IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога очаквате следващата икономическа криза?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Трудно ми е да говоря по въпроса щото положението с електроинженерите е плачевно.Трагедия...излизат с дипломи магистратури и не знаят закона на Ом...Ти за Джаул Ленц питаш...Да не говорим че хабер си нямат че има постоянен и променлив ток....За изчисление на вериги забрави...Един го питам ти чувал ли си за метод на възловите потенциали за метод на контурните токове???Трифазни вериги преходни процеси потрес...Иде един магистър по електоенергетика и не знае видовете заземления на неутрлите не може да смята токове на късо в повредените фази.За токове с нулеа и обратна последователност не бил и чувал...За режими на работа на основните съоръжения да не говорим мрежи релейна защита автоматика само чували че имало нещо подобно...Хората се записали да го учат това щото не ги приели компютри...По едно време бях откачил и мислех да ходя по Дървеница и да увикам декана на ЕФ и ректора и да ги питам какви са тия магистри ио шестици...Потрес един му викам ти знаеш ли какво е Uk% той мига на пашкули..Викам му това е една от каталожните данни на всеки трансформатор....пълно мълчание нема никой в главата....Не са виновни децата виновни са тия измамници дето им пишст повече от двойка.И ако си мисли някой че така е само в България лъже се жестоко...Не знам на къде отивамепросто не знам
    най-сетне ти дойде акъла, че с тия измислени дипломи от ту може само да си стъкнете печката.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
      Проблема е не толкова в изобретяването на такива роботи... Проблема е, че за да се осъществи такова начинание до 2025( след няколко дни ще сме 2022) са нужни орди от инженери от средна и ниска ръка. В моята фирма ядрото от инженери са на 60+. 40-50 годишните го играят на меринджеи. Стажантите с малко помощ от приятел ще ти кажат закона на Ом. За Джаул-Ленц не са и чували. При това ти говоря за белгийска фирма, не за българска. Кой и къде ще ги произвежда и подъжа тези роботи, ми е пълна мъгла.
      Трудно ми е да говоря по въпроса щото положението с електроинженерите е плачевно.Трагедия...излизат с дипломи магистратури и не знаят закона на Ом...Ти за Джаул Ленц питаш...Да не говорим че хабер си нямат че има постоянен и променлив ток....За изчисление на вериги забрави...Един го питам ти чувал ли си за метод на възловите потенциали за метод на контурните токове???Трифазни вериги преходни процеси потрес...Иде един магистър по електоенергетика и не знае видовете заземления на неутрлите не може да смята токове на късо в повредените фази.За токове с нулеа и обратна последователност не бил и чувал...За режими на работа на основните съоръжения да не говорим мрежи релейна защита автоматика само чували че имало нещо подобно...Хората се записали да го учат това щото не ги приели компютри...По едно време бях откачил и мислех да ходя по Дървеница и да увикам декана на ЕФ и ректора и да ги питам какви са тия магистри ио шестици...Потрес един му викам ти знаеш ли какво е Uk% той мига на пашкули..Викам му това е една от каталожните данни на всеки трансформатор....пълно мълчание нема никой в главата....Не са виновни децата виновни са тия измамници дето им пишст повече от двойка.И ако си мисли някой че така е само в България лъже се жестоко...Не знам на къде отивамепросто не знам

      Коментар


      • Проблема е не толкова в изобретяването на такива роботи... Проблема е, че за да се осъществи такова начинание до 2025( след няколко дни ще сме 2022) са нужни орди от инженери от средна и ниска ръка. В моята фирма ядрото от инженери са на 60+. 40-50 годишните го играят на меринджеи. Стажантите с малко помощ от приятел ще ти кажат закона на Ом. За Джаул-Ленц не са и чували. При това ти говоря за белгийска фирма, не за българска. Кой и къде ще ги произвежда и подъжа тези роботи, ми е пълна мъгла.
        Last edited by antani; 28.12.2021, 14:02.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Тази монументална глупост си заслужава да бъде запазена за историята.
          Боби знам че сте велики тва запада...даже и Америка сте открили.Но десега не ми е известно някой от нищо да е направил нещо....В тоя свят не може.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

            Това с четвъртата индустриална революция е пълен булшит. Не знам, каква индустриална революция ще се прави от страни, които нямат електричество... За да правиш роботи, ел. автомобили и т.н. ти трябва алуминии и мед, а те от своя страна се правят с мнооого, ама мноооого енергия. Ако си вярвяш, че 80% от света, включително страните притежаващи енергийни източници ще останят без ток, и отопление, за да се осъществи тази революция в западния свят е меко казано наивно...

