето......Клаус Швааб-Няма да имате нищо и ще сте щастливи...........
      За пореден път препрочитам поста и наистина не мога да се сетя за някаква обосновка.А ми е интересна такава прогноза.Аз работя в сферата на търговията/хранителни стоки/ и това което виждам е свръх предлагане ,съпроводено с намаление на цени/основно но не само/ и съм силно заинтригуван,как процеса ще премине към ДЕФИЦИТ?Ще съм благодарен да прочета някаква обосновка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        мислете за инвестиции в местни производства, които да не са силно зависими от вносни суровини или поне суровините да може да са от няколко различни региона.
        Златото не е инвестиция, а хедж - туй редовно се пропуска

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          мислете за инвестиции в местни производства, които да не са силно зависими от вносни суровини или поне суровините да може да са от няколко различни региона.
          Берти аз нееднократно сравнявах сегашния момент с ПОЛИТИЧЕСКАТА промяна през 1944 година на 09 септември.Собственика на 20-30 декара имот на дюкян или цехче е занулен чак през 1950-1952 година..........Малки производства като бозаджииницата на дядото на мой познат е съществувала и през 1960 година.......Но тенденцията е била на изземване и унищожение на частната собственост и в крайна сметка това става.Сега момента е още по-драстичен.......Много по-драстичен...Императивите на силите които ни тласкат в бъдещето не са само собственоста ..........

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
            За пореден път ще напиша че идва дефицит на стоки какъвто не е имало последните 75 години-от Втората Световна Война.Първите проявления вече са налице а догодина по това време само ще си спомняме за ред стоки......Дефицитите ще обхванат всички стокови сфери в реалния сектор.....Запалка за цигари трудно ще се намира.........Това разбира се ще даде възможност за моментни добри спекулации но е много тревожно за тенденциите напред във времето......Клаус Швааб-Няма да имате нищо и ще сте щастливи...........
            мислете за инвестиции в местни производства, които да не са силно зависими от вносни суровини или поне суровините да може да са от няколко различни региона.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • За пореден път ще напиша че идва дефицит на стоки какъвто не е имало последните 75 години-от Втората Световна Война.Първите проявления вече са налице а догодина по това време само ще си спомняме за ред стоки......Дефицитите ще обхванат всички стокови сфери в реалния сектор.....Запалка за цигари трудно ще се намира.........Това разбира се ще даде възможност за моментни добри спекулации но е много тревожно за тенденциите напред във времето......Клаус Швааб-Няма да имате нищо и ще сте щастливи...........

              Коментар


              • Click image for larger version

Name:	bfm835F.jpg
Views:	1
Size:	25.3 КБ
ID:	3691724


                https://www.treasury.gov/resource-ce...data=realyield

                Last edited by pipbel; 17.12.2020, 10:20.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Те с това затваряне няма да ги спасят тези хора, но се отчита дейност за пред обществото и не се прави сечено на такива като Меркел. Иначе Генерален план определено по-гладко си върви именно в страни като Германия и Франция!
                  В медиите по темата КОВИД отсъства цял континент с 1 000 000 000 население.......В същото време заключването е най-голямо в УЖ най-богатите страни........Април в темата за МеРоПрИяТиЕтО аз направих връзката за строгоста на мерките със степента на задлъжнялост на глава от населението в света.........Многозначителен е факта че в първата десетка са почти само европейски държави и то тези с най-тежките мерки.......Има само едно изключение от това правило и то е Швейцария която също е доста задлъжняла страна финансираща стандарта си с кредити-160 000 долара дълг на глава е там.......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Псевдоелитите не трябва да се надценяват, както се случва всъщност...

                    Тези хора ако наистина бяха "мега мозъци", нямаше да правят това, което правят, по начина, по който го правят! Те са посредствената част, над средната интелигентност и нищо повече!

                    Меркел и Макрон са бездетни, но това нищо не значи, защото тях ги командват така или иначе, те и да имаха деца нямаше да следват по-малко подобни планове вредни за държавите им и за обществата. Отделно такива хора живеят с идеята,че така или иначе техните наследници ще са над "робите" каквото и да е бъдещето! Имаш безброй клакьори по разни тайни общества/групички, които така или иначе се продават и също живеят с идеята, че освен сегашен са и бъдещ елит, както и техните деца, а те имат такива!

                    Според мен голяма част от нещата се случват на пълен хаос, въпреки, че има и генерален план, на който определени среди се надяват. Така или иначе контрола не е на 100%, а скоро и ще се види, че това, за което някои си мечтая изобщо няма и да стане!

