IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Основната причина за спада при златото е факта, че пазара не се чувства заплашен от избора на Тръмп за президент! Много хора са затворили позициите си след позитивните 2 дни на фондовия пазар! Това създава лавинообразен процес! На практика се компрометира способността на златото като фундамент за доходност при една бъдеща несигурност!
    От друга страна пазара вярва сляпо на спекулациите за повишение на лихвите от ФЕД. Масовия инвеститор разпродава злато поради тези 2 причини! Инвеститорите днес смятат, че след като борсата не се срути след избора, то ФЕД ще повиши лихвите на 90%.
    Именно това е причината за засилващия се долар, а не просто вярата в американската икономика.
    Създава се фалшиво усещане за стабилност!

    От Азия не купуват, защото при спадаща йена и поскъпващ долар, цените за тях, съвсем не са станали супер атрактивни! Голямата волатилност може да доведе дори до някакво временно продънване на златото!

    Свидетели сме на катастрофа на забавен каданс, която ще се разиграва идните месеци!
    http://www.investing.com/news/econom...ntinues-440380

    Доходността по бондовете ще продължава да се увеличава. Ако ФЕД вдигнат лихвите, този процес ще ускори значително, особено в Европа! Ако не ги вдигнат, дори и манипулеруемя пазар ще започне да губи увереност в акциите! Бондовете на слабите страни в Еврозоната, направо ще се изтрелят нагоре! Очертава се много интересен Януари месец 2017г.! Новата година ще постави началото на колапса на Еврото и ЕС! През 2018г. никое от двете няма да съществува! Това е продиктувано от факта, че политическите устои на Еврогейският съюз са подпалени. Нищо няма да може да ги угаси, защото желаещи за пожарникари са единствено шепа еврогейтаци! САЩ ще се фокусира върхо собственото си икономическо оцеляване, което в рамките на силна вътрешна икономика като фундаментален двигател, позволява болният агонизиращ организъм на глобализма - ЕС, да бъде оставен да понесе съдбата си! Това ще спаси и долара! Което е чудесна новина, но нищо на света не може да спаси Еврото! "Чумавата" валута на съюза, съвсем скоро ще започне масово да бъде изоставяна от инвеститори!

    За Делчо Смока, всяко едно спадане на златото от тук на сетне е удачно за покупка, като хоризонта трябва да бъде поне 12 месеца!

    Коментар


    • Интересно какво се случва, с дериватите на DB, след победата на Тръмп и скокът на доходността при облигациите в цяла Европа?

      Какво ще прави една Италия, която и без това е в блатото на банковата криза! Ренци на 90% губре референдума и подава оставка! Отслабващото евро още повече ще вдига премията, която се иска по дълга?

      Доходността по облигациите в Германия също скача! На това нещо не се вижда спирачка! Горката DB има дериватчета за 55 трилиона и те определено не са за НАГОРЕ!

      Предстои интересното за Италия, а от там и за Еврозоната! Свидетели сме на началото на големия цирк!

      Монетарният съюз на Дявола, се изправя пред своята голгота! И това е днес, това е скоро, това се случва сега!

      Коментар


      • damn, 22.43 долара арбитраж днес

        http://didthesystemcollapse.com/
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          А ако все пак падне под $1,200 виждам че очакванията са за силна подкрепа на 1,200 но .................. много добре знаем че има манипулации на пазара но ако са решили да срутят златото какво правим ?
          аз лично нищо не правя - още от началото казвам, че хоризонта ми е поне 2019. няма пазари вече, само манипулации. но дори да отиграеш правилно нещата, пак можеш да загубиш. затова карам без ливъридж и никакво шортене. но сега декември дивидента дето ми идва от панаф ще го сложа в акуа металс просто защото е невероятно това което правят за планетата и има потенциал и да е невероятно печелившо. докато не дойде следващата криза не си мърдам от моите златни и сребърни компании, проста стратегия, но трябват нерви да изтърпиш някои простотии. един много правилен цитат в случая

          When stocks are attractive, you buy them. Sure, they can go lower. I've bought stocks at $12 that went to $2, but then they later went to $30. You just don't know when you can find the bottom - Peter Lynch
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
            А ако все пак падне под $1,200 виждам че очакванията са за силна подкрепа на 1,200 но .................. много добре знаем че има манипулации на пазара но ако са решили да срутят златото какво правим ?
            Ще го чакаме пак да се вдигне

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
              всъщност това беше оборота в деня на изборите когато мръдна само с долар надолу
              А ако все пак падне под $1,200 виждам че очакванията са за силна подкрепа на 1,200 но .................. много добре знаем че има манипулации на пазара но ако са решили да срутят златото какво правим ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                E, и ?
                6800 тона продадени за да свали цената със $40 ????
                И то когато азиатците са затворили ??
                Смятай колко е стабилно златото на тези нива.
                всъщност това беше оборота в деня на изборите когато мръдна само с долар надолу
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  http://kingworldnews.com/andrew-maguire-11-12-16/

                  как за един ден се "търгуват" 6,800 тона злато, двойно световното производство за година
                  E, и ?
                  6800 тона продадени за да свали цената със $40 ????
                  И то когато азиатците са затворили ??
                  Смятай колко е стабилно златото на тези нива.
                  „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                  Коментар


                  • http://kingworldnews.com/andrew-maguire-11-12-16/

                    как за един ден се "търгуват" 6,800 тона злато, двойно световното производство за година
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Много се филмирате за това злато!

