IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиционен Фонд

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от TopTrader Разгледай мнение
    Добро утро,
    Като се регистрирах във форума не очавах, че нивота ще е толкова ниско наистина. Г-н Радев с бай ганьовци не ми се разговаря, разбира се, че можете да си ги загубите сам. Ако на вас не ви стига акъла да се подсигурявате, повярвайте ми всеки един трейдъд, който управлява над 1млн, гледа преди да посегне към печалбите, да се подсигури за загубите, така се прави!
    Такива като вас г-н Радев, ги съжалявам, невежеството Ви и огромното его ви заслепява, много лоша комбинация за съжаление.

    П.С. Продължавам да събирам мнения по темата, от по адекватните колеги в форума. Успешен ден!
    е ти каква тема пусна, искаш да управляваш парите на хората, ама ако може да не вадиш лиценз(щото трябва да отговаряш на определени условия като капитал и имало такси за кфн и не само) и после другите били бай ганьовци

    Първоначално изпратено от TopTrader Разгледай мнение
    Радвам се, че си ироничен, но мисля знаеш, че няма нищо безрисково, особено на пазарите
    Така, че "запис на заповед" би било добра опция, ако има интелигентни и финансово грамотни инвеститори в България. ....
    тия "финансово грамотни инвеститори" ако са такива и се случи нещо непредвидено, няма да има какво да вземат, когато нямаш нищо на твое име...
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • И каква доходност обещаваш на инвеститорите

      Коментар


      • За Инвестиционен Фонд и по КФН, няма оферта защото - там можеш да правиш най-много взаимни, които пък не могат да продават на късо.

        В момента имам абсолютно същите терзания като теб, освен договор за заем, регистрация в офшорна зона или това MAM https://www.forexsignals.com/forum/f...anaged-account, друго не остана. Правейки стабилна доходност при нисък ДД, бидейки професионалист във всяко едно отношение, не означава, че някой клиент няма да почне ти прави проблеми. За жалост това най-често се случва от тези, които ги познаваш.

        Какво ти е мнението за https://www.collective2.com/ или http://mainstreetalpha.com/ - като цяло това е най-елегантният вариант, но за сметка на печалбата, другото писах по-горе.
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от TopTrader Разгледай мнение
          Добро утро,
          Като се регистрирах във форума не очавах, че нивота ще е толкова ниско наистина. Г-н Радев с бай ганьовци не ми се разговаря, разбира се, че можете да си ги загубите сам. Ако на вас не ви стига акъла да се подсигурявате, повярвайте ми всеки един трейдъд, който управлява над 1млн, гледа преди да посегне към печалбите, да се подсигури за загубите, така се прави!
          Такива като вас г-н Радев, ги съжалявам, невежеството Ви и огромното его ви заслепява, много лоша комбинация за съжаление.

          П.С. Продължавам да събирам мнения по темата, от по адекватните колеги в форума. Успешен ден!
          Бях разколебан относно темата - дали ще има коментари и дали няма да я заключат.
          Относно нейната полза, нямам никакво съмнение - защото самият аз се смятам за изключително успешен трейдър.
          От известно време си загубих съня в търсене на отговор на въпросите, които задаваш - как да се управляват чужди пари без да вкарвам свои
          Сега без ирония ... В случай, че се вземаш насериозно и нямаш намерение само цакаш клиентите с такси предложи някакъв вид гаранция... Например - 2% такса управление + 20% от евентуалната печалба, както и 20% от евентуалната загуба....Ще имаш стимул да печелиш повече ..
          Не се бъзикам - така управлявам парите на тъщата и съм обичан зет.....
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
            аз примерно мога да си загубя парите и сам. не е зор някой друг да го прави
            Добро утро,
            Като се регистрирах във форума не очавах, че нивота ще е толкова ниско наистина. Г-н Радев с бай ганьовци не ми се разговаря, разбира се, че можете да си ги загубите сам. Ако на вас не ви стига акъла да се подсигурявате, повярвайте ми всеки един трейдъд, който управлява над 1млн, гледа преди да посегне към печалбите, да се подсигури за загубите, така се прави!
            Такива като вас г-н Радев, ги съжалявам, невежеството Ви и огромното его ви заслепява, много лоша комбинация за съжаление.