                    Тук на местно ниво, нещата се случват не само по съвети на някакво задкулисие към Бойко, а и защото цялата здравна система в БГ е рухнала и Тиквун трябва да избира, дали да затваря и да упада като рейтинг от това или да упада като рейтинг от умиращи пред болниците хора, докато се изръчка 0,2%, колкото си е за населението между 8 и 12К в България, без надписаните случаи.
                    Те с това затваряне няма да ги спасят тези хора, но се отчита дейност за пред обществото и не се прави сечено на такива като Меркел. Иначе Генерален план определено по-гладко си върви именно в страни като Германия и Франция!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Мисля че подценяваш СИСТЕМАТА.Тези хора не оставят нищо на случайноста.Каква е вероятноста в един момент тримата ръководители на най-силните европейски държави-Германия Франция или Великобритания да са бездетни....?!?Основните неща са изпипани оттам насетне по веригата надолу се натамъняват.Друг е въпроса че вътре в самата СИСТЕМА има разнобой по начина на функциониране на постКОВИД света.Замислял ли си се коя сила най-много ще загуби при едновремено намаляване на стадото и неговото цифровизиране?Само италианската Ндрангета е с годишен оборот от около 60 000 000 000 евро..А там нормата на печалба е десетки проценти.съвкупния оборот на тъмния сектор гони трилион на година.Това са много и реални пари преплетени именно с част от най-големите играчи в СИСЕМАТА............От тези среди ще дойде и най-силната атака срещу техотерора...........
                      Псевдоелитите не трябва да се надценяват, както се случва всъщност...

                      Тези хора ако наистина бяха "мега мозъци", нямаше да правят това, което правят, по начина, по който го правят! Те са посредствената част, над средната интелигентност и нищо повече!

                      Меркел и Макрон са бездетни, но това нищо не значи, защото тях ги командват така или иначе, те и да имаха деца нямаше да следват по-малко подобни планове вредни за държавите им и за обществата. Отделно такива хора живеят с идеята,че така или иначе техните наследници ще са над "робите" каквото и да е бъдещето! Имаш безброй клакьори по разни тайни общества/групички, които така или иначе се продават и също живеят с идеята, че освен сегашен са и бъдещ елит, както и техните деца, а те имат такива!

                      Според мен голяма част от нещата се случват на пълен хаос, въпреки, че има и генерален план, на който определени среди се надяват. Така или иначе контрола не е на 100%, а скоро и ще се види, че това, за което някои си мечтая изобщо няма и да стане!

                      Тук на местно ниво, нещата се случват не само по съвети на някакво задкулисие към Бойко, а и защото цялата здравна система в БГ е рухнала и Тиквун трябва да избира, дали да затваря и да упада като рейтинг от това или да упада като рейтинг от умиращи пред болниците хора, докато се изръчка 0,2%, колкото си е за населението между 8 и 12К в България, без надписаните случаи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Че има 100% сценарий има.... въпроса е, че според мен не се държат всички политици директно на команда, както не се държат БГ масмедиите, а като държиш CNN, от там на сетне нашите само преписват и плуват в собствената си тъпотия и без да им командва някой! При политиците е подобно! В момента Боко си развърта коня защото няма протести, нека да имаше 20-30К срещу мерките, всеки ден, да видиш колко бързо щяха да ги вдигнат. Ама няма! За мен хората са абсолютно луди, че не се надигат!

                        Личното ми мнение, че Боко ако не фалшифицира изборите, след март ще се срине тотално като подкрепа и няма вече да е никакъв фактор. Ако се сформира ново правителство не се знае как ще бъде! Според мен може и да не се сформира по-вероятно и да има пак избори.... лошото при този вариант е, че Тиквун ще продължи да управлява в оставка още 3 месеца, съответно и кретенския НОЩ ще е в същия плешив състав, през това време!

                        Такива като Слави, сега не говорят много за вируса, защото не искат да отблъскват бабички, които са в психоза и са повярвали в МЕРОПРИЯТИЕТО. Според мен такива като него, а и другите партии просто чакат като хиени, ГРОБ да си замине март месец, както и се очертава, а след това да разкостят трупа. Не мисля, че някой им заповядва и затова мълчат!
                        Мисля че подценяваш СИСТЕМАТА.Тези хора не оставят нищо на случайноста.Каква е вероятноста в един момент тримата ръководители на най-силните европейски държави-Германия Франция и Великобритания да са бездетни....?!?Основните неща са изпипани оттам насетне по веригата надолу се натамъняват.Друг е въпроса че вътре в самата СИСТЕМА има разнобой по начина на функциониране на постКОВИД света.Замислял ли си се коя сила най-много ще загуби при едновремено намаляване на стадото и неговото цифровизиране?Само италианската Ндрангета е с годишен оборот от около 60 000 000 000 евро..А там нормата на печалба е десетки проценти.съвкупния оборот на тъмния сектор гони трилион на година.Това са много и реални пари преплетени именно с част от най-големите играчи в СИСТЕМАТА............От тези среди ще дойде и най-силната атака срещу технотерора...........
                        Last edited by Hermes73; 17.12.2020, 01:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                          Как да няма покупки? Няма значение кой купува. Важното е че на нетна база банките купуват големи количества вече 10 години подред.

