IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • малко перспектива

    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
      и не само
      в ел. автомобилите има много проводник много нещо така че и медта е хубаво да се отиграе. За батериите не е сигурно още колко време ще е тази технология. а дори и водородните автомобили да пробият над батериите пак им трябват яко кабели<

      http://jalopnik.com/ever-wondered-ho...ars-1692424366

      не знам само дали наистина е 3:1 отношението

      и въпроса е с какви инструменти е най=рентабилно да се отиграе дългосрочно
      аз лично стоя много далеч от медта

      China's True Demand For Copper Is Only Half as Much as You Think

      http://www.bloomberg.com/news/articl...h-as-you-think
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        да, навлизат бавно, но и сега има много предлагане на платина, проблема не е само търсенето.

        за лития, не знам, засега съм пас. изглежда като нестабилен, замърсяващ и вреден метал, не знам доколко ще се наложи. но ако си решил, пазара в момента се доминира само от 3 играчи, albemarle ми харесват най-много. ако се интересуваш от батериите конкретно, виж и другите съставки, не е само литий. подсказка - има кобалт и графит
        и не само
        в ел. автомобилите има много проводник много нещо така че и медта е хубаво да се отиграе. За батериите не е сигурно още колко време ще е тази технология. а дори и водородните автомобили да пробият над батериите пак им трябват яко кабели<

        http://jalopnik.com/ever-wondered-ho...ars-1692424366

        не знам само дали наистина е 3:1 отношението

        и въпроса е с какви инструменти е най=рентабилно да се отиграе дългосрочно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Платинчичката си е секси сама по себе си и независима стойност, макар да няма историческата прочутост на златцето. Разбира се - и ти: прав - ама докато толкова навлязат електрическите коли ще мине време.

          В тая насока добре е човек да купува литийчец за батерийки.
          да, навлизат бавно, но и сега има много предлагане на платина, проблема не е само търсенето.

          за лития, не знам, засега съм пас. изглежда като нестабилен, замърсяващ и вреден метал, не знам доколко ще се наложи. но ако си решил, пазара в момента се доминира само от 3 играчи, albemarle ми харесват най-много. ако се интересуваш от батериите конкретно, виж и другите съставки, не е само литий. подсказка - има кобалт и графит
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
            платината проблема е че има прекалено много приложение в автомобилостроенето - почти половината отива там. покрай тези електрически коли не изглежда добре, но виж ако в юар почне стачка в сектора има потенциал за платината поне в краткосрочен план

            PLATINUM QUARTERLY

            https://www.platinuminvestment.com/f...ly_Q2_2016.pdf
            Платинчичката си е секси сама по себе си и независима стойност, макар да няма историческата прочутост на златцето. Разбира се - и ти: прав - ама докато толкова навлязат електрическите коли ще мине време.

            В тая насока добре е човек да купува литийчец за батерийки.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
              сега дивидента от дрд идва на 27-ми и се чудя какво да си взема с него. засега май клоня към още от golden arrow

              http://www.nasdaq.com/symbol/drd/dividend-history
              Баси перверзията , искам и аз Дъ-Ръ-Дъ...

              Снаки, щото платформата ми казва, че нямало такава акция - а пробвах и истинските акции от Южна Негрия, и американските десетакциеви лотове... И двете си се котират на Франкфуртската, ама...

              Мечков - HSBC са могъща и мъдра бамка - що да не ги слушаш?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Indian Gold Jewelry Sales Set to Hit a Four-Year High

                http://www.valuewalk.com/2016/10/ind...ry-sales-soar/
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                  http://www.bloomberg.com/news/articl...on-to-buy-gold
                  HSBC: A Global Trade Slowdown Is a Reason to Buy Gold

                  Analysts at HSBC Group Inc. are telling clients that gold may be about to have another shining moment, as the precious metal's status as a safe haven asset could boost prices, given the prospect of a looming downward shift in globalization.