                      В момента се проявява СИТУАТИВНО мислене, което не е удачен ориентир!
                      Тръмп го избраха, пазарите трябваше да се срутят, но не се срутиха! Това не значи, че от понеделник няма да започнат да се срутват!

                      Пазарите са мега надут балон! По принцип когато 7-8 години пазара единствено се е покачавал, на него се създава енерция. Тази енерция, за да бъде преодоляна са необходими съществени съпротивителни сили! BREXIT не даде такива сили, на пръв поглед и Тръмп не даде! Именно поради това, балоните преди всичко се ПУКАТ, а не започват да изпускат въздух малко по малко! Всичко се дължи на енерцията, която пълни балоните до тяхното пръсване!

                      За златото, цената му се определя по чисто трейдърски и политически причини! В Лондон, на всеки 5% злато с физическа доставка, противоостоят 95% дериватно електронно злато! Няма никакво значение ако някъде има недостиг на физическо злато!!! Цената, дори и да подскочи, тя веднага може да бъде свалена при затварянето на някаква трейдърска позиция или да се манипулира цената в ниските диапазони, по чисто политически причини и запазване стабилността, както на долара, така и икономиката!

                      Както се получи в петък, някой може да ти думби пазара с милиарди, но това бързо може да бъде върнато и нищо не означава! Още в понеделник може да върне 30-40 долара, може и да не върне обаче! На практика днес имаме единствено електронно злато, защото другото преди колапс в системата няма никакво значение! То не определя никаква цена! То е единствено за централните банки, за бижутерите и инвеститори, вярващи в идването на висока иннфлация или колапс в ситемата!

                      Ако надуването на пазара продължи, златото ще получи подкрепа над 1200, защото много хора ще сметнат цената за изгодна и ще хеджират рисковите си позиции в акции и прочие! Ако ли пък пазара започне да се оцветява в червено, поскъпналия долар ще отслабне, а златото ще подскочи! Електрониката ще се разцъква, подобно на разцъкващите се акции!

                      Това с Доналд е пълен смях, че е успокоил пазарите! Тъпашко мислене! Това е енерция и пропаганда! Аз обаче не се доверявам нито на енерцията, нито съм овца от стадо, та да следвам пропагандата! Аз бях сигурен, че Доналд ще спечели и заложих пари! Спечелих, защото не си формирам вижданията от коментаторите в телевизията! Същото беше и на Брексит! Сега тези, които коментират, че златото ще се срути още повече, преди седмица твърдяха, че Килари е 100%, а ако спечели Тръмп - Армагедон! Е кое от двете излезна???
                      За мен лично златото няма сериозен път на долу, не е невъзможно, но не го вярвам! При Тръмп не може да се говори за какъвто и да е стабилен фундамент на икономиката или че ще я подкрепи! Това е пълен смях! Каквито и да са реформи, дори и застъпени са необходими от 2 до 3 години, за да започнат да дават резултати! САЩ и света имат фундаментални проблеми, което "хирургическо" решение, няма кой да се наеме да изпълни! Проблемите притискат ДНЕС, резултатите на икономиката са ДНЕС! Надутия балон на пазара е ДНЕС! Всичко друго е някъде там, АКО ИЗДЪРЖИМЕ, подобно на тъсещия в пустинята оазис!

                      В близката седмица, навярно ентусиазма ще започне да се поизпарява, а компаниите и бизнеса няма какво позитивно да изкарат! В Европа предстои референдум на 4 декември в Италия, който Ренци може да загуби и ще подаде оставка! В Италия банките са трагедия и доходността по бондовете ще хвръкне до небесата! Фед няма да вдигнат лихвите, а ще продължат със спекулациите!
                      За мен златото ще се върти около 1300 кинта, ако няма нищо съществено! Не го очаквам много нагоре от това, но не го виждам и надолу!

                      Самия факт, че пазара не направи никаква "здравословна" корекция след избора на Тръмп, показва само неговото опиенение и скъсване с реалността! Това винаги е предвестник на пукане! Последното голямо пукане след 2008г. беше това на еврото, когато след срива в САЩ, каквото и да се случваше еврото само помпеше, някъде до около Коледа и после тотален срив!

