IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    А ако видим някъде около $1360 през 2024г.? Пак златните ще сте прави нали?



    уау, страхотна прогноза с еквивалент 3++ години
    викаш, до към 2024г се го видим 1360...изглежда също толко вероятно като 3000, 5000,,,
    рядко се наемам да давам прогнози , но и 2200++ ми звучи като твойто 1360, ама с диапзон 6 месеца

    да малко по-сериозно , и се пак ми е интересно, за четвърти път се повтарям: предвид лихвата по десетгодишните , как го виждаш в следващите 6 месеца?

    Коментар


    • По същия начин, по който крашна от $2090 на $1680. И по същия начин, по който крашна на $1169 във втората половина на 2018 въпреки прогнозите за смайващия ръст, включително от страна на човека от сатанистката секта

      Имам един въпрос пък аз. Ако златото го видим под $1400, да речем догодина, пак ли бандата златни буболечки ще сте абсолютно прави в прогнозите си от 2016?

      А ако видим някъде около $1360 през 2024г.? Пак златните ще сте прави нали?

      Не ми обяснявай как това е абсолютно невъзможно. Искам само да маркираме някакви нива, при които някой от гениалните финансисти-златари ще признаят, че са грешили. Защото знаеш много добре, че повечето тука са набухани в злато 2010-2011 на над $1700 и са около нулата и на червено вече повече от 10 години и пак винаги са тотално и абсолютно прави. И как са прави? Ами като живеят в паралелна вселена, в която златото е пари, доларът е тоалетна хартия и т.н. тинтири-минтири


      Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
      мише
      от както драскаш в темата за златото, за теб пътя е бил винаги надоло
      дай едно от двестата си мнения тук , в които казваш нагоре??
      приеми факта , че си топ антииндикатор и продължавай смело с прогнозите , за да може да се възползваме

      майтапа настрана
      кажи с днешна дата , по кой начин го виждаш да крашне с 20% / даваш 75% шанс за под 1400/, с оглед на свещенната коза-лихвата по десетгодишните...
      Last edited by Money; 13.03.2021, 15:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Фигурке със сатаниското Терзаещо се никче Exxs

        В средата на 2017 когато златото беше на $1360 пътят беше за към 1700 до края на 2017, налѐ?
        мише
        от както драскаш в темата за златото, за теб пътя е бил винаги надоло
        дай едно от двестата си мнения тук , в които казваш нагоре??
        приеми факта , че си топ антииндикатор и продължавай смело с прогнозите , за да може да се възползваме

        майтапа настрана
        кажи с днешна дата , по кой начин го виждаш да крашне с 20% / даваш 75% шанс за под 1400/, с оглед на свещенната коза-лихвата по десетгодишните...

        Коментар


        • Фигурке със сатаниското Терзаещо се никче Exxs

          В средата на 2017 когато златото беше на $1360 пътят беше за към 1700 до края на 2017, налѐ? Ама ние нея година не видяхме даже и 1400, а на следващата видяхме и $1169, как стана това, бе душко?

          Както ти беше казал батко ти Мишо при тренд за качваща се дългосрочна лихва златото ще пада. И то така и стана докато към края на 2018 трендът при лихвата не се обърна надолу и златото пое нагоре. После на помощ дойде и Ковид

          Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          Виждам, че в темата отново са налазили някои емблематични фигури от 2017-2018, за които пътят от 1300 беше само един: надолу.

          Успех!
          Last edited by Money; 12.03.2021, 17:10.

          Коментар


          • То крашна вече и аз бях първият който каза, че следва краш почти на самия връх

            При това, казах, че ще крашне при консенсус както сред инвестиционните банки така и сред пишман анализаторите, че златото ще седи на $2000 и даже, че ще ходи на $3000

            А също така, в нчалото на 2020 писах, че при падащите дългосрочни лихви е нормално златото да се качва

            Не виждам обаче как свободните съчинения ти помагат на финансовите пазари

            Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
            тебе тука 5-6 години все ти се привижда краш на златото, ама кажи чесно:и сега ли го виждаш да крашне?
            Last edited by Money; 12.03.2021, 00:10.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              от лихвите тръгва всичко и седи ок, но в един момент 'аааа ми това много високо оценено', ааа ми тоз' дълг как ще го плаща и така
              Ясно, явно и за тебе обосновката за "пълно надут балон на акциите" е въпрос на лични усещания.

              Само дето от 10г (откак съм на пазара) все някой периодично споделя подобни "усещания", ама...индексите за това време дадоха по 3-4 до 7 пъти отгоре.


              ПС Е за тая картинка ставаше дума предния пост

              https://en.macromicro.me/charts/27100/us-shiller-ecy

              Коментар


              • Привет,

                Виждам, че в темата отново са налазили някои емблематични фигури от 2017-2018, за които пътят от 1300 беше само един: надолу.
                Други шортеха цялото рали над пробива 1360 - първо при 1450, после при 1600 и така по целия път, в който цената направи +60% за 12 месеца, не видяхме нищо освен "шортене".

                Е и двамата са отново тук и отново се изживяват като силните на деня. За хората с по-голям стаж в темата, индикаторът трябва да е пределно ясен.
                С по-детайлни прогнози няма да занимавам никого. Най-малкото защото няма съществени промени от новогодишния ми пост. Темата е за златото, но не забравяйте среброто - ако сет-ъпът се задейства така както очаквам, много хора могат да ахнат идните 12 месеца.