                  Обърках се, защо тея ще ми казват да купувам
                  чети целия материал

                  He writes that "gold prices tend to rise during periods of contraction in world trade," while pointing out that the World Trade Organization cut back its expectations for global trade this year to a mere 1.7 percent, compared with its 2.8 percent projection in April.
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • http://www.bloomberg.com/news/articl...on-to-buy-gold
                    HSBC: A Global Trade Slowdown Is a Reason to Buy Gold

                    Analysts at HSBC Group Inc. are telling clients that gold may be about to have another shining moment, as the precious metal's status as a safe haven asset could boost prices, given the prospect of a looming downward shift in globalization.

                    Обърках се, защо тея ще ми казват да купувам
                    Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                    Коментар


                    • Това че фонда купува не значи, че очаква поскъпване или продавайки очаква спадане в цената. Голяма част от фондовете се застраховат чрез хеджиране от поскъпване или поевтиняване на петрол, злато, акции, валута и т.н. На някои дори това им е бизнеса, заради това се и казват хедж фондове, да застраховат клиенти от промени в цените.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                        Що бе,кое те спира? Все пак паднаха от 9 на 4,5 долареса. Сега ако ти кажа, че онзи ден снесоха и по 8 стинки дивидент... Ама няма страшно, те снасят неведнъж. Пак можеш да се класираш

                        @ Панда: мерси. Аз имам малко Нюмонт, малко GDX и още по-малко DRD. Да видим накъде ще задуха вятъра. Допълних малко тези дни.
                        сега дивидента от дрд идва на 27-ми и се чудя какво да си взема с него. засега май клоня към още от golden arrow

                        http://www.nasdaq.com/symbol/drd/dividend-history
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Така и не можах да си взема акцийки на Дъ-Ръ-Дъ - баси тъпото.
                          Що бе,кое те спира? Все пак паднаха от 9 на 4,5 долареса. Сега ако ти кажа, че онзи ден снесоха и по 8 стинки дивидент... Ама няма страшно, те снасят неведнъж. Пак можеш да се класираш

                          @ Панда: мерси. Аз имам малко Нюмонт, малко GDX и още по-малко DRD. Да видим накъде ще задуха вятъра. Допълних малко тези дни.

                          Коментар


                          • в mining weekly наскоро излезе страхотен материал за tailings retreatment

                            Gold tailings retreatment an attractive proposition in current environment

                            http://www.miningweekly.com/article/...14/rep_id:3650
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              ФЕД ще плесне - те отлагат-отлагат-отлагат - ама няма да е завинаги това.

                              Пандов, драги - не обичаш ли платинчица? Тя също е секси. С хубавата платинена монета можеш да си играеш, защото е твърда и лесно се чисти после без опасност от надраскване, макар на вкус да не е приятна.


                              Така и не можах да си взема акцийки на Дъ-Ръ-Дъ - баси тъпото.
                              платината проблема е че има прекалено много приложение в автомобилостроенето - почти половината отива там. покрай тези електрически коли не изглежда добре, но виж ако в юар почне стачка в сектора има потенциал за платината поне в краткосрочен план

                              PLATINUM QUARTERLY

                              https://www.platinuminvestment.com/f...ly_Q2_2016.pdf
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                изчакайте ФЕД да плесне едни 0.25% колкото за PR-акция и да паднат сребро и злато с по 10-15 % още и скачайте смело

                                аз мисля да си купя тенеке, + акции на миньори, но нека ги доошамарят и тогава.


                                First Majestik Silver нека иде към под 4 и почвам да си пазаря
                                ФЕД ще плесне - те отлагат-отлагат-отлагат - ама няма да е завинаги това.

                                Пандов, драги - не обичаш ли платинчица? Тя също е секси. С хубавата платинена монета можеш да си играеш, защото е твърда и лесно се чисти после без опасност от надраскване, макар на вкус да не е приятна.


                                Така и не можах да си взема акцийки на Дъ-Ръ-Дъ - баси тъпото.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X