                      Замислете се що за пазар е този, който в седмицата преди избора на Тръм, е убеден, че ще трябва да се срутва ако избора стане факт, но след самия избор, си казва: Тоя пич може да завърти икономиката! Такъв пазар прости си търси оправдание за покачване! Ситуацията много прилича на тази, когато ваксаджийчето на улицата, започва да обяснява на брокера, чиито обувки лъска, как пазара неминуемо ще се покачва и че е изгодно да се купува!

                      Срива може да не е внезапен, може да е значим частичен и после печатане яко, но каквото и да е в близката година предстои турболенция! Еврото просто не го виждам как ще просъществува в идващата година!
                      Иначе, който иска може да продава злато, чакайки Тръмп да се окаже нов Рузвелт! Купувайте акции братя, не чакайте! Започва строеж на мостове и магистрали, заводите отварят на ново, а металоргичните предприятия в Китай ще бълват милиони тонове метал, които ще се продават в Америка, ех светли бъднини, какви времена само идват...
                      Европейците ще продават мерцедеси на новозабогатялите американци, всяко семейство от работническата класа там, задължително с по 2 мерцедеса!!! И арабите ще видят келепир, защото ще подскочи и петролеца!
                      Живот ли бе да го опишеш... Ех свтли бъднини...
                      Last edited by DELCHO SMOKA; 12.11.2016, 22:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        да бе точно за половин година изведнъж всичко е станало розово

                        пп. арбитража в този момент е 13.94 при златото и 1.24 (!!!) за среброто
                        .
                        Ми не знам, може и по голям да стане арбитража, ма кво от това, надали това ще те топли много ако златото е на 20% по надоле, ако са само 20 де....

                        Доколкото четох казаното от твоя човек - за него сме в съвсем нова обстановка след изборите, т.е. като това на което му викат inflection point.
                        Затова и е дъмпнал всичкото злато.

                        Tи по добре кажи какво ще правим с дъръдъто ?
                        След първите 10% на 4.8 мислех следващите 20 да са на 4$, ма засега си кротувам въпреки че ги подмина. Сякаш чак към 3 мярвам по солидна подкрепа.
                        А дали няма да видим пак и 1.5-2 ?

                        PS Добре че затворих и GGN-a гущер и кусур по нагоре, и той почва да ме радва вече, ама преди 5 за първа порция не посягам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          на мен ми направи впечатление и срива на борсите и валутите на развиващите се пазари, песото например не се възстанови

                          от 18.2 на 20.8 за долар

                          https://finance.yahoo.com/quote/USDMXN=x?ltr=1
                          Тръмп всъщност мисля ще натисне за връщане на капитали в САЩ а знаем че Американските корпорации са пълни с кеш. Също ще натиска за работни места, фабрики. ..... Та фундамента може да се подобри при него а ако това стане златото ще потъне. Ако успокои Русия и Китай геополитически и те ще разпродават злато и ще купувати долари та променя се играта. За разлика от Килъри той няма геополитически амбиции в стил ще поробим всички на всяка цена.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            На мен ми направиха впечатление от избирането на Тръмп до момента две неща-големите разпродажби на американски дълг от страна на Китай и голямото разминаване на цената при златото и среброто между Изтока и Запада.Едва ли двете неща са случайни
                            на мен ми направи впечатление и срива на борсите и валутите на развиващите се пазари, песото например не се възстанови

                            от 18.2 на 20.8 за долар

                            https://finance.yahoo.com/quote/USDMXN=x?ltr=1
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                              Ако има силен спад дали няма китайците дори да го засилят ако купуват с голям леверидж.Тия китайци са огромни комарджии Дисбалансите ги има от много години и кой знае кога ще е срива може да е и след 20 години
                              На мен ми направиха впечатление от избирането на Тръмп до момента две неща-големите разпродажби на американски дълг от страна на Китай и голямото разминаване на цената при златото и среброто между Изтока и Запада.Едва ли двете неща са случайни

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                Нищо на тези дето държат в сейфовете си метал нема да им запари,дисбалансите в света са такива че финансовата катастрофа може да се отложи но не и да се избегне,ако Тръмп почне да възражда икономиката на САЩ това ще е само с помощта на мащабна печатарска програма-то друго и не останаАз очаквам в един момент цената между Шанхай и Ню Йорк да се счупи ,в момента при среброто разликата е 7% и се питам какво ли говори цифрата 7% разлика в цената на една стока-за мен това означава че среброто неудържимо изтича на Изток ,когата при златото се получат7-10-15% също разлика ,СОМЕХ златото може да е вече извън борда
                                Ако има силен спад дали няма китайците дори да го засилят ако купуват с голям леверидж.Тия китайци са огромни комарджии Дисбалансите ги има от много години и кой знае кога ще е срива може да е и след 20 години

                                Коментар

                                Working...
                                X