                Успех!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Не съм съвсем съгласен с това. Можеш ли да се обосновеш ?

                  Наскоро бях пуснал, мисля в темата за сп500 една картинка, ясно се вижда че акциите са на около средна стойност валюешън за последното десетилетие, освен това бая по евтини отколкото средното за периода 2000-2010.
                  Това при условие че се вземат предвид и лихвените нива.
                  от лихвите тръгва всичко и седи ок, но в един момент 'аааа ми това много високо оценено', ааа ми тоз' дълг как ще го плаща и така
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                    ПП в момента имаме пълно надут балон в акциите +
                    Не съм съвсем съгласен с това. Можеш ли да се обосновеш ?

                    Наскоро бях пуснал, мисля в темата за сп500 една картинка, ясно се вижда че акциите са на около средна стойност валюешън за последното десетилетие, освен това бая по евтини отколкото средното за периода 2000-2010.
                    Това при условие че се вземат предвид и лихвените нива.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Е, аз никога не съм казвал, че ще ходи на $200-300. Съвсем свободни съчинения почна, което е нормално за една златна буболечка

                      То ако хората мислеха малко по-сериозно нямаше да има златни буболечки въобще, но...


                      опаа, не си казвал викаш 200-300...
                      та ти разправяше " цена, стойност клоняща към НУЛА" щото видиш ли не ставало за ядене , хаха
                      3-4 години не са толко много,а като топ антииндикатор тия неща се се помнят

                      остаи майтапа

                      кажи за лихвите по десетгодишните..?
                      байдана, / да се свети името му/ като разписа новия пакет кой ще изкупи дълга , или пак сме на фокус - мокус препаратус ; от левия джоб му дължим на десния , някъде в дюкана пропада нещо...

                      тебе тука 5-6 години все ти се привижда краш на златото, ама кажи чесно:и сега ли го виждаш да крашне?


                      Коментар


                      • Е, аз никога не съм казвал, че ще ходи на $200-300. Съвсем свободни съчинения почна, което е нормално за една златна буболечка

                        То ако хората мислеха малко по-сериозно нямаше да има златни буболечки въобще, но...

                        Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

                        2000++ от лятото си беше балон, не отричам

                        ама ако ще си казваме , кво си казвал... триста тире петстин, твърдо петстин ; че даже и двеста
                        тоест, цени и прогнози , които няма да се случат никога
                        даже дойче с техния паритет са по добре от теб, щото в следващите 50-100 години може и да им се случи прогнозата, ха-ха

                        кажи сега за лихвата по 10 годишните ; и утре- вдругиден бидона като разпише новия пакет: по тон и четри стотин на седмица , за въргалящи се по диваните?

                        даа , прогнозата ти е топ индикатор!
                        до септември няма как да видим цена под 1400$;
                        най вероятно никога повече няма да я видим 1400$

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Баш на върха миналото лято казах, че почва голямото спускане

                          Хем и доста подробно обясних защо. Какво повече искаш

                          И ще има още доста надолу


                          2000++ от лятото си беше балон, не отричам

                          ама ако ще си казваме , кво си казвал... триста тире петстин, твърдо петстин ; че даже и двеста
                          тоест, цени и прогнози , които няма да се случат никога
                          даже дойче с техния паритет са по добре от теб, щото в следващите 50-100 години може и да им се случи прогнозата, ха-ха

                          кажи сега за лихвата по 10 годишните ; и утре- вдругиден бидона като разпише новия пакет: по тон и четри стотин на седмица , за въргалящи се по диваните?

                          даа , прогнозата ти е топ индикатор!
                          до септември няма как да видим цена под 1400$;
                          най вероятно никога повече няма да я видим 1400$

                          Коментар


                          • Ако ще трейдваш краткосрочно е важно иначе важното да е продадеш златото докато не станало късно. На $1400 наистина няма да има много смисъл да се продава, че да взимаш на $1250

                            Но на $2017 като казах да се продава, беше тамам

                            Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
                            До кога също е важно.
                            Last edited by Money; 10.03.2021, 00:26.

                            Коментар


                            • Баш на върха миналото лято казах, че почва голямото спускане

                              Хем и доста подробно обясних защо. Какво повече искаш

                              И ще има още доста надолу

                              Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

                              историята е показала, че твоите прогнози - драсканици в темата за златото , доста успешно биха могли да се ползват с обратен знак. нещо като прогнозите на дойче

                              ако акумулираме обратния знак , се получава доста прилична прогноза, от която бих се възползвал:

                              75% , че Няма да видим под 1600$
                              90% , че Няма да видим под 1500$
                              над 95% , че Няма да видим под 1400$

                              благодаря!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

                                историята е показала, че твоите прогнози - драсканици в темата за златото , доста успешно биха могли да се ползват с обратен знак. нещо като прогнозите на дойче

                                ако акумулираме обратния знак , се получава доста прилична прогноза, от която бих се възползвал:

                                75% , че Няма да видим под 1600$
                                90% , че Няма да видим под 1500$
                                над 95% , че Няма да видим под 1400$

                                благодаря!
                                Това се отнася и за Крумчо, той е подобен анти- индикатор при среброто, щом е казал 5-6$ цена, значи очаквайте 50-60 още тази година.

                                Коментар

                                Working...
                                X