            П.С. Продължавам да събирам мнения по темата, от по адекватните колеги в форума. Успешен ден!

            Коментар


            • аз примерно мога да си загубя парите и сам. не е зор някой друг да го прави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Аз мисля, че ти търсиш вариант да делите печалбите, а загубите да си остават за инвеститорите.
                Не виждам какъв е проблемът, ако си толкова добър и толкова ти вярват да ти датат мангизите.
                Ама, то няма лошо. Всички Инвестиционни фондове а и пенсионни такива го правят.
                Това обаче си има цена, а тя е Лицензът
                Абсолютно прави си. Не съм от трейдърите, които летят в облаците. Смея да твърдя, че съм добър, но до момента търгувайки, оперирах с не много големи средства, и печалбите ми бяха достатъчни да поддържам един добър стандарт на живот за България. Но сега става въпрос за по големи суми и искам да се подсигуря, мисля че е нормално.
                И абсолютна българска черта е да намеря заобиколния път , защото наистина един лиценз ако го платя ще ми коства всички профити, които съм направил до сега.

                Коментар


                • Аз мисля, че ти търсиш вариант да делите печалбите, а загубите да си остават за инвеститорите.
                  Не виждам какъв е проблемът, ако си толкова добър и толкова ти вярват да ти датат мангизите.
                  Ама, то няма лошо. Всички Инвестиционни фондове а и пенсионни такива го правят.
                  Това обаче си има цена, а тя е Лицензът

                  Коментар


                  • А какво мислите за варианта, ако подпиша с някой местен брокер договор за IB(introducing broker), дали не мога тогава да представлявам услугите на на брокера, т.е. да дава финансови съвети и да управлява средствата на клиентите си?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от TopTrader Разгледай мнение
                      Именно, че лицензите на Marshall Islands например, са символични
                      Въпроса е дали този лиценз е "признат" в България, т.е. дали ще мога с лиценз, който не е европейски, да оперирам в европа законно?
                      ако си основно форекс, може просто да пробраш някоя social trading платформа, например тези:

                      http://www.zulutrade.com/

                      който иска да ти е инвеститор си регистрира акаунт и те следва
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        И аз се радвам....

                        Навлизаш все повече в противоречиви изисквания.....
                        Хем да си невидим, хем да не плащаш данъци... хем да правиш големи пари...с чужди пари...Даже в офшорни фирми......Познавам един адвокат - 120 Е на час консултация...

                        пп За да бъда малко полезен а не само ироничен, ще се пробвам за евентуален съвет...
                        Що не се обадиш на 2-3 наши ИП, със всички регистрации и такси и ги попиташ....
                        Пичове, искам да търгувам през вас, със сметки на мои клиенти( приятели ).
                        За всеки ваш ( мой) клиент искам процент от таксите му. Подписват някакво пълномощно, че ти търгуваш от тяхно име..( може и без такъв документ), само че трябва да отиват да си подписват сделките.....

                        Успех....
                        Благодаря за съвета! Това също е интересна идея, не разбрах точно какво ще рече "само че трябва да отиват да си подписват сделките....." , но ми е достатъчна насоката, иначе детайлите ще ги изчистя.
                        Иначе извинявай ако не съм се изразил правилно, но мисля, че никъде не казах че искам да съм невидим, напротив именно за това питам как мога да направя за да си търгувам, без напрежение с инвеститорски пари. Офшорната фирка я споменах с оглед на това че лицензите са евтини там и въпроса ми е дали мога да ползвам такъв лиценз в България. Да плащам данъци, нямам проблеми за нея част имам идея, по важното и най- важното всъщност е "Как да търгувам с инвеститорски пари законно, инвестирайки максимално малко пари за лицензи, пълномощни и т.н" и в крайна сметка получих няколко интересни съвета. Благодаря отново.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от TopTrader Разгледай мнение
                          Радвам се, .....