            Пък и тази автоматизация на складове за която говориш е само маркетингов трик. Виж какво стана тази година по-рано
            https://www.bbc.com/news/business-57883332

            Едно роботче в склада се запалило и понеже е робот продължило да си щъка из склада и да разнася пламъци насам-натам. Пък и защо са евакуирали 800 души от напълно автоматизирания склад ?!?
            Тази монументална глупост си заслужава да бъде запазена за историята.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
              До 2025 от работния персонал трябва да се преквалифицира, само че наличните тогава места ще са високо специализирани
              През 2030 год Амазон ще е намалил работниците със 99%, само че, допреди Ковида заедно със Ебей са правили 2/3 от продажбите на потребителски продукти във УК.
              Върви се към автоматизация и монополизиране, а тази промяна ще е лоша за доста хора.
              Страните извън Четвъртата Индустриална Революция ще са достачици на суровини, материали и човешки ресурс.

              Сега се усеща охлаждане поради инфлацията, локдауните, веригите за доставки, но се върви към слабо леко подобрение.
              Напомня ми за 2009 -2012, когато потребителския апетит беше слаб.
              Това с четвъртата индустриална революция е пълен булшит. Не знам, каква индустриална революция ще се прави от страни, които нямат електричество... За да правиш роботи, ел. автомобили и т.н. ти трябва алуминии и мед, а те от своя страна се правят с мнооого, ама мноооого енергия. Ако си вярвяш, че 80% от света, включително страните притежаващи енергийни източници ще останят без ток, и отопление, за да се осъществи тази революция в западния свят е меко казано наивно...

              Пък и тази автоматизация на складове за която говориш е само маркетингов трик. Виж какво стана тази година по-рано
              https://www.bbc.com/news/business-57883332

              Едно роботче в склада се запалило и понеже е робот продължило да си щъка из склада и да разнася пламъци насам-натам. Пък и защо са евакуирали 800 души от напълно автоматизирания склад ?!?
              Last edited by antani; 27.12.2021, 22:39.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                Ми то еврото от 2013 дрънка на кухо ... тонове напечатаха !
                Те долари напечатиха още повече
                Форекс блог

                Коментар


                • Всеки си избира реалността- ако очаква криза- така да бъде, ако очаква благоденствие- ще бъде разцвет.
                  Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    След Нова година, до пролетта кризата ще започне да отшумява и обстановката да става все по позитивна.
                    Предколеден оптимизъм ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      След Нова година, до пролетта кризата ще започне да отшумява и обстановката да става все по позитивна.
                      Ха ха
                      Точно след нова година ще е голямата криза.
                      И тя ще е световна не наша.
                      Форекс блог

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        След Нова година, до пролетта кризата ще започне да отшумява и обстановката да става все по позитивна.
                        Твърде оптимистично ми се струва, дано е така.

                        Коментар


                        • До 2025 от работния персонал трябва да се преквалифицира, само че наличните тогава места ще са високо специализирани
                          През 2030 год Амазон ще е намалил работниците със 99%, само че, допреди Ковида заедно със Ебей са правили 2/3 от продажбите на потребителски продукти във УК.
                          Върви се към автоматизация и монополизиране, а тази промяна ще е лоша за доста хора.
                          Страните извън Четвъртата Индустриална Революция ще са достачици на суровини, материали и човешки ресурс.

                          Сега се усеща охлаждане поради инфлацията, локдауните, веригите за доставки, но се върви към слабо леко подобрение.
                          Напомня ми за 2009 -2012, когато потребителския апетит беше слаб.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            След Нова година, до пролетта кризата ще започне да отшумява и обстановката да става все по позитивна.
                            След Нова година, след пролетта кризата ще започне да се задълбочавa и обстановката да става все по негативна.
                            https://en.wikipedia.org/wiki/La_Ni%C3%B1a

                            Когато ходех на училище по това време шумата беше на земята и имаше мъгли. Сега вярвам на новините представени от Минчо Праздников , че 32 градуса температурна инверсия са нормално явление за wheat futures да братят, а и нова, и бтв шпрехат едно към гьотере.
                            Last edited by mikimaus; 06.11.2021, 23:28.

                            Коментар


                            • След Нова година, до пролетта кризата ще започне да отшумява и обстановката да става все по позитивна.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Keynesian economics

                                Коментар

                                Working...
                                X