                          Изброените от теб страни вече имат големи резерви и самите те са производители.
                          Канада специално има може би най големите златни залежи в света.
                          В САЩ също добиват доста и вече имат най големият резерв в света.
                          Германия и Франция също имат големи резерви.

                          Сега купуват основно тези които нямат и тези които очакват да бъдат атакувани в близко бъдеще.
                          Как да няма значение, нали тезата ти е, че едва ли не ЦБ пълнят трезорите и в един момент да кажат, връзваме към злато!

                          Ти го направи голям киреч! Смеси 3 неща в 1. Кой купувал последните години, кой имал природни залежи и кой от преди си имал злато без да купува сега.... За мен това е някаква каша от неща нямащи общо по между си! Да го кажа директно: "ТЪРСИШ ПОД ВОЛА ТЕЛЕ!!!"

                          Както казах най-големите и мощни играчи НЕ купуват! Това означава, че не се подготвя тайно нова система основана на злато! На второ място, дори и тези като Русия, които купуват, не са "ALL IN" мощно, а по скоро значително са си увеличили резервите, бягайки от долара, но всичко това се случва в среда, в която няма някакъв краен агресивизъм от към покупки.

                          Ако тезата ти беше вярна последните години всички основни "мафиотски" банки като тази на САЩ, щяха да купуват. Значими играчи като Япония също, Великобритания, също.... Това са топ страните където дирижират всички останали банки гравитиращи към Западния свят.... Ционистката централа Швейцария също не купува....

                          За мен тезата ти не издържа логическата проверка!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Това не е сериозно! Злато купуваха страни като Русия, която иска да диверсифицира долара, такива като Турция или Казахстан... Унгария купуваше, каква страна е това? Китай просто наваксваше, защото имаше изключително малко на фона на икономиката и финансовата си система!

                            Няма такова нещо като "големи акули да са купували злато"!

                            Япония е голяма акула! САЩ са голяма акула. Канада е голяма акула и си продаде всичкото злато. Франция е голяма акула! Германия е голяма акула... Великобритания е голяма акула...

                            Никъде сред горните няма съществени покупки, а на много места и никакви такива!
                            Как да няма покупки? Няма значение кой купува. Важното е че на нетна база банките купуват големи количества вече 10 години подред.

                            Изброените от теб страни вече имат големи резерви и самите те са производители.
                            Канада специално има може би най големите златни залежи в света.
                            В САЩ също добиват доста и вече имат най големият резерв в света.
                            Германия и Франция също имат големи резерви.

                            Сега купуват основно тези които нямат и тези които очакват да бъдат атакувани в близко бъдеще.
                            Last edited by alphaomega; 17.12.2020, 00:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                              А как можем да направим новият златен стандарт да е съвместим със съвременните технологии?

                              Вече знаем, че най стабилната система е да се разплащаме изцяло офлайн със златни и сребърни монети. Но тази система е бавна, неудобна и просто не е съвместина със днешният начин на живот. Значи или сменяме парите или сменяме начина на живот.

                              Предполагам че никой не изгаря от желание да се върнем в 19 век?

                              Поради тази причина тука изниква въпросът - под каква форма трябва да се приложи бъдещият златен стандарт?
                              Могат ли да се съчетаят електронните разплащания със златният стандарт?
                              Може ли изобщо да се построи такава сигурна система която да не бъде манипулирана? Hack-proof system?
                              Може ли една такава система да бъде едновременно офлайн и онлайн?

                              Отговорите на тези въпроси държат ключа към бъдещето и към един свят който ние все още не можем да си представим как ще изглежда!
                              Хммм нивото ми на познание за новите технологии е ниско.Не съм компетентен да ти отговоря как можем да ги съчетаем със златото.Но намирането на удачно решение би бил добър изход от сегашното положение.
                              Last edited by Hermes73; 17.12.2020, 00:29.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                                Не знам......според мен новият фиат ще го пробват сега преди големият колапс.

                                Големите акули и централните банки знаят, че в бъдеще след големият колапс ще има някаква форма на златен стандарт. Затова трезорите им са пълни със злато. И последните години продължиха да купуват големи количества. Явно се опитват да изпреварят събитията и да се позиционират преди всички останали и да си запазят поне част от сегашната власт в новият свят.

                                Това не е сериозно! Злато купуваха страни като Русия, която иска да диверсифицира долара, такива като Турция или Казахстан... Унгария купуваше, каква страна е това? Китай просто наваксваше, защото имаше изключително малко на фона на икономиката и финансовата си система!

                                Няма такова нещо като "големи акули да са купували злато"!

                                Япония е голяма акула! САЩ са голяма акула. Канада е голяма акула и си продаде всичкото злато. Франция е голяма акула! Германия е голяма акула... Великобритания е голяма акула...

                                Никъде сред горните няма съществени покупки, а на много места и никакви такива!

                                Коментар

                                Working...
                                X