IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сребро (Ag) и добиващи сребро компании по света и у нас

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dilyan Разгледай мнение

    Тавекс в Норвегия цената продава е 50% по ефтина от тук в БГ
    Купувай от там:-)

    Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dilyan Разгледай мнение

      а защо в цяла запдана европа среброто е два пъти по ефтено от Тавекс БЪлгария . Тавекс в Норвегия цената продава е 50% по ефтина от тук в БГ
      Унас има 20%ДДС!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dilyan Разгледай мнение

        а защо в цяла запдана европа среброто е два пъти по ефтено от Тавекс БЪлгария . Тавекс в Норвегия цената продава е 50% по ефтина от тук в БГ
        Защото изглежда само тук очакват "страшен скок"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение

          Защото се очаква страшен скок!
          а защо в цяла запдана европа среброто е два пъти по ефтено от Тавекс БЪлгария . Тавекс в Норвегия цената продава е 50% по ефтина от тук в БГ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dilyan Разгледай мнение
            Здравейте , защо среброто в Тавекс е 3 пъти по скъпо от спот цената
            Защото се очаква страшен скок!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от proggerbg Разгледай мнение
              Съотношението сребро към злато в земната кора няма почти никакво отношение към пазарната цена. Платината е 10 пъти по-рядка от златото, но е по-евтина в момента.
              Още от миналата криза през 2008, отношението злато/сребро е твърде високо, но е такова от вече 10г. .... Така, че може и да е станало новото "нормално" пазарно съотношение.

              Коментар


              • Здравейте , защо среброто в Тавекс е 3 пъти по скъпо от спот цената

                Коментар


                • Съотношението сребро към злато в земната кора няма почти никакво отношение към пазарната цена. Платината е 10 пъти по-рядка от златото, но е по-евтина в момента.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение
                    Чел съм, че исторически отношението злато : сребро е 1 : 12, т.е. би трябвало цената на среброто да се качи доста (може и двте цени да растат) или в другия случай да падне цената на златото и то доста.
                    Времето ще покаже кой точно сценарий ще се развие и кои ще спечелят и кои ще загубят!

                    ПП: У нас вероятно третират среброто като "стока" а не като "пари" и са му сложили ДДС.
                    ПП2: Чудно как не са сложили ДДС и на златото?
                    Множеството купува злато, защото е повече стойност на по-малък обем. А печалбите дират не там където е множеството.
                    Не е препоръка!
                    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                    Коментар


                    • Чел съм, че исторически отношението злато : сребро е 1 : 12, т.е. би трябвало цената на среброто да се качи доста (може и двте цени да растат) или в другия случай да падне цената на златото и то доста.
                      Времето ще покаже кой точно сценарий ще се развие и кои ще спечелят и кои ще загубят!

                      ПП: У нас вероятно третират среброто като "стока" а не като "пари" и са му сложили ДДС.
                      ПП2: Чудно как не са сложили ДДС и на златото?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        ...това което ме притеснява за купуването на сребро е, че пазара е мн манипулиран и от друга страна към 2/3 от добива не е като основна суровина, а като вторична при медни, никелови, цинкови и златни мини. самото търсене на сребро също не расте много и цената е ниска въпреки, че физическия пазар е в дефицит от десетилетие:

                        Това, че среброто се добива като вторичен продукт е само плюс. Защото слабата икономика и слабото търсене на цинк и мед води до затварянето и неразработването на много от посочените мини, съответно дефицита на пазара на сребро само ще се изостря!

                        Много нови отрасли свързани с електрониката и соларните панели ползват сребро, като от своя страна елеминират огромния спад при аналоговата фотография!

                        Ако има финансов срив ще последва балон при златото и при среброто. Преди да се ориентират към някаква справедлива стойност, те ще се издуят! В този случай, среброто ще бъде една много по-достъпна алтернатива на златото и ще намали спред помежду им от 78 на към 20-30!






                        Last edited by DELCHO SMOKA; 20.07.2017, 15:04.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          Хиляди години среброто е вървяло 'ръка за ръка' със златото като форма на пари. Пускам тази тема за колегите, които имат интерес в сребото и добиващите дружества.

                          Според вас има ли бъдеще пазара на сребро в България при положение, че има 20% ДДС върху среброто като обикновена стока, докато при златото за инвестиционни цели ДДС е 0. В Германия,Австрия,Естония и други Европейски държави ( също и в САЩ и Канада) сделките със сребро се третират както сделките със злато и няма ддс. Има ли смисъл да се води дискусия с Държавата да регулира среброто по подобие на златото, за да се раздвижи пазара на сребро у нас и да се развие някаква култура в населението да диверсифицира спестяванията си с малко ценни метали. Прави ми впечатление gold.de i silver.de колко много посредници и колко много магазини в Германия купуват и продават (без ддс) инвестиционни продукти от сребото,злато а и от платина. Германците са модерна и напредничава нация, но прави впечатление, че там държавата не се стреми да ограничи този пазар, а едва ли не го насърчава.... защо тогава у нас никой от властимащите не копира немския опит, а пазара на сребро се убива в зародиш.

                          погледнете котировките на тавекс , за да добиете представа....

                          среброто има доста повече приложение в редица производства и според мен не трябва да се подценява като актив съхраняващ стойност.
                          съотношението 1 унция злато кум 1 унция сребро е на почти рекордни нива...1 : 76 (83 беше началото 2016)

                          поздрави и успех
                          Благодаря за темата и успех!

                          Коментар


                          • Ако пусна една тема във форума специално за търговия на злато и сребро на борсата в която да пишат хоата които го търгуват и да допринасят с техните графики и анализи за деня или в дългосрочен план, и аз включително, дали ще има достатъчно желаещи за да се поддържа активна такава тема ? И дали биха ме направили модератор на темата ми за да я поддържам чиста от off topic защото иначе мисля бързо ще стане непривлекателна.

                            Коментар


                            • Аз тоже обичам сребърце (в смисъл на инвестиция), но предпочитам нумизматика - мисля - това дава допълнителна сигурност на. Имам нелоша сбирка.

                              На вкус не го обичам ного, но зимата си позволявам заради бактерицидното му действие. Ближа една фердинандова паричка.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                                Направо ме смайва това изречение.
                                добре де прав си

                                под регулация имам предвид да се промени регулацията е момента която е 20% ддс и да стане като при златото 0% ддс, нещо, което ще намали значително спреда и ще раздвижи сериозно пазара на сребро в РБ....златото на бедните...

                                явно държавата иска народеца да си държи парите в банки и финансираните от тях имотки... но не трябва да се забравя, че когато гръм удари и някоя световна криза налегне всички икономики...тези държави ,в които населението е дресирано да има резерви и в злато/в случая/ сребро... ще се окажат по-устойчиви като цяло от тези в които всичко живо разчита на пластика и банкомат да дава сухо.

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X