                          И аз се радвам....

                          Навлизаш все повече в противоречиви изисквания.....
                          Хем да си невидим, хем да не плащаш данъци... хем да правиш големи пари...с чужди пари...Даже в офшорни фирми......Познавам един адвокат - 120 Е на час консултация...

                          пп За да бъда малко полезен а не само ироничен, ще се пробвам за евентуален съвет...
                          Що не се обадиш на 2-3 наши ИП, със всички регистрации и такси и ги попиташ....
                          Пичове, искам да търгувам през вас, със сметки на мои клиенти( приятели ).
                          За всеки ваш ( мой) клиент искам процент от таксите му. Подписват някакво пълномощно, че ти търгуваш от тяхно име..( може и без такъв документ), само че трябва да отиват да си подписват сделките.....

                          Успех....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            https://www.interactivebrokers.com/e...nt_account.htm

                            http://www.businessdictionary.com/de...t-account.html

                            Управлението на такова нещо ще ти създаде много повече проблеми.

                            По въпроса за офшорката. Няма значение каква ще е фирмата. Нормална или офшорна. Въпросът е как ще стигннат парите до там. По същият начин, както биха влезли в твой акаунт. А това изисква лиценз.
                            Именно, че лицензите на Marshall Islands например, са символични
                            Въпроса е дали този лиценз е "признат" в България, т.е. дали ще мога с лиценз, който не е европейски, да оперирам в европа законно?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от TopTrader Разгледай мнение
                              Здравей, Наивник,
                              Може ли малко по подбробно за Joint Account да ми обясниш, може и линкове с примери. Може би говориш за така наречените PAMM сметки, Синхронна търговия и т.н. всеки брокер го нарича по различен начин.
                              И ако става въпрос именно за това, принципно това е нещото, което ползвам, понеже PAMM сметките реално инвеститорите се подписват, че по тяхно желание искат да копират моите сделки и т.н. , което мен ме устройва, но ми се иска вече малко по професионално, понеже това не е много сериозно разговаряки с инвеститори, да им предлагам тази система, може би говориш за друго, ако е така ще се радвам да споделиш.
                              Благодаря.
                              https://www.interactivebrokers.com/e...nt_account.htm

                              http://www.businessdictionary.com/de...t-account.html

                              Управлението на такова нещо ще ти създаде много повече проблеми.

                              По въпроса за офшорката. Няма значение каква ще е фирмата. Нормална или офшорна. Въпросът е как ще стигннат парите до там. По същият начин, както биха влезли в твой акаунт. А това изисква лиценз.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                Подписваш им "запис на заповед" за средствата, които ти дават....
                                Доколкото разбрах нищо не рискуваш, защото си намерил тайната за постоянните печалби...
                                АД е тегаво - имаш големи разходи и си под наблюдение...
                                Всички други финансови посредничества са с много изисквания...

                                пп Тука сме много мнителни в това отношение, нооо все пак....колко кинта да ти пусна през терасата....?
                                Радвам се, че си ироничен, но мисля знаеш, че няма нищо безрисково, особено на пазарите
                                Така, че "запис на заповед" би било добра опция, ако има интелигентни и финансово грамотни инвеститори в България. Сигурен съм че знаеш че има шанс да си 2 месеца долу и следващите 5 месеца да са на профит и всичко да е наред. Но тези 2 месеца, за които говоря са много трудно да се обяснят на инвеститори, понеже те си мислят че е като по филмите Та в този ред на мисли съм имал много дълги разговори и обяснения на тази тема, за това според мен не е удачна форма за уреждане на отношения с "запис на заповед", понеже напрежението, което могат да ти докарат инвеститоите не си заслужава.
                                Ще ми се по интелигентен начин, и все пак да е законен.
                                Какво мислите за офшорна компания регулирана от острова, който използваш?
                                Може ли такава компания да има представителство и легално да работи в Европейския съюз, сиреч България?

                                Коментар

                                Working...
                                X